Ухвала
від 18.09.2014 по справі 2а-15625/10/2670
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251 КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-15625/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Качур І.А. Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.

У Х В А Л А

Іменем України

18 вересня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Коротких А.Ю.,

суддів: Ганечко О.М.,

Літвіної Н.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Оззон-Логістикс" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2011 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Оззон-Логістикс" до державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2011 року в задоволенні позову відмовлено повністю (а.с. 174-178, том І).

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, товариство з обмеженою відповідальністю "Оззон-Логістикс" подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою позов задовольнити повністю. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції були неповно з'ясовані всі обставини, що мали суттєве значення для вирішення справи та допущені порушення норм матеріального права.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2011 року постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2011 року скасовано та ухвалено нову, якою позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення № 0042651502/0 від 10 вересня 2010 року (а.с. 237-239, том І).

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12 серпня 2014 року постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2011 року скасовано та справу направлено до суду апеляційної інстанції на новий розгляд (а.с.17-20, том ІІ).

Суд касаційної інстанції, скасовуючи рішення апеляційного суду, виходив з того, що колегія суддів апеляційної інстанції не з'ясувала причини недолучення ТОВ «Оззон-Логістикс» до матеріалів справи в суді першої інстанції уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у деклараціях з податку на прибуток за 2008 рік та за 2009 рік, які були долучені до матеріалів справи під час розгляду справи в суді апеляційної інстанції.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання та положення ст. 197 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Податковим органом проведено документальну (камеральну) невиїзну перевірку податкової звітності апелянта з податку на прибуток та з питань виявлення арифметичних або методологічних помилок у поданій платником на прибуток податковій декларації за І-й квартал 2010 року.

За результатами перевірки було складено акт № 2582/15-2 від 01 серпня 2010 року, в якому встановлено заниження позивачем податкового зобов'язання з податку на прибуток за І-й квартал 2010 року на суму 102 144 грн. у зв'язку з невірним відображенням в декларації з податку на прибуток суми нарахованого податку за попередній податковий період, що є порушенням п.16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

На підставі вказаного акту податковим органом винесено податкове-повідомлення рішення № 0042651502/0 від 10.09.2010 року, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 107 251 грн.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до п.п. 11.1 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Форма декларації з податку на прибуток підприємства та порядок її складання затверджені наказом ДПА України «Про затвердження форми декларації з податку на прибуток та Порядку її складання» від 29.03.2003 року № 143 (далі - Порядок № 143).

Відповідно до п. 1.5 Порядку № 143 «... податок на прибуток за квартал, півріччя, три квартали та рік розраховується за правилами, установленими п. 11.1 ст. 11 і п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», наростаючим підсумком з початку звітного календарного року...»

Згідно з п.16.1 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.

Відповідно до п.п. 16.1, 16.2 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті. Податок на прибуток нараховується за ставкою, визначеною статтею 10 цього Закону, від прибутку, що підлягає оподаткуванню, розрахованого згідно з п. 3. 1 цього Закону, з урахуванням положень пунктів 7.12, 7.13, 7.14, 4.1, 16.9 та статей 6 та 13 цього Закону.

Прибуток платників податку, включаючи підприємства, засновані на власності окремої фізичної особи, оподатковується за ставкою 25 відсотків до об'єкта оподаткування (п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»).

В силу п. 3.1 ст.3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на: суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону; суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.

Відповідно до п.п. 4.1, п.п. 4.3 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» «...валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій сумі, матеріальний або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами. Скоригований валовий доход - валовий доход, визначений згідно з п. 4.1 цієї статті без врахування доходів, зазначених у п. 4.2 цієї статті. Валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності...».

Як свідчать обставини справи, перевіркою податкової звітності встановлено заниження податку на прибуток за звітний період - І-й квартал 2010 року на 102144 грн.

Перевірка була проведена на підставі даних, зазначених у декларації з податку на прибуток за 2009 рік.

Як встановлено судом першої інстанції, за результатами 2009 року позивачем була подана декларація з податку на прибуток підприємства (річна), у якій задекларований об'єкт оподаткування (збитки) в сумі 0,00 грн. (код рядка 08) .

Позивач вказує на те, що наведені дані декларації за 2009 рік свідчать, що в ній не були враховані збитки (від'ємне значення об'єкту оподаткування), які задекларовані в декларації з податку на прибуток у 2008 році. А саме, в декларації з податку на прибуток підприємств за 2008 рік було задекларовано від'ємне значення об'єкту оподаткування у розмірі 11265111 грн.

Таким чином, сума 408577 грн., задекларована як від'ємне значення об'єкту оподаткування попереднього року (рядок 04.9 Декларації з податку на прибуток у 2010 році), походить із задекларованого раніше від'ємного значення, яке сформовано за наслідками 2008 року в сумі 11265111 грн.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачем уточнюючий розрахунок до ДПІ не подавався.

Відповідно до п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.

Оскільки позивачем не було враховано всі необхідні дані, що підлягають декларуванню, то суд дійшов висновку про правомірність висновків акту перевірки та наявності підстав для донарахування позивачу податку на прибуток у сумі 102 144 грн. та для накладення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 5107,00 грн.

Зважаючи на викладене, а також враховуючи, що відповідач прийняв спірне податкове повідомлення-рішення №0042651502/0 від 10.09.2010 року в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства, суд першої інстанції дійшов правильно висновку про відсутність належних правових підстав для визнання протиправним та скасування вказаного податкового рішення.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Оззон-Логістикс" залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 лютого 2011 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий суддя: Коротких А.Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н.М.

.

Головуючий суддя Коротких А. Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н. М.

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.09.2014
Оприлюднено23.09.2014
Номер документу40558409
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-15625/10/2670

Ухвала від 01.11.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Григорович П.О.

Ухвала від 07.08.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Рибченко А.О.

Ухвала від 18.09.2014

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Коротких А. Ю.

Ухвала від 12.08.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Рибченко А.О.

Постанова від 24.02.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Григорович П.О.

Постанова від 06.10.2011

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Земляна Г.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні