ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2015 року 10:23м. ПолтаваСправа № 816/4903/14
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Ясиновського І.Г.,
за участю секретаря судового засідання – Петренко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехспорт" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
11 грудня 2014 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Полтавській області звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехспорт" про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг у розмірі 23001,80 грн, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за відповідачем рахується відповідний податковий борг, що виник у зв'язку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання, тому підлягає стягненню у судовому порядку.
Позивач у судове засідання яку уповноваженого представника не забезпечив, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази про те, що він належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, надав клопотання про відкладення судового розгляду у зв'язку з хворобою керівника та відсутністю юриста. Доказів на підтвердження вказаних обставин не надав.
Відповідно до положень частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи достатність наданих сторонами доказів, суд, керуючись положеннями частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе розглядати справу без участі позивача.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Автотехспорт" зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області, 10 січня 1997 року, код ЄДРПОУ 24563021, номер запису 1 585 107 0005 003034.
Судом встановлено, що 12 лютого 2009 року ДПА у Полтавській області проведено перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки магазину "Автотехспорт" ТОВ "Автотехспорт", розташованого за адресою вул. Московська, 8, м. Кременчук Полтавської області.
Результати проведеної перевірки відображені в акті від 12 лютого 2009 року № 00007426/0321/16/03/23/24563021, в якому зафіксовано наступні порушення: незабезпечення проведення розрахункової операції через РРО при оформленні передоплати за автомобіль ВАЗ 2107 на суму 4000 грн; здійснення торгівлі без наявності торгового патенту.
05 березня 2009 року Кременчуцькою ОДПІ винесено рішення № 0002042303/728 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій згідно із статтею 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на суму 20000 грн та № 0002052303/729 про застосування штрафних (фінансових) санкцій згідно статті 8 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" на суму 3000,80 грн.
Не погодившись з вказаними рішеннями, відповідач оскаржив їх до суду.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 01 червня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 01 грудня 2010 року, позовні вимоги задоволено: визнано нечинними та скасовано рішення Кременчуцької ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05 березня 2009 року № 0002042303/728 та № 0002052303/729.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24 березня 2014 року постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 01 червня 2010 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 01 грудня 2010 року - скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 19 травня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2014 року, у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехспорт" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області, Головного управління Міндоходів у Полтавській області про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій - відмовлено.
У відповідності до положень статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа щодо якої встановлені ці обставини.
В силу наведеної норми процесуального закону обставини, встановлені судовими рішеннями у адміністративній справі № 2а-44904/09/1670, що набрали законної сили, мають преюдиційне значення при вирішенні спору у цій справі, оскільки, постановляючи такі рішення, суд встановив наявність порушення з боку Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехспорт" податкового законодавства та правомірність прийняття вказаних рішень.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно положень ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
У разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Позивачем 15 серпня 2014 року винесено податкову вимогу № 5471-25/300, яка отримана уповноваженою особою відповідача 26 серпня 2014 року.
Таким чином, загальна сума податкового боргу станом на момент судового розгляду становить 23001,80 грн, що підтверджується обліковою карткою платника податків.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Також пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 41.1 статті 41 41.1 контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Зважаючи на право контролюючого органу звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків на погашення податкового боргу, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи зазначені вище положення Податкового кодексу України, суд дійшов до висновку, що чинним законодавством контролюючому органу надано право звертатись до суду з позовами про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, а в разі недостатності коштів на рахунках, звертатись до суду за дозволом на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Отже, позовні вимоги Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехспорт" про стягнення податкового боргу підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехспорт" про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехспорт" (код ЄДРПОУ 24563021) кошти на погашення податкового боргу:
- по штрафних санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій (30 21080900) у розмірі 20000 грн (двадцять тисяч гривень) на розрахунковий рахунок № 31111104700008, одержувач: УК у м. Кременчуці/м. Кременчук/ 21080900, код одержувача: 37965850, банк одержувача ГУДКС України у Полтавській області, МФО 831019;
- по штрафних санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій (53 21080900) у розмірі 3001,80 грн (три тисячі одна гривня 80 коп.) на розрахунковий рахунок № 31417541700008, одержувач: УК у м. Кременчуці/м. Кременчук/ 21080900, код одержувача: 37965850, банк одержувача ГУДКС України у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд.
Повний текст постанови виготовлено 22 квітня 2015 року.
Суддя І.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2015 |
Оприлюднено | 28.04.2015 |
Номер документу | 43710423 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні