АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 11/793/206/14 Справа № 1-56/11 Категорія: Головуючий у І інстанції ОСОБА_1 Доповідач в апеляційній інстанції ОСОБА_2
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2014 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючогоОСОБА_2 суддівОСОБА_3 , ОСОБА_4 секретаря судового засідання ОСОБА_5 за участю прокурораОСОБА_6 засудженихОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 захисниківОСОБА_10 , ОСОБА_11
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси кримінальну справу за апеляціями прокурора прокуратури Черкаської області ОСОБА_12 та засудженого ОСОБА_8 на вирок Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 5 квітня 2013 року, яким
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та мешканець АДРЕСА_1 , українець, громадянин України, з вищою освітою, працює керівником ТОВ «АБС-Транс», одружений, має на утриманні двох малолітніх дітей, військовозобов`язаний, раніше не судимий,
визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, і йому призначене покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років без конфіскації майна, яке є його власністю, на підставі ст. 77 КК України; на підставі ст. 75 КК України ОСОБА_7 звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 3 роки з покладенням на нього обов`язків, передбачених п.п. 2,3,4 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи та періодично з`являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію;
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с. Салиха Таращанського району Київської області, мешканець АДРЕСА_2 , українець, громадянин України, з вищою освітою, фізична особа підприємець, одружений, має на утриманні на двох малолітніх дітей та дружину, яка знаходиться в декретній відпустці, потерпілий від наслідків аварії на ЧАЄС 4-ої категорії, військовозобов`язаний, раніше не судимий,
визнаний винним у вчиненні злочинів і засуджений:
- за ч. 4 ст.190 КК України до 9-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна, яке є його власністю;
- за ч. 2 ст. 358 України до 3-х років обмеження волі;
- за ч. 3 ст. 358 КК України до 4-х років обмеження волі.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначено ОСОБА_8 покарання у виді 9-ти років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю, із зарахуванням у строк покарання строку попереднього ув`язнення з 01.09.2010 року по 10.09.2010 року; початком строку відбування покарання визначений час взяття його під варту після вступу вироку в законну силу;
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець с. Росава Миронівського району Київської області, мешканець АДРЕСА_3 , українець, громадянин України, з вищою освітою, не працює, не одружений, утриманців не має, пенсіонер, інвалід ІІ групи за загальним захворюванням, невійськовозобов`язаний, раніше не судимий,
визнаний винним у вчиненні злочинів і засуджений:
- за ч. 4 ст. 190 КК України - до 5-ти років позбавлення волі без конфіскації майна, яке є його власністю, на підставі ст. 77 КК України;
- за ч. 2 ст. 358 України до 3-х років обмеження волі;
- за ч. 3 ст. 358 КК України до 4-х років обмеження волі.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначено ОСОБА_9 покарання у виді 5-ти років позбавлення волі без конфіскацією всього майна, яке є його власністю; на підставі ст. 75 КК України ОСОБА_9 звільнено від відбування покарання з випробуванням із іспитовим строком на 3 роки з покладенням на нього обов`язків, передбачених п.п. 2,3 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи.
Запобіжні заходи ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_8 до вступу вироку в законну силу залишені попередні підписки про невиїзд.
Постановлено стягнути з засудженого ОСОБА_9 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області судові витрати в сумі 10 193,88 грн. за проведення почеркознавчих експертиз.
Постановлено стягнути з засудженого ОСОБА_8 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області судові витрати в сумі 10 193,88 грн. за проведення почеркознавчих експертиз.
Накладений арешт на майно засудженого ОСОБА_8 : грошові кошти в сумі 1 277 грн., які знаходяться на депозитному рахунку ВФЗБО УМВС України в Черкаській області; автомобіль марки «OPEL ASTRA» д.н.з НОМЕР_1 , зареєстрований у Миронівському РЕВ ДАІ Київської області вирішено скасувати після виконання вироку суду в частині конфіскації цього майна.
Накладений арешт на майно засудженого ОСОБА_7 : телевізор «SAMSUNG LE40R81B S/N AHA X3SPPC00316P; пилосос LG модель V-5854HTV; грошові кошти в сумі 200 доларів США, які знаходяться на валютному депозитному рахунку ВФЗБО УМВС України в Черкаській області; грошові кошти в сумі 220 грн., які знаходяться на депозитному рахунку ВФЗБО УМВС України в Черкаській області; кв. 88 в буд. 8б по вул. Гмирі Бориса м. Київ; автомобіль марки «SEAT LEON», д.н.з. НОМЕР_2 , зареєстрований в МРЕВ-5 м. Київ; автомобіль марки «MAZDA CX-7», д.н.з НОМЕР_3 , зареєстрований в МРЕВ-12 м. Київ; автомобіль марки «MITSUBISHI COLT», д.н.з НОМЕР_4 , зареєстрований в МРЕВ-3 м. Київ; земельні ділянки загальною площею 21,9996 га. в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради Лисянського району Черкаської області вирішено скасувати.
Накладений арешт на майно засудженого ОСОБА_9 , а саме грошові кошти в сумі 200 грн., які знаходяться на депозитному рахунку ВФЗБО УМВС України в Черкаській області, вирішено скасувати.
Вирішена доля речових доказів по справі: мобільні телефони «NOKIA 6300», «SAMSUNG GT-E 1080i», «NOKIA 5228», «NOKIA 6700», які знаходяться в камері зберігання речових доказів слідчого відділу прокуратури Черкаської області, вирішено конфіскувати; комп`ютерний системний блок та принтер, вилучені в Лисянській районній державній адміністрації Черкаської області, які знаходяться в камері зберігання речових доказів слідчого відділу прокуратури Черкаської області, повернуто власнику, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_8 в складі організованої групи вчинили злочин, передбачений ч. 4 ст. 190 КК України, за наступних обставин.
ОСОБА_7 маючи широке коло зв`язків серед осіб із числа ріелторів м. Київ та Київської області, діяльність яких пов`язана з наданням послуг при купівлі продажу об`єктів нерухомості та земельних ділянок, будучи обізнаним з Конституційними правами громадянина України щодо можливості вільного здійснення передбачених Конституцією та Законами України прав, зокрема в частині реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки в межах норм безоплатної приватизації земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у відповідності зі ст.121 ЗК України, достовірно знаючи про високу вартість землі сільськогосподарського призначення, розташованої в адміністративних межах Лисянського району Черкаської області, маючи умисел на скоєння особливо тяжкого злочину придбання права на майно шляхом обману, вчиненого в особливо великих розмірах, а також скоєння інших злочинів для досягнення злочинного умислу, які тісно пов`язані з ним, усвідомлюючи, що одноособово не в змозі реалізувати вказаний злочинний умисел, в вересні 2009 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, спільно з ОСОБА_8 організували на території Київської області стійку злочинну групу, в яку на добровільній основі і єдиних злочинних намірах у вказаний період часу залучили ОСОБА_9 . Діяльність даної групи була направлена на незаконне заволодіння чужим майном та придбанням права на майно - земельні ділянки, розташовані в адміністративних межах Лисянського району Черкаської області, які являлися власністю держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області, шляхом використання конституційного права громадян, обману, який виразився у приховуванні від службових осіб Лисянської райдержадміністрації та членів земельної комісії фактів, повідомлення яких було обов`язковим і послідуючим безоплатним виділенням земельних ділянок через розпорядження Лисянської райдержадміністрації на користь підставних осіб, на підставі підроблених документів та документів зміст яких не відповідає дійсності і повідомлення неправдивих даних, а також скоєння інших злочинів для досягнення злочинного умислу, які тісно пов`язані з ним. Метою створення групи являлось незаконне придбання права власності на земельні ділянки, розташовані в адміністративних межах Лисянського району Черкаської області, які являлися власністю держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області, з метою подальшого їх продажу та отримання грошових коштів. Згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану, ОСОБА_7 використовуючи свої зв`язки серед ріелторів Київської області повинен був знайти потенційного покупця (добросовісного набувача) земельних ділянок, з яким домовитися про необхідну площу земельних ділянок та їх вартість, а також отримати передоплату, яку в подальшому використовувати на фінансування витрат, пов`язаних з незаконною діяльністю групи, підшукуванням та оплати послуг осіб, документи яких будуть використовуватися на всіх етапах незаконного придбання права власності на земельні ділянки та витрат пов`язаних із оформленням необхідних документів для отримання державних актів на земельні ділянки, а також розподіляти злочинно здобуті доходи серед учасників групи згідно раніше обумовлених пропорцій. ОСОБА_8 повинен був, використовуючи свої корумповані зв`язки, узгоджувати питання з керівництвом Лисянської райдержадміністрації щодо сприяння у видачі розпоряджень про безоплатну передачу земельних ділянок у власність, надавати до Лисянської райдержадміністрації пакети документів з недостовірними відомостями, які суттєво вплинуть на юридичні дії останніх, отримати на підставі розпоряджень державні акти з подальшою їх передачею ОСОБА_9 для реалізації земельних ділянок. ОСОБА_9 на виконання розробленого та узгодженого всіма учасниками організованої злочинної групи плану, маючи широке коло зв`язків та обізнаність про криміногенний елемент м. Миронівка та Миронівського району Київської області, повинен був домовлятися з останніми про надання ними документів (паспорт та ідентифікаційний код) для незаконного оформлення та передачі земельних ділянок у власність при цьому повідомляти їх про необхідність їхніх документів для отримання землі для ведення господарства певними особами, не розкриваючи при цьому дійсних злочинних намірів угрупування; нотаріально оформляти довіреності на представлення їхніх інтересів по отриманню та розпорядженню земельними ділянками на ім`я учасників злочинної групи, з наданням підшуканим особам домовлених сум винагороди в розмірі 100, 200 грн., а також підробляти від імені підшуканих осіб заяви та обґрунтування для передачі їх ОСОБА_8 з подальшим наданням останніх до Лисянської райдержадміністрації на отримання дозволу по виготовленню технічної документації щодо безоплатної передачі у власність земельних ділянок, контролювати нотаріальне оформлення довіреностей від імені підшуканих осіб, вести облік таких осіб та витрат пов`язані з оплатою їх послуг, здійснювати реалізацію, від свого імені за довіреностями земельних ділянок. При цьому вони чітко усвідомлювали, що громадяни, на яких будуть оформлені державні акти на право власності на землю, будуть позбавлені фактичної можливості володіти, розпоряджатися і користуватися земельними ділянками, які номінально перебуватимуть у їхній власності. Натомість, згідно із злочинним наміром угрупування, отримавши довіреність від підставних осіб, вони мали отримати можливість володіти, розпоряджатися і користуватися цими земельними ділянками, тобто фактично мати всі права власників землі, в тому числі, право її оплатного відчуження.
ОСОБА_7 , являючись сумісно з ОСОБА_8 організатором злочинів, здійснював загальне керівництво вказаною групою та фінансуванням її діяльності на всіх стадіях, координував та погоджував діяльність її членів між собою, розробляв єдиний злочинний план, відомий і погоджений всіма учасниками групи, розподіляв функції і обов`язки кожного із учасників направлені на досягнення єдиного злочинного плану. Таким чином, згідно розробленого плану, в злочинні обов`язки кожного учасника організованої групи входило наступне.
ОСОБА_7 , являючись спільно з ОСОБА_8 керівником групи та організатором злочинів, повинен був отримувати інформацію від ОСОБА_8 про наявність земельних ділянок, правом власності на які можна незаконно заволодіти, їх правовий статус, цільове призначення, місце розташування та площу; знаходити потенційного покупця земельної ділянки (добросовісного набувача) та отримувати в нього передоплату за майбутню реалізацію на користь останнього земельної ділянки; оглядати земельні ділянки на предмет придатності останніх до того чи іншого цільового призначення з метою подальшого продажу; доставляти потенційного покупця до місця розташування земельної ділянки з метою проведення огляду ділянки; надавати інформацію ОСОБА_8 щодо кількості земельних ділянок, якими необхідно незаконно заволодіти; забезпечувати фінансування всіх витрат пов`язаних з незаконним заволодіннями земельними ділянками; надавати вказівки щодо проведення необхідних дій, під час підшукування підставних осіб, які б надавали діяльності угрупування ззовні законних дій; надавати вказівки на чиє ім`я здійснювати оформлення нотаріально посвідчених довіреностей від імені підшуканих людей членами угрупування; організувати та вказувати на чиє ім`я оформляти угоди з купівлі - продажу земельних ділянок, відповідно до яких особи на ім`я яких оформлялося право власності на земельні ділянки продали останні.
ОСОБА_8 , являючись разом з ОСОБА_7 керівником групи, організатором, активним її учасником та виконавцем злочинів, повинен був на території Лисянського району Черкаської області, використовуючи свої зв`язки в органах державної влади та місцевого самоврядування, отримувати інформацію про наявність вільних від користування земельних ділянок, якими можливо незаконно заволодіти та передавати дані ОСОБА_7 , вказуючи правовий статус земельної ділянки, місця розташування, площі та цільового призначення; домовлятися з керівництвом Лисянської райдержадміністрації щодо сприяння у безоплатному виділенні земельних ділянок у власність на користь осіб, від імені яких буде подано заяви до адміністрації останнім; отримувати зразки заяв та обґрунтувань для використання останніх як зразку в підготовці пакетів фіктивних документів для подачі до Лисянської райдержадміністрації; організовувати виготовлення довідок про можливість виділення земельних ділянок особам, на чиє ім`я оформлялося право власності на земельні ділянки; надавати підсудному ОСОБА_9 вказівки щодо необхідної кількості осіб, на чиє ім`я буде оформлено право власності на земельні ділянки в залежності від площі землі, якою незаконно можливо заволодіти; контролювати діяльність ОСОБА_9 щодо підшукування необхідної кількості осіб, на чиє ім`я можливо оформити право власності на земельні ділянки, та затрати останнього пов`язані з цим; домовлятися про можливу дату реєстрації нотаріально посвідчених довіреностей від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки у приватного нотаріуса Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , та відповідно повідомляти ОСОБА_9 про дату доставки підставних осіб до приміщення нотаріальної контори; надавати пакет підроблених документів на розгляд Лисянської райдержадміністрації щодо безоплатного виділення земельних ділянок на осіб, на чиє ім`я планувалося отримати право власності на земельну ділянку; отримувати інформацію про дату розгляду особисто поданих заяв, від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району, на земельній комісії при Лисянській райдержадміністрації; бути присутнім на засіданні членів земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації та повідомляти останнім неправдиві відомості щодо представлення інтересів громади м. Миронівка при виділенні останнім безоплатно у власність земельних ділянок з метою необхідності ведення ними особистого селянського господарства; контролювати рух документації від початку подачі заяв до адміністрації, виготовлення технічної документації з погодженням всіх служб до реєстрації державних актів; отримувати у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» державні акти на право власності на земельні ділянки оформлені на осіб, документи яких учасники угрупування використали для незаконного заволодіння земельними ділянками; реалізація державних актів шляхом укладання нотаріально посвідчених угод купівлі продажу від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки, на користь осіб, які зазначалися ОСОБА_7 , та передача останніх для реалізації аналогічно ОСОБА_9 .
ОСОБА_9 , являючись активним учасником організованої групи та безпосереднім виконавцем злочинів, повинен був на підставі отриманої від ОСОБА_8 інформації здійснювати пошук осіб, на чиє ім`я можливо оформити земельні ділянки; забезпечити доставку підставних осіб до приватного нотаріуса Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 для оформлення довіреностей на представлення інтересів останніх по оформленню документації по безоплатному виділенню у власність земельних ділянок; отримувати на своє ім`я довіреність про представлення інтересів жителів м. Миронівка та Миронівського району при оформленні документів на отримання земельних ділянок в Лисянському районі; вести чорнові звіти щодо кількості осіб, які надали довіреності на представлення їхніх інтересів по отриманню земельних ділянок та контролювати підписання довіреностей останніми у нотаріальній конторі; проводити розрахунки у формі готівкових коштів з особами, які підписали довіреність у нотаріальній конторі на представлення їхніх інтересів при оформленні права власності на земельні ділянки, та вести звіти по розходах пов`язаних з вищевказаним; підробляти від імені осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки, заяви про виділення безоплатно у власність земельних ділянок та обґрунтування з вказівкою необхідності отримання земельної ділянки; готувати пакети фіктивних документів та передавати останні ОСОБА_8 для подання їх на розгляд до Лисянської райдержадміністрації; реалізовувати земельні ділянок від імені осіб, які надали йому довіреності на користь громадян, зазначених ОСОБА_8 , шляхом укладання нотаріально посвідчених угод купівля - продажу.
З метою полегшення скоєння злочинів і координування дій учасників групи, учасниками організованої групи використовувалися як власні так і наймані автомобілі та мобільні телефони з абонентськими номерами: ОСОБА_8 - НОМЕР_5 , НОМЕР_6 ; ОСОБА_7 - НОМЕР_7 , НОМЕР_8 ; ОСОБА_9 НОМЕР_9 .
Згідно розроблено і погодженого плану, предметом злочинного посягання були визначені земельні ділянки, розташовані на території Лисянського району Черкаської області в адміністративних межах окремих населених пунктів за межами населеного пункту, які являлися власністю держави та були вільні від користування. Відповідно до розробленого та погодженого плану в якості осіб, на ім`я яких можна було б оформити право власності на земельну ділянку, повинні були виступати родичі та знайомі ОСОБА_8 , а в переважній більшості особи із числа жителів м. Миронівка та Миронівського району Київської області, рівень економічних статків яких був нижчий середнього, які б за певну грошову винагороду (100, 200 грн.) надали б свої документи (паспорт та ідентифікаційний код) та згоду на підписання у нотаріуса довіреності на представлення їхніх інтересів при набутті права власності на земельні ділянки.
В період часу з вересня 2009 року по травень 2010 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, організована група в складі ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_9 скоїла умисні злочини при наступних обставинах.
Так, ОСОБА_7 у вересні 2009 року, більш точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим, отримавши інформацію від ОСОБА_8 , що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах с. Кам`яний Брід Лисянського району Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно положень земельного законодавства він не в змозі законно отримати велику площу землі та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що згідно ст. 121 ЗК України громадянин України, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок, має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, маючи корисливий умисел спрямованих на незаконне придбання права власності на землю, домовився про зустріч з останнім у м. Києві з приводу обговорення вказаного питання. В подальшому, приблизно у вересні 2009 року підсудні ОСОБА_7 , ОСОБА_8 зустрілися в м. Київ для погодження та конкретизації плану направленого на незаконне заволодіння земельними ділянками в адміністративних межах Лисянського району Черкаської області, із залученням до скоєння злочинів інших осіб, шляхом оформлення права власності на підставних осіб, на підставі завідомо не правдивих документів поданих на розгляд до Лисянської райдержадміністрації, яка приймає рішення щодо безоплатної передачі у власність земельних ділянок в адміністративних межах того чи іншого села за межами населеного пункту на осіб із числа жителів м. Миронівка та Миронівського району Київської області, а фактично право власності на землю переходить у власність членам угрупування для подальшої реалізації. Згідно вказаних пропозицій ОСОБА_8 , схемою вчинення незаконного придбання права власності на земельні ділянки повинно бути використання документів підставних осіб та подальша подача їх до Лисянської райдержадміністрації для прийняття рішення про безоплатне виділення земельних ділянок на ім`я останніх. Згідно конкретизованого плану, ОСОБА_7 було запропоновано отримувати від підставних осіб, документи яких повинні були використатися для незаконного набуття права власності на землю, нотаріально посвідчені довіреності з метою подальшого швидкого та безперешкодного продажу земельних ділянок. Окрім цього ОСОБА_7 було зазначено, щоб довіреність від імені підставних осіб була видана на його ім`я, оскільки саме на нього покладалася функція щодо продажу землі. В подальшому ОСОБА_7 на виконання плану розробленого спільно з ОСОБА_8 , достовірно знаючи що жителька м. Київ ОСОБА_14 має намір та можливості у отриманні земельних ділянок, запропонував останній купити земельні ділянки в Лисянському районі Черкаської області при умові надання останньою передоплати за придбану в майбутньому земельну ділянку, при цьому забезпечив огляд земельних ділянок, на що вищевказана особа надала згоду.
Далі, ОСОБА_7 діючи умисно, з корисливих мотивів, в інтересах особистого збагачення від незаконної діяльності, отримавши передоплату від ОСОБА_14 , точної суми в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, за майбутню реалізацію землі, надав вказівку ОСОБА_8 щодо підшукування підставних осіб, документи яких можливо використати для незаконного набуття права власності та надав останньому необхідну суму коштів для затрат пов`язаних з вищевказаною діяльністю, при цьому в повній мірі усвідомлюючи що земельні ділянки оформлені на підставних осіб фактично перейдуть у власність угрупування з метою подальшої реалізації. Також ОСОБА_7 було надано ОСОБА_8 власні документи (паспорт та ідентифікаційний код) з метою оформлення нотаріально посвідчених довіреностей від імені підставних осіб на свою користь. В подальшому, відповідно до погодженого та деталізованого злочинного плану з ОСОБА_8 , останній до скоєння злочинів по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки та подальшої їх реалізації залучив підсудного ОСОБА_9 , який діючи відповідно до розподілених ролей, за фінансування ОСОБА_7 , підшукав осіб на чиє ім`я можливо отримати безоплатно у власність земельні ділянки та забезпечив доставку останніх до приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 , при цьому ввівши в оману останніх щодо законності своїх намірів, повідомляючи їм недостовірні дані щодо необхідності їхніх документів для приватизації великої площі землі для ведення господарства, при цьому усвідомлюючи що конституційні права останніх використаються для незаконного набуття права власності на земельні ділянки з метою подальшої їх реалізації. В період з 28 серпня 2009 року по 05 жовтня 2009 року, ОСОБА_9 , в м. Миронівка Київської області, отримав від осіб, документи (паспорт та ідентифікаційний код) які планувалося використати для незаконного набуття права власності на земельні ділянки, нотаріально посвідчені довіреності на ім`я ОСОБА_8 та ОСОБА_7 про представлення їхніх інтересів при оформленні документації на приватизацію земельних ділянок.
В подальшому ОСОБА_8 , на виконання злочинного плану розробленого з ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, підготував пакети фіктивних документів від імені підставних осіб підшуканих ОСОБА_9 для подачі останніх на розгляд до Лисянської райдержадміністрації щодо безоплатного виділення у приватну власність землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради за межами населеного пункту, при цьому на власний розсуд здійснив внесення коректив для досягнення єдиного злочинного плану та підробив тридцять п`ять заяв на ім`я голови Лисянської РДА ОСОБА_15 про вибір місця розташування земельних ділянок та тридцять п`ять обґрунтувань щодо відведення земельних ділянок в межах Кам"янобрідської сільської ради Лисянського району на ім`я голови Лисянської РДА ОСОБА_15 , датовані 20 жовтня 2010 року від імені громадян ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 підписавши їх особисто від імені вказаних громадян на підставі їх паспортних даних.
Після чого, 20 жовтня 2010 року вищевказані документи ОСОБА_8 надав до Лисянської районної державної адміністрації, при цьому підсудними в повній мірі усвідомлювався факт того, що подані ними документи введуть в оману службових осіб Лисянської райдержадміністрації та членів земельної комісії та створять уявлення в останніх щодо прийняття рішення про передачу землі у приватну власність на законних підставах та не розкриють дійсних намірів отримання землі членами угрупування, тобто останні усвідомлювали, що службові особи будуть введені ними в оману, шляхом не повідомлення останнім даних які б суттєво вплинули на їх поведінку. 15 грудня 2009 року за результатами засідання земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації було прийнято позитивне рішення щодо затвердження матеріалів по вибору місця розташування земельних ділянок для передачі у приватну власність для ведення особистого селянського господарства вищевказаним особам, із земель резервного фонду, в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, та надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок, при цьому члени земельної комісії, будучи введені в оману змістом документів поданих ОСОБА_8 , фактично не розуміли що позитивне рішення прийнято ними на користь членів угрупування. В подальшому, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 , будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними їх намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи що документи подані ОСОБА_8 являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем, що виразилося в тому, що він без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч. 3 ст. 71 ЗУ " Про місцеве самоврядування в Україні " № 280/97 - ВР від 21 травня 1997 року, яка передбачає, що в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, необхідність повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування; п. 6 ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої ЗУ " Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування " № 452/97 - ВР від 15 липня 1997року, яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином; ч.2 ст. 35 ЗУ " Про місцеві державні адміністрації " № 586 - XIV від 09 квітня 1999 року, передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції; п. 58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ № 2263 від 11 грудня 1999 року, яка передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування (ст. 142 Конституції України), підписав розпорядження № 408 від 17 грудня 2009 року " Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства " та розпорядження № 437 від 31 грудня 2009 року " Про затвердження проекту землеустрою, щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради ".
В перших числах січня 2010 року, ОСОБА_8 , на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану, являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником, після проведення підписання та реєстрації державних актів, отримав останні у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" з правом власності на земельні ділянки оформлені на підставних осіб, а саме: ОСОБА_16 , державний акт серії ЯИ № 609606; ОСОБА_17 , державний акт серії ЯИ № 609605; ОСОБА_18 , державний акт серії ЯИ № 609604; ОСОБА_19 , державний акт серії ЯИ № 609603 ; ОСОБА_20 державний акт серії ЯИ № 609602; ОСОБА_21 , державний акт серії ЯИ № 271747; ОСОБА_22 , державний акт серії ЯИ № 271746; ОСОБА_23 , державний акт серії ЯИ №271745; ОСОБА_24 , державний акт серії ЯИ № 271744; ОСОБА_25 , державний акт серії ЯИ № 271743; ОСОБА_26 , державний акт серії ЯИ № 609631; ОСОБА_51 , державний акт серії ЯИ № 609613; ОСОБА_52 , державний акт серії ЯИ № 609614; ОСОБА_29 , державний акт серії ЯИ № 609615; ОСОБА_30 , державний акт серії ЯИ №609616; ОСОБА_31 , державний акт серії ЯИ № 609617; ОСОБА_32 , державний акт серії ЯИ № 609618; ОСОБА_33 , державний акт серії ЯИ № 609619; ОСОБА_34 , державний акт серії ЯИ № 609620; ОСОБА_35 , державний акт серії ЯИ № 609621; ОСОБА_36 , державний акт серії ЯИ № 609622; ОСОБА_37 , державний акт серії ЯИ № 609623; ОСОБА_38 , державний акт серії ЯИ № 609624; ОСОБА_40 , державний акт серії ЯИ № 609626; ОСОБА_41 , державний акт серії ЯИ № 609627; ОСОБА_42 , державний акт серії ЯИ № 609628; ОСОБА_43 , державний акт серії ЯИ № 609629; ОСОБА_44 , державний акт серії ЯИ № 609630; ОСОБА_45 , державний акт серії ЯИ № 609607; ОСОБА_46 , державний акт серії ЯИ № 609608; ОСОБА_47 , державний акт серії ЯИ № 609609; ОСОБА_48 , державний акт серії ЯИ № 609610; ОСОБА_49 , державний акт серії ЯИ № 609611; ОСОБА_50 , державний акт серії ЯИ № 609612; ОСОБА_39 , державний акт серії ЯИ № 609625. Відповідно до положень ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки. Отже ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 69, 9982 га, розташованим в межах Кам`янобрідської сільської ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області. Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_7 , з метою переходу права власності, достовірно знаючи що вищевказані державні акти оформлені на підставних осіб, на підставі подання до Лисянської райдержадміністрації завідомо неправдивих даних, повідомлення яких являється обов`язковим, щодо бажання отримати земельні ділянки жителями м. Миронівки та Миронівського району, надав вказівку ОСОБА_8 про переоформлення вказаних земельних ділянок на ім`я ОСОБА_14 та близько 20 га на нього особисто.
Після чого, ОСОБА_8 , на виконання вказівки ОСОБА_7 , 8 січня 2010 року уклав угоди купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки, на користь ОСОБА_14 та ОСОБА_7 , зокрема ОСОБА_8 здійснив реалізацію наступних земельних ділянок: згідно договору купівлі продажу № 70, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609606, на земельну ділянку площею 1, 9999 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_16 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 166, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609605, на земельну ділянку площею 2, 0000 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_17 , на користь громадянки ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №239, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609604, на земельну ділянку площею 2, 0000 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_18 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 58, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609603, на земельну ділянку площею 2, 0000 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_19 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 251, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609602, на земельну ділянку площею 2, 0000 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_20 на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 160, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 271747, на земельну ділянку площею 2, 0000 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_21 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 64, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 271746, на земельну ділянку площею 1, 9998 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_22 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 130, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 271745, на земельну ділянку площею 1, 9999 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_23 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 76, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 271744, на земельну ділянку площею 1,9999 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_24 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 176, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 271743, на земельну ділянку площею 2, 0000 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_25 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 196, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609631, на земельну ділянку площею 2,0000 га., розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_26 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 88, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609613, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_27 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 142, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609614, на земельну ділянку площею 2, 0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_52 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 209, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ №609615, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_29 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 227 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609616, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_30 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 203, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609617, на земельну ділянку площею 1,9999 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_31 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 184 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609618, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_32 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 190, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609619, на земельну ділянку площею 1,9999 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_33 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 148, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609620, на земельну ділянку площею 2, 0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_34 , на користь громадянки ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №257, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609621, на земельну ділянку площею 1,9997 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_35 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 172, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609622, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_36 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 233, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609623, на земельну ділянку площею 1,9998 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_37 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу №34, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609624, на земельну ділянку площею 1, 9996 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_38 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 26, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609625, на земельну ділянку площею 1, 9998 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_39 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 40, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609626, на земельну ділянку площею 1,9999 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_40 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 136, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609627, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_41 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 46, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609628, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_42 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 52, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609629, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_43 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 124, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_53 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609630, на земельну ділянку площею 2, 0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_44 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 154 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609607, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської, оформлений на підставну особу ОСОБА_45 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 221, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609608, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_46 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 215 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ №609609, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_47 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 82, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609610, на земельну ділянку площею 1, 9999 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_48 , на користь ОСОБА_7 ; згідно договору купівлі продажу № 94, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609611, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_49 , на користь ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 245, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_8 реалізовано державний акт серії ЯИ № 609612, на земельну ділянку площею 2,0000 га розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_50 , на користь ОСОБА_7 . Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану, угрупуванням було отримано передоплату від покупця земельної ділянки під час готування до скоєння злочину, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від передоплати за землю розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_7 за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення ст. 121 ЗК України, яким передбачено права громадян України, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок, отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, введення останніх в оману щодо законності своїх намірів та використання Конституційних прав останніх, подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомленні посадовим особам та членам земельної комісії Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних щодо представлення інтересів громадян жителів м. Миронівка та Миронівського району Київської області в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах с. Кам`яний Брід Лисянського району Черкаської області, загальною площею 69,9982 га з кадастровими номерами: № 7122884000:02:001:0199, № 7122884000:02:001:0198, № 7122884000:02:001:0197, № 7122884000:02:001:0196, № 7122884000:02:001:0195, № 7122884000:02:001:0205, № 7122884000:02:001:0204, № 7122884000:02:001:0203, № 7122884000:02:001:0202, № 7122884000:02:001:0201, № 7122884000:02:001:0200, № 7122884000:02:001:0206, № 7122884000:02:001:0207, № 7122884000:02:001:0208, № 7122884000:02:001:0209, № 7122884000:02:001:0210, № 7122884000:02:001:0211, № 7122884000:02:001:0212, № 7122884000:02:001:0213, № 7122884000:02:001:0214, № 7122884000:02:001:0215, № 7122884000:02:001:0216, № 7122884000:02:001:0229, № 7122884000:02:001:0217, № 7122884000:02:001:0218, № 7122884000:02:001:0219, № 7122884000:02:001:0220, № 7122884000:02:001:0221, № 7122884000:02:001:0222, № 7122884000:02:001:0223, № 7122884000:02:001:0224, № 7122884000:02:001:0225, № 7122884000:02:001:0226, № 7122884000:02:001:0227, № 7122884000:02:001:0228, які належать до земель резервного фонду Кам`янобрідської сільської ради, вартістю 945 955,67 грн., тобто, умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель площею 69, 9982 га із державної власності на загальну суму 945 955, 67 грн., чим нанесено збитки державі в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області на вказану суму.
Крім цього, підсудний ОСОБА_7 повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, в січні 2010 року, після незаконного заволодіння та реалізації земельних ділянок розташованих в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, надавши інформацію ОСОБА_8 про можливість реалізації великої площі земельних ділянок, маючи корисливий умисел спрямований на незаконне придбання права власності на землю, достовірно знаючи, що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах с. Виноград Лисянського району Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно ст.121 ЗК України він не в змозі законно отримати велику площу землі, більш як 2,0000 га., та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що кожен громадянин України має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, надав вказівку ОСОБА_8 щодо організації підготовки документації необхідної для приватизації земельних ділянок та надав кошти для витрат пов`язаних з вказаною діяльністю, точну суму в ході досудового слідства встановити не представилося можливим.
В подальшому, підсудні в січні 2010 року, більш точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим, діючи в складі організованої групи, конкретизували план, направлений на заволодіння чужим майном і придбанням права на майно шляхом складання завідомо неправдивих документів, а саме, незаконне придбання права власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району Черкаської області, які відносяться до земель резервного фонду Виноградської сільської ради, яке виразилося у не повідомленні громадян щодо дійсних намірів отримання земельних ділянок, отриманні від них шахрайським шляхом довіреностей, введенні в оману керівництва та членів земельної комісії Лисянської районної державної адміністрації шляхом подачі на її розгляд неправдивих даних, на підставі яких Лисянською райдержадміністрацією повинно було прийматися розпорядження про безоплатну передачу земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на ім`я громадян законні права та документи яких використовуються для незаконного придбання права власності на землю та фактично земельні ділянки перейдуть у розпорядження членів угрупування. При цьому підсудні чітко усвідомлювали, що люди, на яких будуть оформлені державні акти на право власності на землю, будуть позбавлені фактичної можливості володіти, розпоряджатися і користуватися земельними ділянками, які номінально перебуватимуть у їхній власності. Натомість, згідно із злочинним наміром угрупування, отримавши довіреність від підставних осіб, вони мали отримати можливість володіти, розпоряджатися і користуватися цими земельними ділянками, тобто фактично мати всі права власників землі, в тому числі, право її оплатного відчуження. Згідно деталізованого ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та погодженого всіма членами угрупування злочинного плану, діючи згідно розподілу ролей між учасниками угрупування, достовірно знаючи, що ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_3 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , являються особами на ім`я яких оформляється право власності на земельні ділянки, а фактично воно буде належать членам угрупування, ОСОБА_8 надав вказівку ОСОБА_9 підготувати пакети документів необхідні для подачі до Лисянської райдержадміністрації з метою незаконної безоплатної передачі земельних ділянок у власність угрупуванню, при цьому надавши останньому на електронному носії інформації зразки заяв та обґрунтувань на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок, які останній повинен використовувати як зразок для підготовки пакету фіктивних документів від імені осіб документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) повинні були використатися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки угрупуванням. Так, на виконання плану злочинних дій по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки та подальшої реалізації останніх, за вказівкою ОСОБА_8 , при фінансуванні ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , в період з 06 лютого 2010 року по 08 лютого 2010 року до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 були доставлені вищевказані громадяни, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) використалися для оформлення довіреностей на ім`я ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо представлення інтересів останніх при оформленні права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. В подальшому ОСОБА_9 підготував пакет фіктивних документів (заяви на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації, обґрунтування про необхідність у отриманні земельної ділянки) від імені кожної особи, документи якої використовувалися для незаконного набуття права власності на землю, для подачі останніх до Лисянської райдержадміністрації та передав їх ОСОБА_8 , при цьому ОСОБА_9 , на виконання внесених коректив ОСОБА_8 , спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану відомого всім учасникам групи, було підроблено заяви та обґрунтування, шляхом підписання їх особисто від імені вказаних громадян на підставі їх паспортних даних. 16 лютого 2010 року ОСОБА_8 , на виконання єдиного плану злочинних дій, достовірно знаючи, що документи від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району являються підробленими та містять недостовірну інформацію про бажання останніх у веденні особистого селянського господарства, подав надані ОСОБА_9 пакети фіктивних документів на реєстрацію до загального відділу Лисянської райдержадміністрації, які цього ж дня за резолюцією голови райдержадміністрації ОСОБА_15 були передані на розгляд земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації. При цьому ОСОБА_7 усвідомлював, що службові особи Лисянської райдержадміністрації будуть введені ними в оману, шляхом не повідомлення останнім даних, які б суттєво вплинули б на їх поведінку та прийняття рішення. В подальшому, 4 березня 2010 року під час розгляду комісією з перевірки дотримання вимог законодавства при наданні земельних ділянок у власність Лисянської райдержадміністрації, ОСОБА_8 , діючи умисно, з корисливих мотивів, являючись організатором, активним учасником та виконавцем злочинів у складі злочинного угрупування, діючи відповідно до заздалегідь розробленого з ОСОБА_7 плану та розподілення ролей між учасниками угрупування, представився членам земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації як представник громади жителів м. Миронівка та з метою введення в оману останніх повідомив їм неправдиві відомості, які полягали у бажанні жителів м. Миронівка Київської області отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, при цьому усвідомлюючи, що земля фактично перейде у власність угрупування та буде в подальшому реалізована, а законні права громадян використовуються для досягнення злочинного умислу угрупування, внаслідок чого за результатами засіданні вказаної комісії було внесено пропозиції голові Лисянської РДА про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для передачі у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства громадянам м. Миронівка та Миронівського району Київської області із земель, які знаходяться в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району загальною площею 40 га. Після цього, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними їх намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи що документи подані ОСОБА_8 , являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи його всупереч інтересам служби, без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч.3 ст.71 ЗУ " Про місцеве самоврядування в Україні " № 280 / 97 - ВР від 21.05.1997р., яка передбачає в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування; п.6 ст.4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування " № 452/97 - ВР від 15.07.1997р., яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином; ч.2 ст.35 ЗУ "Про місцеві державні адміністрації" № 586 - XIV від 09.04.1999 р., передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції; п. 58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ № 2263 від 11 грудня 1999року, який передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування ( ст. 142 Конституції України ), підписав розпорядження № 85 від 12.03.2010 " Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства " та розпорядження № 147 від 13.04.2010 р. "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність, в адміністративних межах Виноградської сільської ради", при цьому ОСОБА_15 у вказаний період часу отримав від ОСОБА_8 хабар в сумі 20 тисяч доларів США за сприяння у виділенні земельних ділянок жителям м. Миронівка та Миронівського району в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району. ОСОБА_8 , на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану, являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником, в кінці квітня 2010 року, після проведення підписання та реєстрації актів, отримав останні у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства " Центр державного земельного кадастру "з правом власності на земельні ділянки, оформлені на підставних осіб, з наступними номерами та серіями: державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535321 виданий ОСОБА_54 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535322 виданий ОСОБА_55 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535323 виданий ОСОБА_56 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535324 виданий ОСОБА_57 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535325 виданий ОСОБА_58 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535326 виданий ОСОБА_59 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535327 виданий ОСОБА_60 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535328 виданий ОСОБА_61 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535329 виданий ОСОБА_62 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535330 виданий ОСОБА_63 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535331 виданий ОСОБА_64 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535332 виданий ОСОБА_65 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535333 виданий ОСОБА_66 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535334 виданий ОСОБА_67 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535335 виданий ОСОБА_3 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535336 виданий ОСОБА_68 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535337 виданий ОСОБА_69 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535338 виданий ОСОБА_70 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535339 виданий ОСОБА_71 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535340 виданий ОСОБА_72 , про що повідомив ОСОБА_7 .
В свою чергу ОСОБА_7 , являючись організатором злочинного угрупування, в обов`язок якого згідно розподілу ролей між учасниками угрупування входить реалізація (продаж) земельних ділянок, на вимогу покупця (добросовісного набувача) ОСОБА_14 , отримав довіреність № 662 від 26 квітня 2010 року видану приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_73 на представлення інтересів ОСОБА_74 (сина ОСОБА_14 ) при здійснені правочинів з купівлі земельних ділянок. Відповідно до положень ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки. Підсудні отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 39, 9944 га, розташованим в адміністративних межах Виноградської сільської ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області.
Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_7 , з метою переходу права власності, достовірно знаючи що вищевказані державні акти оформлені на підставних осіб, на підставі подання до Лисянської райдержадміністрації завідомо неправдивих даних, повідомлення яких являється обов`язковим, щодо бажання отримати земельні ділянки жителями м. Миронівки та Миронівського району, надав вказівку ОСОБА_8 про переоформлення вказаних земельних ділянок на ім`я ОСОБА_74 . Підсудний ОСОБА_9 4 травня 2010 року уклав угоди з купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки, з ОСОБА_7 , який представляв за довіреністю інтереси покупця ОСОБА_74 , зокрема ОСОБА_9 було реалізовано наступні земельні ділянки: згідно договору купівлі продажу № 2536, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535321, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_54 ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2535, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535322, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_55 ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2538 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535323, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_56 ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2540, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535324, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_57 ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2542, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535325, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_58 ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2537, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535326, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_59 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2544, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535327 на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_60 ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2543, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535328, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_61 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2525 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535329, на земельну ділянку площею 1, 9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_62 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2526 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535330, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_63 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2528, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535331, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_64 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2527, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535332, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_65 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2541, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535333, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_66 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2534, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535334, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_67 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2532, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535335, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2531 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535336, на земельну ділянку площею 1, 9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_68 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2530 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535337, на земельну ділянку площею 1, 9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_69 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2529 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535338, на земельну ділянку площею 1, 9997 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_70 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2533, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 ,. реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535339, на земельну ділянку площею 1, 9997 га розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_71 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2539, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , реалізовано державний акт серії ЯЛ №535340, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Виноградської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_72 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ,
Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану угрупуванням було передбачено отримання предоплати від потенційного покупця земельної ділянки, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від передоплати за землю розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд. Таким чином, ОСОБА_7 , за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення ст. 121 ЗК України яким передбачено права громадян України, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок, отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код ) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, введення останніх в оману щодо законності своїх намірів та використання Конституційних прав останніх, підробки та подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомленні службовим особам та членам земельної комісії Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних щодо представлення інтересів громади жителів міста Миронівка в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах с. Виноград Лисянського району Черкаської області, площею 39,9944 з кадастровими номерами:№7122882000:02:001:0194,№7122882000:02:001:0195,№7122882000:02:001:0196, №7122882000:02:001:0197,№7122882000:02:001:0198,№7122882000:02:001:0199,№7122882000:02:001:0200,№7122882000:02:001:0201,№7122882000:02:001:0202,№7122882000:02:001:0203, №7122882000:02:001:0204,№7122882000:02:001:0205,№7122882000:02:001:0206,№7122882000:02:001:0207,№7122882000:02:001:0208,№7122882000:02:001:0209,№7122882000:02:001:0210, №7122882000:02:001:0211,№7122882000:02:001:0212,№7122882000:02:001:0213, які належать до земель резервного фонду Виноградської сільської ради Лисянського району, вартістю 579 518, 86 грн., тобто, умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель площею 39, 9944 га із державної власності на загальну суму 579, 518, 86 грн., чим нанесено збитки державі в особі Лисянської райдержадміністрації Черкаської області на вказану суму.
Крім цього, повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, ОСОБА_7 в січні 2010 року, після незаконного заволодіння та реалізації земельних ділянок розташованих в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, Виноградської сільської ради, точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, надавши інформацію ОСОБА_8 про можливість реалізації великої площі земельних ділянок, маючи корисливий умисел спрямованих на незаконне придбання права власності на землю, достовірно знаючи, що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах смт.Лисянка Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно ст. 121 ЗК України він не в змозі законно отримати велику площу землі, більш як 2,0000 га., та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що кожен громадянин України має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, надав вказівку ОСОБА_8 щодо організації підготовки документації необхідної для приватизації земельних ділянок та надав у вказаний період часу кошти в сумі 40 тисяч доларів США, для витрат пов`язаних з вказаною діяльністю, точну суму в ході досудового слідства встановити не представилося можливим. В подальшому в січні 2010 року, точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим підсудні діючи в складі організованої групи, конкретизували план, направлений на заволодіння чужим майном і придбанням права на майно шляхом складання завідомо не правдивих документів, а саме, незаконне придбання права власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Лисянської селищної ради Черкаської області, які відносяться до земель резервного фонду Лисянської селищної ради, яке виразилося у отриманні завідомо не правдивих довіреностей та подачі на розгляд Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних на підставі яких райдержадміністрацією повинно прийнятися розпорядження про безоплатну передачу вказаних земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на ім`я громадян документи яких використаються для незаконного придбання права власності на землю та фактично земельні ділянки перейдуть у розпорядження членів угрупування. Згідно деталізованого ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та погодженого всіма членами угрупування злочинного плану, діючи згідно розподілу ролей між учасниками угрупування, достовірно знаючи, що ОСОБА_75 , ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 , ОСОБА_85 , ОСОБА_86 , ОСОБА_24 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , являються особами на ім`я яких оформляється право власності на земельні ділянки а фактично воно буде належать членам угрупування, ОСОБА_8 надав вказівку ОСОБА_9 підготувати документи які необхідні для подачі до Лисянської райдержадміністрації з метою незаконної безоплатної передачі земельних ділянок у власність угрупуванню, та надав останньому на електронному носії інформації зразки заяв та обґрунтувань на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок, які останній повинен використовувати як зразок для підготовки документів від імені осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) повинні були використатися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки угрупуванням, при цьому підсудні в повній мірі усвідомлювали, що документи які будуть надані до Лисянської райдержадміністрації при їх розгляді створять у посадових осіб та членів земельної комісії останньої хибне уявлення щодо законності дій осіб від імені яких надано заяви та не будуть розкриті фактичні наміри угрупування щодо незаконного заволодіння земельними ділянками. Так, на виконання плану злочинних дій по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки та подальшої реалізації останніх, за вказівкою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 в м. Миронівка Київської області в період з 08 лютого 2010 року по 12 лютого 2010 року до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 були доставлені вищевказані громадяни, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) використалися для оформлення довіреностей на ім`я ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо представлення інтересів останніх при оформленні права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В подальшому ОСОБА_9 , за місцем свого проживання в м. Миронівка Київської області, підготував пакет фіктивних документів (заяви на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації, обґрунтування про необхідність у отриманні земельної ділянки) від імені кожної особи, документи якої використовувалися для незаконного набуття права власності на землю для подачі останніх до Лисянської райдержадміністрації та передав останні ОСОБА_8 . При цьому ОСОБА_9 , на виконання внесених коректив ОСОБА_8 спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану відомого всім учасникам групи, було підроблено заяви та обґрунтування, шляхом підписання їх особисто від імені вказаних громадян на підставі їх паспортних даних. 16 лютого 2010 року ОСОБА_8 , на виконання єдиного плану злочинних дій, достовірно знаючи, що документи від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району Київської області являються підробленими та містять недостовірну інформацію про бажання останніх отримати земельні ділянки в адміністративних межах Лисянської селищної ради для ведення особистого селянського господарства, з метою введення в оману керівництво та членів земельної комісії Лисянської РДА, подав надані ОСОБА_9 пакети фіктивних документів на реєстрацію до загального відділу Лисянської райдержадміністрації, які цього ж дня за резолюцією голови Лисянської райдержадміністрації ОСОБА_15 були передані на розгляд земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації. В подальшому, 4 березня 2010 року під час розгляду комісією з перевірки дотримання вимог законодавства при наданні земельних ділянок у власність Лисянської райдержадміністрації, ОСОБА_8 , діючи умисно, з корисливих мотивів, являючись організатором, активним учасником злочинного угрупування та виконавцем злочинів, діючи відповідно до заздалегідь розробленого з ОСОБА_7 плану та розподілення ролей між учасниками угрупування, представився членам земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації як представник громади жителів м. Миронівка та з метою введення їх в оману повідомив останнім неправдиві відомості, які полягали у бажанні жителів м. Миронівка Київської області отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, при цьому усвідомлюючи, що земля фактично перейде у власність угрупування та буде в подальшому реалізована, а законні права громадян використовуються для досягнення злочинного умислу угрупування, внаслідок чого за результатами засідання вказаної комісії було внесено пропозиції голові Лисянської РДА про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для передачі у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства громадянам м. Миронівка та Миронівського району Київської області, із земель, які знаходяться в адміністративних межах Лисянської селищної ради, площею 28, 4981 га.
Після цього, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 , будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними його намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи, що документи подані ОСОБА_8 , являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи його всупереч інтересам служби, без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч. 3 ст.71 ЗУ " Про місцеве самоврядування в Україні " № 280/97 - ВР від 21.05.1997р., яка передбачає в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування ; п. 6 ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування " № 452/97 - ВР від 15.07.1997р., яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином ; ч. 2 ст. 35 ЗУ " Про місцеві державні адміністрації " № 586 - XIV від 09.04.1999 р., передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції; п.58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ № 2263 від 11.12.1999р., який передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування (ст.142 Конституції України), підписав розпорядження № 93 від 15.03.2010 р. " Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства " та розпорядження № 146 від 13.04.2010 р. "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність в адміністративних межах Лисянської селищної ради ".
В подальшому, в кінці квітня 2010 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, ОСОБА_8 , на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану, являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником, після проведення підписання та реєстрації актів, отримав останні у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру " з правом власності на земельні ділянки оформлені на підставних осіб, з наступними номерами та серіями : державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535341 виданий ОСОБА_75 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535356 виданий ОСОБА_75 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535342 виданий ОСОБА_76 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535357 виданий ОСОБА_76 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535343 виданий ОСОБА_77 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535358 виданий ОСОБА_77 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535344 виданий ОСОБА_78 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535359 виданий ОСОБА_78 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535345 виданий ОСОБА_89 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535360 виданий ОСОБА_89 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535346 виданий ОСОБА_80 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535361 виданий ОСОБА_80 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535347 виданий ОСОБА_81 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535362 виданий ОСОБА_81 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535348 виданий ОСОБА_82 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535363 виданий ОСОБА_82 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535349 виданий ОСОБА_83 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535364 виданий ОСОБА_83 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535350 виданий ОСОБА_84 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535365 виданий ОСОБА_84 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535351 виданий ОСОБА_85 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535366 виданий ОСОБА_85 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535352 виданий ОСОБА_86 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535367 виданий ОСОБА_86 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535353 виданий ОСОБА_24 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535368 виданий ОСОБА_24 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535354 виданий ОСОБА_87 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535369 виданий ОСОБА_87 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535355 виданий ОСОБА_90 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535370 виданий ОСОБА_90 , про що повідомив ОСОБА_7 .
В свою чергу ОСОБА_7 , являючись організатором злочинного угрупування, в обов`язок якого згідно розподілу ролей між учасниками угрупування входило реалізація (продаж) земельних ділянок, надав вказівку домовитися про дату укладання нотаріально посвідчених угод з купівлі продажу вищевказаних земельних ділянок на ім`я ОСОБА_14 , а також на вимогу покупця здійснювати оформлення угод з купівлі - продажу земельних ділянок від імені ОСОБА_14 , на підставі виданої останньою довіреності № 202 від 08.01.2010 р. посвідченої приватним нотаріусом Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 на ім`я ОСОБА_91 , щодо представлення нею інтересів при здійснені правочинів з купівлі продажу земельних ділянок. Відповідно до положень ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки. Отже підсудні отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 28,4981 га, розташованим в адміністративних межах Лисянської селищної ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області.
Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_8 ,. з метою переходу права власності, надав вказівку ОСОБА_9 укласти угоди з купівлі продажу зазначених земельних ділянок, на виконання якої останній 24 квітня 2010 року уклав угоди з купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки, з ОСОБА_91 , яка представляла за довіреністю інтереси покупця ( добросовісного набувача) ОСОБА_14 , зокрема, ОСОБА_9 здійснив реалізація наступних земельних ділянок: згідно договору купівлі продажу № 2169, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535344, на земельну ділянку площею 0,5999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_78 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2172, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535359, на земельну ділянку площею 1,2998 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_78 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2166, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535343, на земельну ділянку площею 0, 6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_77 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2163, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535358, на земельну ділянку площею 1,000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_77 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2160, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535357, на земельну ділянку площею 1,3000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_76 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2157, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535342, на земельну ділянку площею 0, 6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_76 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2149, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535341, на земельну ділянку площею 0, 6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_75 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2154, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535356, на земельну ділянку площею 1, 3000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_75 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2200, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535351, на земельну ділянку площею 0,6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_85 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2203, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535366, на земельну ділянку площею 1, 2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_85 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2196, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535350, на земельну ділянку площею 0,5999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_84 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2193, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535365, на земельну ділянку площею 1,2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_84 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2191, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535364, на земельну ділянку площею 1,2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_83 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2189, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535349, на земельну ділянку площею 0,5998 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_83 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2227, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535355, на земельну ділянку площею 0,6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_88 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2224, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №53570, на земельну ділянку площею 1,2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_88 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2221, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535369, на земельну ділянку площею 1,2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_87 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2218, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535354, на земельну ділянку площею 0,6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_87 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2215, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535353, на земельну ділянку площею 0,5999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_24 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2212, посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535368, на земельну ділянку площею 1,2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_24 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2175, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535345, на земельну ділянку площею 0,5999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_79 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2178, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535360, на земельну ділянку площею 1,2998 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_79 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2185, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535346, на земельну ділянку площею 0,6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_80 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2187, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535361, на земельну ділянку площею 1,2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської сеищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_80 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2183, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535347, на земельну ділянку площею 0,5999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_81 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2181, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535362, на земельну ділянку площею 1,3000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_81 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2230, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535348, на земельну ділянку площею 0,6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_82 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2233 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535363, на земельну ділянку площею 1,2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_82 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2206, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535352, на земельну ділянку площею 0,6000 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_86 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2209, посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535367, на земельну ділянку площею 1,2999 га, розташовану в адміністративних межах Лисянської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_86 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 .
Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану, угрупуванням було отримано передоплату від покупця земельної ділянки під час готування до скоєння злочину, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від передоплати за землю розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_7 за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення ст. 121 ЗК України, яким передбачено права громадян України, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок, отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, введення останніх в оману щодо законності своїх намірів та використання Конституційних прав останніх, підробки та подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомленні службовим особам та членам земельної комісії Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних щодо представлення інтересів громади жителів міста Миронівка в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах Лисянської селищної ради Черкаської області, загальною площею 28, 4981 га з кадастровими номерами: №7122882800:03:001:0607,№7122882800:03:001:0622,№7122882800:03:001:0608,№7122882800:03001:0623,№7122882800:03:001:0609,№7122882800:03:001:0624,№7122882800:03:001:0610, №7122882800:03:001:0625,№7122882800:03:001:0611,№7122882800:03:001:0626,№7122882800:03:001:0612,№7122882800:03:001:0627,№7122882800:03:001:0613,№7122882800:03:001:0628,№7122882800:03:001:0614,№7122882800:03:001:0629,№7122882800:03:001:0615,№7122882800:03:001:0630,№7122882800:03:001:0616,№7122882800:03:001:0631,№7122882800:03:001:0617,№7122882800:03:001:0632,№7122882800:03:001:0618,№7122882800:03:001:0634,№7122882800:03:001:0619,№7122882800:03:001:0635,№7122882800:03:001:0620,№7122882800:03:001:0636,№7122882800:03:001:0621,№7122882800:03:001:0637,які належать до земель резервного фонду Лисянської селищної ради Лисянського району, вартістю 387 887,63 грн., тобто, умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель загальною площею 28, 4981 га із державної власності на загальну суму 387 887, 63 грн., чим нанесено збитки державі в особі Лисянської райдержадміністрації Черкаської області на вказану суму.
Крім цього, повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, в січні 2010 року, після незаконного заволодіння та реалізації земельних ділянок розташованих в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, Виноградської сільської ради, Лисянської селищної ради, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, надавши інформацію ОСОБА_8 про можливість реалізації великої площі земельних ділянок, маючи корисливий умисел спрямований на незаконне придбання права власності на землю, достовірно знаючи, що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах с. Дашуківка Лисянського району Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно ст. 121 ЗК України він не в змозі законно отримати велику площу землі, більш як 2,0000 га., та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що кожен громадянин України має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, надав вказівку ОСОБА_8 щодо організації підготовки документації необхідної для приватизації земельних ділянок та надав у вказаний період часу кошти в сумі 40 тисяч доларів США, для витрат пов`язаних з вказаною діяльністю. В січні 2010 року, точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим підсудні діючи в складі організованої групи, конкретизували план, направлений на заволодіння чужим майном і придбанням права на майно шляхом складання завідомо не правдивих документів, а саме, незаконне придбанням права власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Дашуківської сільської ради Лисянського району Черкаської області, які відносяться до земель резервного фонду Дашуківської сільської ради, яке виразилося в отриманні шахрайським шляхом довіреностей, підробці документів та подачі на розгляд Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних, на підставі яких райдержадміністрацією повинно було прийматися розпорядження про безоплатну передачу вказаних земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на ім`я громадян, законні права та документи яких використаються для незаконного придбання права власності на землю та фактично земельні ділянки перейдуть у розпорядження членів угрупування. Згідно деталізованого ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та погодженого всіма членами угрупування злочинного плану, діючи згідно розподілу ролей між учасниками угрупування, достовірно знаючи, що ОСОБА_92 ,, ОСОБА_93 , ОСОБА_94 , ОСОБА_95 , ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , ОСОБА_98 , ОСОБА_99 , ОСОБА_100 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 являються особами, законні права яких використаються угрупуванням та на ім`я яких оформляється право власності на земельні ділянки, а фактично воно буде належать членам угрупування, ОСОБА_8 надав вказівку ОСОБА_9 підготувати пакети документів які необхідні для подачі до Лисянської райдержадміністрації, з метою незаконної безоплатної передачі земельних ділянок у власність угрупуванню та надав останньому на електронному носії інформації зразки заяв та обґрунтувань на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок, які останній повинен був використовувати як зразок для підготовки документів від імені осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код ) повинні були використатися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки угрупуванням, при цьому ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в повній мірі усвідомлювали, що документи які будуть надані до Лисянської райдержадміністрації при їх розгляді створять у посадових осіб та членів земельної комісії Лисянської райдержадміністрації хибне уявлення щодо законності дій осіб від імені яких надано заяви та не будуть розкриті фактичні наміри угрупування щодо незаконного заволодіння земельними ділянками. Так, на виконання плану злочинних дій по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки в адміністративних межах Дашуківської сільської ради Лисянського району та подальшої реалізації останніх, за вказівкою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 в м. Миронівка Київської області 10 лютого 2010 року згідно з інформацією ОСОБА_8 , щодо необхідної кількості підставних осіб на чиє ім`я можливо оформити право власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Душуківської сільської ради Лисянського району, з розрахунку по 2,0000 га. на одну особу, при загальній площі 24 га землі якою можливо незаконно заволодіти, до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 були доставлені вищевказані громадяни, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) використалися для оформлення довіреностей на ім`я ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо представлення інтересів підставних осіб при оформленні права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В подальшому ОСОБА_9 , за місцем свого проживання в м. Миронівка Київської області підготував пакет фіктивних документів (заяви на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації, обґрунтування про необхідність у отриманні земельної ділянки ) від імені кожної особи, документи якої використовувалися для незаконного набуття права власності на землю для подачі останніх до Лисянської райдержадміністрації та передав їх ОСОБА_8 . При цьому ОСОБА_9 , на виконання внесених коректив ОСОБА_8 , спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану відомого всім учасникам групи, було підроблено заяви та обґрунтування, шляхом підписання їх особисто від імені вказаних громадян, на підставі їх паспортних даних. 16 лютого 2010 року ОСОБА_8 , на виконання єдиного плану злочинних дій, достовірно знаючи, що документи від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району являються підробленими та містять недостовірну інформацію про бажання останніх отримати земельні ділянки в адміністративних межах Дашуківської сільської ради Лисянського району для ведення особистого селянського господарства, з метою введення в оману керівництво та членів земельної комісії Лисянської РДА, подав надані ОСОБА_9 пакети фіктивних документів на реєстрацію до загального відділу Лисянської райдержадміністрації, які цього ж дня за резолюцією голови Лисянської райдержадміністрації ОСОБА_15 були передані на розгляд земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації.
В подальшому, 4 березня 2010 року під час розгляду комісією з перевірки дотримання вимог законодавства при наданні земельних ділянок у власність Лисянської райдержадміністрації, ОСОБА_8 , діючи умисно, з корисливих мотивів, являючись організатором, активним учасником злочинного угрупування та виконавцем злочинів, діючи відповідно до заздалегідь розробленого з ОСОБА_7 плану та розподілення ролей між учасниками угрупування, представився членам земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації як представник громади жителів міста Миронівка та з метою введення їх в оману повідомив останнім неправдиві відомості, які полягали у бажанні жителів м. Миронівка Київської області отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, при цьому усвідомлюючи, що земля фактично перейде у власність угрупування та буде в подальшому реалізована, а законні права громадян використовуються для досягнення злочинного умислу угрупування, внаслідок чого за результатами засідання вказаної комісії було внесено пропозиції голові Лисянської РДА про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для передачі у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства громадянам м. Миронівка та Миронівського району Київської області, із земель, які знаходяться в адміністративних межах Дашуківської сільської Лисянського району загальною площею 23,9961 га. Після цього, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 , будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними його намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи, що документи подані ОСОБА_8 , являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи його всупереч інтересам служби, без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч.3 ст.71 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні " № 280 / 97 - ВР від 21.05.1997 р., яка передбачає в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування; п.6 ст.4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої ЗУ "Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування "№ 452/97 - ВР від 15.07.1997 р., яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином; ч. 2 ст. 35 ЗУ "Про місцеві державні адміністрації " № 586 - XIV від 09.04.1999 р., передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції; п. 58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 2263 від 11.12.1999р., який передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування (ст. 142 Конституції України), підписав розпорядження № 87 від 12.03.2010 р. " Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства " та розпорядження № 149 від 14.04.2010 р. "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність в адміністративних межах Дашуківської сільської ради ".
В подальшому, в кінці квітня 2010 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, ОСОБА_8 , на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану, являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником, після проведення підписання та реєстрації державних актів на право власності земельних ділянок, отримав останні у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства " Центр державного земельного кадастру "з правом власності на земельні ділянки оформлені на підставних осіб, з наступними номерами та серіями: державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535266 виданий ОСОБА_92 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535267 виданий ОСОБА_93 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535268 виданий ОСОБА_94 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535269 виданий ОСОБА_95 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535270 виданий ОСОБА_96 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535271 виданий ОСОБА_97 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535272 виданий ОСОБА_98 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535273 виданий ОСОБА_99 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535274 виданий ОСОБА_100 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535275 виданий ОСОБА_101 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535276 виданий ОСОБА_102 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535277 виданий ОСОБА_103 , про що повідомив ОСОБА_7 . Відповідно до положень ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки. Підсудні отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 23,9961 га, розташованим в адміністративних межах Дашуківської сільської ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області. Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_7 ,. з метою переходу права власності, достовірно знаючи що вищевказані державні акти оформлені на підставних осіб, на підставі подання до Лисянської райдержадміністрації завідомо неправдивих даних, повідомлення яких являється обов`язковим, щодо бажання отримати земельні ділянки жителями м. Миронівки та Миронівського району, надав вказівку ОСОБА_8 про переоформлення вказаних земельних ділянок на ім`я ОСОБА_74 та на вимогу покупця ОСОБА_14 отримав довіреність № 662 від 26 квітня 2010 року видану приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_73 на представлення інтересів ОСОБА_74 при здійснені правочинів з купівлі земельних ділянок. На виконання єдиного плану злочинних дій відомого всім учасникам групи, ОСОБА_9 , 4 травня 2010 року уклав угоди з купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки, з ОСОБА_7 , який представляв за довіреністю інтереси покупця ОСОБА_74 , зокрема ОСОБА_9 було реалізовано наступні земельні ділянки: згідно договору купівлі продажу № 2523 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535266, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_92 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2521 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535267, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_93 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу №2560 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535268, на земельну ділянку площею 1,9995 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_94 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2520 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535269, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_95 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2519 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535270, на земельну ділянку площею 1,9995 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_96 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2518 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535271, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_97 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2522 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535272, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_98 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2517 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535273, на земельну ділянку площею 1,9994 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_99 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2510 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535274, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_104 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2513 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535275, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_101 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2516 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535276, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_102 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2524 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535277, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Дашуківської сільської ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_103 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ;
Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану, угрупуванням було отримано передоплату від покупця земельної ділянки під час готування до скоєння злочину, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від передоплати за землю розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_7 за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення ст. 121 ЗК України, передбачено права громадян України, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок, отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, введення останніх в оману щодо законності своїх намірів та використання Конституційних прав останніх, підробки та подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомленні службовим особам та членам земельної комісії Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних щодо представлення інтересів громади жителів міста Миронівка в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах Дашуківської сільської ради Черкаської області, площею 23,9961 з кадастровими номерами: №7122882800:02:001:0310,№7122882800:02:001:0311,№7122882800:02:001:0312,№7122882800:02:001:0313,№7122882800:02:001:0314,№7122882800:02:001:0315,№7122882800:02:001:0316, №7122882800:02:001:0317,№7122882800:02:001:0318,№7122882800:02:001:0319,№7122882800:02:001:0320,№7122882800:02:001:0321, які належать до земель резервного фонду Дашуківської сільської ради, вартістю 405654,07 гривень, тобто, умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель загальною площею 23,9961 га. із державної власності на загальну суму 405654,07 гривень, чим нанесено збитки державі в особі Лисянської райдержадміністрації Черкаської області на вказану суму.
Крім цього, ОСОБА_7 повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, в січні 2010 року, після незаконного заволодіння та реалізації земельних ділянок розташованих в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, Виноградської сільської ради, Лисянської селищної ради, Дашуківської сільської ради, точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, надавши інформацію ОСОБА_8 про можливість реалізації великої площі земельних ділянок, маючи корисливий умисел спрямований на незаконне придбання права власності на землю, достовірно знаючи, що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах с. Кам`яний Брід Лисянського району Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно ст.121 ЗК України він не в змозі законно отримати велику площу землі, більш як 2 га., та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що кожен громадянин України має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, надав вказівку ОСОБА_8 щодо організації підготовки документації необхідної для приватизації земельних ділянок та надав у вказаний період часу кошти в сумі 40 тисяч доларів США, для витрат пов`язаних з вказаною діяльністю.
В подальшому в січні 2010 року, точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, конкретизували план, направлений на заволодіння чужим майном і придбання права на майно шляхом складання завідомо не правдивих документів, а саме, незаконне придбанням права власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради Лисянського району Черкаської області, які відносяться до земель резервного фонду Кам`янобрідської сільської ради, яке виразилося у отриманні завідомо не правдивих довіреностей та подачі на розгляд Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних на підставі яких райдержадміністрацією повинно прийнятися розпорядження про безоплатну передачу вказаних земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на ім`я громадян документи яких використаються для незаконного придбання права власності на землю та фактично земельні ділянки перейдуть у розпорядження членів угрупування. Згідно деталізованого ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та погодженого всіма членами угрупування злочинного плану, діючи згідно розподілу ролей між учасниками угрупування, достовірно знаючи, що ОСОБА_105 , ОСОБА_106 , ОСОБА_107 , ОСОБА_108 , ОСОБА_109 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_113 , ОСОБА_114 , ОСОБА_115 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 являються особами на ім`я яких оформляється право власності на земельні ділянки а фактично воно буде належать членам угрупування, ОСОБА_8 надав вказівку ОСОБА_9 підготувати пакети документів які необхідні для подачі до Лисянської райдержадміністрації, з метою незаконної безоплатної передачі земельних ділянок у власність угрупуванню та надав останньому на електронному носії інформації зразки заяв та обґрунтувань на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок, які останній повинен був використовувати як зразок для підготовки документів від імені осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) повинні були використатися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки угрупуванням, при цьому ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в повній мірі усвідомлювали, що документи які будуть надані до Лисянської райдержадміністрації при їх розгляді створять у посадових осіб та членів земельної комісії Лисянської райдержадміністрації хибне уявлення щодо законності дій осіб від імені яких надано заяви та не будуть розкриті фактичні наміри угрупування щодо незаконного заволодіння земельними ділянками. Так, на виконання плану злочинних дій по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради Лисянського району та подальшої реалізації останніх, за вказівкою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 в м. Миронівка Київської області в період з 10 лютого 2010 року по 15 лютого 2010 року за наданою ОСОБА_8 інформацією, щодо необхідної кількості підставних осіб на чиє ім`я можливо оформити право власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради з розрахунку по 2,000 га на одну особу при загальній площі 26 га землі якою можливо незаконно заволодіти, до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 були доставлені вищевказані громадяни, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) використалися для оформлення довіреностей на ім`я ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо представлення інтересів останніх при оформлення права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В подальшому ОСОБА_9 , за місцем свого проживання в м. Миронівка Київської області підготував пакет фіктивних документів (заяви на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації, обґрунтування про необхідність у отриманні земельної ділянки) від імені кожної особи, документи якої використовувалися для незаконного набуття права власності на землю для подачі останніх до Лисянської райдержадміністрації та передав їх ОСОБА_8 . При цьому ОСОБА_9 , на виконання внесених коректив ОСОБА_8 , спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану відомого всім учасникам групи, було підроблено заяви та обґрунтування, шляхом підписання їх особисто від імені вказаних громадян, на підставі їх паспортних даних. 16 лютого 2010 року ОСОБА_8 , на виконання єдиного плану злочинних дій, достовірно знаючи, що документи від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району являються підробленими та містять недостовірну інформацію про бажання останніх отримати земельні ділянки в адміністративних межах Кам"янобрідської сільської ради Лисянського району для ведення особистого селянського господарства, з метою введення в оману керівництво та членів земельної комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 , подав надані ОСОБА_9 пакети фіктивних документів на реєстрацію до загального відділу Лисянської райдержадміністрації, які цього ж дня за резолюцією голови Лисянської райдержадміністрації ОСОБА_15 були передані на розгляд земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації.
В подальшому, 4 березня 2010 року під час розгляду комісією з перевірки дотримання вимог законодавства при наданні земельних ділянок у власність Лисянської райдержадміністрації, ОСОБА_8 , діючи умисно, з корисливих мотивів, являючись організатором, активним учасником злочинного угрупування та виконавцем злочинів, діючи відповідно до заздалегідь розробленого з ОСОБА_7 плану та розподілення ролей між учасниками угрупування, представився членам земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації як представник громади жителів м. Миронівка та з метою введення їх в оману повідомив останнім неправдиві відомості, які полягали у бажанні жителів м. Миронівка Київської області отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, при цьому усвідомлюючи, що земля фактично перейде у власність угрупування та буде в подальшому реалізована, а законні права громадян використовуються для досягнення злочинного умислу угрупування, внаслідок чого за результатами засідання вказаної комісії було внесено пропозиції голові Лисянської РДА про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для передачі у приватну власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства громадянам м. Миронівка та Миронівського району Київської області, із земель, які знаходяться в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради Лисянського району загальною площею 25, 99 га. Після цього, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 , будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними його намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи, що документи подані ОСОБА_8 , являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи його всупереч інтересам служби, без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч. 3 ст. 71 ЗУ " Про місцеве самоврядування в Україні " № 280/97 - ВР від 21.05.1997 р., яка передбачає в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування ; п. 6 ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування " № 452/ 97 - ВР від 15.07.1997 р., яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином; ч.2 ст. 35 ЗУ " Про місцеві державні адміністрації " № 586 - XIV від 09.04.1999 р., передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції ; п. 58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ № 2263 від 11.12.1999р., який передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування (ст. 142 Конституції України), підписав розпорядження № 88 від 12.03.2010 р. " Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства" та розпорядження № 148 від 14.04.2010 р. " Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради ".
В подальшому в кінці квітня 2010 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, ОСОБА_8 на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану, являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником, після проведення підписання та реєстрації державних актів на право власності земельних ділянок, отримав останні у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" з правом власності на земельні ділянки оформлені на підставних осіб, з наступними номерами та серіями: державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535294 виданий ОСОБА_105 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535295 виданий ОСОБА_106 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535296 виданий ОСОБА_107 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535297 виданий ОСОБА_108 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535298 виданий ОСОБА_109 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535299 виданий ОСОБА_110 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535300 виданий ОСОБА_111 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535301 виданий ОСОБА_112 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535302 виданий ОСОБА_113 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535303 виданий ОСОБА_114 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535304 виданий ОСОБА_115 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535305 виданий ОСОБА_116 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535306 виданий ОСОБА_117 , про що повідомив ОСОБА_7 . Відповідно до положень ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки. Підсудні отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 25, 9978 га, розташованим в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області.
В подальшому підсудний ОСОБА_7 , отримав довіреність № 662 від 26 квітня 2010 року видану приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_73 на представлення інтересів ОСОБА_74 (сина ОСОБА_14 ) при здійснені правочинів з купівлі земельних ділянок. Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_7 , з метою переходу права власності, достовірно знаючи що вищевказані державні акти оформлені на підставних осіб, на підставі поданих до Лисянської райдержадміністрації завідомо неправдивих даних, повідомлення яких являлося обов`язковим, щодо бажання отримати земельні ділянки жителями м. Миронівки та Миронівського району, надав вказівку ОСОБА_8 про переоформлення вказаних земельних ділянок на ім`я ОСОБА_74 .
Так, на виконання єдиного плану злочинних дій відомого всім учасникам групи, ОСОБА_9 , 4 травня 2010 року уклав угоди з купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки, з ОСОБА_7 , який представляв за довіреністю інтереси покупця (добросовісного набувача) ОСОБА_74 , зокрема ОСОБА_9 було реалізовано наступні земельні ділянки: згідно договору купівлі продажу № 2545 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535294, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_105 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2549 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535295, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_106 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2552 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535296, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_107 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2553 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535297, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_108 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2557 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535298, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_109 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2556 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535299, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_110 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2548 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535300, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_111 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2555 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535301, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_112 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2554 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535302, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_113 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2546 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535303, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_114 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2551 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535304, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_115 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2547 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535305, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_116 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2550 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535306, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_117 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану, угрупуванням було отримано передоплату від покупця земельної ділянки під час готування до скоєння злочину, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від передоплати за землю розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_7 за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення статті 121 Земельного кодексу України, яким передбачено права громадян України, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок, отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб, документи яких ( паспорт та ідентифікаційний код ) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, введення останніх в оману щодо законності своїх намірів та використання Конституційних прав останніх, підробки та подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомленні службовим особам та членам земельної комісії Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних щодо представлення інтересів громади жителів міста Миронівка в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради Черкаської області, площею 25, 9978 га з кадастровими номерами : №7122884000:02:001:0234, №7122884000:02:001:0235, №7122884000:02:001:0236, №7122884000:02:001:0237,№7122884000:02:001:0238,№7122884000:02:001:0239,№7122884000:02:001:0240,№7122884000:02:001:0241,№7122884000:02:001:0242,№7122884000:02:001:0243, №7122884000:02:001:0244, №7122884000:02:001:0245, №7122884000:02:001:0246, які належать до земель резервного фонду Кам`янобрідської сільської ради, вартістю 351334, 26 грн., тобто, умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель загальною площею 25, 9978 га. із державної власності на загальну суму 351 334, 26 грн., чим нанесено збитки державі в особі Лисянської райдержадміністрації Черкаської області на вказану суму.
Крім цього, він повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, в січні 2010 року, після незаконного заволодіння та реалізації земельних ділянок розташованих в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, Виноградської сільської ради, Лисянської селищної ради, Дашуківської сільської ради, точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, надавши інформацію ОСОБА_8 про можливість реалізації великої площі земельних ділянок, маючи корисливий умисел спрямований на незаконне придбання права власності на землю, достовірно знаючи, що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах с. Будище Лисянського району Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно ст. 121 ЗК України він не в змозі законно отримати велику площу землі, більш як 2,0000 га., та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що кожен громадянин України має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, надав вказівку ОСОБА_8 щодо організації підготовки документації необхідної для приватизації земельних ділянок та додатково надав у вказаний період часу кошти в сумі 30 тисяч доларів США, для витрат пов`язаних з вказаною діяльністю.
В подальшому в лютому 2010 року, точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, конкретизували план, направлений на заволодіння чужим майном і придбання права на майно шляхом складання завідомо не правдивих документів, а саме, незаконне придбання права власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Будищанської сільської ради Лисянського району Черкаської області, які відносяться до земель резервного фонду Будищанської сільської ради, яке виразилося у отриманні завідомо не правдивих довіреностей та подачі на розгляд Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних на підставі яких райдержадміністрацією повинно прийнятися розпорядження про безоплатну передачу вказаних земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на ім`я громадян документи яких використаються для незаконного придбання права власності на землю та фактично земельні ділянки перейдуть у розпорядження членів угрупування. Згідно деталізованого ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та погодженого всіма членами угрупування злочинного плану, діючи згідно розподілу ролей між учасниками угрупування, достовірно знаючи, що ОСОБА_118 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , являються особами на ім`я яких оформляється право власності на земельні ділянки а фактично воно буде належать членам угрупування, ОСОБА_8 надав вказівку ОСОБА_9 підготувати пакети документів які необхідні для подачі до Лисянської райдержадміністрації, з метою незаконної безоплатної передачі земельних ділянок у власність угрупуванню та надав останньому на електронному носії інформації зразки заяв та обґрунтувань на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок, які останній повинен був використовувати як зразок для підготовки документів від імені осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код ) повинні були використатися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки угрупуванням, при цьому ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в повній мірі усвідомлювали, що документи які будуть надані до Лисянської райдержадміністрації при їх розгляді створять у посадових осіб та членів земельної комісії Лисянської райдержадміністрації хибне уявлення щодо законності дій осіб від імені яких надано заяви та не будуть розкриті фактичні наміри угрупування щодо незаконного заволодіння земельними ділянками. Так, на виконання плану злочинних дій по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки в адміністративних межах Будищанської сільської ради Лисянського району та подальшої реалізації останніх, за вказівкою ОСОБА_8 , ОСОБА_9 в м. Миронівка Київської області в період з 22 лютого 2010 по 01 березня 2010 року за наданою ОСОБА_8 інформацією, щодо необхідної кількості підставних осіб на чиє ім`я можливо оформити право власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Будищанської сільської ради з розрахунку по 2,000 га на одну особу при загальній площі 32 га землі якою можливо незаконно заволодіти, до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 були доставлені вищевказані громадяни, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) використалися для оформлення довіреностей на ім`я ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо представлення інтересів останніх при оформленні права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В подальшому ОСОБА_9 , за місцем свого проживання в м. Миронівка Київської області, підготував пакет фіктивних документів (заяви на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації, обґрунтування про необхідність у отриманні земельної ділянки) від імені кожної особи документи якої використовувалися для незаконного набуття права власності на землю для подачі останніх до Лисянської райдержадміністрації та передав останні ОСОБА_8 . При цьому ОСОБА_9 , на виконання внесених коректив ОСОБА_8 , спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану відомого всім учасникам групи, було підроблено заяви та обґрунтування шляхом підписання їх особисто від імені вказаних громадян на підставі їх паспортних даних. 3 березня 2010 року ОСОБА_8 , на виконання єдиного плану злочинних дій, достовірно знаючи, що документи від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району являються підробленими та містять недостовірну інформацію про бажання останніх отримати земельні ділянки в адміністративних межах Будищанської сільської ради Лисянського району для ведення особистого селянського господарства, з метою введення в оману керівництво та членів земельної комісії Лисянської РДА, подав надані ОСОБА_9 пакети фіктивних документів на реєстрацію до загального відділу Лисянської райдержадміністрації, які цього ж дня за резолюцією голови райдержадміністрації ОСОБА_15 були передані на розгляд земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації. 4 березня 2010 року відбулося засідання земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації, на якому в порушення п.2 розпорядження голови Лисянської РДА від 19.08.2008 р. № 136 комісією не було запрошено сільських голів ( представників громади ) на засідання з питань передачі земельних ділянок державної власності та прийнято позитивне рішення щодо затвердження матеріалів по вибору місця розташування земельних ділянок для передачі у приватну власність для ведення особистого селянського господарства вищевказаним особам із земель державної власності в адміністративних межах Будищанської сільської ради та надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок. Після цього, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 , будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними його намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи, що документи подані ОСОБА_8 , являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи його всупереч інтересам служби, без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч. 3 ст. 71 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" № 280 / 97 - ВР від 21.05.1997 р., яка передбачає в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування; п.6 ст.4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України " Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування " № 452/97 - ВР від 15.07.1997р., яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином; ч.2 ст. 35 ЗУ "Про місцеві державні адміністрації" № 586 - XIV від 09.04.1999 р., передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції; п. 58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 2263 від 11.12.1999 р., який передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування (ст. 142 Конституції України), підписав розпорядження № 83 від 11.03.2010 р. " Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства" та № 150 від 14.04.2010 р. "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність в адміністративних межах Будищанської сільської ради" .
В подальшому в кінці квітня 2010 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, ОСОБА_8 на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником, після проведення підписання та реєстрації державних актів на право власності земельних ділянок отримав останні у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" з правом власності на земельні ділянки оформлені на підставних осіб з наступними номерами та серіями: державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535278 виданий ОСОБА_118 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535279 виданий ОСОБА_119 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535280 виданий ОСОБА_120 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535281 виданий ОСОБА_121 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535282 виданий ОСОБА_122 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535283 виданий ОСОБА_123 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535284 виданий ОСОБА_124 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535285 виданий ОСОБА_125 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535286 виданий ОСОБА_126 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535287 виданий ОСОБА_127 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535288 виданий ОСОБА_128 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535289 виданий ОСОБА_129 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535290 виданий ОСОБА_130 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535291 виданий ОСОБА_131 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535292 виданий ОСОБА_132 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535293 виданий ОСОБА_133 , про що повідомив ОСОБА_7 . Відповідно до положень ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки.
Підсудні отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 31,1014 га, розташованим в адміністративних межах Будищанської сільської ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області. Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_7 , з метою переходу права власності, достовірно знаючи що вищевказані державні акти оформлені на підставних осіб, на підставі подання до Лисянської райдержадміністрації завідомо неправдивих даних, повідомлення яких являється обов`язковим, щодо бажання отримати земельні ділянки жителями м. Миронівки та Миронівського району, надав вказівку ОСОБА_8 про переоформлення вказаних земельних ділянок на ОСОБА_14 , а також на вимогу покупця здійснювати оформлення угод з купівлі - продажу земельних ділянок від імені ОСОБА_14 на підставі виданої останньою довіреності № 202 від 08.01.2010 року посвідченої приватним нотаріусом Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 на ім`я ОСОБА_91 , щодо представлення інтересів при здійснені правочинів з купівлі продажу земельних ділянок.
Так, на виконання єдиного плану злочинних дій відомого всім учасникам групи, ОСОБА_9 28 квітня 2010 року уклав угоди з купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки з ОСОБА_91 , яка представляла за довіреністю інтереси покупця (добросовісного набувача) ОСОБА_14 , зокрема ОСОБА_9 було реалізовано наступні земельні ділянки: згідно договору купівлі продажу № 2333 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535278, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_118 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2336 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535279, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_119 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2339 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535280, на земельну ділянку площею 2,0000 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_120 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2342 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535281, на земельну ділянку площею 1,9994 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_121 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2360 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535282, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_122 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2354 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535283, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_123 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2351 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535284, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_124 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2315 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535285, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_125 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2363 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535286, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_126 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2348 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535287, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_127 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2345 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535288, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_128 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2318 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535289, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_129 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2327 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535290, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_130 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2324 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535291, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_131 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2330 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535292, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_132 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу №2366 посвідченим приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535293, на земельну ділянку площею 1,1044 га, розташовану в адміністративних межах Будищанської селищної ради, оформлений на підставну особу - ОСОБА_133 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діє від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану угрупуванням було передбачено отримання предоплати від потенційного покупця земельної ділянки, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від попереднього отримання коштів за землю розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_7 за попередньою змовою та спільно з ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення статті 121 Земельного кодексу України, яким передбачено права громадян України, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок, отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб, документи яких ( паспорт та ідентифікаційний код ) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, введення останніх в оману щодо законності своїх намірів та використання Конституційних прав останніх, підробки та подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомленні службовим особам та членам земельної комісії Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних щодо представлення інтересів громади жителів м. Миронівка в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах Будищанської сільської ради Лисянського району Черкаської області, площею 31,1014 га з кадастровими номерами: №7122881200:05:001:0561,№7122881200:05:001:0562,№7122881200:05:001:0563,№7122881200:05:001:0564,№7122881200:05:001:0565,№7122881200:05:001:0566,№7122881200:05:001:0567, №7122881200:05:001:0568,№7122881200:05:001:0569,№7122881200:05:001:0570,№7122881200:05:001:0571,№7122881200:05:001:0572,№7122881200:05:001:0573,№7122881200:05:001:0574, №7122881200:05:001:0575,№7122881200:05:001:0576, які належать до земель резервного фонду Будищанської сільської ради Лисянського району, вартістю 303 953, 98 грн., тобто, умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель загальною площею 31,1014 га. із державної власності на загальну суму 303 953, 98 грн., чим нанесено збитки державі в особі Лисянської райдержадміністрації Черкаської області на вказану суму.
Крім цього, ОСОБА_7 повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, в січні 2010 року, після незаконного заволодіння та реалізації земельних ділянок розташованих в адміністративних межах Кам`янобрідської сільської ради, Виноградської сільської ради, Лисянської селищної ради, Дашуківської сільської ради, Будищенської сільської ради Лисянського району Черкаської області, точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, надавши інформацію ОСОБА_8 про можливість реалізації великої площі земельних ділянок, маючи корисливий умисел спрямованих на незаконне придбання права власності на землю, достовірно знаючи, що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах с. Писарівка Лисянського району Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно положень земельного законодавства він не в змозі законно отримати велику площу землі та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що кожен громадянин України має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, надав вказівку ОСОБА_8 щодо організації підготовки документації необхідної для приватизації земельних ділянок, та додатково надав у вказаний період часу кошти в сумі 46 600 тисяч доларів США для витрат пов`язаних з вказаною діяльністю.
В подальшому в лютому 2010 року, точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, конкретизували план, направлений на заволодіння чужим майном і придбанням права на майно шляхом складання завідомо не правдивих документів а саме незаконне придбанням права власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Писарівської сільської ради Лисянського району Черкаської області, які відносяться до земель резервного фонду Писарівської сільської ради, яке виразилося у отриманні завідомо не правдивих довіреностей та подачі на розгляд Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних на підставі яких райдержадміністрацією повинно прийнятися розпорядження про безоплатну передачу вказаних земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на ім`я громадян, документи яких використаються для незаконного придбання права власності на землю та фактично земельні ділянки перейдуть у розпорядження членів угрупування. Згідно деталізованого ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та погодженого всіма членами угрупування злочинного плану, діючи згідно розподілу ролей між учасниками угрупування, достовірно знаючи, що ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , являються особами на ім`я яких оформляється право власності на земельні ділянки, а фактично воно буде належать членам угрупування, ОСОБА_8 надав вказівку ОСОБА_9 підготувати пакети документів необхідні для подачі до Лисянської райдержадміністрації з метою незаконної безоплатної передачі земельних ділянок у власність угрупуванню, при цьому надавши останньому на електронному носії інформації зразки заяв та обґрунтувань на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок, які останній повинен використовувати як зразок для підготовки документів від імені осіб документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) повинні були використатися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки угрупуванням, при цьому ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в повній мірі усвідомлювали, що документи які будуть надані до Лисянської райдержадміністрації при їх розгляді створять у посадових осіб та членів земельної комісії Лисянської райдержадміністрації хибне уявлення щодо законності дій осіб від імені яких надано заяви та не будуть розкриті фактичні наміри угрупування щодо незаконного заволодіння земельними ділянками.
Так, на виконання плану злочинних дій по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки та подальшої їх реалізації, за вказівкою ОСОБА_8 , при фінансуванні ОСОБА_7 , ОСОБА_9 в м. Миронівка Київської області в період з 23.02.2010 р. по 01.03.2010 р. за наданою ОСОБА_8 інформацією, щодо необхідної кількості підставних осіб на чиє ім`я можливо оформити право власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Писарівської сільської ради Лисянського району з розрахунку по 2, 000 га на одну особу при загальній площі 28 га землі, якою можливо незаконно заволодіти, до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 були доставлені вищевказані громадяни, документи яких ( паспорт та ідентифікаційний код ) використалися для оформлення довіреностей на ім`я ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо представлення інтересів останніх при оформлення права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В подальшому ОСОБА_9 , за місцем свого проживання в м. Миронівка Київської області, підготував пакет фіктивних документів (заяви на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації, обґрунтування про необхідність у отриманні земельної ділянки) від імені кожної особи, документи якої використовувалися для незаконного набуття права власності на землю для подачі останніх до Лисянської райдержадміністрації та передав останні ОСОБА_8 . При цьому ОСОБА_9 , на виконання внесених коректив ОСОБА_8 , спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану відомого всім учасникам групи, було підроблено заяви та обґрунтування шляхом підписання їх особисто від імені вказаних громадян на підставі їх паспортних даних. 3 березня 2010 року ОСОБА_8 , на виконання єдиного плану злочинних дій, достовірно знаючи, що документи від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району Київської області являються підробленими та містять недостовірну інформацію про бажання останніх отримати земельні ділянки в адміністративних межах Писарівської сільської ради Лисянського району для ведення особистого селянського господарства, з метою введення в оману керівництво та членів земельної комісії Лисянської РДА, подав надані ОСОБА_9 пакети фіктивних документів на реєстрацію до загального відділу Лисянської райдержадміністрації, які цього ж дня за резолюцією голови райдержадміністрації ОСОБА_15 були передані на розгляд земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації. 4 березня 2010 року відбулося засідання земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації, на якому в порушення п.2 розпорядження голови Лисянської РДА від 19.08.2008 р. № 136 комісією не було запрошено сільських голів (представників громади ) на засідання з питань передачі земельних ділянок державної власності та прийнято позитивне рішення щодо затвердження матеріалів по вибору місця розташування земельних ділянок для передачі у приватну власність для ведення особистого селянського господарства вищевказаним особам із земель державної власності в адміністративних межах Писарівської сільської ради та надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок. Після цього, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 , будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними його намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи, що документи подані ОСОБА_8 , являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи його всупереч інтересам служби, без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч. 3 ст. 71 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" № 280 / 97 - ВР від 21.05.1997 р., яка передбачає в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування; п.6 ст.4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування" № 452/97 - ВР від 15.07.1997р., яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином ; ч.2 ст. 35 Закону України " Про місцеві державні адміністрації " № 586 - XIV від 09.04.1999 р., передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції; п.58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 2263 від 11.12.1999р., який передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування ( ст. 142 Конституції України ), підписав розпорядження № 89 від 13.03.2010 р. " Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства " та розпорядження № 143 від 12.04.2010 р. "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність в адміністративних межах Писарівської сільської ради".
В подальшому в кінці квітня 2010 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, ОСОБА_8 на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником після проведення підписання та реєстрації державних актів на право власності земельних ділянок отримав останні у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства " Центр державного земельного кадастру " з правом власності на земельні ділянки оформлені на підставних осіб з наступними номерами та серіями: державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535307 виданий ОСОБА_134 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535308 виданий ОСОБА_135 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535309 виданий ОСОБА_136 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535310 виданий ОСОБА_137 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535311 виданий ОСОБА_138 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535312 виданий ОСОБА_139 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535313 виданий ОСОБА_140 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535314 виданий ОСОБА_141 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535315 виданий ОСОБА_142 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535316 виданий ОСОБА_143 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535317 виданий ОСОБА_144 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535318 виданий ОСОБА_145 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535319 виданий ОСОБА_146 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535320 виданий ОСОБА_147 , про, що повідомив ОСОБА_7 . Відповідно до положень ст. 126 ЗК право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки. Підсудні отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 27, 9972 га, розташованим в адміністративних межах Писарівської сільської ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області. Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_7 , з метою переходу права власності, достовірно знаючи що вищевказані державні акти оформлені на підставних осіб, на підставі подання до Лисянської райдержадміністрації завідомо неправдивих даних, повідомлення яких являється обов`язковим, щодо бажання отримати земельні ділянки жителями м. Миронівки та Миронівського району, надав вказівку ОСОБА_8 про переоформлення вказаних земельних ділянок на ОСОБА_14 , а також на вимогу покупця здійснювати оформлення угод з купівлі - продажу земельних ділянок від імені ОСОБА_14 на підставі виданої останньою довіреності № 202 від 08.01.2010 року посвідченої приватним нотаріусом Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 на ім`я ОСОБА_91 щодо представлення інтересів при здійснені правочинів з купівлі продажу земельних ділянок.
Так, на виконання єдиного плану злочинних дій відомого всім учасникам групи ОСОБА_9 , 28 квітня 2010 року уклав угоди з купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки з ОСОБА_91 , яка представляла за довіреністю інтереси покупця (добросовісного набувача) ОСОБА_14 , зокрема ОСОБА_9 було здійснено реалізацію наступних земельних ділянок: згідно договору купівлі продажу № 2384 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535307, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_134 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2378 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535308, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_135 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2390 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535310, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_137 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2387 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535309, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_136 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2408 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535311, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_138 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2405 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535312, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_139 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2381 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535313, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_140 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2375 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535314, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_141 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2393 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535315, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_142 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2396 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535316, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_143 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2369 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535319, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_146 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2399 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535317, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_144 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2402 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535318, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_148 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2372 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535320, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Писарівської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_147 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 . Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану угрупуванням було передбачено отримання придоплати від потенційного покупця земельної ділянки, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від попереднього отримання коштів за землю розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення ст. 121 ЗК України, яким передбачено права громадян України, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок, отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, введення останніх в оману щодо законності своїх намірів та використання Конституційних прав останніх, підробки та подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомленні службовим особам та членам земельної комісії Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних щодо представлення інтересів громади жителів м. Миронівка в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах Писарівської сільської ради Черкаської області, площею 27,9972 кадастровими номерами: №7122884900:02:001:0233,7122884900:02:001:0234,7122884900:02:001:0235,7122884900:02:001:0236,7122884900:02:001:0237,7122884900:02:001:0238,7122884900:02:001:0239,7122884900:02:001:0240,7122884900:02:001:0241,7122884900:02:001:0242,7122884900:02:001:0243,7122884900:02:001:0244,7122884900:02:001:0245,7122884900:02:001:0246, які належать до земель резервного фонду Писарівської сільської ради, вартістю 375 162, 48 грн., тобто, умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель загальною площею 27, 9972 га. із державної власності на загальну суму 375 162, 48 грн., чим нанесено збитки державі в особі Лисянської райдержадміністрації Черкаської області на вказану суму.
Крім цього, повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, в січні 2010 року, після незаконного заволодіння та реалізації земельних ділянок розташованих в адміністративних межах Кам"янобрідської сільської ради, Виноградської сільської ради, Лисянської селищної ради, Дашуківської сільської ради, Будищенської сільської ради, Писарівської сільської ради Лисянського району Черкаської області, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, надавши інформацію ОСОБА_8 про можливість реалізації великої площі земельних ділянок, маючи корисливий умисел спрямованих на незаконне придбання права власності на землю, достовірно знаючи, що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах с. Почапинці Лисянського району Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно положень земельного законодавства він не в змозі законно отримати велику площу землі та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що кожен громадянин України має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, надав вказівку ОСОБА_8 щодо організації підготовки документації необхідної для приватизації земельних ділянок та додатково надав у вказаний період часу кошти в сумі 46 600 тисяч доларів США, для витрат пов`язаних з вказаною діяльністю.
В подальшому в кінці лютого 2010 року, точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, конкретизували план, направлений на заволодіння чужим майном і придбанням права на майно шляхом складання завідомо не правдивих документів а саме незаконне придбанням права власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Почапинської сільської ради Лисянського району Черкаської області, які відносяться до земель резервного фонду Почапинської сільської ради, яке виразилося у отриманні завідомо не правдивих довіреностей та подачі на розгляд Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних на підставі яких райдержадміністрацією повинно прийнятися розпорядження про безоплатну передачу вказаних земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на ім`я громадян, документи яких використаються для незаконного придбання права власності на землю та фактично земельні ділянки перейдуть у розпорядження членів угрупування. Згідно деталізованого ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та погодженого всіма членами угрупування злочинного плану, діючи згідно розподілу ролей між учасниками угрупування, достовірно знаючи, що ОСОБА_149 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , являються особами на ім`я яких оформляється право власності на земельні ділянки, а фактично воно буде належать членам угрупування, ОСОБА_8 надав вказівку ОСОБА_9 підготувати пакети документів необхідні для подачі до Лисянської райдержадміністрації з метою незаконної безоплатної передачі земельних ділянок у власність угрупуванню, при цьому надавши останньому на електронному носії інформації зразки заяв та обґрунтувань на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок, які останній повинен використовувати як зразок для підготовки документів від імені осіб документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) повинні були використатися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки угрупуванням, при цьому ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в повній мірі усвідомлювали, що документи які будуть надані до Лисянської райдержадміністрації при їх розгляді створять у посадових осіб та членів земельної комісії Лисянської райдержадміністрації хибне уявлення щодо законності дій осіб від імені яких надано заяви та не будуть розкриті фактичні наміри угрупування щодо незаконного заволодіння земельними ділянками. Так, на виконання плану злочинних дій по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки та подальшої реалізації останніх, за вказівкою ОСОБА_8 , при фінансуванні ОСОБА_7 , ОСОБА_9 в м. Миронівка Київської області 1 березня 2010 року за наданою ОСОБА_8 інформацією, щодо необхідної кількості підставних осіб на чиє ім`я можливо оформити право власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Почапинської сільської ради Лисянського району з розрахунку по 2, 000 га на одну особу при загальній площі 16 га землі якою можливо незаконно заволодіти, до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 були доставлені вищевказані громадяни, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) використалися для оформлення довіреностей на ім`я ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо представлення інтересів останніх при оформленні права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В подальшому ОСОБА_9 , за місцем свого проживання в м. Миронівка Київської області, підготував пакет фіктивних документів (заяви на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації, обґрунтування про необхідність у отриманні земельної ділянки) від імені кожного особи, документи якої використовувалися для незаконного набуття права власності на землю для подачі останніх до Лисянської райдержадміністрації та передав їх ОСОБА_8 . При цьому ОСОБА_9 , на виконання внесених коректив ОСОБА_8 , спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану відомого всім учасникам групи, було підроблено заяви та обґрунтування шляхом підписання їх особисто від імені вказаних громадян на підставі їх паспортних даних. 3 березня 2010 року ОСОБА_8 , на виконання єдиного плану злочинних дій, достовірно знаючи, що документи від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району являються підробленими та містять недостовірну інформацію про бажання останніх отримати земельні ділянки в адміністративних межах Почапинцької сільської ради Лисянського району для ведення особистого селянського господарства, з метою введення в оману керівництво та членів земельної комісії Лисянської РДА, подав надані ОСОБА_9 пакети фіктивних документів на реєстрацію до загального відділу Лисянської райдержадміністрації, які цього ж дня за резолюцією голови райдержадміністрації ОСОБА_15 були передані на розгляд земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації. 4 березня 2010 року відбулося засідання земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації на якому в порушення п.2 розпорядження голови Лисянської РДА від 19.08.2008 р. № 136 комісією не було запрошено сільських голів (представників громади) на засідання з питань передачі земельних ділянок державної власності та прийнято позитивне рішення щодо затвердження матеріалів по вибору місця розташування земельних ділянок для передачі у приватну власність для ведення особистого селянського господарства вищевказаним особам із земель державної власності в адміністративних межах Почапинської сільської ради та надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок. Після цього, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 , будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними його намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи, що документи подані ОСОБА_8 , являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи його всупереч інтересам служби, без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч. 3 ст. 71 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" № 280/ 97 - ВР від 21.05.1997 р., яка передбачає в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування; п.6 ст.4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України " Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування " № 452/97 - ВР від 15.07.1997р., яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином; ч.2 ст.35 ЗУ " Про місцеві державні адміністрації " № 586 - XIV від 09.04.1999 р., передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції; п.58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 2263 від 11.12.1999р., який передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування ( ст.. 142 Конституції України ), підписав розпорядження № 90 від 13.03.2010 р. "Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства" та розпорядження № 144 від 12.04.2010 р. "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність в адміністративних межах Почапинської сільської ради".
В подальшому в кінці квітня 2010 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, ОСОБА_8 на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником після проведення підписання та реєстрації державних актів на право власності земельних ділянок отримав у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства " Центр державного земельного кадастру " з правом власності на земельні ділянки оформлені на підставних осіб з наступними номерами та серіями: державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535251 виданий ОСОБА_149 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535252 виданий ОСОБА_150 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535253 виданий ОСОБА_151 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535254 виданий ОСОБА_152 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535255 виданий ОСОБА_153 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535256 виданий ОСОБА_154 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535257 виданий ОСОБА_155 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535258 виданий ОСОБА_156 , про що повідомив ОСОБА_7 . Відповідно до положень ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки. Підсудні отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 15,9983 га, розташованим в адміністративних межах Почапинської сільської ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області. Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_7 ,. з метою переходу права власності, достовірно знаючи що вищевказані державні акти оформлені на підставних осіб, на підставі подання до Лисянської райдержадміністрації завідомо неправдивих даних, повідомлення яких являється обов`язковим, щодо бажання отримати земельні ділянки жителями міста Миронівки та Миронівського району, надав вказівку ОСОБА_8 про переоформлення вказаних земельних ділянок на ОСОБА_14 , а також на вимогу покупця здійснювати оформлення угод з купівлі - продажу земельних ділянок від імені ОСОБА_14 на підставі виданої останньою довіреності № 202 від 08.01.2010 року посвідченої приватним нотаріусом Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 на ім`я ОСОБА_91 , щодо представлення інтересів при здійснені правочинів з купівлі продажу земельних ділянок.
Так, на виконання єдиного плану злочинних дій відомого всім учасникам групи ОСОБА_9 , 28 квітня 2010 року уклав угоди з купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки з ОСОБА_91 , яка представляла за довіреністю інтереси покупця (добросовісного набувача) ОСОБА_14 , зокрема ОСОБА_9 здійснив реалізацію наступних земельних ділянок: згідно договору купівлі продажу № 2303 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535251, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Почапинської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_149 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2321 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535252, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Почапинської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_150 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2309 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535253, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Почапинської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_151 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2300 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535254, на земельну ділянку площею 1,9996 га, розташовану в адміністративних межах Почапинської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_152 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2312 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535255, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Почапинської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_153 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2297 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535256, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Почапинської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_154 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2294 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535257, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Почапинської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_155 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 ; згідно договору купівлі продажу № 2306 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535258, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Почапинської сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_156 , ОСОБА_91 , яка за довіреністю діяла від імені та в інтересах ОСОБА_14 . Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану угрупуванням було передбачено отримання придоплати від потенційного покупця земельної ділянки, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від попереднього отримання коштів за землю розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_7 , спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення земельного законодавства України, яке унеможливлює придбання права власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства більш як 2,0000 га на одного громадянина, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомлення неправдивих даних щодо представлення інтересів громади жителів м. Миронівка в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах Почапинської сільської ради Черкаської області, площею 15,9983 га з кадастровими номерами : 7122885200:03:001:0436,7122885200:03:001:0437,7122885200:03:001:0438,7122885200:03:001:0439,7122885200:03:001:0440,7122885200:03:001:0441,7122885200:03:001:0442,7122885200:03:001:0443, які належать до земель резервного фонду Почапинської сільської ради, вартістю 204 602, 25 грн., тобто, умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель загальною площею 15,9983 га із державної власності на загальну суму 204 602, 25 грн., чим нанесено збитки державі в особі Лисянської райдержадміністрації Черкаської області на вказану суму.
Крім цього, ОСОБА_7 повторно, діючи умисно, з корисливих мотивів, в січні 2010 року, після незаконного заволодіння та реалізації земельних ділянок розташованих в адміністративних межах Кам"янобрідської сільської ради, Виноградської сільської ради, Лисянської селищної ради, Дашуківської сільської ради, Будищенської сільської ради, Писарівської сільської ради, Почапинської сільської ради Лисянського району Черкаської області, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, надавши інформацію ОСОБА_8 про можливість реалізації великої площі земельних ділянок, маючи корисливий умисел спрямованих на незаконне придбання права власності на землю, достовірно знаючи, що деякі земельні ділянки розташовані в адміністративних межах с. Смільченці Лисянського району Черкаської області знаходяться у державній власності та не передані у приватну власність, усвідомлюючи той факт, що згідно положень земельного законодавства він не може законно отримати велику площу землі та в подальшому її реалізувати, достовірно знаючи, що кожен громадянин України має право отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею до 2,0000 га, надав вказівку ОСОБА_8 щодо організації підготовки документації необхідної для приватизації земельних ділянок та додатково надав у вказаний період часу кошти в сумі 46 600 доларів США, для витрат пов`язаних з вказаною діяльністю.
В подальшому в кінці лютому 2010 року, точну дату встановити в ході досудового слідства не представилося можливим ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, конкретизували план, направлений на заволодіння чужим майном і придбанням права на майно шляхом складання завідомо не правдивих документів а саме незаконне придбанням права власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради Лисянського району Черкаської області, які відносяться до земель резервного фонду Смільчинецької сільської ради, яке виразилося у отриманні шахрайським шляхом довіреностей та подачі на розгляд Лисянської райдержадміністрації неправдивих даних, на підставі яких райдержадміністрацією повинно було прийматися розпорядження про безоплатну передачу вказаних земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на ім`я громадян, документи яких використаються для незаконного придбання права власності на землю та фактично земельні ділянки перейдуть у розпорядження членів угрупування. Згідно деталізованого ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та погодженого всіма членами угрупування злочинного плану, діючи згідно розподілу ролей між учасниками угрупування, достовірно знаючи, що ОСОБА_94 , ОСОБА_157 , ОСОБА_158 , ОСОБА_159 , ОСОБА_160 , ОСОБА_161 , ОСОБА_162 являються особами на ім`я яких оформляється право власності на земельні ділянки, а фактично воно буде належать членам угрупування, ОСОБА_8 надав вказівку ОСОБА_9 підготувати пакети документів необхідні для подачі до Лисянської райдержадміністрації з метою незаконної безоплатної передачі земельних ділянок у власність угрупуванню, при цьому надавши останньому на електронному носії інформації зразки заяв та обґрунтувань на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації про виділення земельних ділянок, який повинен використовувати як зразок для підготовки документів від імені осіб документи яких ( паспорт та ідентифікаційний код ) повинні були використатися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки угрупуванням, при цьому ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 в повній мірі усвідомлювали, що документи які будуть надані до Лисянської райдержадміністрації при їх розгляді створять у посадових осіб та членів земельної комісії Лисянської райдержадміністрації хибне уявлення щодо законності дій осіб від імені яких надано заяви та не будуть розкриті фактичні наміри угрупування щодо незаконного заволодіння земельними ділянками. Так, на виконання плану злочинних дій по незаконному набуттю права власності на земельні ділянки та подальшої їх реалізації, за вказівкою ОСОБА_8 , при фінансуванні ОСОБА_7 , ОСОБА_9 в м. Миронівка Київської області 1 березня 2010 року за наданою ОСОБА_8 інформацією, щодо необхідної кількості підставних осіб на чиє ім`я можливо оформити право власності на земельні ділянки розташовані в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради з розрахунку по 2,0000 га на одну особу при загальній площі 14 га землі, якою можливо незаконно заволодіти, до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу ОСОБА_13 були доставлені вищевказані громадяни, документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) використалися для оформлення довіреностей на ім`я ОСОБА_9 та ОСОБА_7 щодо представлення інтересів останніх при оформлення права власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В подальшому ОСОБА_9 , за місцем свого проживання в м. Миронівка Київської області, підготував пакет фіктивних документів (заяви на ім`я голови Лисянської райдержадміністрації, обґрунтування про необхідність у отриманні земельної ділянки ) від імені кожної особи, документи якої використовувалися для незаконного набуття права власності на землю для подачі останніх до Лисянської райдержадміністрації та передав їх ОСОБА_8 . При цьому ОСОБА_9 , на виконання внесених коректив ОСОБА_8 , спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану відомого всім учасникам групи, було підроблено заяви та обґрунтування шляхом підписання їх особисто від імені вказаних громадян на підставі їх паспортних даних. 3 березня 2010 року ОСОБА_8 , на виконання єдиного плану злочинних дій, достовірно знаючи, що документи від імені жителів м. Миронівка та Миронівського району Київської області являються підробленими та містять недостовірну інформацію про бажання останніх отримати земельні ділянки в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради Лисянського району для ведення особистого селянського господарства, з метою введення в оману керівництво та членів земельної комісії Лисянської РДА, подав надані ОСОБА_9 пакети фіктивних документів на реєстрацію до загального відділу Лисянської райдержадміністрації, які цього ж дня за резолюцією голови райдержадміністрації ОСОБА_15 були передані на розгляд земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації. 4 березня 2010 року відбулося засідання земельної комісії при Лисянській райдержадміністрації, на якому в порушення п.2 розпорядження голови Лисянської РДА від 19.08.2008 р. № 136 комісією не було запрошено сільських голів ( представників громади ) на засідання з питань передачі земельних ділянок державної власності та прийнято позитивне рішення щодо затвердження матеріалів по вибору місця розташування земельних ділянок для передачі у приватну власність для ведення особистого селянського господарства вищевказаним особам із земель державної власності в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради та надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок. Після цього, голова Лисянської районної державної адміністрації ОСОБА_15 , будучи не обізнаним з діяльністю злочинного угрупування та з фактичними його намірами у отриманні земельних ділянок, не усвідомлюючи, що документи подані ОСОБА_8 , являються підробленими, а самі особи від імені яких подано заяви не мають на меті займатися сільським господарством, зловживаючи своїм службовим становищем та використовуючи його всупереч інтересам служби, без погодження з органами місцевого самоврядування, в порушення ч. 3 ст. 71 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні " № 280 / 97 - ВР від 21.05.1997 р., яка передбачає в разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування; п.6 ст.4 Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування" № 452 / 97 - ВР від 15.07.1997 р., яка передбачає визначенні сфери місцевого самоврядування, в свою чергу, також встановлено, що у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином; ч. 2 ст. 35 ЗУ " Про місцеві державні адміністрації " № 586 - XIV від 09.04.1999 р., передбачено, що у разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це повідомляється заздалегідь відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції; п.58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 2263 від 11.12.1999 р., який передбачає у разі коли проект розпорядження стосується розвитку конкретної адміністративно - територіальної одиниці або інтересів окремої територіальної громади, такий проект надсилається відповідному органу місцевого самоврядування для розгляду і внесення пропозицій, обов`язок обумовлений насамперед тим, що природні ресурси, які перебувають у власності територіальних громад, є складовою частиною матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування ( ст. 142 Конституції України ), підписав розпорядження № 92 від 13.03.2010 р. " Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства " та розпорядження № 145 від 13.04.2010 р. "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам у власність в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради".
В подальшому, в кінці квітня 2010 року, більш точної дати в ході досудового слідства встановити не представилося можливим, ОСОБА_8 на виконання обумовленого з ОСОБА_7 плану, являючись організатором організованого злочинного угрупування та її активним учасником, після проведення підписання та реєстрації державних актів на право власності земельних ділянок отримав їх у Лисянському районному відділі Черкаської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" з правом власності на земельні ділянки оформлені на підставних осіб з наступними номерами та серіями: державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535259 виданий ОСОБА_94 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535264 виданий ОСОБА_161 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535262 виданий ОСОБА_159 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535263 виданий ОСОБА_160 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535265 виданий ОСОБА_162 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535260 виданий ОСОБА_157 ; державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЛ № 535261 виданий ОСОБА_158 , про що повідомив ОСОБА_7 . Відповідно до положень ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином, державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки. Підсудні отримавши державні акти, шляхом обману, набули фактичну можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом загальною площею 13,9985 га, розташованим в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради Лисянського району, на який були складені зазначені державні акти, тобто придбали право на зазначене майно, яке таким чином протиправно вилучили з власності держави в особі Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області. Продовжуючи доведення свого злочинного умислу до логічного завершення, згідно розробленого ОСОБА_7 та ОСОБА_8 плану злочинної діяльності угрупування, ОСОБА_7 ,. з метою переходу права власності, достовірно знаючи що вищевказані державні акти оформлені на підставних осіб на підставі подання до Лисянської райдержадміністрації завідомо неправдивих даних, повідомлення яких являється обов`язковим, щодо бажання отримати земельні ділянки жителями м. Миронівки та Миронівського району, надав вказівку ОСОБА_8 про переоформлення вказаних земельних ділянок на ім`я ОСОБА_74 та на вимогу покупця ОСОБА_14 отримав довіреність № 662 від 26 квітня 2010 року видану приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_73 на представлення інтересів ОСОБА_74 при здійснені правочинів з купівлі земельних ділянок. Так, на виконання єдиного плану злочинних дій відомого всім учасникам групи ОСОБА_9 , в період з 01 травня 2010 р. по 04 травня 2010 р. уклав угоди з купівлі продажу земельних ділянок від імені осіб, документи яких використовувалися для незаконного набуття права власності на земельні ділянки з ОСОБА_7 , який представляв за довіреністю інтереси покупця ОСОБА_74 , зокрема ОСОБА_9 здійснив реалізацію наступних земельних ділянок: згідно договору купівлі продажу № 2504 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535259, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_94 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2499 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535260, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_157 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2407 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535261, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_158 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2493 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535262, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_159 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2490 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535263, на земельну ділянку площею 1,9999 га, розташовану в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_160 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2487 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ №535264, на земельну ділянку площею 1,9997 га, розташовану в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_161 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 ; згідно договору купівлі продажу № 2496 посвідченого приватним нотаріусом Миронівського нотаріального округу ОСОБА_13 , ОСОБА_9 реалізовано державний акт серії ЯЛ № 535265, на земельну ділянку площею 1,9998 га, розташовану в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради, оформлений на підставну особу ОСОБА_162 , ОСОБА_7 , який за довіреністю діяв від імені та в інтересах ОСОБА_74 . Вищевказані угоди ОСОБА_9 укладалися фактично без отримання грошових коштів передбачених в угодах купівлі продажу, оскільки згідно плану угрупуванням було передбачено отримання придоплати від потенційного покупця земельної ділянки, що в свою чергу забезпечувало функціонування злочинної групи на стадії незаконного придбання права власності на земельні ділянки, залишки ж коштів від попереднього отримання коштів за землю, розподілялися пропорційно між учасниками угрупування, привласнювалися та використовувалися на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи умисно, в інтересах особистого незаконного збагачення, з метою протиправної реалізації земельних ділянок, в повній мірі усвідомлюючи положення земельного законодавства України, яке унеможливлює придбання права власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства більш як 2,0000 га на одного громадянина, діючи у складі організованої групи, шляхом підшукування осіб документи яких (паспорт та ідентифікаційний код) можливо використати для придбання права власності на земельні ділянки, подачі завідомо неправдивих документів, які слугували підставою для придбання права власності на землю, шляхом обману, що виразився у приховуванні фактичних намірів отримання земельних ділянок та повідомлення неправдивих даних щодо представлення інтересів громади жителів м. Миронівка в оформленні права власності на земельні ділянки з метою подальшого ведення останніми особистого селянського господарства, незаконно заволоділи земельними ділянками розташованими в адміністративних межах Смільчинецької сільської ради Лисянського району Черкаської області, загальною площею 13,9985 га з кадастровими номерами: 7122886800:03:001:0485,7122886800:03:001:0486,7122886800:03:001:0487,7122886800:03:001:0488,7122886800:03:001:0489,7122886800:03:001:0490,7122886800:03:001:0491, які належать до земель резервного фонду Смільчинецької сільської ради, вартістю 161 766, 66 грн., тобто умисними діями ОСОБА_7 , вчиненими в складі організованої групи, що виразились у придбанні права на майно, шляхом обману службових осіб Лисянської РДА Черкаської області, було протиправно вилучено земель загальною площею 13, 9985 га із державної власності на загальну суму 161 766, 66 грн., чим нанесено збитки державі в особі Лисянської райдержадміністрації Черкаської області на вказану суму. Таким чином, в період тривалого часу з вересня 2009 року по травень 2010 року ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , діючи в складі організованої групи, з стабільним та не змінним складом, бажаючи отримати матеріальні цінності від злочинної діяльності, шляхом обману який виразився у приховуванні дійсних намірів отримання земельних ділянок жителями м. Миронівка та наданням до Лисянської районної державної адміністрації документів (заяв, обґрунтувань), зміст яких не відповідає дійсності ( обґрунтування від імені жителів м. Миронівка про необхідність ведення останніми особистого селянського господарства ) незаконно заволоділи (набули право власності) земельними ділянками резервного фонду в адміністративних межах Кам"янобрідської, Смільчинецької, Почапинської, Писарівської, Виноградської, Будищанської, Дашуківської сільської ради та Лисянської селищної ради Лисянського району Черкаської області загальною площею 285, 5778 га, вартістю 3 771 948 грн., що в 8 681 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та є особливо великим розміром.
Апеляційні скарги у справі були подані прокурором та обвинуваченим ОСОБА_8 . Інші особи, в тому числі обвинувачені ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , вирок суду першої інстанції не оскаржували.
Прокурор, який брав участь у розгляді справи в суді першої інстанції, не заперечуючи правильності встановлених судом фактичних обставин справи, доведеності вини, кваліфікації та інших питань постановленого вироку, порушує питання про скасування вироку суду відносно всіх трьох обвинувачених через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості вчиненого злочину та особам засуджених внаслідок м`якості, з подальшим постановленням у справі нового вироку, яким просить засудити ОСОБА_7 за ч. 4 ст. 190 КК України до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна; ОСОБА_8 за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 358, 70 КК України до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна; ОСОБА_9 за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 358, 70 КК України до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокурор указує, що засуджені вчинили злочини у складі організованої групи, своїми діями незаконно заволоділи земельними ділянками резервного фонду загальною площею 285,5778 га, вартістю 3 771 948 грн., що в 8 681 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та є особливо великим розміром.
В ході апеляційного розгляду прокурор уточнив вимоги апеляційної скарги, вказавши на необхідність призначення ОСОБА_9 покарання за ст. 358 КК України у виді арешту, оскільки він є інвалідом, а також просив закрити за спливом строку давності провадження відносно двох обвинувачених за ч. 3 ст. 358 КК України.
ОСОБА_8 в апеляційній скарзі від 18.04.2013 року просить вирок суду в частині його засудження за ч. 2 та ч. 3 ст. 358 КК України скасувати, а справу в цій частині закрити на підставі п. 2 ч. 1 ст. 6 КПК України (1960 року); виключити з вироку щодо засудження його за ч. 4 ст. 190 КК України таку кваліфікуючу ознаку, як вчинення злочину організованою групою осіб; пом`якшити призначене йому покарання за ч. 4 ст. 190 КК України до мінімально можливого за санкцією цієї статті та на підставі ст. 75 КК України звільнити від його відбування покарання з випробуванням.
Вважає, що вирок є незаконним з підстав невідповідності висновків суду, викладених у вироку, фактичним обставинам справи, неправильного застосування кримінального закону та невідповідності призначеного покарання тяжкості злочину та особі засудженого внаслідок надмірної суворості. Стверджує, що у вироку в порушення ч. 1 ст. 344 КПК України не наведено жодних доказів, на яких грунтується висновок суду щодо вчинення злочину організованою групою, які під час досудового слідства так і не були встановлені. При цьому також вважає, що кваліфікація судом його дій за ч. 2 та ч. 3 ст. 358 КК України, а саме за фактом підроблення заяв громадян на адресу голови Лисянської районної державної адміністрації, є невірною, оскільки предметом даного злочину може бути тільки підроблення посвідчення або іншого документа, який видається особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи. Вказує, що за наявності підстав підроблення та використання вказаних заяв громадян та доданих до них обґрунтувань відведення земельних ділянок могло розглядатися лише як спосіб вчинення шахрайства і додаткової кваліфікації за ч. 2 та ч. 3 ст. 358 КК України в редакції 2009-2010 років воно не потребує.
Також ОСОБА_8 акцентує увагу на тому, що суд, хоча й наводить у вироку позитивно характеризуючі його особу дані та пом`якшуючі його покарання обставини, проте в достатній мірі при призначенні йому покарання їх не врахував. При цьому деякі з них ним взагалі не були взяті до уваги, зокрема те, що ні від громадян, від імені яких оформлялось право власності на земельні ділянки, ні від Лисянської районної державної адміністрації на його адресу жодних претензій не було. Фактичні обставини заволодіння земельними ділянками в Лисянському районі Черкаської області, за виключенням факту вчинення злочину організованою групою, ним були визнані, про що він давав відповідні послідовні показання, чим сприяв розкриттю злочину. Обставин, які б обтяжували його покарання та вказували на неможливість його виправлення та перевиховання без ізоляції від суспільства, на його думку, судом встановлено не було (т. 23, а.с. 238-242).
19 листопада 2013 року ОСОБА_8 під час першого апеляційного розгляду справи змінював свою позицію, й у змінах до апеляції від вказаної дати (Т-23, а.с. 294) просив розглядати його апеляцію лише в частині призначення йому покарання. Просив не позбавляти його волі реально та призначити йому мінімальне за розміром покарання за ч. 4 ст. 190 КК України із подальшим застосуванням положень ст. 75 КК України.
Однак, під час повторного апеляційного розгляду він підтримав свою апеляцію в первинному вигляді й просив не брати до уваги його заяву від 19 листопада 2013 року щодо звуження змісту апеляційних вимог.
Прокурор у судовому засіданні підтримав апеляцію частково, вказаши лише на не підтримку її в частині можливості призначення обвинуваченому ОСОБА_9 покарання за ч. 2, 3 ст. 358 КК України у виді обмеження волі, оскільки таке покарання йому не може бути призначене, зважаючи на те, що він є інвалідом другої групи. Просив призначити йому покарання у виді арешту строком на 6 місяців. Також прокурор просив врахувати аспекти давності щодо притягнення обвинувачених до кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 358 КК України, та звільнити їх від покарання.
ОСОБА_8 та його захисник ОСОБА_10 у судовому засіданні підтримали апеляцію з мотивів, які в ній указані. Зокрема, захисник наголосив, що організованої злочинної групи між обвинуваченими не існувало, адже ОСОБА_7 та ОСОБА_9 взагалі не були знайомі один з одним, й спільного плану злочинних дій вони не розробляли. Вказав, що обвинувачення за ст. 358 КК України у підробці документів ОСОБА_8 є необґрунтованим, оскільки заяви від імені осіб на виділення земельних ділянок не можуть бути предметом цього злочину. Зазначив, що, на його думку, кваліфікація дій обвинувачених за ст. 358 КК України відбулася неправильно, а саме була застосована неналежна редакція цієї статті відносно часу вчинення інкримінованих обвинуваченим злочинів. Також вказав на надмірну суворість вироку суду першої інстанції щодо ОСОБА_8 .
Обвинувачені ОСОБА_7 та ОСОБА_9 просили вирок суду першої інстанції залишити без змін, хоча вказали, що, на їх думку, організованої злочинної групи вони також не утворювали. Втім, вони не подавали апеляцій на вирок суду першої інстанції, оскільки так їм порекомендував вчинити їх адвокат, й, крім іншого, їх влаштовувала призначена судом першої інстанції міра покарання. В цілому підтримали апеляцію ОСОБА_8 та заперечили проти апеляції прокурора щодо необхідності призначення усім обвинуваченим більш суворого покарання.
Захисник ОСОБА_163 та ОСОБА_9 адвокат ОСОБА_11 також підтримав позицію, висловлену в апеляції обвинуваченого ОСОБА_8 , та заперечив проти апеляції прокурора. Просив залишити вирок суду першої інстанції щодо його підзахисних без змін. Наголосив на тому, що судом першої інстанції відносно ОСОБА_7 та ОСОБА_9 встановлені лише обставини, які пом`якшують їх покарання, й не встановлено обставин, які його посилюють. Тому в силу положень ст. 69-1 КК України жодному з них взагалі не може бути призначене покарання більше ніж дві третини максимального строку покарання за ч. 4 ст. 190 КК України (8 років). Звернув увагу на неможливість призначення ОСОБА_9 покарання за ст. 358 КК України у виді обмеження волі, адже він є інвалідом другої групи. Звернув увагу на фактичну відсутність реальних збитків для будь-кого за наслідками інкримінованих обвинуваченим злочинів, адже всі земельні ділянки фактично були повернуті у державну власність. На доказ цього надав копію заяви від 19 липня 2011 року голови Лисянської районної державної адміністрації Черкаської області ОСОБА_164 на ім`я судді Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 з проханням залишити цивільний позов районної адміністрації у кримінальній справі про відшкодування нанесених державі збитків на суму 3 777 948 грн. без розгляду. Надав додаткові документи, які стосуються характеристики осіб його підзахисних.
За згодою учасників розгляду справи колегією суддів було проведене часткове судове слідство в частині допиту обвинувачених, вивчення даних, які характеризують особи обвинувачених, оскільки прокурор у апеляції просить призначити їм більш суворе покарання у тому числі й через невідповідність призначених покарань особам обвинувачених, а також в частині дослідження окремих доказів з матеріалів кримінальної справи, які просив дослідити прокурор. Крім цього, захисниками були подані додаткові документи, які характеризують обвинувачених. Ці документи також потребують належного дослідження колегією суддів.
Під час допиту в суді апеляційної інстанції ОСОБА_7 показав, що він займається питаннями продажу нерухомості й проживає у м. Києві. З ОСОБА_8 його познайомила його секретар приблизно за рік до описаних в обвинуваченні подій. Під час однієї з розмов ОСОБА_8 запропонував йому купити землю в Черкаській області. Він погодився, й розповів про цю пропозицію своїй знайомів ОСОБА_14 , яка мала намір придбати 200-300 га землі для зайняття сільськогосподарським виробництвом. В ході цих домовленостей він придбав через ОСОБА_8 собі особисто 20 га землі, а також значну кількість землі придбала ОСОБА_14 . Частина цієї землі купувалася у фізичних осіб через довіреності, які були оформлені на ім`я ОСОБА_9 , якого він на той час не знав, познайомившись з ним лише у вересні 2010 року, після затримання ОСОБА_8 працівниками міліції. Вказав, що він також перебував під вартою в ході досудового слідства з 07 вересня по 05 листопада 2010 року. Яким чином ОСОБА_8 отримував та оформлював землю він не знав. Він давав йому гроші як власні, так і від імені ОСОБА_14 , як у якості авансу, так і в якості оплати за землю. Заперечив факт створення та існування організованої групи, однак визнав факт вчинення ним шахрайства в особливо великому розмірі за ч. 4 ст. 190 КК України.
ОСОБА_8 в судовому засіданні показав, що з ОСОБА_7 його познайомила спільна знайома приблизно за півтора року до подій, описаних в обвинуваченні. Він мав у власності на той час 10 га землі у Лисянському районі Черкаської області. Оскільки ОСОБА_7 шукав для купівлі землю, він запропонував йому продати вказані 10 га землі. Після цього потрібна була для продажу ще земля, яку він отримував та оформляв за сприянням колишнього голови Лисянської райдержадміністрації. Оскільки закон не дозволяє виділення одній особі земельної ділянки площею понад 2 га, він був змушений шукати осіб, які за винагороду в сумі близько 500 грн. погоджувалися на оформлення на їх ім`я земельних ділянок, для чого надавали копії своїх документів та підписували у нотаріуса відповідне доручення на його ім`я на право здійснення від імені особи всіх необхідних дій щодо оформлення землі з подальшим правом її продажу. Також для допомоги в пошуку людей він залучив свого сусіда ОСОБА_9 , про якого ОСОБА_7 нічого не знав. Частина доручень оформлялася також і на ім`я самих ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , копії документів яких він мав. Гроші для вказаних дій він брав у ОСОБА_7 , частину з яких передавав ОСОБА_9 для оплати людям. Про своє знайомство з головою адміністрації він ОСОБА_7 також нічого не казав. Останнього цікавив лише кінцевий результат щодо придбання землі ним самим або його знайомими ОСОБА_165 (мати і син). Заперечив факт створення та існування організованої групи, однак визнав факт вчинення ним шахрайства в особливо великому розмірі за ч. 4 ст. 190 КК України. Також заперечив факт підробки документів як окремий злочин з підстав, викладених в апеляції. Вказав, що перебував під вартою в ході досудового слідства з 01 по 10 вересня 2010 року.
ОСОБА_9 у судовому засіданні показав, що він на прохання ОСОБА_8 допомагав йому шукати людей, на ім`я яких оформлювалася земля. Також він був присутнім у нотаріуса при підписанні людьми доручень на право оформлення від іх імені земельних ділянок з подальшим правом їх продажу. Гроші для оплати людям він отримував від ОСОБА_8 , хоча сам жодної вигоди від цього не мав. ОСОБА_8 говорив, що на цих землях буде організоване сільськогосподарське підприємство, де він зможе завідувати садом, оскільки є за освітою арграрієм. Підтвердив, що ОСОБА_7 він не знав. Останній йому зателефонував, взявши номер телефона у дружини ОСОБА_8 , лише у вересні 2010 року після затримання ОСОБА_8 працівниками міліції. Вказав, що він також перебував під вартою в ході досудового слідства з 07 вересня по 05 листопада 2010 року. Заперечив факт створення та існування організованої групи, однак визнав факт вчинення ним шахрайства в особливо великому розмірі за ч. 4 ст. 190 КК України.
Щодо даних, які характеризують обвинувачених, то ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та мешканець АДРЕСА_1 , українець, громадянин України, з вищою освітою, працює керівником ТОВ «АБС - Транс», одружений, має на утриманні двох малолітніх дітей, військовозобов`язаний, раніше не судимий, по місцю проживання характеризується позитивно, у лікаря нарколога та психіатра на обліку не перебуває.
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець с. Салиха Таращанського району Київської області, мешканець АДРЕСА_2 , українець, громадянин України, з вищою освітою, фізична особа підприємець, одружений, має на утриманні на двох малолітніх дітей та дружину, яка знаходиться в декретній відпустці, потерпілий від наслідків аварії на ЧАЄС 4-ої категорії, військовозобов`язаний, раніше не судимий, по місцю проживання характеризується позитивно, у лікаря нарколога та психіатра на обліку не перебуває.
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець с. Росава Миронівського району Київської області, мешканець АДРЕСА_3 , українець, громадянин України, з вищою освітою, не працює, не одружений, утриманців не має, пенсіонер, інвалід ІІ групи за загальним захворюванням, невійськовозобов`язаний, раніше не судимий, по місцю проживання характеризується позитивно, у лікаря нарколога та психіатра на обліку не перебуває.
Колегія також дослідила додаткові документи, які були подані стороною захисту. Зокрема:
- дані копії пенсійного посвідчення на ім`я ОСОБА_9 від 28 березня 2013 року, яким підтверджується, що він отримує пенсію по інвалідності другої групи загального захворювання;
- дані копії виписки з медичної карти стаціонарного хворого № 2518 Миронівської ЦРЛ щодо перебування ОСОБА_9 на стаціонарному лікуванні з 06 травня по 15 червня 2014 року;
- дані копії довідки до акту огляду МСЕК № 0383294 від 13 грудня 2012 року, де вказано, що ОСОБА_9 на період до 01 січня 2015 року встановлена інвалідність другої групи за загальним захворюванням;
- дані характеристики ДІМ відділу міліції Солом`янського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_166 на ОСОБА_7 , де останній характеризується з позитивної сторони;
- дані характеристики заступника виробництва ТОВ «АБС-ТРАНС» ОСОБА_167 на директора вказаного товариства ОСОБА_7 , де останній характеризується позитивно;
- дані копії свідоцтва про одруження ОСОБА_7 , який перебуває у шлюбі з 21 серпня 1998 року;
- дані копії свідоцтва про народження ОСОБА_168 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який є сином обвинуваченого;
- дані копії свідоцтва про народження ОСОБА_169 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка є донькою обвинуваченого;
- дані копій паспортів та пенсійних посвідчень за віком ОСОБА_170 та ОСОБА_171 , які є батьками обвинуваченого.
Крім цього, за клопотанням прокурора були досліджені наступні документи:
- дані протоколу допиту ОСОБА_8 у якості обвинуваченого від 10 вересня 2010 року, де він підтримав свої покази, надані у якості підозрюваного 2-3 вересня 2010 року (Т-16, а.с. 44-45);
- дані протоколу допиту у якості обвинуваченого ОСОБА_7 від 14 вересня 2010 року, де він відмовився давати свідчення за відсутності свого захисника, вказавши, що грошові кошти для придбання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства він передавав ОСОБА_8 . Обставини оформлення земельних ділянок йому не були відомі, його цікавив кінцевий результат (Т-16, а.с. 93-94);
- дані протоколу допиту у якості обвинуваченого ОСОБА_9 від 16 вересня 2010 року, де він вказує на часткове визнання ним своєї вини в тій частині, що він готував заяви від імені жителів м. Миронівна та Миронівського району, використовуючи комп`ютерну техніку, і копіював від їх імені підписи. Зразки заяв йому дав ОСОБА_8 (Т-16, а.с. 151-152);
- дані протоколу додаткового допиту обвинуваченого ОСОБА_7 від 02 листопада 2010 року. Зміст показів в протоколі допиту в цілому відповідає показам ОСОБА_7 , наданим під час його допиту в суді апеляційної інстанції (Т-18, а.с. 8-13);
- дані протоколу додаткового допиту обвинуваченого ОСОБА_9 від 22 грудня 2010 року. Зміст показів в протоколі допиту в цілому відповідає показам ОСОБА_9 , наданим під час його допиту в суді апеляційної інстанції (Т-18, а.с. 110-116);
- дані протоколу додаткового допиту обвинуваченого ОСОБА_8 від 23 грудня 2010 року. Зміст показів в протоколі допиту в цілому відповідає показам ОСОБА_8 , наданим під час його допиту в суді апеляційної інстанції (Т-18, а.с. 117-119);
- дані протоколу допиту обвинуваченого ОСОБА_8 від 28 січня 2011 року, де він свою вину визнає частково, заперечуючи наявність організованої групи (Т-19, а.с. 77-78);
- дані протоколу допиту обвинуваченого ОСОБА_9 від 28 січня 2011 року, де він визнає свою вину за ч. 2, 3 ст. 358 КК України та частково визнає свою вину за ч. 4 ст. 190 КК України, заперечуючи наявність організованої групи (Т-19, а.с. 219-220).
Заслухавши доповідача, прокурора, обвинувачених, захисників, провівши часткове судовое слідство, вивчивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційні вимоги прокурора та обвинуваченого ОСОБА_8 підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до ст. 323 КПК України (1960 р.), вирок суду має бути законним і обґрунтованим, ґрунтуватися на всебічному, повному та об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, з дотриманням вимог кримінального та кримінально-процесуального закону. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до ст. 365 КПК (1960 р.), вирок, ухвала чи постанова суду першої інстанції перевіряється апеляційним судом в межах апеляції. Якщо розгляд апеляції дає підстави для прийняття рішення на користь осіб, щодо яких апеляції не надійшли, апеляційний суд зобов`язаний прийняти таке рішення.
Відповідно до п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 367 КПК України (1960 р.) підставами для скасування судового рішення при розгляді справи в апеляційному суді є істотне порушення кримінально-процесуального закону, а також неправильне застосування кримінального закону.
Відповідно до ст. 399 КПК України (1960 року), вказівки суду, який розглянув справу в касаційному порядку, є обов`язковими для органів дізнання чи досудового слідства при додатковому розслідуванні і суду першої чи апеляційної інстанції при повторному розгляді справи.
Відповідно до ст. 65 КК України, суд призначає покарання: 1) у межах, установлених у санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за вчинений злочин за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 53 цього Кодексу; 2) відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу; 3) враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Колегія суддів вважає, що винуватість обвинувачених у вчиненні поставлених їм у вину злочинів за ч. 4 ст. 190 КК України підтверджується наявними та дослідженими судом першої інстанції доказами. Фактичні обставини та кваліфікація їх діянь також судом першої інстанцїі встановлені вірно. Однак, колегія суддів вважає, що вирок підлягає скасуванню в частині призначення обвинуваченим покарання та звільнення їх від відбування покарання з випробуванням через неправильне застосування судом першої інстанції кримінального закону, а саме внаслідок невиправданої м`якості призначеного судом покарання в аспекті застосування положень ст. 75 КК України, що також було відзначено в ухвалі ВССУ.
При цьому колегія суддів бере до уваги, що стороною захисту не оспорюється правильність встановлення фактичних обставин справи щодо обвинувачення за ч. 4 ст. 190 КК України, окрім аспектів наявності організованої групи, тобто обвинувачені визнають і розкаюються щодо фактично вчинених ними дій, які описані у змісті обвинувачення. Крім цього, обвинувачений ОСОБА_8 в своїй апеляції вказує на відсутність предмета злочину за ст. 358 КК України у його діях, а також вказує на неправильність кваліфікації його дій та дій ОСОБА_9 за ст. 358 КК України щодо її хронологічної редакції.
Оцінюючи доводи апеляційної скарги ОСОБА_8 колегія суддів вважає наступне. Колегією вбачається необґрунтованою позиція сторони захисту стосовно неправильності, на їх думку, кваліфікації діянь обвинувачених за ч. 4 ст. 190 КК України, як вчинених організованою групою.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 КК України, злочин визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об`єднання для вчинення цього та іншого (інших) злочинів, об`єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.
Відповідно до п. 9 Постанови пленуму ВСУ від 23 грудня 2005 року № 13 «Про практику розгляду судами кримінальних справ про злочини, вчинені стійкими злочинними об`єднаннями», під організованою групою (ч. 3 ст. 28 КК) належить розуміти внутрішньо стійке об`єднання трьох і більше осіб, яке було попередньо утворене з метою вчинення ряду злочинів або тільки одного, який потребує ретельної довготривалої підготовки. Таку групу слід вважати утвореною з моменту досягнення її учасниками домовленості про вчинення першого злочину за наявності планів щодо подальшої спільної злочинної діяльності.
Згідно з п. 11 цієї постанови, стійкість організованої групи та злочинної організації полягає в їх здатності забезпечити стабільність і безпеку свого функціонування, тобто ефективно протидіяти факторам, що можуть їх дезорганізувати, як внутрішнім (наприклад, невизнання авторитету або наказів керівника, намагання окремих членів об`єднання відокремитись чи вийти з нього), так і зовнішнім (недотримання правил безпеки щодо дій правоохоронних органів, діяльність конкурентів по злочинному середовищу тощо). На здатність об`єднання протидіяти внутрішнім дезорганізуючим факторам указують, зокрема, такі ознаки: стабільний склад, тісні стосунки між його учасниками, їх централізоване підпорядкування, єдині для всіх правила поведінки, а також наявність плану злочинної діяльності і чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.
На думку колегії суддів, суд першої інстанції правильно оцінив обставини справи в аспекті кваліфікації дій обвинувачених щодо шахрайства як таких, що вчинені організованою групою. На це вказують встановлені судом обставини злочинної діяльності обвинувачених. Зокрема, встановлено, що у вчиненні шахрайства брали участь три особи (обвинувачені). Вони попередньо організувалися у стійке об`єднання для вчинення особливо тяжкого продовжуваного злочину, спрямованого на завлодіння значною кількістю земельних ділянок. На внутрішню стійкість цього об`єднання вказує, зокрема, його стабільний персональний склад. Вони діяли за заздалегідь розробленим планом з чітким розподілом функції. Той факт, як стверджують обвинувачені, що ОСОБА_7 та ОСОБА_9 безпосередньо не підтримували між собою зв`язку, а їхні дії координувалися через ОСОБА_8 , не ставить під сумнів наявність організованої групи, адже визначальним у цьому аспекті є діяльність осіб за спільним планом, відомим всім учасникам групи, що не викликає сумнівів, зважаючи на результати та маштабність їх діяльності.
Втім, колегія суддів вважає слушними доводи сторони захисту про неправильність кваліфікації дій ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , за ч. 2, 3 ст. 358 КК України, у зв`язку з тим, що діяння, які були їм інкриміновані відносно їх змісту та предмету, були їм інкриміновані в редакції вказаної статті КК України, яка стала чинною лише у 2011 році, тоді як події злочину мали місце у період з вересня 2009 року по травень 2010 року.
Станом на 2009-2010 роки ч. 1 ст. 358 КК України мала наступну диспозицію: «Підроблення посвідчення або іншого документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов`язків, з метою використання його як підроблювачем, так і іншою особою, або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, а так само інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут».
Частина друга вказаної статті передбачала підвищену відповідальність за ті ж дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а частина третя статті передбачала відповідальність за використання завідомо підробленого документа.
З 01 січня 2010 року повинна була почати діяти інша редакція ст. 358 КК України відповідно до закону від 11.06.2009 року № 1508-VI. Однак, набрання чинності цією редакцією статті було відкладено законодавцем. Зокрема, Законом України від 23.12.2009 року № 1787-VI було вирішено, що закон від 11.06.2009 року № 1508-VI, яким передбачається нова редакція статті, вводиться в дію одночасно з введенням в дію законів України "Про засади запобігання та протидії корупції" та "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень". Вказані два закони відповідно до їх прикінцевих положень мали бути уведені в дію з 01 січня 2011 року. Але ще до настання цього строку закон від 11.06.2009 року № 1508-VI був скасований законом України від 21.12.2010 року № 2808-VI.
Тому зазначена вище редакція ст. 358 КК України зберігала свою чинність до 01 липня 2011 року. З цієї дати набрав чинності закон України від 07.04.2011 року № 3207-VI, яким ст. 358 КК України була викладена в новій редакції, а саме:
1. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут -
караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
2. Складання чи видача працівником юридичної особи будь-якої форми власності, який не є службовою особою, приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов`язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, -
караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк.
4. Використання завідомо підробленого документа -
карається штрафом до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Примітка. Під офіційним документом у цій статті та статтях 357 і 366 цього Кодексу слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв`язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.
З точки зору дії закону при кримінальну відповідальність у часі дії обвинувачених ОСОБА_9 та ОСОБА_8 щодо ст. 358 КК України могли кваліфікуватися лише за тією редакцією цієї статті КК України, яка була чинна станом на 2009-2010 роки, тобто у редакції до 01 липня 2011 року, адже у новій редакції обсяг диспозиції цієї статті, а відтак і обсяг кримінальної відповідальності, значно розширився, що унеможливлює її зворотну дію в часі в цій частині.
Й порівняльний аналіз санкцій ч. 2 ст. 358 КК України у редакції станом на 2009-2010 роки з санкцією відповідної їй ч. 3 ст. 358 КК України у редакції 2011 року, вказує на те, що ці санкції є ідентичними, а саме вони передбачають можливість призначення покарання у виді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк. Враховуючи, що закон про кримінальну відповідальність має зворотну дію в часі лише у разі пом`якшення кримінальної відповідальності (ч. 1 ст. 5 КК України), застосування положень ч. 3 ст. 358 КК України в редакції 2011 року є також неможливим, адже у новій редакції статті такого пом`якшення не відбулося (хоча й посилення не відбулося також).
Тому дії ОСОБА_9 та ОСОБА_8 за умови наявності складу злочину мали б підпадати під кваліфікацію за ч. 2 ст. 358 КК України в редакції станом на час вчинення інкримінованих дій (2009-2010 роки) як підробка документів, вчинена повторно та за попередньою змовою групою осіб. При цьому, окрему одночасну кваліфікацію цих дій й за ч. 1 ст. 358 КК України в редакції станом на 2009-2010 роки, на думку колегії суддів, не потрібно було б робити, адже для всіх проявів цього злочину від першого до наступних, де також була присутня й ознака повторності, була притаманна кваліфікуюча ознака щодо їх вчинення группою осіб за попередньою змовою, яка передбачена саме частиною другою цієї статті.
Однак, згідно зі змістом обвинувачення, визнаного судом доведеним (Т-23, а.с. 213-214), суд визнав виними ОСОБА_8 та ОСОБА_9 за ч. 2 ст. 358 КК України у складанні завідомо підроблених офіційних документів з метою використання; та за ч. 3 ст. 358 КК України як підроблення офіційного документу, який надає права, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою, вчинене повторно, за попередньою змовою группою осіб. Така редакція диспозиції вказаної статті КК України набрала чинності значно пізніше після вчинення обвинуваченими інкримінованих їм злочинів. Наприклад, новою редакцією після 01 липня 2011 року уводиться такий прояв об`єктивної сторони цього злочину як складання документу, чого редакція ст. 358 КК України станом до 01 липня 2011 року не знала. Однак, суд першої інстанції оперує цим поняттям з незрозумілих підстав.
Втім, колегія суддів, оцінюючи доводи апеляції вважає обґрунтованими доводи сторони захисту про те, що заява від імені особи на виділення земельної ділянки та документ щодо обґрунтування доцільності виділення особі землі не можуть бути предметом злочину за ст. 358 КК України в редакції станом на дату вчинення обвинуваченими поставлених їм у вину діянь, й такі дії обвинувачених мають розглядатися лише як спосіб вчинення шахрайства.
Колегія суддів бере до уваги, що у підписаних у нотаріуса довіреностях особи, на чиє їм`я мали приватизовуватися обвинуваченими земельні ділянки, не надавали прямого права обвинуваченим підписувати від їх імені заяви на виділення таких ділянок, й обвинувачені робили це на власний розсуд.
Проте, предмет злочину за ст. 358 КК України в редакції до 01 липня 2011 року є досить вузьким. Зокрема, предметом цього злочину можуть виступати лише посвідчення чи інші офіційні документи, які видаються чи посвідчуються іншим спеціальним суб`єктом, а саме підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи. Право видавати чи посвідчувати певні документи може належати певному суб`єкту лише в силу наявних у нього спеціальних повноважень, тому предметом злочину в контексті диспозиції ч. 1 ст. 358 КК України в редакції до 01 липня 2011 року не можуть виступати документи, які складаються від імені громадянина. Аналогічно, наприклад, підробка розписки про начебто наявність заборгованості у певної особи з метою стягнення з неї коштів не могло кваліфікуватися за вказаною статтею КК України у вказаній редакції як підробка документу, а розглядалося лише як спосіб вчинення шахрайства або як готування до нього.
Таким чином, факт підробки документів, описаний у вироку, слід розцінювати як спосіб вчинення шахрайства, й він не може отримати окремої кваліфікації за ст. 358 КК України в редакції станом на час вчинення інкримінованих діянь.
Відповідно до ст. 376 КПК України 1960 року, апеляційний суд, встановивши обставини, передбачені статтями 6, 7, 71, 72, 8, 9, 10, 111 цього Кодексу, скасовує обвинувальний вирок чи постанову і закриває справу.
Тому колегія суддів вважає, що вирок суду першої інстанції в частині обвинувачення ОСОБА_9 та ОСОБА_8 за ч. 2, 3 ст. 358 КК України підлягає скасуванню, а кримінальна справа в цій частині має бути закрита, у зв`язку з невірною кваліфікацією їх дій щодо відповідної редакції ст. 358 КК України, а також за відсутністю в діях вказаних осіб складу цього злочину в редакції на час вчинення дій, а саме його предмету.
Оцінюючи доводи апеляційної скарги прокурора, колегія суддів також вважає їх слушними в певній частині. Колегія суддів погоджується з тим, що застосування до обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_9 процедури звільнення від відбування покарання з випробуванням не відповідає тяжкості вчиненого злочину. Відтак, це не сприятиме належному виправному та превентивному впливу на них та інших осіб.
Колегія суддів вважає слушною позицію прокурора та інших учасників розгляду провадження щодо неможливості призначення ОСОБА_9 покарання за ч. 2, 3 ст. 358 КК України у виді обмеження волі в силу положень ч. 3 ст. 61 КК України, оскільки він являється інвалідом другої групи, що підтверджується відповідними документами, хоча в контексті висновку колегії суддів про відсутність в діях вказаних осіб складу злочину за ст. 358 КК України в редакції до 01 липня 2011 року, ці доводи втрачають свою актуальність.
Також з цієї ж причини втрачає свою актуальність й той факт, що обвинувачення за ст. 358 КК України було висунуте лише двом з трьох обвинувачених при тому, що у змісті обвинувачення вказується, що всі троє обвинувачених діяли в складі організованої групи і їх дії охоплювалися єдиним планом. З цієї ж причини втрачає свою актуальність й клопотання прокурора щодо застосування строку давності притягнення осіб до кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 358 КК України.
Колегія суддів підтримує позицію прокурора стосовно необхідності застосування під час призначення покарання обвинуваченим додаткового покарання у виді конфіскації майна, зважаючи на характер вчинених ними злочинів. В цьому контексті колегія суддів також відзначає, що для забезпечення такої конфіскація необхідно було б зберегти арешт на майно обвинувачених, скасований судом першої інстанції, однак зробити це без відповідних апеляційних вимог прокурора на погіршення становища обвинувачених колегія суддів не має права, й вносити до апеляції подібні зміни за межами строку на апеляційне оскарження прокурор не може.
Втім, колегія суддів вбачає, що запропоновані прокурором в апеляції до призначення остаточні строки покарання кожному з обвинувачених у виді позбавлення волі на 10 та 9 років є надто суворими.
При призначенні покарання за кожний окремий злочин колегія суддів вважає необхідним врахувати, що кожний з обвинувачених щиро розкаюється стосовно фактично вчинених діянь, сприяв розкриттю злочинів, до кримінальної відповідальності притягується вперше, позитивно характеризується за місцем проживання та поточним чи колишнім місцем роботи. Також колегія суддів враховує відсутність обставин, які обтяжують покарання, щодо кожного з обвинувачених.
Крім цього, стосовно обвинуваченого ОСОБА_7 колегія суддів враховує наявність на його утриманні двох малолітніх дітей та наявність у нього батьків пенсійного віку. Стосовно обвинуваченого ОСОБА_9 колегія суддів враховує стан його здоров`я та інвалідність другої групи. Стосовно обвинуваченого ОСОБА_8 колегія суддів враховує наявність на його утриманні двох неповнолітніх дітей та його статус постраждалого від аварії на ЧАЕС 4 категорії.
Враховуючи указане, колегія суддів вважає, що основне покарання за вчинені обвинуваченими злочини за ч. 4 ст. 190 КК України має бути наближеним до нижчої межі санкції відповідної статті КК України. Тому запропоновані прокурором розміри покарань обвинуваченим колегія суддів вважає невиправдано суворими.
Також колегія суддів не поділяє точку зору прокурора щодо можливості чи доцільності призначення трьом обвинуваченим диференційованих за розміром покарань за ч. 4 ст. 190 КК України. Беручи до уваги те, що колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції стосовно правильності кваліфікації дій обвинувачених щодо шахрайства як таких, що були вчинені організованою групою, що також визнається слушним й в ухвалі ВССУ, такий підхід не вбачається обґрунтованим. Як було зазначено в обвинуваченні, визнаному доведеним судом першої інстанції, обвинувачені утворили організовану групу, дії якої були об`єднані спільним умислом усіх обвинувачених, спрямованим на вчинення шахрайства в особливо великих розмірах. Тому колегія суддів вбачає, що всі обвинувачені повинні нести рівну за розміром та обсягом відповідальність стосовно злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, оскільки ці дії охоплювалися їх спільним умислом, а тому й призначені їм за цей злочин розмір та вид покарання мають зберігати ознаки паритетності.
Також, враховуючи, що інкримінований усім обвинуваченим злочин за ч. 4 ст. 190 КК України є умисним особливо тяжким, до них не можуть бути застосовані положення ні Закону України «Про амністію у 2011 році», ні Закону України «Про амністію у 2014 році».
Призначаючи обвинуваченим покарання, пов`язане з позбавлення волі, колегія суддів вбачає доцільним змінити обвинуваченим запобіжний захід на взяття під варту у залі суду й визначити початком строку відбування ними призначених покарань саме день взяття їх під варту у залі апеляційного суду. Також колегія суддів вважає необхідним зарахувати у строк покарання обвинуваченим строк їх перебування під вартою в ході досудового слідства. Зокрема, щодо ОСОБА_8 строк з 01 по 10 вересня 2010 року, а саме 10 днів (Т-16, а.с. 1-6, 38, 46-48); щодо ОСОБА_7 строк 07 вересня 2010 року по 04 листопада 2010 року (Т-16, а.с. 49-54, 84, 99; Т-18, а.с. 29), а саме 1 місяць і 28 днів; й щодо ОСОБА_9 строк з 07 вересня 2010 року по 04 листопада 2010 року (Т-16, а.с. 100-105, 142; Т-18, а.с. 21), а саме 1 місяць і 28 днів.
Керуючись указаним вище, а також ст. ст. 365, 367, 376, 399 КПК України 1960 року, колегія суддів, -
ЗАСУДИЛА:
Апеляційні скарги прокурора та обвинуваченого ОСОБА_8 задовольнити частково.
Вирок Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 5 квітня 2013 року щодо ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_8 скасувати в частині засудження та призначення покарання ОСОБА_9 та ОСОБА_8 за ч. 2, 3 ст. 358 КК України, а кримінальну справу в цій частині закрити, у зв`язку з відсутністю в їх діях складу злочину.
Вирок Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 5 квітня 2013 року щодо ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_8 скасувати в частині призначення обвинуваченим покарання за ч. 4 ст. 190 КК України, їх звільнення від відбування покарання з випробуванням та визначення кожному з них запобіжного заходу.
Ухвалити в цій частині новий вирок.
Визнати винним ОСОБА_7 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років з конфіскацією усього належного йому майна.
Запобіжний захід ОСОБА_7 змінити з підписки про невиїзд на тримання під вартою, взявши його під варту у залі суду.
Строк покарання ОСОБА_7 рахувати з дати взяття його під варту у залі суду, зарахувавши йому у строк покарання період його перебування під вартою з 07 вересня по 04 листопада 2010 року, а саме 1 місяць і 28 днів.
Визнати винним ОСОБА_9 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років з конфіскацією усього належного йому майна.
Запобіжний захід ОСОБА_9 змінити з підписки про невиїзд на тримання під вартою, взявши його під варту у залі суду.
Строк покарання ОСОБА_9 рахувати з дати взяття його під варту у залі суду, зарахувавши йому у строк покарання період його перебування під вартою з 07 вересня по 04 листопада 2010 року, а саме 1 місяць і 28 днів.
Визнати винним ОСОБА_8 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на п`ять років з конфіскацією усього належного йому майна.
Запобіжний захід ОСОБА_8 змінити з підписки про невиїзд на тримання під вартою, взявши його під варту у залі суду.
Строк покарання ОСОБА_8 рахувати з дати взяття його під варту у залі суду, зарахувавши у строк його покарання строк його тримання під вартою з 01 по 10 вересня 2010 року, а саме 10 днів.
В решті вирок суду першої інстанції залишити без змін.
Вирок може бути оскаржений до суду касаційної інстанції протягом одного місяця з моменту його проголошення. Для особи, яка утримується під вартою, строк на оскарження обраховується з моменту вручення їй копії вироку.
Головуючий :
Судді :
Суд | Апеляційний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2014 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 41391027 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Стрельченко Т. Г.