ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"29" січня 2015 р.Справа № 916/3368/13
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю фірма „ГЕТЬМАН"
до відповідача Приватного підприємства Фірма „ГІППОКРАТ"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Приватного торгово-посередницького малого підприємства фірма „Едельвейс"
про стягнення 1450000грн.
Головуючий - Погребна К.Ф.
Судді - Гут С.Ф.
Степанова Л.В.
Представники:
Від позивача: не з'явився;
Від відповідача: не з'явився;
Від третьої особи: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: розглядається в порядку ст.121 Господарського процесуального кодексу України
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю фірма „ГЕТЬМАН" звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача, Приватного підприємства фірма „ГІППОКРАТ" про стягнення заборгованості за договором поставки №Б10063 в розмірі 1450000грн.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 06.12.2013р. суддею Меденцевим П.А. було порушено провадження по справі №916/3368/13.
Рішенням господарського суду Одеської області від 17.06.2014р. позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю фірма „ГЕТЬМАН" були задоволено повністю, стягнуто з відповідача Приватного підприємства Фірма „ГІППОКРАТ" заборгованості за договором №Б 10063 від 01.01.2012р. в розмірі 1450000грн. та 29000 грн. судового збору.
04.07.2014р. на виконання рішення господарського суду Одеської області від 17.06.2014р. по справі № 916/3368/14, було видано відповідний наказ .
Приватне підприємство фірма „ГІППОКРАТ" звернулось до господарського суду Одеської області з заявою, в порядку ст. 121 ГПК України, про розстрочку виконання рішення суду від 17.06.2014 року
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ГПК України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Зі змісту наведених норм вбачається, що заява про розстрочку виконання рішення суду повинна містити викладення обставин та обґрунтування причин, що унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення, а також докази, які підтверджують обставини, викладені в заяві, щодо неможливості чи ускладнення виконання рішення.
При цьому, слід мати на увазі, що чинним ГПК України не визначено переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання, тому суд оцінює докази, що підтверджують зазначені обставини, за правилами ст. 43 ГПК, тобто за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим господарським судом способом.
Як вбачається зі змісту заяви Приватного підприємства фірма „ГІППОКРАТ" про надання розстрочки виконання рішення суду, заявником в обґрунтування заяви зазначено, що на даний час підприємство знаходиться у тяжкому фінансовому становище та у випадку швидкого виконання рішення господарського суду від 17.06.2014р. виникне можливість в подальшому зупинення господарської діяльності і банкрутства ПП Фірма „ГІППОКРАТ".
При цьому, в підтвердження свого тяжкого фінансового становища до заяви не додано допустимих доказів, які б підтверджували неможливість виконання рішення суду від 17.06.2014р.
Відповідно до п. 7.1.2. Постанови, Пленуму Вищого господарського суду України, від 17.10.2012, № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України", розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом. При цьому слід мати на увазі, що розстрочка можлива при виконанні рішення, яке стосується предметів, що діляться (гроші, майно, не визначене індивідуальними ознаками; декілька індивідуально визначених речей тощо).
Слід зазначити, що заява про надання розстрочки обґрунтована лише загальними посиланнями, які не конкретизовані зазначенням певних обставин, що ускладнюють виконання рішення господарського суду у строк, встановлений нормами ЗУ „Про виконавче провадження".
Приписами п. 7.2. Постанови, Пленуму Вищого господарського суду України, від 17.10.2012, № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" встановлено, підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
При цьому, відстрочка або розстрочка виконання рішення, ухвали, постанови, зміна способу та порядку їх виконання допускається у виняткових випадках і залежно від обставин справи .
В підтвердження заяви про надання розстрочки виконання рішення суду заявником до суду не надано належних та допустимих доказів в підтвердження необхідності надання розстрочки виконання рішення господарського суду Одеської області від 17.06.2014р. та недоведені обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Дослідивши матеріали справи та норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про недоведеність заявником обставин що ускладнюють виконання рішення господарського суду Одеської області від 17.06.2014р. по справі №916/3368/13 або роблять його неможливим, у зв'язку з чим у суду відсутні підстави для задоволення заяви Приватного підприємства фірма „ГІППОКРАТ" про розстрочку виконання рішення суду.
Керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви Приватному підприємству фірма „ГІППОКРАТ" про надання розстрочки виконання рішення господарського суду Одеської області від 17.06.2014р. по справі №916/3368/13 - відмовити.
Головуючий К.Ф. Погребна
Суддя С.Ф. Гут
Суддя Л.В. Степанова
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2015 |
Оприлюднено | 03.02.2015 |
Номер документу | 42523897 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Погребна К.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні