Рішення
від 02.09.2014 по справі 922/3117/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" вересня 2014 р.Справа № 922/3117/14

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жигалкіна І.П.

при секретарі судового засідання Васильєва Л.О.

розглянувши справу

за позовом Комунального підприємства "Харківводоканал", м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТС-центр", м. Харків про визнання договору укладеним за участю представників:

позивача - Сашка А.О. (дов. № 158/810 від 19.02.2014 р.)

відповідача - Глущенко О.М. (дов. № 3 від 01.09.2014 р.)

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Комунальне підприємство "Харківводоканал", звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою де просить суд вважати укладеним Договір про надання послуг з централізованого володіння №4133/44-А-1 від 02.06.2014 р. між КП "Харківводоконал" та Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТС-центр" (надалі - Відповідач), на умовах викладених в редакції Позивача. Також просить суд покласти на Відповідача судовий збір.

Від Позивача заяв та клопотань не надійшло. У судовому засіданні та у наданому запереченні на відзив позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити їх у повному обсязі.

Від Відповідача заяв та клопотань не надійшло. У судовому засіданні та у наданому відзиві проти позовних вимог заперечує та просить суд відмовити у їх задоволенні в повному обсязі.

Судом виконано процесуальний обов'язок щодо повідомлення учасників процесу про дату, час та місце розгляду справи відповідно до вимог пункту 2.6. Інструкції з діловодства в господарських судах України, погодженої листом Вищого господарського суду України від 19.02.2013 р. та затвердженої наказом Державної удової адміністрації України від 20.02.2013 р. № 28, а тому суд вважає можливим розглядати справу за наявними в ній матеріалами, як це передбачено статтею 75 Господарського процесуального кодексу України.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (роз'яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.09.97 № 02 - 5/289 із змінами "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України").

Крім того, в інформаційному листі Вищого господарського суду України від 14.08.2007р. № 01-8/675 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року" (пункт 15) зазначено, що відповідно до пункту 2 частини другої статті 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, місцезнаходження сторін (для юридичних осіб).

У пункті 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007р. N 01-8/123 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році" зазначено, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

Водночас законодавство України, в тому числі Господарський процесуальний кодекс України (надалі - ГПК України), не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони (сторін) у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах.

В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.

Беручи до уваги, що відповідно до статті 33 ГПК України обов'язок доказування і подання доказів покладено на сторони, суд згідно за статтею 75 ГПК України розглядає справу за наявними матеріалами.

З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, вислухавши присутніх представників сторін, всебічно і повно дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

02.06.2014р. КП «Харківводоканал» надало ТОВ «ВТС - центр» два примірника договору про надання послуг з централізованого водовідведення.

02.06.2014р. ТОВ «ВТС - центр» було підписано договір про надання послуг з централізованого водовідведення за № 4133/44-А-1 з протоколом розбіжностей від 04.06.2014р.

03.07.2014р. з супровідним листом за № 3887/ДС ТОВ «ВТС - центр» було направлено протокол узгодження розбіжностей до Договору про надання послуг з централізованого водовідведення.

07.07.2014р. Товариством з обмеженою відповідальністю «ВТС - центр» було надіслано листа до КП «Харківводоканал» з відмовою від підписання запропонованого протоколу узгодження розбіжностей.

Між КП «Харківводоканал» та TOB «ВТС - центр» не було досягнуто порозуміння на стадії узгодження розбіжностей до Договору № 4133/44-А-1 про надання послуг з централізованого водовідведення від 02.06.2014р.

ТОВ «ВТС - центр» пропонує виключити п. 2.5 договору. Зі свого боку КП «Харківводоканал» запропонував викласти п. 2.5 у редакції: "КП «Харківводоканал» приймає додаткову кількість стічних вод у розмірі 20% від розрахункового обсягу стічних вод, які щомісячно потрапляють в мережу міської каналізації внаслідок випадання атмосферних опадів з загальної площі Споживача 0,2433 га згідно з Додатком № 1 та за даними Харківського Гідрометцентру за місяць, який передує розрахунковому місяцю, із застосуванням коефіцієнтів стоку відповідно до різних поверхонь: у теплий період року відповідно до різних видів поверхонь: тверді поверхні - 0,7; бруковані або щебеневі мостові - 0,5; ґрунтові - 0,25; зелені насадження - 0,1. у холодний період року - 0,6.

Теплий період року складають місяці з березня по листопад включно, холодний період року складають місяці з грудня по лютий включно.

У разі ненадання або несвоєчасного надання Споживачем інформації про якісний склад стічних вод сплачувати підвищений платіж з коефіцієнтом кратності Кк=5 згідно з "Місцевих правил"."

Позиція КП «ХВК» відповідає змісту рішення прийнятого 22.01.2014 р. виконавчим комітетом Харківської міської ради № 52 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 08.09.2010р. за № 321 "Про затвердження "Правил приймання стічних вод Споживачів у каналізаційну мережу м. Харкова». Відповідно до п. 1.5 рішення додатковий обсяг стічних вод, що утворюється внаслідок випадіння атмосферних опадів, сніготанення і потрапляє в мережі водовідведення, приймається у 20% розмірі з урахування коефіцієнтів стоку дощових вод та площі території, що займає споживач.

КП «Харківводоканал» наполягає викласти п.п. 3.2.12 п. 3.2 у наступній редакції: «У разі, коли споживач не з'являється до місця відбору проб протягом 30 хвилин з моменту повідомлення, не дає згоди на обстеження систем водопостачання та водовідведення Споживача чи відбір проб стічних вод, зволікає з оформленням перепустки працівникам КП «Харківводоканал» на територію Споживача (понад 30 хвилин з моменту прибуття для виконання службових обов'язків), коли неможливо відібрати пробу стічних вод у контрольному колодязі з вини Споживача, а також, коли Споживач у погоджений термін не допускає уповноважених представників КП «Харківводоканал» для обстеження підприємства, КП «Харківводоканал» здійснює Споживачу нарахування як за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності згідно з " Місцевими Правилами

Згідно з п.п. 2.4.11 п. 2.4 та п.п 6.1.5 п. 6.1 "Місцевими Правилами" TOB «ВТС- центр» повинно забезпечити у термін не пізніше 30 хвилин з моменту повідомлення можливість проведення службами КП «Харківводоканал» у будь-який час доби контрольного відбору проби стічної води, включаючи надання відповідного персоналу.

Згідно з п.п 6.1.8 п. 6.1 "Місцевими Правилами" при відмові Споживача виділити відповідальну особу для контрольного відбору проб, зволіканні з допуском представника КП "Харківводоканал" на територію Споживача (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Споживача, КП "Харківводоканал" складає Акт про порушення п.п. 6.1.6 і 6.1.9 цих Правил та виставляє Споживачу рахунок за понаднормативне скидання забруднень з коефіцієнтом кратності Кк = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинено ці порушення.

Згідно з п. 7.20 " Місцевими Правилами " у разі, коли Споживач не з'являється до місця відбору проб на протязі 30 хвилин з моменту повідомлення, коли Споживач не дає згоди на обстеження підприємства та відбір проб, зволікає з оформленням перепустки представникам КП "Харківводоканал" на територію підприємства (понад 30 хвилин з моменту прибуття для виконання службових обов'язків), коли неможливо відібрати пробу стічних вод у контрольному колодязі з вини Споживача, а також коли Споживач у робочий час у погоджений термін не допускає уповноважених представників КП "Харківводоканал" для обстеження підприємства, КП "Харківводоканал" виставляє Споживачу рахунок як за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк =5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинено це порушення.

Згідно з п. 3.15 "Правил приймання " скидання стічних вод у міську каналізаційну мережу без Договору на послуги водовідведення з КП "Харківводоканал" і без Технічних умов на приймання стічних вод забороняється. Суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють скид та не мають Договору (або при закінченні його дії), сплачують КП "Харківводоканал" в п'ятикратному розмірі встановленого тарифу за весь обсяг скинутих за час відсутності договору стічних вод, відповідно до цих Правил.

Згідно з п. 3.15 " Місцевими Правилами " об'єкти господарської діяльності, стічні води яких скидаються до міської системи каналізації без Договору на послуги водовідведення з КП "Харківводоканал" або Технічних умов на приймання стічних вод, відключаються від міської каналізаційної мережі згідно з п. 3.36.1. цих Правил.

За період користування каналізацією без Договору на послуги водовідведення або Технічних умов на приймання стічних вод Споживачі сплачують КП "Харківводоканал" в п'ятикратному розмірі встановленого тарифу за весь обсяг скинутих за час відсутності Договору стічних вод відповідно до Правил.

Таким чином, викладення даного пункту в редакції КП "Харківводоканал" вважаємо необхідним заходом.

КП «Харківводоканал» наполягає викласти п. 5.8 у наступній редакції: «Уразі, коли Споживач не з'являється до місця відбору проб на протязі 30 хвилин з моменту повідомлення, коли Споживач не дає згоди на обстеження підприємства та відбір проб, зволікає з оформленням перепустки представникам КП "Харківводоканал" на територію підприємства (понад 30 хвилин з моменту прибуття для виконання службових обов'язків), коли неможливо відібрати пробу стічних вод у контрольному колодязі з вини Споживача, а також коли Споживач у робочий час у погоджений термін не допускає уповноважених представників КП "Харківводоканал" для обстеження підприємства, КП "Харківводоканал" виставляє Споживачеві рахунок як за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності к =5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинено це порушення.»

Згідно з п.п. 2.4.11 п. 2.4 та п.п 6.1.5 п. 6.1 " Місцевими Правилами " ТОВ «ВТС- центр» повинно забезпечити у термін не пізніше 30 хвилин з моменту повідомлення можливість проведення службами КП «Харківводоканал» у будь-який час доби контрольного відбору проби стічної води, включаючи надання відповідного персоналу.

Згідно з п.п 6.1.8 п. 6.1 "Місцевими Правилами" при відмові Споживача виділити відповідальну особу для контрольного відбору проб, зволіканні з допуском представника КП "Харківводоканал" на територію Споживача (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Споживача, КП "Харківводоканал" складає Акт про порушення п.п. 6.1.6 і 6.1.9 цих Правил та виставляє Споживачу рахунок за понаднормативне скидання забруднень з коефіцієнтом кратності Кк = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинено ці порушення.

Згідно з п.7.20 "Місцевими Правилами" у разі, коли Споживач не з'являється до місця відбору проб на протязі 30 хвилин з моменту повідомлення, коли Споживач не дає згоди на обстеження підприємства та відбір проб, зволікає з оформленням перепустки представникам КП "Харківводоканал" на територію підприємства (понад 30 хвилин з моменту прибуття для виконання службових обов'язків), коли неможливо відібрати пробу стічних вод у контрольному колодязі з вини Споживача, а також коли Споживач у робочий час у погоджений термін не допускає уповноважених представників КП "Харківводоканал" для обстеження підприємства, КП "Харківводоканал" виставляє Споживачу рахунок як за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк =5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинено це порушення.

Згідно з п. 3.15 "Місцевими Правилами" скидання стічних вод у міську каналізаційну мережу без Договору на послуги водовідведення з КП "Харківводоканал" і без Технічних умов на приймання стічних вод забороняється. Суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють скид та не мають Договору (або при закінченні його дії), сплачують КП "Харківводоканал" в п'ятикратному розмірі встановленого тарифу за весь обсяг скинутих за час відсутності договору стічних вод, відповідно до цих Правил.

Згідно з п. 3.15 " Місцевими Правилами " об'єкти господарської діяльності, стічні води яких скидаються до міської системи каналізації без Договору на послуги водовідведення з КП "Харківводоканал" або Технічних умов на приймання стічних вод, відключаються від міської каналізаційної мережі згідно з п. 3.36.1. цих Правил.

За період користування каналізацією без Договору на послуги водовідведення або Технічних умов на приймання стічних вод Споживачі сплачують КП "Харківводоканал" в п'ятикратному розмірі встановленого тарифу за весь обсяг скинутих за час відсутності Договору стічних вод відповідно до Правил.

КП «Харківводоканал» наполягає викласти п. 5.9 у наступній редакції: «За період користування каналізацією без Договору на послуги водовідведення або Технічних умов Споживач сплачує КП «Харківводоканал» у п'ятикратному розмірі встановленого тарифу за весь обсяг стічних вод, скинутих за період відсутності Договору або Технічних умов відповідно до "Місцевих правил".»

Згідно з п. 3.15 "Місцевими Правилами" скидання стічних вод у міську каналізаційну мережу без Договору на послуги водовідведення з КП "Харківводоканал" і без Технічних умов на приймання стічних вод забороняється. Суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють скид та не мають Договору (або при закінченні його дії), сплачують КП "Харківводоканал" в п'ятикратному розмірі встановленого тарифу за весь обсяг скинутих за час відсутності договору стічних вод, відповідно до цих Правил.

Згідно з п. 7.27 " Місцевими Правилами" за період користування каналізацією без Договору на послуги водовідведення або Технічних умов на приймання стічних вод Споживачі сплачують КП "Харківводоканал" в п'ятикратному розмірі встановленого тарифу за весь обсяг скинутих за час відсутності Договору стічних вод відповідно до Правил.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши присутніх представників сторін, повністю, всесторонньо, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, оцінивши надані сторонами докази та надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам справи з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог учасників судового процесу, користуючись принципом об'єктивної істини, принципами добросовісності, розумності та справедливості суд вважає, що у задоволенні позовних вимог Позивача слід відмовити в повному обсязі, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 1 Господарського кодексу України (надалі - ГК України), підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених ГПК України заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Згідно п.1.2. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, що затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 р. № 37, Правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі -Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі -Підприємства).

Відповідно до п. 1.4. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України: абонент Водоканалу - юридична особа, яка уклала договір з Водоканалом на надання послуг водопостачання та (або) каналізації; локальна каналізація - сукупність каналізаційних споруд, призначених для відводу стічних вод окремого Підприємства, території; субабонент - водокористувач, який одержує воду з міської водопровідної мережі або скидає стічні води в міську каналізаційну мережу через мережі абонента за укладеною з ним угодою та за погодженням з Водоканалом.

Згідно з п. 1.5. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі -Інструкція) Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві Правила приймання), у яких встановлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію.

Пункт 1.6. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України наголошує, що Місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.

На виконання положень Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області від 08.09.2010 р. № 321 було затверджено Правила приймання стічних споживачів у каналізаційну мережу м. Харкова.

Відповідно до п. 1.1. Правил приймання стічних споживачів у каналізаційну мережу м. Харкова: Споживач - суб'єкт господарської діяльності, що користується послугами водовідведення КП КГ "ХКОВ"; Субспоживач - суб'єкт господарської діяльності, що скидає стічні води від своїх обєктів господарювання в міську мережу каналізації через каналізаційну мережу Споживача.

Відповідно до ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно ч.1. ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Ст.174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Статтею 179 ГК України визначені загальні умови укладення договорів, що породжують господарські зобов'язання.

Відповідно до ч.З ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 187 ГК України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (ч.7 ст.179 Господарського кодексу України).

Статтею 180 ГК України встановлені істотні умови господарського договору.

Відповідно до ст. 181 ГК України встановлено загальний порядок укладення господарських договорів, Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Згідно ст.641 Цивільного кодексу України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору.

Статтею 642 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Конституція України (ст.19) встановлює, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Згідно п.3 ч.1 ст. 3 ЦК України однією із загальних засад цивільного законодавства є свобода договору. Статтею 627 ЦК України (свобода договору) встановлено наступне. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

До загальних принципів господарювання відноситься свобода підприємницької діяльності у межах, визначених законом, заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини (ст.6 ГК України).

Згідно до ч.ч. 1, 2 ст. 14 ЦК України цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.

Згідно ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ч. 1 ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності - на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи з загальних засад і змісту законодавства України. Мотивувальна частина рішення повинна містити встановлені судом обставини, а також оцінку всіх доказів. Визнаючи одні і відхиляючи інші докази, суд має це обґрунтувати. Мотивувальна частина рішення повинна мати також посилання на закон та інші нормативні акти матеріального права, на підставі яких визначено права і обов'язки сторін у спірних правовідносинах.

Статтею 129 Конституції України зазначено, що судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкорюються лише закону. Змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості - є однією з основних засад судочинства.

За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами у порядку передбаченому ст. 75 ГПК України.

Відповідно до статей 44-49 Господарського процесуального кодексу України, у разі відмови у задоволенні позовних вимог, витрати по сплаті судового збору покладаються на Позивача, оскільки спір доведено до суду не з вини Відповідача.

На підставі вищевикладеного та ст.129 Конституції України, ст.ст.3, 11, 641, 642, 627 Цивільного кодексу України, ст.ст.173, 174, 179, 180, 181, 187, Господарського кодексу України, керуючись ст.ст.1, 12, 33, 43, 44, 49, 65, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

В позові відмовити повністю.

Повне рішення складено 08.09.2014 р.

Суддя І.П. Жигалкін

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.09.2014
Оприлюднено18.09.2014
Номер документу40451166
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3117/14

Рішення від 23.04.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 14.04.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 19.02.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Постанова від 04.02.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Ухвала від 26.01.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Ухвала від 22.12.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Ухвала від 08.12.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Картере В.І.

Постанова від 31.10.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Камишева Л.М.

Ухвала від 23.09.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Камишева Л.М.

Рішення від 02.09.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні