ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
06 березня 2015 року Справа № 917/680/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді:Ходаківської І.П. суддівФролової Г.М. (доповідача), Яценко О.В. розглянувши матеріали касаційної скаргиПриватного підприємця ОСОБА_4 на постановуХарківського апеляційного господарського суду від 11.08.14 у справі№917/680/14 господарського суду Полтавської області за позовомПриватного підприємства "Пожсервіс" доПриватного підприємця ОСОБА_4 простягнення 111 950,00 грн.
В С Т А Н О В И В:
Касаційна скарга Приватного підприємця ОСОБА_4 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Вищого господарського суду України від 05.09.14 касаційна скарга Приватного підприємця ОСОБА_4 була повернута на підставі пункту 2 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
У січні 2015 року заявник вдруге звернувся до Вищого господарського суду України з касаційної скаргою на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 11.08.14 у справі №917/680/14 господарського суду Полтавської області та з клопотанням про відновлення строку для подачі касаційної скарги.
Відповідно до статті 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили. Статтею 105 Кодексу унормовано, що постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Згідно з частиною 1 статті 53 цього Кодексу за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Обґрунтовуючи поважність причин пропуску процесуального строку на касаційне оскарження заявник вказує на те, що пропуск строку зумовлений періодом реабілітації з вересня по листопад 2014, а також відсутністю коштів на оплату послуг фахівця в галузі права.
Однак, жодних доказів в підтвердження обставин, на які посилається заявник, до касаційної скарги не додано. Ураховується судом і те, що скарга подана із значним пропуском процесуального строку. Колегія суддів зазначає, що відновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується виходячи із поважності причин пропуску строку, що в даному випадку не вбачається за відсутності обставин, які об'єктивно перешкоджали скаржнику реалізувати своє право на подання належним чином оформленої касаційної скарги протягом законодавчо встановленого терміну.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 53, 86, 111, пунктом 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,-
у х в а л и В :
Відмовити заявнику у задоволенні клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку.
Касаційну скаргу Приватного підприємця ОСОБА_4 на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 11.08.14 у справі №917/680/14 господарського суду Полтавської області та додані до неї документи, повернути заявникові без розгляду.
Головуючий І.Ходаківська
Судді Г.Фролова
О.Яценко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2015 |
Оприлюднено | 11.03.2015 |
Номер документу | 43017234 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Фролова Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні