ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
19 січня 2015 року Справа № 922/4664/13 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді: суддів:Іванової Л.Б. (доповідач), Гольцової Л.А., Козир Т.П., перевіривши матеріали касаційної скарги Підприємства "Інвестконтракт" Харківського обласного об'єднання інвалідів "Слов'янська єдність" на постановуХарківського апеляційного господарського суду від 19.11.2014 у справі№ 922/4664/13 Господарського суду Харківської області за позовомПублічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в особі філії АТ "Укрексімбанк" в м. Харкові доПідприємства "Інвестконтракт" Харківського обласного об'єднання інвалідів "Слов'янська єдність" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Приватне підприємство "Дарт" прозвернення стягнення на предмет застави
ВСТАНОВИВ:
Подана Підприємством "Інвестконтракт" Харківського обласного об'єднання інвалідів "Слов'янська єдність" до Вищого господарського суду України касаційна скарга на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 19.11.2014 у справі № 922/4664/13 Господарського суду Харківської області не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 ГПК України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги додаються, зокрема докази сплати судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Зокрема, за подання касаційної скарги до господарського суду на рішення суду ставки судового збору встановлюються у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Ставка судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви майнового характеру становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат. Ставка судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (стаття 4 Закону України "Про судовий збір").
Разом з тим, до касаційної скарги скаржником не додано доказів сплати судового збору, проте зазначено про звільнення від його сплати на підставі п. 19 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Так, відповідно до п. 19 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються громадські організації інвалідів (спілки та інші об'єднання громадських організацій інвалідів), їх підприємства, установи та організації, громадські організації ветеранів, їх підприємства, установи та організації - за подання позовів, з якими вони звертаються до суду.
Як передбачено ч. 1 ст. 14 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" з метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані громадські організації інвалідів, їх спілки мають право здійснювати необхідну господарську діяльність без мети отримання прибутку, а також господарську та підприємницьку діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, а також підприємств, заснованих на колективній власності громадських організацій .
Як встановлено колегією суддів, скаржником до матеріалів касаційної скарги не додано документів, що підтверджують правовий статус скаржника як підприємства громадської організації інвалідів. Відсутні такі документи і у матеріалах справи.
За таких обставин, касаційна скарга підлягає поверненню на підставі п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, скаржник не позбавлений можливості повторного подання касаційної скарги після усунення зазначених недоліків в загальному порядку, тобто з дотриманням вимог процесуального законодавства, зокрема, приписів розділу ХІІ-1 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4 2 , 4 3 , 86, 111, п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Підприємства "Інвестконтракт" Харківського обласного об'єднання інвалідів "Слов'янська єдність" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 19.11.2014 у справі № 922/4664/13 Господарського суду Харківської області повернути скаржнику.
Головуючий суддя: Л. Іванова
судді: Л. Гольцова
Т. Козир
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2015 |
Оприлюднено | 20.01.2015 |
Номер документу | 42353475 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Іванова Л.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні