ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03.10.2007 р. № 1/71
За позовом Міністерства освіти і науки України 3-я особа Львівський державний інститут новітніх технологій і управління ім. В.Чорновола до Фонду державного майна України 3-і особиТовариство з обмеженою відповідальністю «Інститут соціальних технологій» Відкрите акціонерне товариство «Концерн-Електрон» про визнання протиправними дій Головуючий Суддя Бачун О.В.
Судді : Цвіркун Ю.І
Кротюк О.В. Секретар Саратова О.В.
Представники:
Від позивача: Лабай А.М. -п/к (дов. від 19.07.07 р. №9/5-72)
Від 3-ї особи: Лабай А.М. -п/к (дов. від 12.09.07 р.), Божейко М.В. -п/к (дов. від 01.10.07 р. №411-01)
Від відповідача: Кравченко Є.Д. -п/к (дов. від 29.12.06 р. №670)
Від 3-х осіб: Піхоцький В.В. (дов. від 10.05.07 р. №25/2007), Лесик В.Л. (дов. від 14.03.07 р. №015/88)
Обставини справи
Позовні вимоги заявлені про визнання протиправними дії ФДМУ в частині включення до Переліку філій і підприємств АТ «Концерн-Електрон»станом на 28.09.91 р. п. 34 -«Львівський технікум радіоелектроніки», який є додатком до свідоцтва на право власності на майно АТ «Концерн-Електрон»№П-434 від 19.04.95 р. та скасування п. 34 Переліку.
Ухвалою суду від 07.09.07 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено попереднє судове засідання по справі на 18.09.07 р. о 12:30.
Також ухвалою суду від 07.09.07 р. до участі по справі в якості 3-ї особи на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено Львівський державний інститут новітніх технологій і управління ім. В.Чорновола.
В попередньому судовому засіданні 18.09.07 р. перевірено повноваження учасників по справах, перевірено виконання представниками учасників вимог ухвали суду від 07.09.07 р. про відкриття провадження з розгляду справи.
Ухвалою суду від 18.09.07 р. закінчено підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду на 03.10.07 р. об 11:00.
Також ухвалою суду до участі по справі в якості 3-х осіб на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору, Товариство з обмеженою відповідальністю «Інститут соціальних технологій»та Відкрите акціонерне товариство «Концерн-Електрон».
В судовому засіданні 03.10.07 р. оголошено резолютивну частину постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Закону України «Про управління об'єктами державної власності»Міністерство освіти і науки України здійснює контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за навчальними закладами державного майна.
Реалізуючи зазначене право, Міністерство звернулося до суду у зв'язку з вчиненням Фондом державного майна України.
На думку позивача, Фондом вчинено наступні протиправні дії.
Львівський державний інститут новітніх технологій та управління ім. В.Чорновола є правонаступником Львівського технікуму радіоелектроніки, що створений у 1963 р.
Міністерством 28.11.91 р. видано наказ №231 «Про передачу навчальних закладів та організацій до системи Мінвузу України», згідно додатку до якого (Переліку технікумів і вузів, які передаються Міністерству вищої освіти України) Львівський технікум радіоелектроніки був прийнятий від Міністерства радіопромисловості СРСР у власність України та перейшов у відання Міністерства вищої освіти України, був прийнятий на баланс і набув статусу державного навчального закладу.
Позивач стверджує, що з моменту створення і на даний час форма власності на майно закладу не змінювались.
ФДМУ 19.04.95 р. було видано свідоцтво про власність №П-434 на майно АТ «Концерн-Електрон», у якому є посилання на перелік підприємств і організацій в якості додатку -Перелік філій і підприємств АТ «Концерн-Електрон»станом на 28.09.91 р., затверджений головою Фонду 30.09.91 р., у якому під п. 34 зазначено -Технікум радіоелектроніки м. Львова.
Позивач вважає, що дії Фонду з видачі зазначеного свідоцтва про власність від 19.04.95 р. в частині п. 34 Переліку є незаконними, так як майно Технікуму не перейшло у власність (управління) Концерну «Електрон», майно Технікуму не могло перейти у власність Концерну згідно Положення про акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю.
Також позивач посилається на той факт, що майно Технікуму не зазначено в акті оцінки майна, яке було передано до статутного фонду Концерну, а Фонд не наділений повноваженнями видачі свідоцтв на право власності, яке могло би бути правовстановлюючим документом.
3-я особа на стороні позивача підтримала заявлені вимоги.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив з тих підстав, що майно Технікуму було передано до статутного фонду Концерну «Електрон»згідно акту від 01.07.91 р. та Переліку підприємств Концерну «Електрон», що реорганізовані у філії АТ «Концерн-Електрон» станом на 01.07.91 р.
Законність створення Концерну підтверджено постановою Президії ВРУ №3445 від 16.09.93 р.
Також відповідач стверджує, що станом на 18.11.05 р. Фонду не надано жодного доказу прийняття Технікуму до системи Мінвузу України.
Подальші дії Міністерства також свідчать про неприйняття Технікуму до свого відання, зокрема, укладення угоди про спільну діяльність та співробітництво від 03.03.94 р., угоди про спільну діяльність та співробітництво від 20.04.95 р.
Крім того, Фонд зазначає про порушення позивачем встановленого законом строку звернення до суду, що підтверджується листами Міністерства до Фонду з 1993 по 2007 р., які свідчать про те, що позивач більш як 14 років знав про ті обставини, які нібито порушують його права.
3-і особи на стороні відповідача проти задоволення позовних вимог заперечили.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін та 3-х осіб, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають до задоволення з таких підстав.
Оцінивши правовідносини сторін, суд відзначає, що спір між сторонами не є спором про право, так як предметом оскарження є дії суб'єкта владних повноважень, а не визнання за позивачем права власності на майно Технікуму, у зв'язку з чим спір підвідомчій адміністративним судам.
У випадку задоволення позовних вимог факт визнання протиправними дій Фонду міг би бути підставою для подальшого оскарження та визнання права власності та майно Технікуму в порядку господарського судочинства, тоді як безпосередньо оскарження дій Фонду є адміністративним спором.
Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови в задоволенні адміністративного позову за умови, що на цьому наполягає одна з сторін.
Відповідач та 3-ї особи на стороні відповідача заявили про пропущення позивачем строку звернення до адміністративного суду.
В той же час, суд не знаходить підстав для висновку про те, що позивачем в даному випадку позовну давність дотримано.
Твердження Міністерства про те, що ним лише у 2007 р. отримано інформацію про те, що Фонд включив Технікум до складу філій і підприємств АТ «Концерн-Електрон», спростовується наявними у справі доказами.
Зокрема, зміст підписаних Міністерством та Технікумом угоди про спільну діяльність та співробітництво від 03.03.94 р. свідчить про те, що Міністерство було обізнане про належність майна Технікуму АТ «Концерн-Електрон», про що чітко зазначено в п. 2.2 угоди.
Лист Міністерства на адресу Фонду від 01.12.05 р. №1/12-4794, в якому міститься прохання виключити Технікум з Переліку, також свідчить про те, що Міністерство дізналося про належність майна Технікуму АТ «Концерн-Електрон»задовго до 2007 р.
За таких обставин суд вважає, що позивачем пропущено строк звернення адміністративного суду, що є підставою для відмови в задоволенні адміністративного позову.
На підставі вищенаведеного, ст.ст. 100, 160, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні позовних вимог Міністерства освіти і науки України до Фонду державного майна України про визнання протиправними дій в частині включення до Переліку філій і підприємств АТ «Концерн-Електрон»станом на 28.09.91 р. п. 34 -«Львівський технікум радіоелектроніки», який є додатком до свідоцтва на право власності на майно АТ «Концерн-Електрон»№П-434 від 19.04.95 р., та скасування п. 34 Переліку -відмовити у зв'язку з пропущенням строку звернення до адміністративного суду.
2. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Головуючий Суддя Бачун О.В.
Судді Цвіркун Ю.І
Кротюк О.В.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2007 |
Оприлюднено | 25.03.2015 |
Номер документу | 43203513 |
Судочинство | Адміністративне |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Бачун О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні