cpg1251
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
10 березня 2015 року м. Київ В/800/1109/15
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
Бутенка В.І (доповідач),
Ємельянової В.І.,
Мойсюка М.І.,
Олексієнка М.М.,
Черпака Ю.К.,
розглянувши заяву Дочірнього підприємства «Апіс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Приват-Плюс» у справі за позовом Дочірнього підприємства «Апіс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Приват-Плюс» до управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві про повернення надміру сплачених платежів,-
в с т а н о в и в :
Дочірнє підприємство «Апіс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Приват-Плюс» згідно поштового штемпелю на конверті 25 лютого 2015 року звернулось до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 27 листопада 2013 року у справі за позовом Дочірнього підприємства «Апіс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Приват-Плюс» до управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві про повернення надміру сплачених платежів.
Заявник посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, зокрема, посилається на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 25 липня 2014 року.
При цьому заявником не було подано клопотання про поновлення строку подачі заяви про перегляд судового рішення.
Із доданих до заяви про перегляд судових рішень матеріалів вбачається, що будь-яких перешкод для своєчасного звернення із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 27 листопада 2013 року заявник не мав.
Частиною 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Згідно частини 3 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропущення строку, встановленого частинами 1 та 2 цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк. Заява про перегляд судового рішення залишається без розгляду, якщо особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
За таких обставин, у відповідності до положень статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції приходить до висновку про залишення без розгляду заяви про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 27 листопада 2013 року, оскільки позивач не порушує питання про поновлення строку і не мав будь-яких перешкод для своєчасного звернення з даною заявою.
Керуючись статтями 237, 238, 239 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Заяву Дочірнього підприємства «Апіс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Приват-Плюс» у справі за позовом Дочірнього підприємства «Апіс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Приват-Плюс» до управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві про повернення надміру сплачених платежів залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
С у д д і : В.І. Бутенко
В.І. Ємельянова
М.І. Мойсюк
М.М. Олексієнко
Ю.К. Черпак
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2015 |
Оприлюднено | 30.03.2015 |
Номер документу | 43307955 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Бутенко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні