Ухвала
від 10.09.2014 по справі 14/492
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 14/492 10.09.14 р.

За скаргою Дочірнього підприємства "Сінергія"

на дії Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління

юстиції у місті Києві

у справі № 14/492

за позовом Дочірнього підприємства "Сінергія"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мікс Ар"

про стягнення 12 137,60 грн.

Суддя Зеленіна Н.І.

При секретарі судового засідання Пархоменко ЮЛ.

за участю представників:

від стягувача: Іщенко Д.Ю. за довіреністю № б/н від 12.03.2014 р.;

від боржника: не з'явився;

від ВДВС: Пацюк К.І. за довіреністю № Дв/11 від 03.09.2014 р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Дочірнє підприємство «Сінергія» звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мікс Ар» про стягнення 12 137,60 грн.

Рішенням суду від 21.12.2011 р. позов задоволено, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мікс Ар» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сінергія» 12 137,60 грн. заборгованості, 122,00 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

На виконання зазначеного рішення 06.01.2012 р. судом видано відповідний наказ.

11.08.2014 р. стягувач звернувся до господарського суду міста Києва зі скаргою на дії Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 14.08.2014 р. скаргу призначено до розгляду на 10.09.2014 р.

08.09.2014 р. від Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві надійшли заперечення з додатками та матеріали виконавчого провадження № 40518068.

У судовому засіданні 10.09.2014 р. представник стягувача підтримав подану скаргу.

Представник ВДВС проти задоволення скарги заперечила.

Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представників стягувача та ВДВС, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються вимоги скарги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду даної скарги, суд встановив наступне.

04.11.2013 р. Відділом державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві відкрито виконавче провадження № 40518068 з виконання наказу господарського суду міста Києва від 06.01.2012 р. № 14/492.

19.06.2014 р. Відділом ДВС винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу у зв'язку з відсутністю у боржника грошових коштів та майна.

Стягувач у поданій скарзі на дії ВДВС просить суд визнати дії виконавця з винесення постанови про повернення виконавчого документа стягувачу протиправними та скасувати вказану постанову.

В обґрунтування вимог скарги стягувач посилається на те, що в ході виконавчого провадження державним виконавцем не у повному обсязі вчинено виконавчі дії з розшуку майна боржника.

Так, стягувач зазначає, що виконавцем не було здійснено запитів до Державного агентства земельних ресурсів України, бюро технічної інвентаризації, нотаріату, органів статистики. Також, не було здійснено виходу за місцезнаходженням боржника та не направлено запитів до депозитарних установ з метою з'ясування станів рахунків в цінних паперах боржника.

Відділ державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві проти задоволення скарги заперечує та вказує, що наказ господарського суду міста Києва від 06.01.2012 р. № 14/492 вже пред'являвся стягувачем до виконання, у зв'язку з чим було відкрито виконавче провадження № 31670596, в межах якого виконавцем, зокрема, накладено арешт на все майно боржника, отримано відповідь з Національного фонду цінних паперів та фондового ринку про те, що боржник значними пакетами акцій не володіє, з Департаменту земельних ресурсів про відсутність зареєстрованих за боржником земельних ділянок, направлене подання про обмеження у праві виїзду за кордон керівника боржника, отримано відповідь з УПФУ в Солом'янському районі м. Києва про те, що боржник протягом шести місяців кошти до Пенсійного фонду не перераховував.

При цьому, виконавець зазначає, що решта виконавчих дій була вчинена у повному обсязі в межах виконавчого провадження № 40518068. Крім того, стягувач не звертався до Відділу виконавчої служби із будь-якими клопотаннями щодо вчинення певних виконавчих дій.

Як вбачається з матеріалів справи, 06.03.2012 р. Відділом державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві відкрито виконавче провадження № 31670596 з виконання наказу господарського суду міста Києва від 06.01.2012 р. № 14/492.

В межах вказаного виконавчого провадження виконавцем отримано відповіді з Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про те, що боржник не володіє значними пакетами акцій, з Департаменту земельних ресурсів про відсутність зареєстрованих за боржником земельних ділянок, з УПФУ в Солом'янському районі м. Києва про те, що боржник протягом шести місяців кошти до Пенсійного фонду не перераховував.

Також, виконавцем направлено до Солом'янського районного суду м. Києва лист стосовно направлення подання про вирішення питання щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

У той же час, суд відзначає, що у наданих суду матеріалах відсутнє саме подання, у якому б зазначалась інформація стосовно особи, яку виконавець просить тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України, докази направлення такого подання до Солом'янського районного суду м. Києва та інформація стосовно вирішення зазначеного подання.

03.06.2013 р. виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу.

04.11.2013 р. Відділом державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві відкрито виконавче провадження № 40518068 з виконання наказу господарського суду міста Києва від 06.01.2012 р. № 14/492.

В межах виконавчого провадження № 40518068 виконавцем здійснено запити до національного фонду з цінних паперів та фондового ринку України, ВРЕР № 3, Державної реєстраційної служби ГУЮ у м. Києві, Державної податкової служби України, винесено постанову від 08.01.2014 р. про арешт коштів боржника, складено Акт від 16.06.2014 р. за результатами виходу виконавця за адресою боржника.

19.06.2014 р. Відділом ДВС винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу у зв'язку з відсутністю у боржника грошових коштів та майна.

Статтею 11 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець: здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.

Державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право:

1) проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону;

2) здійснювати перевірку виконання юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників;

3) з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну;

4) безперешкодно входити до приміщень і сховищ, що належать боржникам або зайняті ними, проводити огляд зазначених приміщень і сховищ, у разі необхідності примусово відкривати та опечатувати такі приміщення і сховища;

5) накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку;

6) накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають на рахунках і вкладах у банках, інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей;

7) за згодою власника використовувати приміщення, у тому числі комунальної власності, для тимчасового зберігання вилученого майна, а також транспортні засоби стягувача або боржника для перевезення майна;

8) звертатися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа, про встановлення чи зміну порядку і способу виконання, про відстрочку та розстрочку виконання рішення;

9) звертатися до органу (посадової особи), який видав виконавчий документ, про роз'яснення змісту документа;

10) звертатися до суду з поданням про розшук боржника - фізичної особи або дитини чи про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відібрання;

11) викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що знаходяться у виконавчому провадженні, а в разі неявки боржника без поважних причин виносити постанову про його привід через органи внутрішніх справ ;

12) залучати у встановленому порядку до провадження виконавчих дій понятих, працівників органів внутрішніх справ, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для оцінки майна - суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання;

13) накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом;

14) застосовувати під час провадження виконавчих дій відеозапис, фото- і кінозйомку;

15) у процесі виконання рішень за наявності вмотивованого рішення суду про примусове проникнення до житла чи іншого володіння фізичної особи безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника - фізичної особи, особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі необхідності примусово відкривати їх в установленому порядку із залученням працівників органів внутрішніх справ, опечатувати такі приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке за законом можливо звернути стягнення;

16) вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або від боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог державного виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження;

17) з метою профілактичного впливу повідомляти органам державної влади, громадським об'єднанням, трудовим колективам і громадськості за місцем проживання або роботи особи про факти порушення нею вимог законодавства про виконавче провадження;

18) у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням;

19) у разі необхідності залучати до проведення чи організації виконавчих дій суб'єктів господарювання, у тому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача;

20) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами.

З наданих державним виконавцем документів вбачається, що виконавцем в межах виконавчого провадження № 40518068 не було здійснено запитів до Пенсійного Фонду України, Державного агентства земельних ресурсів України, бюро технічної інвентаризації, нотаріату. Крім того, виконавцем в межах даного виконавчого провадження не виносилась постанова про привід керівника боржника через органи внутрішніх справ; та не здійснено звернення до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника боржника за межі України до виконання зобов'язань за рішенням.

Посилання виконавця на вчинення певних дій в межах виконавчого провадження № 31670596 судом до уваги не приймаються, оскільки дії, що вчинялись в межах іншого виконавчого провадження, не можуть бути підставою для повернення виконавчого документа стягувачу в межах виконавчого провадження № 40518068.

Статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що сторони виконавчого провадження мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця з питань виконавчого провадження у порядку, встановленому цим Законом, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати усні та письмові пояснення, висловлювати свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають у ході виконавчого провадження, у тому числі під час проведення експертизи, заперечувати проти клопотань, доводів та міркувань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом. Стягувач має право подати заяву про видачу дубліката виконавчого документа, про поновлення строку його пред'явлення до виконання, про відмову від стягнення і повернення виконавчого документа. Сторони мають право укласти мирову угоду про закінчення виконавчого провадження, яка визнається судом, оспорювати належність майна і результати його оцінки, подавати письмові заперечення проти розрахунку державного виконавця щодо розподілу коштів між стягувачами. Інші учасники виконавчого провадження мають право подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати усні та письмові пояснення, висловлювати свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають у ході виконавчого провадження, у тому числі під час проведення експертизи, заперечувати проти клопотань, доводів та міркувань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими цим Законом для цих осіб.

Частинами 5-7 вказаної статті встановлено, зокрема, обов'язки сторін виконавчого провадження. Так, сторони зобов'язані протягом трьох робочих днів письмово повідомити державного виконавця про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також письмово повідомляти державного виконавця про виникнення обставин, що зумовлюють обов'язкове зупинення виконавчого провадження, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі про зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - про зміну місця роботи. Боржник зобов'язаний: утримуватися від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; надавати у строк, установлений державним виконавцем, достовірні відомості про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасно з'являтися за викликом державного виконавця; письмово повідомляти державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб. Особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, зобов'язані сумлінно користуватися усіма наданими їм правами з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі вчинення виконавчих дій.

Таким чином, у разі незвернення стягувача до виконавчої служби з будь-якими клопотаннями щодо вчинення певних виконавчих дій не являється підставою для невчинення таких виконавчих дій, а тому заперечення виконавця в цій частині судом не приймаються до уваги.

Відповідно до ст. 121 2 Господарського процесуального кодексу України, скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги. За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачеві, боржникові та органові виконання судових рішень. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до приписів ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, скарга Дочірнього підприємства «Сінергія» на дії Відділу державної виконавчої служби Солом'янського РУЮ у м. Києві підлягає задоволенню.

Керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 4 3 , 33, 43, 121 2 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

1. Скаргу Дочірнього підприємства "Сінергія" на дії Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві задовольнити.

2. Визнати неправомірними дії Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві з винесення постанови ВП № 40518068 від 19.06.2014 р. про повернення виконавчого документа стягувачу.

3. Скасувати постанову Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у місті Києві ВП № 40518068 від 19.06.2014 р. про повернення виконавчого документа стягувачу.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд міста Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Суддя Н.І. Зеленіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.09.2014
Оприлюднено15.09.2014
Номер документу40454518
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/492

Постанова від 04.02.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Ухвала від 27.01.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Ухвала від 08.12.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Постанова від 28.10.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 14.10.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 25.09.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 10.09.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 14.08.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Рішення від 21.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник С.М.

Ухвала від 23.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні