cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
05 грудня 2014 року Справа № 916/2436/13
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Овечкіна В.Е. - головуючого, Корнілової Ж.О. - доповідача, Чернова Є.В., розглянувши касаційну скаргу Приватного підприємства приватної аудиторської фірми "Ескорт-аудит", яка не є стороною у справі, на ухвалуОдеського апеляційного господарського суду від 13.10.2014 у справі№ 916/2436/13 Господарського суду Одеської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Аронда" доТовариства з обмеженою відповідальністю "ЮНІПРОДУКТ" простягнення 582301,78 грн. та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮНІПРОДУКТ" доТовариства з обмеженою відповідальністю "ЮБІКОМ ТОРГ" провизнання договору недійсним,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Вищого господарського суду України від 06.11.2014 у справі № 916/2436/13 Господарського суду Одеської області касаційну скаргу Приватного підприємства приватної аудиторської фірми "Ескорт-аудит" на ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 13.10.2014 повернуто скаржнику на підставі пунктів 1, 3, 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Скаржник повторно 17.11.2014 звернувсь до Вищого господарського суду України, що підтверджується відтиском поштового штемпеля на конверті доданого до касаційної скарги, через Одеський апеляційний господарський суд, з касаційною скаргою на ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 13.10.2014 у справі № 916/2436/13 Господарського суду Одеської області.
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Вимоги, що пред'являються до форми, змісту касаційної скарги та документів, які додаються до скарги, визначені статтею 111 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно зі статтею 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити:
1) найменування касаційної інстанції;
2) найменування апеляційного господарського суду, постанова якого оскаржується, номер справи та дату прийняття постанови;
3) найменування особи, що подає скаргу, та іншої сторони (сторін) у справі;
4) вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права;
5) перелік доданих до скарги документів.
Не допускаються посилання у касаційній скарзі на недоведеність обставин справи.
Касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
До скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Відповідно до приписів частини 3 статті 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
Згідно зі статтею 28 Господарського процесуального кодексу України, справи юридичних осіб у господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Подану касаційну скаргу Приватного підприємства приватної аудиторської фірми "Ескорт-аудит" підписано представником підприємства Мартиновою О.В.
До касаційної скарги не додано довіреності чи іншого документу на підтвердження повноважень Мартинової О.В. на підписання скарги і такі документи відсутні в матеріалах справи, що є порушенням вимог частини 3 статті 111 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо, зокрема, касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Відповідно до частини 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
До касаційної скарги Приватного підприємства приватної аудиторської фірми "Ескорт-аудит" не додано доказів надіслання копій скарги позивачу за первісним позовом - Товариству з обмеженою відповідальністю "Аронда", відповідачу за первісним позовом - Товариству з обмеженою відповідальністю "ЮНІПРОДУКТ" та відповідачу за зустрічним позовом - Товариству з обмеженою відповідальністю "ЮБІКОМ ТОРГ".
Таким чином, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом на підставі пункту 3 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Крім цього, подана касаційна скарга не відповідає пункту 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, оскільки до скарги не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 8 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу господарського суду становить 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 01.01.2014 встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1218,00 грн.
За подання касаційної скарги на оскаржувану ухвалу підлягає сплаті судовий збір у розмірі 609,00 грн.
До касаційної скарги Приватного підприємства приватної аудиторської фірми "Ескорт-аудит" не додано доказів сплати судового збору за подання касаційної скарги у встановленому розмірі та порядку, що суперечить вимогам підпункту 5 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 110 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Оскаржувану ухвалу Одеського апеляційного господарського суду прийнято судом 13.10.2014. Строк оскарження ухвали закінчився 02.11.2014.
Приватним підприємством приватної аудиторської фірми "Ескорт-аудит", згідно з відтиском поштового штемпеля на конверті доданого до касаційної скарги, касаційну скаргу на оскаржувану ухвалу подано 17.11.2014, тобто зі значним пропуском строку встановленого статтею 110 Господарського процесуального кодексу України для подання касаційної скарги, без клопотання про відновлення строку подання касаційної скарги.
Касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання або таке клопотання відхилено про відновлення цього строку (пункт 5 частина 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись статтями 86, 111, пунктами 1, 3, 4, 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Приватного підприємства приватної аудиторської фірми "Ескорт-аудит" на ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 13.10.2014 у справі № 916/2436/13 Господарського сулу Одеської області повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддяОвечкін В.Е. Судді:Корнілова Ж.О. Чернов Є.В.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2014 |
Оприлюднено | 10.12.2014 |
Номер документу | 41821590 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Корнілова Ж.O.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні