ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
27 жовтня 2014 року м. Київ В/800/4724/14
Вищий адміністративний суд України у складі: суддя Костенко М.І. - головуючий, судді Голубєва Г.К., Рибченко А.О., Степашко О.І., Федоров М.О.,
розглянувши заяву суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (далі - СПД ОСОБА_1) про перегляд Верховним Судом України
ухвали Вищого адміністративного суду України від 18.02.2014
у справі № 2а-0270/5501/11
за позовом СПД ОСОБА_1
до Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби (далі - Вінницька ОДПІ)
про визнання дій протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 18.02.2014 залишено без змін постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19.03.2013, якою у задоволенні позову відмовлено.
СПД ОСОБА_1 звернувся із заявою про перегляд Верховним Судом України названої ухвали Вищого адміністративного суду України, в якій просить її скасувати та залишити силі постанову Вінницького окружного адміністративного суду зі спору, мотивуючи свої вимоги неоднаковим застосуванням касаційним судом норм матеріального права (зокрема, підпункту 7.4.1 пункту 7.4, підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»), внаслідок чого ухвалені різні судові рішення у подібних правовідносинах.
Відповідно до частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Дотримання вимог норм процесуального права при зверненні із заявою є обов'язком для всіх учасників процесу.
Як вбачається зі змісту заяви та поданих документів, ухвала Вищого адміністративного суду України у справі № 2а-0270/5501/11, про перегляд якої подано заяву, прийнята 18.02.2014. Відтак останнім днем звернення із заявою про перегляд зазначеної ухвали є 18.05.2014, проте СПД ОСОБА_1 звернувся із заявою лише 17.10.2014, про що свідчить поштовий штамп на конверті, тобто з пропуском встановленого процесуального строку.
У клопотанні про поновлення строку подання цієї заяви СПД ОСОБА_1 зазначає, що про існування цієї ухвали він дізнався лише 22.07.2014 від інспектора Вінницької ОДПІ.
Частиною четвертою статті 238 КАС передбачено можливість касаційного суду поновити строк подання заяви про перегляд судових рішень за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може цей строк.
Згідно з частиною першою статті 101 КАС пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
При цьому КАС не містить переліку поважних причин, а тому суд має оцінювати наведені причини пропуску строку за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному їх дослідженні.
Наведені заявником обставини не можуть бути свідченням існування причин об'єктивного характеру, які перешкоджали б позивачеві подати розглядувану заяву у визначений КАС процесуальний строк. Адже про існування даного спору позивачеві було відомо ще на стадіях розгляду справи в судах першої та апеляційної інстанції; касаційним судом направлялися усі процесуальні документи на адресу СПД ОСОБА_1 в установленому порядку.
Слід зазначити, що учасник процесу зобов'язаний забезпечити одержання поштової кореспонденції, направленої судом за вказаною ним адресою. У протилежному випадку він не вправі посилатися на негативні наслідки, що настали внаслідок неодержання (несвоєчасного одержання) надісланих йому судом процесуальних документів.
А відтак підстави для поновлення цього строку та задоволення розглядуваного клопотання СПД ОСОБА_1 відсутні.
В силу ж вимог частини третьої статті 238 КАС заява про перегляд судового рішення залишається без розгляду, якщо особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 236-240 КАС, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні клопотання суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про поновлення строку подання заяви про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 18.02.2014 у справі № 2а-0270/5501/11.
2. Заяву суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про допуск справи № № 2а-0270/5501/11 до провадження Верховного Суду України залишити без розгляду.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя: М.І. Костенко судді:Г.К. Голубєва А.О. Рибченко О.І. Степашко М.О. Федоров
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2014 |
Оприлюднено | 11.11.2014 |
Номер документу | 41276446 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Костенко М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні