cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
20 квітня 2015 року Справа № 909/1295/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді: суддів:Іванової Л.Б. (доповідач), Акулової Н.В., Козир Т.П., перевіривши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатські джерела" на рішення та постанову Господарського суду Івано-Франківської області від 13.01.2015 Львівського апеляційного господарського суду від 04.03.2015 у справі№ 909/1295/14 Господарського суду Івано-Франківської області за позовомПриватного акціонерного товариства "Рокитнівський скляний завод" доТовариства з обмеженою відповідальністю "Карпатські джерела" простягнення заборгованості у сумі 150891,16 грн.
ВСТАНОВИВ:
Подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Карпатські джерела" до Вищого господарського суду України касаційна скарга на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 13.01.2015 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 04.03.2015 у справі № 909/1295/14 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 111 5 та ч. 1 ст. 111 7 Господарського процесуального кодексу України, переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Крім того, касаційна інстанція на підставі вже встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє судові рішення виключно на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права судом.
В пункті 6 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 № 3 зазначено, що за приписом пункту 4 частини першої статті 111 ГПК у касаційній скарзі має бути зазначена суть порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права. Недодержання цієї вимоги тягне за собою повернення скарги на підставі пункту 6 частини першої статті 111 3 названого Кодексу. Отже, якщо в касаційній скарзі не зазначено, порушення або неправильного застосування яких конкретно норм матеріального і/або процесуального права припустилися суди нижчих інстанцій у прийнятті оскаржуваних судових рішень, в чому саме полягає таке порушення або неправильне застосування і яким чином воно вплинуло на прийняття цих рішень , то касаційна скарга до розгляду не приймається і підлягає поверненню судом.
Тобто, в касаційній скарзі наводяться конкретні норми матеріального чи процесуального права з обґрунтуванням суті їх порушення чи неправильного застосування та впливу такого порушення (неправильного застосування) на прийняття рішень.
У касаційній скарзі не допускаються посилання на недоведеність обставин справи, оскільки згідно з імперативними вимогами статей 111 5 , 111 7 ГПК України касаційна інстанція на підставі вже встановлених фактичних обставин справи перевіряє рішення місцевого господарського суду чи постанову апеляційного господарського суду виключно на предмет правильності застосування господарськими судами норм матеріального і процесуального права, тобто в межах юридичної оцінки фактичних обставин справи.
Проте, скаржник, не дотримуючись вищевказаних вимог процесуального законодавства, не зазначив суті порушення норм матеріального чи процесуального права, допущених судами попередніх інстанцій при прийнятті оскаржуваних судових рішень, не вказав, яким чином наведені ним обставини впливають на правильність застосування судами норм матеріального права та прийняття ними рішень, і які конкретні обставини, що мають значення для справи, були неповно встановлені судами попередніх інстанцій, а доводи касаційної скарги фактично зводяться до незгоди і заперечення скаржником здійсненої судами попередніх інстанцій оцінки доказів у справі та необхідності їх переоцінки касаційною інстанцією, що виходить за межі повноважень суду касаційної інстанції.
Допущені скаржником порушення є підставою для повернення касаційної скарги на підставі пункту 6 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 111 3 ГПК України, скаржник не позбавлений можливості повторного подання касаційної скарги після усунення зазначених недоліків в загальному порядку, тобто з дотриманням вимог процесуального законодавства, зокрема, приписів розділу ХІІ-1 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 86, 111, п. 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатські джерела" на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 13.01.2015 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 04.03.2015 у справі № 909/1295/14 повернути скаржнику.
Головуючий суддя: Л. Іванова
судді: Н. Акулова
Т. Козир
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2015 |
Оприлюднено | 21.04.2015 |
Номер документу | 43664693 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Іванова Л.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні