Справа №359/5059/14-ц
Провадження №2/359/1649/2014
УХВАЛА
2 грудня 2014 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого Борця Є.О.,
при секретарі судового засідання Коробові О.П.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
за участю представника відповідача та третьої особи ОСОБА_2,
розглянувши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні клопотання пред-ставника відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_2 про призначення судово-еконо-мічної експертизи у цивільній справі за позовом публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» до ОСОБА_3, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_4, про звер-нення стягнення на предмети іпотеки,
встановив:
Представник відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_2 звернувся до суду з вказаним клопо-танням та просить призначити судово-економічну експертизу з метою перевірки правильнос-ті визначення розміру боргу за договором про відкриття кредитної лінії.
Представник позивача ОСОБА_1 заперечує проти задоволення клопотання.
Вислухавши пояснення учасників цивільного процесу, суд дійшов до таких висновків.
Відповідно до ч.1 ст.145 ЦПК України призначення експертизи є обов'язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення екс-пертизи є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхід-но встановити: характер і ступінь ушкодження здоров'я; психічний стан особи; вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Встановлено, що клопотання про призначення судово-економічної експертизи заявила лише одна сторона. Обставини, які ОСОБА_2 прагне перевірити при проведенні цієї експертизи, не перелічені в п.1-п.3 ч.1 ст.145 ЦПК України.
Тому суд вважає, що призначення судово-економічної експертизи не є обов'язковим.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України призначення експертизи є способом забезпечення доказів.
Згідно з ч.1 цієї статті забезпечення судом доказів допускається, якщо їх подання є не-можливим або у осіб, які беруть участь у справі, є складнощі в поданні цих доказів.
Встановлено, що представник відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_2 має можливість самостій-но звернутись до спеціалізованої установи (організації) та отримати висновок про правиль-ність визначення розміру боргу за договором про відкриття кредитної лінії. Обставини, які перешкоджають йому вжити цей захід, не встановлені.
Тому суд вважає, що підстави для призначення судово-економічної експертизи відсут-ні.
Керуючись п.1 ч.1, ч.2 ст.208, ч.4 ст.209, ст.210 ЦПК України, суд
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_2 Павло-вича про призначення судово-економічної експертизи відмовити.
Ухвала суду є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню.
Суддя
Бориспільського міськрайонного суду ОСОБА_5
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2014 |
Оприлюднено | 06.01.2015 |
Номер документу | 42063274 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Борець Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні