Справа № 738/1369/14-к
№ провадження 1-кп/738/46/2014
ВИРОК
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 жовтня 2014 року м. Мена
Менський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5
обвинуваченого ОСОБА_6
захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Мена кримінальне провадження № 12014270170000006 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань по обвинуваченню:
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , гр. України, розлученого, на утриманні має малолітню дитину, непрацюючого, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 203-2 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Обвинувачений ОСОБА_6 в кінці грудня 2013 року, будучи знайомим з ОСОБА_10 , в формі усної домовленості отримав від останнього ключі від приміщення за адресою АДРЕСА_2 , що належить на праві приватної власності ОСОБА_11 , який в свою чергу надав його в оренду ОСОБА_12 , де на той час знаходились на зберіганні 6 ( шість) ігрових автоматів.
З метою отримання прибутку від зайняття незаконним видом господарської діяльності, ОСОБА_6 організував зайняття гральним бізнесом в даному приміщенні, а саме вмикав в електромережу та вимикав гральні автомати, чим забезпечував їх безперебійну діяльність, здійснював доступ громадян до гральних автоматів, роз`яснював правила гри, надавав допомогу у прийнятті ставок, здійснював видачу грошових виграшів переможцям, а решту коштів отриманих за проведення ігор на гральних автоматах обертав на свою користь, тобто здійснював проведення азартних ігор, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009 р., є діяльність з організації та проведення азартних ігор, умовами яких є внесення гравцями ставок, що дає змогу отримати виграш (приз), і результати яких залежать від випадковості.
Таким чином, в період часу з кінця грудня 2013 року по 14.02.2014 року ОСОБА_6 , діючи умисно , всупереч вимогам Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009 р., здійснював доступ відвідувачів до ігрових автоматів, отримував у відвідувачів-гравців грошові кошти за участь у азартних іграх, та у разі виграшу, виплачував суму виграшу, за що отримував матеріальну вигоду.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_6 вину у вчиненні злочину , передбаченого ст. 203-2 ч.1 КК України не визнав та показав, що в кінці 2013 р. не мав постійного місця роботи . Знайомий з ОСОБА_13 та його дружиною ОСОБА_12 , які є приватними підприємцями та відкрили кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в орендованому приміщенні по АДРЕСА_2 . В даному кафе випадково зустрівся з жителем м. Чернігова ОСОБА_10 , який орендував дві кімнати в приміщенні кафе , в одній з яких встановив більярдний стіл. В розмові ОСОБА_14 доручив йому наглядати за більярдним столом та дивитись за порядком з оплатою 500 грн. в місяць. Конкретної плати відвідувачами за гру в більярд встановлено не було. Без укладення трудового договору , погодився працювати в вечірній час. ОСОБА_10 передав йому ключі від вхідних дверей в орендовані приміщення. На початку 2014 р. були завезені 6 гральних автоматів та встановлені в другій кімнаті. ОСОБА_10 просив його включати гральні автомати, щоб вони не вийшли з ладу. В лютому 2014 р. він знайшов зв`язку ключів, які забув від гральних автоматів ОСОБА_10 . Даними ключами гральних автоматів не відкривав. 14 лютого 2014 р. був в приміщенні кафе , в залі , де встановлений більярд. Вечором до нього звертались відпочиваючі , щоб дозволив їм грати , але він відмовляв , посилаючись на те ,що не працюють. В цей вечір йому зателефонував ОСОБА_10 та повідомив , що він був в приміщенні де встановлені гральні автомати та забув ключі від гральних автоматів. Просив передати ключі в м. Чернігів. Цого вечора він віддав ключі від гральних автоматів знайомому ОСОБА_15 , та попросив його через водіїв автобусів , які слідують через автостанцію м. Мена , передати 15 лютого 2014 р. зранку в м. Чернігів , а також надав номер телефону ОСОБА_10 , щоб повідомив останньому номер автобуса , яким передані ключі. В цей же вечір працівниками міліції був проведений обшук в кафе , в ході якого вилучені гральні автомати , а при особистому обшуку ОСОБА_15 вилучили ключі від гральних автоматів та гроші. Особисто він ніяких грошей ОСОБА_15 не передавав. Вважає , що заняттям гральним бізнесом він не займався , вилучені гральні автомати йому не належать , а тому безпідставно обвинувачується у скоєнні злочину.
Незважаючи на те, що обвинувачений ОСОБА_6 вину у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 203-2 КК України , зайнятті гральним бізнесом не визнав, його вина доведена сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів.
Свідок ОСОБА_11 в судовому засіданні показав, що на праві власності має приміщення (магазин-кафе), що розташоване в АДРЕСА_2 . Дане приміщення було орендоване ПП ОСОБА_12 , з якою 18 серпня 2013 року уклав письмовий договір оренди, для ведення орендарем підприємницької діяльності. Після укладення договору оренди в приміщенні був лише в березні 2014 року. Йому невідомо, що в даному приміщенні були встановлені гральні автомати на яких проводився незаконний гральний бізнес.
Свідок ОСОБА_12 показала, що з 2000 року зареєстрована як приватний підприємець. 18 серпня 2013 року уклала письмовий договір оренди з власником ОСОБА_11 приміщення АДРЕСА_2 , де відкрили кафе для відпочинку у вечірній час молоді, та встановили столи для відвідувачів. В грудні 2013 року до неї звернувся житель м. Чернігова ОСОБА_10 , щоб орендувати кімнати під офіс. Погодившись на його пропозицію, уклала договір суборенди. В орендовані кімнати був окремий вхід з двору та з центрального входу в приміщення. В цих кімнатах був проведений ремонт та встановлений більярдний стіл. Коли були завезені та встановлені гральні автомати в орендованих кімнатах їй не відомо. З обвинуваченим ОСОБА_6 знайома. ОСОБА_15 та ОСОБА_6 є друзями її чоловіка, а тому часто відвідували кафе. 14.02.2014 р. в вечірній час була в приміщенні кафе, коли працівники міліції вилучили в одній з кімнат , які орендував ОСОБА_10 , вилучили гральні автомати. Яке відношення до гральних автоматів мав ОСОБА_6 їй невідомо.
Свідок ОСОБА_13 підтвердив показання свідка ОСОБА_12 та доповнив , 14.02. 2014 р. вечором віддав 4500 грн. ОСОБА_15 , які брав в борг. При яких обставинах були завезені ОСОБА_10 в орендовані ним приміщення гральні автомати , йому невідомо. ОСОБА_6 виконував функції охоронця цих автоматів , та дивився за порядком в приміщенні , де стояв більярдний стіл.
Свідок ОСОБА_16 показав , що взимку 2014 р., точної дати не пам`ятає, приїздив в м. Мена для зустрічі із знайомим. Перебуваючи в м. Мена о 22-й годині заходив до кафе , назви якого не пам`ятає, щоб випити пива. В приміщенні кафе дізнався , що в даному кафе можна пограти в більярд та на гральних автоматах. Спитав у офіціанта кафе , чи можна пограти в кафе на автоматах. Офіціант відповіла , що зараз зателефонує ОСОБА_17 , який відкриє приміщення. Через деякий час з`явився ОСОБА_18 , як йому стало відомо пізніше , це був ОСОБА_6 . Особисто з ОСОБА_6 не знайомий. Він зайшов у кімнату де знаходився більярд , де грали незнайомі хлопці. З цієї кімнати є двері до іншої кімнати. Коли відкрилися двері до цієї кімнати побачив , що там знаходяться гральні автомати. Зайшов до кімнати побачив 6 гральних автоматів, які були включені. ОСОБА_6 в цей час проводив ремонт одного автомата. ОСОБА_6 запропонував вибрати гральний автомат для гри , а також запропонував провести інструктаж правил гри. Він відповів , що правила гри зрозумілі , так як грає не вперше та приступив до гри. В цей вечір він програв 20 грн. та пішов із кафе. Через неділю дві знову був в м. Мена і вечором прийшов в кафе. В кафе було багато відвідувачів та проводилась дискотека. В офіціантів спитав ,чи відкрита гральна кімната та чи на місці ОСОБА_18 . Отримавши позитивну відповідь пішов до зали з гральними автоматами. В залі знаходилося 4-5 чоловік та ОСОБА_6 , у якого розміняв купюру номіналом 50 чи 100 грн. на дрібні купюри. Вигравши 50 грн. з ним за виграш розрахувався ОСОБА_6 , а гроші діставав з кишені одягу. Крім того , ОСОБА_6 обнулив на гральному автоматі суму виграшу з допомогою ключа від грального автомату . Більше грати не приїжджав. З поведінки ОСОБА_6 в залі гральних автоматів було видно, що він є чи власником даного закладу , або виконує обов`язки касира , надаючи доступ громадянам до гральних автоматів, та виплачує суму отриманого виграшу.
Свідок ОСОБА_19 показав , що працює начальником сектору Управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в Чернігівській області . В 2014 році взимку надійшла інформація від працівників Менського РВ УМВС , що в кафе м. Мена обладнана кімната в якій встановлені гральні автомати. По факту зайняття гральним бізнесом в січні 2014 року було розпочато кримінальне провадження. Про зайняття гральним бізнесом в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надходила інформація від місцевих жителів . До його обов`язків входить документування злочинів, а тому з колегою виїхали до місця злочину. 14 лютого 2014 р. вечором в кафе проводився обшук працівниками Менського РВ УМВС, з його участю та понятих з відео фіксуванням. Під час обшуку слідчими було вилучено шість гральних автоматів, два з них були в несправному стані, ключі, гроші. В іншому приміщенні системний блок, бо вважали, що на ньому можуть бути статистичні дані. Під час обшуку свідки пояснювали, що грали на гральних автоматах, а інші посилаючись на ст. 63 Конституції України, відмовлялись від дачі пояснень. Під час обшуку в кафе був присутній ОСОБА_16 , який пояснив, що декілька тижнів тому сам грав на даних автоматах, а тому в даній справі проходить як свідок. Допит даного свідка проводив особисто. Пам`ятає, що частина приміщення кафе перебуває в оренді особи, прізвища якої не запам`ятав. Кому належали гральні автомати та хто їх завозив йому невідомо. Йому відомо, що в м. Чернігові задокументовано гральний бізнес в якому фігурує особа на прізвище ОСОБА_14 . Більш детальною інформацією відносно цієї особи не володіє. Громадяни Медведь та ОСОБА_20 були допитані в якості свідків та вказували на особу на ім`я ОСОБА_18 , як потім було встановлено ОСОБА_6 , що він виконує обов`язки адміністратора даного грального закладу. Як відомо зі слів громадян, даний заклад працював 2-2,5 місяці, грати впускали не всіх, а лише перевірених осіб, знайомих, в телефонному режимі, а тому не всі бажаючі могли туди потрапити. Вилучені кошти при обшуку в особи на ім`я ОСОБА_21 (прізвища якого він зараз згадати не може), знаходився в залі гральних автоматів , намагався покинути це приміщення , та не міг пояснити звідки в нього така сума коштів.
Свідок ОСОБА_22 показав , що працює старшим оперуповноваженим сектора боротьби з економічною злочинністю Менського РВ УМВС. В кінці 2013 р. надійшла інформація від місцевих жителів , що в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » м. Мена обладнана кімната в якій встановлені гральні автомати. Організатором кімнати гральних автоматів в кафе був ОСОБА_6 , з яким знайомий наглядно. По факту зайняття гральним бізнесом в січні 2014 року було розпочато кримінальне провадження, та проводились негласні слідчі (розшукові) дії. 14.02.2014р. близько 22 години в кафе був проведений обшук, в ході якого було виявлено та вилучено 6 гральних автоматів. В гральному залі знаходились за гральними автоматами гравці , ОСОБА_6 з ОСОБА_15 . Під час обшуку ОСОБА_15 намагався покинути приміщення залу з гральними автоматами, але був затриманий працівниками міліції. Відвідувачі кафе підсказали, щоб затримали ОСОБА_15 , бо в нього ключі від гральних автоматів та гроші, які передав ОСОБА_6 , щоб останній виніс їх з приміщення кафе. Під час особистого обшуку ОСОБА_15 було виявлено та вилучено ключі від гральних автоматів, гроші. ОСОБА_15 не міг назвати точної суми вилучених грошей та їх походження. Щодо вилучених ключів від гральних автоматів , грошей та їх походження ОСОБА_15 говорив , що їх йому підкинули. Перед початком обшуку працівниками міліції було зачитано ухвалу Менського районного суду про надання дозволу на проведення обшуку, пред`явлені посвідчення. Обшук проводився з участю понятих та з застосуванням відеофіксування. В ході проведення слідчих дій ОСОБА_14 показав, що він є власником гральних автоматів, але документальних підтверджень не надав. Наскільки він зрозумів з показань ОСОБА_14 , останній домовився з ОСОБА_13 про оренду в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » приміщення, в якому будуть зберігатись гральні автомати. За суборенду платив ОСОБА_13 таку суму, як Коноваленки платять власнику будівлі за оренду всього приміщення. Наглядати за гральними автоматами попросив знайомого ОСОБА_6 . З показань ОСОБА_14 йому відомо , що він не збирався займатися гральним бізнесом, про що говорив ОСОБА_6 і категорично забороняв йому включати гральні автомати для відвідувачів кафе. Свідок ОСОБА_16 під час допиту пояснював, що допуск гравців до грального залу проводить ОСОБА_6 , що підтверджується і оперативною зйомкою, запис якої приєднано до матеріалів кримінального провадження. Свідок ОСОБА_16 підтвердив існування грального закладу за адресою АДРЕСА_3 та пояснював, що сам неодноразово грав на автоматах , та отримав грошову винагороду за виграш в сумі 50 грн.. З показань свідка ОСОБА_14 йому відомо, що останній в гаражі м. Чернігова зберігав гральні автомати. Після усної домовленості з приватним підприємцем ОСОБА_13 привіз для зберігання гральні автомати в одне з приміщень кафе . Договорів про передачу на зберігання та документів про отримання гральних документів не має.
Свідок ОСОБА_15 показав , що з обвинуваченим ОСОБА_6 знаходиться в дружніх стосунках. 14 лютого 2014 року вечором приїхав в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » щоб пограти в більярд. Разом з ОСОБА_6 та ОСОБА_13 знаходились в більярдній кімнаті, де були і відвідувачі. ОСОБА_23 віддав йому зв`язку ключів та попросив зранку наступного дня поїхати на автовокзал і передати ключі в м. Чернігів маршрутним автобусом. ОСОБА_6 дав номер телефону по якому він повинен був зателефонувати особі і повідомити , яким автобусом передані ключі. Призначення ключів йому не відомо, кількість їх не пам`ятає. В цей час з`явились працівники міліції і повідомили, що буде проводитись обшук, та попросили нікого не залишати приміщення кафе. Під час обшуку працівниками міліції проводилась відеозйомка. Під час обшуку в нього було вилучено телефони, гроші, ключі, які йому віддав ОСОБА_6 .. В цей вечір ОСОБА_13 віддав йому борг в сумі 4 500 грн. ОСОБА_24 суму грошей він витратив в кафе , а решта була при ньому і вилучена працівниками міліції. З більярдної кімнати є двері , які ведуть в іншу кімнату , де знаходились гральні автомати. До ОСОБА_6 підходили відвідувачі кафе і питали , чи можна пограти за автоматами, але він їм відмовляв. Під час допиту в якості свідка покази надав без тиску та погроз з боку працівників міліції . Хто є власником гральних автоматів не цікавився. Не пам`ятає , щоб він особисто грав на ігрових автоматах.
Свідок ОСОБА_25 показав , що в січні 2014 року приїжджав в м. Мена до знайомих. Вечором близько 21-22 години відвідував місцеве кафе , де грали в більярд. Під час гри в більярд помітив кімнату, в якій знаходились гральні автомати. В присутнього хлопця по імені ОСОБА_18 , як потім йому стало відомо це був обвинувачений ОСОБА_6 спитав , чи можна пограти на гральних автоматах. ОСОБА_6 дав дозвіл грати на автоматах . Із ОСОБА_6 зайшли в кімнату гральних автоматів. В кімнаті знаходилось 6-7 автоматів , більшість яких були включені та грали 2-3 гравці. Правила гри на гральних автоматах пояснив ОСОБА_6 та показав , як вставляти гроші в купюроприймач грального автомата, вибирати гру, як необхідно виставити потрібну комбінацію гральних ліній і виставити потрібну ставку , натискати кнопку «Старт». В цей вечір грав близько 30 хвилин та виграв 50 грн., які йому віддав ОСОБА_6 особисто. З допомогою ключів ОСОБА_6 відкривав гральний автомат та обнулив дані на моніторі. Робив декілька ставок по 20 грн. до загальної суми 100 грн. У ОСОБА_6 розмінював гроші на дрібні купюри , який діставав з кишені об`ємну пачку купюр до 5000 грн. 14 лютого 2014 року у вечірній час був в м. Мена і теж вирішив пограти в гральні автомати. Вечором зайшов в кафе, де проводилась дискотека та було багато відвідувачів. В приміщенні з гральними автоматами знаходилось 2-3 гравці та ОСОБА_6 , який поводився як адміністратор даного закладу, допускав гравців до гральних автоматів , слідкував за порядком, мав ключі від гральних автоматів. ОСОБА_6 дозволив йому пограти на гральних автоматах, а також провів розмін купюр на дрібні. Під час гри до кімнати зайшли працівники міліції та почали проводити обшук. Під час обшуку були вилучені гроші з гральних автоматів.
Свідок ОСОБА_26 показав що взимку 2014 р. відвідував кафе «Каньйон», що знаходиться м . Мена по вул. 8-го Березня, де грав в більярд, та був на дискотеці. В одній з кімнат бачив гральні автомати , але вони були не включені. З ОСОБА_6 знайомий і в кафе грав в більярд. До залу де знаходився більярд заходили хлопці та цікавились , чи роблять гральні автомати. ОСОБА_6 їм відповів, що він до автоматів відношення немає. 14 лютого 2014 року в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не був.
Свідок ОСОБА_10 показав , що придбав гральні автомати за оголошенням розміщеному в Інтернеті , в м. Києві в кількості 8 штук по ціні 50 $ за один. Кошти для придбання автоматів позичив у знайомого. Договір купівлі-продажу не укладався. Приміщення для зберігання автоматів в м. Мена знайшов випадково, якщо не помиляється підказав хтось із знайомих. З Коноваленком Дімою познайомився вже в м. Мена, договір на суборенду приміщення укладав з дружиною ОСОБА_27 , з умовою оплати 500 грн. в місяць. В даному приміщенні зробив ремонт. Гральні автомати були доставлені «фурой» в кількості 6 штук в м. Мена вже після Нового Року. Два гральні автомати були непрацюючі, про що стало відомо після огляду їх спеціалістами. Орендував дві кімнати, одна під більярдну, інша - для гральних автоматів. Враховуючи, що проживає в м. Чернігові, а гральні автомати знаходяться в м. Мена, потрібно було знайти людину для нагляду за ними. Біля кафе стояли незнайомі йому хлопці, спитав чи непотрібна робота. ОСОБА_6 погодився охороняти гральні автомати. В обов`язки входило один раз на добу включати гральні автомати на 10-12 годин для збереження встановлених програм. Трудовий договір з ОСОБА_6 не укладав, заробітну плату обіцяв платити після того як все офіційно оформить, а саме збирався відкрити більярдну. Ключі від гральних автоматів зберігав у себе, ОСОБА_6 їх не передавав. Спеціалістів по гральним автоматам в кількості двох чоловік привозив з м. Чернігова 11-12 лютого 2014 року , та забув ключі від гральних автоматів в кафе. Коли виявив, що ключів не має, зателефонував ОСОБА_6 та попросив їх пошукати в кафе. Останній їх знайшов та зателефонував, а він попросив передати рейсовим автобусом. Наладчики гральних автоматів пояснили йому , як працюють гральні автомати, а саме щоб вони запрацювали їх потрібно було включити в мережу. Заробити гроші на гральних автоматах не встиг, вони були несправні. Йому відомо, що 14 лютого 2014 року гральні автомати в кількості 6 штук, були арештовані та вилучені. Після цього сам приїхав до Менського райвідділу міліції та був допитаний працівниками міліції. З гральних автоматів були вилучені гроші, але йому невідомо звідки вони, можливо залишились від попереднього власника. ОСОБА_6 виконував обов`язки сторожа. В його обов`язки входило дивитись за гральними автоматами та більярдом. Ключі від приміщень , де знаходився більярдний стіл та ігрові автомати були у ОСОБА_6 . Пояснити чому 07 лютого та 14 лютого 2014 року працювали гральні автомати не може.
Свідок ОСОБА_28 показав , що з обвинуваченим ОСОБА_6 особисто не знайомий. 14 лютого 2014 року приїжджав в м. Мена разом зі своїм товаришем ОСОБА_29 на зустріч з дівчатами , з якими познайомився по Інтернету. З дівчатами була домовленість зустрітися в центрі м. Мена о 21-й годині. Зустріч не відбулась і тому вирішили їхати в санаторій «Остреч» , для подальшого проведення вечора. По дорозі помітили розважальний заклад , біля якого було багато молоді та автомобілів. В середині приміщення було кафе та проводилась дискотека. Вирішили залишитись в даному кафе і провести вечір. Грали в більярд та помітили іншу кімнату, де стояли гральні автомати , які були включені. В кімнаті з гральними автоматами відпочиваючих не було. Діставши 50 грн., підніс їх до купюроприймача , але гроші автомат не прийняв. В цей час підійшов хлопець і пояснив, що гральні автомати не працюють. Він почав заперечувати, оскільки вони були включені, працювали монітори. В його розумінні несправні автомати в мережу включені бути не повинні. Почалась словесна перепалка, настрій було зіпсовано, а тому залишили кафе.
Свідок ОСОБА_14 показав , що ОСОБА_10 є його однокласником. Декілька разів просив з`їздити з ним в м. Мена по справах, як йому відомо з його слів, він мав намір встановити в одному з місцевих кафе більярдний стіл та пару «іграшок» - гральних автоматів. Договір оренди приміщення ОСОБА_10 укладав з чоловіком та жінкою, з якими він не знайомий. ОСОБА_10 попросив супроводити автомобіль з київськими державними номерами та проконтролювати доставку гральних автоматів з м. Чернігова до м. Мена. Приїхавши до кафе в м. Мена попросив хлопця з кафе відкрити двері з тильної сторони, з якої і заносили автомати в кількості 4-5 штук до першої кімнати де і залишили. Ключів від даного приміщення він не мав. Кімната була невелика, мала охайний вигляд. Це відбувалось взимку в 2013 році чи на початку 2014 року. Чи укладав ОСОБА_10 договір з ОСОБА_6 йому не відомо . Йому відомо , що ОСОБА_10 просив ОСОБА_6 один раз на добу включати гральні автомати, щоб їх остаточно не добити, бо вони були несправні. Кому належали гральні автомати йому не відомо.
Свідок ОСОБА_30 показав , що з обвинуваченим ОСОБА_6 знайомий. 14 лютого 2014 року відпочивав в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Події того вечора пам`ятає смутно, бо був випивши. Працівниками міліції був запрошений понятим при обшуку. Пам`ятає як працівники міліції знімали на камеру кімнату де були гральні автомати. У хлопця на прозвище «Чирточка» з карманів дістали багато грошей, сигарети, ключі від машини. Прізвища та ім`я « ОСОБА_31 » не знає. Йому відомо, що він деякий час працював таксистом. Працівники міліції зачитували складені ними документи, які він особисто підписував. Знаходився в кімнаті, де знаходились гральні автомати. Не заперечує, що підпис у протоколі обшуку виконано ним особисто.
Вина ОСОБА_6 підтверджується і іншими доказами, дослідженими в судовому засіданні:
- протоколом обшуку приміщення кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 14.02.2014 р., фото таблицями до нього та відеозйомкою фіксації проведення даної слідчої дії, в ході якої вилучено 6 гральних автоматів: «Tropic COCRTAIL» №3321 в купюроприймачі якого знаходилась купюра номіналом 20 грн. МИ 9825865; «Tropic COCRTAIL» №3291 в купюроприймачі якого знаходилась 2 купюри номіналом по 5 грн. МГ 3275720, МЕ 8672645; «Tropic COCRTAIL» №3313 в купюроприймачі якого знаходилась купюра номіналом 20 грн. МЗ 1744285; «Остров» № 43059116 модель VI CL 64 P в купюро приймачі якого знаходились три купюри номіналом 10 грн. НК 7142524, КД 9607269, НК 0463528 ; «ADMSRAL, MULTI SCREEN GAMINATOR» № 11, «Mega Jack»; системний блок АМД сірого кольору, підсилювач звуку (мікшер) S1116395572, № 11999. Всього вилучено коштів на суму 80 грн..
У ОСОБА_15 виявлено та вилучено: ключі на одній зв`язці в кількості 17 шт. від гральних автоматів; один ключ від замка; грошові кошті в сумі 4206 грн.; мобільний телефон «Nokia» модель 6303 з sim-карткою оператора мобільного зв`язку «Life», мобільний телефон «Fly» з sim-картками операторів мобільного зв`язку «МТС», «Djuice»;
( т.2 а.с. 16-22 );
-протоколом огляду та перерахунку грошей вилучених під час обшуку 14.02.2014 р. у ОСОБА_15 в сумі 4206 грн. та 80 грн. з гральних автоматів ( т.2 а.с. 94 );
- відеозаписом фіксації проведення слідчої дії - обшуку 14.02.2014 р. в залі гральних автоматів в кафе по АДРЕСА_2 , в ході якого ОСОБА_15 не міг назвати точну суму вилучених у нього грошей, а про знаходження у нього ключів від гральних автоматів висловився , що вони йому не належать і його « підставили»
( т. 2 а.с.98 ) ;
- протоколом результатів дослідження інформації аудіо,-відеоконтролю, отриманої при застосуванні технічних засобів, при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій на підставі ухвали слідчого судді апеляційного суду Чернігівської області від 21 січня 2014 року із застосуванням спеціальних технічних засобів місця за адресою АДРЕСА_2 , в ході яких підтверджується факт організації та зайняття гральним бізнесом обвинуваченим ОСОБА_6 , де він особисто виступає як адміністратор касир, надає доступ до гральних автоматів , проводить розмін грошей відвідувачам - гравцям (т. 2 а.с. 71, 88 -89 );
- висновком судової комп`ютерно технічної експертизи № 179 , що надані на дослідження 6 об`єктів ігрових автоматів , які складаються з таких основних частин : корпус , блок живлення , монітор , пульт управління , купюроприймач та ігрова плата. В ігровій платі є чіп пам`яті зі спеціалізованою програмою ,яка керує всіма процесами ігрового автомату. Надані на дослідження 6 ( шість) ігрових автоматів є спеціальними пристроями для проведення азартних ігор, але проводити гру з метою отримання виграшу можливо на автоматах 1-4 . Автомати 5-6 знаходяться в неробочому стані. ( т.2 а.с. 117-119 )
- показаннями даними в судовому засіданні експертом НДКЦ УМВС України в Чернігівській області ОСОБА_32 , який підтвердив проведення ним по даному кримінальному провадженню комп`ютерно технічної експертизи гральних автоматів. При складанні висновку експерта № 179 помилково вказав рік проведення експертизи 2013 р., замість 2014 року. Експерт ОСОБА_32 підтвердив висновки судової комп`ютерно технічної експертизи № 179 від 20 лютого 2014 року та доповнив, що представлені на дослідження гральні автомати є звичайними гральними автоматами. Програмне забезпечення гральних автоматів забезпечує чіп пам`яті зі спеціальною програмою. Такі пристрої виготовляють спеціалізовані підприємства, а встановлені на них ігрові плати використовують лише у гральних автоматах, на яких відбуваються азартні ігри. За своїми технічними даними немає необхідності підключати гральні апарати щоденно до мережі живлення, щоб не було збою їх програмного забезпечення. Вони можуть перебувати без включення місяцями і збою в програмному забезпеченні не виникне, якщо не буде механічних пошкоджень.
Сукупністю досліджених доказів у даному кримінальному провадженні, які суд вважає належними і допустимими в розумінні ст.ст. 85,86 КПК України, приходить до висновку, що своїми діями обвинувачений ОСОБА_6 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.203-2 КК України, незаконне зайняття гральним бізнесом, і кваліфікує його дії за ч.1 ст. 203-2 КК України.
В судовому засіданні встановлено та доведено, що з метою отримання прибутку ОСОБА_6 незаконно займався гральним бізнесом, що виражалось у наданні доступу до таких ігор з використанням гральних автоматів відвідувачам гравцям , приводив в дію і запускав для гри шість гральних автоматів, за допомогою яких з кінця грудня 2013 по 14 лютого 2014 року включно проводив азартні ігри, умовою участі в іграх було внесення гравцями ставок, що давало змогу отримувати гроші.
Доводи ОСОБА_6 та сторони захисту , що в інкримінованому йому діянні відсутня об`єктивна сторона злочину, так як він не встановлював ігрові автомати, на яких можна було здійснювати азартні ігри, не організовував та не проводив ці ігри, не виконував функції адміністратора, з наданням можливості доступу відвідувачів до таких ігор, не заслуговують на увагу виходячи з наступного.
Відповідно до Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.09.2009 року , гральний бізнес може виражатися в трьох видах діяльності, пов`язаної з: 1) організацією азартних ігор; 2) їх проведенням; 3) наданням можливості доступу до таких ігор. Це означає, що суб`єкт даного злочину можу здійснювати одночасно всі зазначені види, або декілька з них, або лише один. Метою зайняття гральним бізнесом є отримання прибутку.
Виконавцями злочину передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України мають визнаватись також особи, які виконують розпорядження організаторів азартних ігор, - круп`є, касири, продавці, оператори, менеджери гральних залів, інші наймані працівники, оскільки законодавчим визначенням поняття грального бізнесу охоплюється діяльність із надання можливості доступу до азартних ігор.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 мав доступ до кімнати, де встановлені гральні автомати, ключі від гральних автоматів, надавав послуги з проведення азартних ігор за що отримував прибуток, особисто виплачував суму отриманого виграшу, що підтверджується показаннями свідків ОСОБА_16 , ОСОБА_25 , ОСОБА_19 , ОСОБА_22 ; протоколом про результати аудіо, -відеоконтролю дослідження інформації, отриманої при застосуванні технічних засобів при проведенні негласних слідчих дій , які проводились 07.02.2014 р. з 22:51 до 23:14 години, та з 23:17 до 23:45 години; 14.02.2014 року які проводились з 22:06 до 22:26 години ( т.2 а.с. 71, 88-89 ) .
Посилання сторони захисту, що обшук в приміщенні де знаходились гральні автомати, проведений з порушенням норм КПК України, а тому він повинен бути визнаний судом недопустимим доказом, суд виходить з наступного.
Обшук в приміщенні по АДРЕСА_2 проводився на підставі ухвали слідчого судді Менського районного суду від 13 лютого 2014 р. з участю двох понятих , інших учасників , із застосуванням відео зйомки камерою Canon FS 406. При перегляді відеозапису відсутні фактичні дані , що підтверджують знаходження понятого ОСОБА_30 в стані алкогольного сп`яніння. Під час проведення даної слідчої дії від учасників не надходило зауважень відносно понятого ОСОБА_30 до складеного протоколу. Суд не може взяти до уваги показання свідка ОСОБА_30 , що вечором 14.02.2014р. він знаходився в стані алкогольного сп`яніння, а тому не міг адекватно усвідомлювати та запам`ятати хід проведення обшуку, так як з дня проведення даної слідчої дії і до його допиту в судовому засіданні, сплило більше 7 місяців. Крім того, ОСОБА_30 не заперечує , що був запрошений працівником міліції ОСОБА_22 бути присутнім при проведенні даної слідчої дії в якості понятого. Слідчим зачитувались складені процесуальні документи , а своїм підписом підтвердив їх правильність та достовірність. З огляду на вище викладене суд вважає, що істотних порушень прав та свобод людини при проведенні обшуку відповідно до вимог ст. 87 КПК України не встановлено, а тому не має підстав визнавати недопустимим як доказ протокол обшуку від 14.02.2014р., проведений в приміщенні по АДРЕСА_2 .
Суд дає критичну оцінку показанням свідків ОСОБА_26 , ОСОБА_14 , ОСОБА_10 , ОСОБА_28 , що гральні автомати знаходились на зберіганні, сторонніх осіб в приміщенні не було, а ОСОБА_6 займавсь тільки охороною, так як їх показання суперечать показанням інших свідків по справі в сукупності з дослідженими письмовими доказами.
Суд дає критичну оцінку показанням свідків ОСОБА_13 , ОСОБА_15 та обвинуваченого ОСОБА_6 , що вилучені 14.02.2014 р. під час обшуку гроші в сумі 4206 грн. належать ОСОБА_15 купюрами : 1 - номіналом 200 грн. ; 12 - номіналом 100 грн. ; 25 - номіналом 50 грн.; 40 номіналом 20 грн. ; 28 номіналом 10 грн. ; 79 номіналом 5 грн. Їх показання в цій частині спростовуються свідками ОСОБА_22 , ОСОБА_19 , що присутні при обшуку гравці вказали про передачу ключів від гральних автоматів та грошей ОСОБА_6 своєму другу ОСОБА_15 . Ці обставини підтверджуються і відеозаписом фіксації даної слідчої дії , в ході якої ОСОБА_15 не зміг назвати приблизної суми знаходження при ньому грошей та їх походження. При виявленні та вилученні у ОСОБА_15 ключів від гральних автоматів та грошей , останній висловився , що це «підстава». Наявність значної кількості купюр номіналом по 50, 20 , 10 , 5 грн. свідчить , що дані купюри були вилучені з купюроприймачів гральних автоматів , як ставки для гри на автоматах відвідувачами гравцями і належать ОСОБА_6 .
Обставини, що пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_6 , відповідно ст. 66 КК України, судом не встановлено.
Обставини, що обтяжує покарання ОСОБА_6 , згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Вирішуючи питання про призначення міри покарання ОСОБА_6 , суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке являється особливо тяжким, ставлення обвинуваченого до вчиненого, а також його особу, який раніше не притягувався до кримінальної та адміністративної відповідальності, за місцем проживання характеризується позитивно. З урахуванням зазначених обставин, враховуючи майновий стан обвинуваченого, наявність малолітньої дитини на утриманні , відповідно до вимог кримінального закону і передбачених ним санкцій, суд вважає за можливе призначити обвинуваченому ОСОБА_6 покарання у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному кримінальним законом, з конфіскацією грального обладнання.
Речові докази:
- гральні автомати: «Tropic COCRTAIL» №3321, «Tropic COCRTAIL» №3291, «Tropic COCRTAIL» №3313, «Остров» 43059116 модель VI CL 64 P, «ADMSRAL, MULTI SCREEN GAMINATOR» № 11, «Mega Jack», ключі в кількості 17 штук до гральних автоматів, які зберігаються в Менському РВ УМВС конфіскувати в доход держави (т.2 а.с.83);
- грошові кошти в сумі 4286 (чотири тисячі двісті вісімдесят шість) грн., які знаходяться на розрахунковому рахунку Менського РВ УМВС України в Чернігівській області (р/р 37311009000536 ГУ ДКСУ в Чернігівській області, МФО 853592, код 08676837) - передати в дохід держави ;
- ключ від замка звичайного типу, який зберігається в камері речових доказів Менського РВ УМВС повернути власнику ОСОБА_15 (т.2 а.с.86);
- флеш-картка мікро №36 та флеш-картку мікро №39 з відео записом проведених негласних слідчих (розшукових) дій, які долучені до матеріалів кримінального провадження №12014270170000006 - зберігати в матеріалах кримінального провадження (т.2 а.с.88);
- мобільний телефон «Nokia» модель 6303 з sim-карткою оператора мобільного зв`язку «Life», мобільний телефон «Fly» з sim-картками операторів мобільного зв`язку «МТС», «Djuice», які передані під зберігальну розписку ОСОБА_15 залишити в останнього (т.2 а.с.90);
- системний блок АМД сірого кольору, підсилювач звуку (мікшер) S1116395572, № НОМЕР_1 , які передані під зберігальну розписку ОСОБА_12 залишити в останньої (т.2 а.с.92);
- DVD-R 4.7Gb диск з відео записом проведеної слідчої дії 14 лютого 2014 року, яка долучена до матеріалів кримінального провадження №12014270170000006 - зберігати в матеріалах кримінального провадження (т.2 а.с.97).
Судові витрати за проведення комп`ютерно-технічних експертиз на загальну суму 784 грн. 32 коп. підлягають стягненню з ОСОБА_6 на користь держави.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_6 не обирати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 368, 370 371, 374 , 395 КПК України,
суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_33 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 170 000 (сто сімдесят тисяч ) грн., з конфіскацією грального обладнання.
Стягнути з ОСОБА_9 , судові витрати за проведення комп`ютерно-технічних експертиз на загальну суму 784 (сімсот вісімдесят чотири) грн. 32 коп. на користь держави.
Запобіжний захід відносно засудженого ОСОБА_6 не обирати.
Речові докази:
- гральні автомати: «Tropic COCRTAIL» №3321, «Tropic COCRTAIL» №3291, «Tropic COCRTAIL» №3313, «Остров» 43059116 модель VI CL 64 P, «ADMSRAL, MULTI SCREEN GAMINATOR» № 11, «Mega Jack», ключі в кількості 17 штук до гральних автоматів, які на зберігаються в Менському РВ УМВС конфіскувати в доход держави;
- ключ від замка звичайного типу, який зберігається в камері речових доказів Менського РВ УМВС повернути власнику ОСОБА_15 ;
- флеш-картка мікро № 36 та флеш-картку мікро №39 з відео записом проведення негласних слідчих (розшукових) дій, які долучені до матеріалів кримінального провадження №12014270170000006 - зберігати в матеріалах кримінального провадження;
- мобільний телефон «Nokia» модель 6303 з sim-карткою оператора мобільного зв`язку «Life», мобільний телефон «Fly» з sim-картками операторів мобільного зв`язку «МТС», «Djuice», які передані під зберігальну розписку ОСОБА_15 вважати повернутими власнику ОСОБА_15 ;
- системний блок АМД сірого кольору, підсилювач звуку (мікшер) S1116395572, № 11999, які передані під зберігальну розписку ОСОБА_12 вважати повернутими власнику ОСОБА_12 ;
- DVD-R 4.7Gb диск з відео записом проведеної слідчої дії обшуку 14 лютого 2014 року, яка долучена до матеріалів кримінального провадження №12014270170000006 - зберігати в матеріалах кримінального провадження.
- грошові кошти в сумі 4286 (чотири тисячі двісті вісімдесят шість) грн., які знаходяться на розрахунковому рахунку Менського РВ УМВС України в Чернігівській області (р/р37311009000536 ГУ ДКСУ в Чернігівській області, МФО 853592, код 08676837) - передати в дохід держави;
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Чернігівської області через Менський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим з моменту вручення копії судового рішення.
Копію вироку вручити негайно після його проголошення обвинуваченому та прокурору.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Головуючий ОСОБА_1
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Менський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2014 |
Оприлюднено | 12.01.2023 |
Номер документу | 40839790 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні