ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" квітня 2015 р.Справа № 5016/1014/2012(15/26) Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Філінюка І.Г.,
суддів : Лавриненко Л.В., Пироговський В.Т.
секретар судового засідання : Бондар М.Ю.
Учасники процесу в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги повідомлені належним чином.
розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»
на ухвалу господарського суду Миколаївської області від 16.03.2015
по справі №5016/1014/2012(15/26)
за заявою Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»
до боржника Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Інгресс»
кредитори:
1.Публічне акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» в особі Миколаївської обласної дирекції АТ «Райффайзен Банк Аваль»
2.ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби
3.Тимчасовий трудовий колектив в особі керівника ОСОБА_3
4.Публічне акціонерне товариство «Миколаївобленерго»
ліквідатор арбітражний керуючий Капінус Андрій Анатолійович
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 16.03.2015 по справі №5016/1014/2012(15/26), зокрема, затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Інгресс» (далі - ТОВ «Агро-Інгресс») станом на 19.02.2015. Ліквідовано ТОВ «Агро-Інгресс», провадження у справі про банкрутство припинено.
Приймаючи ухвалу про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу та припинення провадження у справі, суд першої інстанцій дійшов висновку, що ліквідатор виконав вимоги, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», майно яке було включено до ліквідаційної маси реалізоване, у банкрута відсутні основні та оборотні активи для ведення господарської діяльності, своєчасного погашення грошових зобов'язань, відсутня можливість відновлення його платоспроможності.
Не погоджуючись з ухвалою суду від 16.03.2015 про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу та припинення провадження у справі, ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційної скаргою, в якій просить: ухвалу господарського суду Миколаївської області від 16.03.2015 у справі про банкрутство ТОВ «Агро-Інгресс» № 5016/1014/2012(15/26) - скасувати, справу передати для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Зокрема, особа яка подала апеляційну скаргу зазначає, що комітетом кредиторів звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТОВ «Агро-Інгресс» не схвалено, з підстав того, що ліквідаційна процедура проведена не в повному обсязі, під час процедури розпорядження майном, а ні в ході ліквідаційної процедури аналіз фінансового становища боржника не здійснювався.
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду (головуючий суддя - Лашин В.В., судді Воронюк О.Л., Мирошниченко М.А.) від 02.04.2015 апеляційну скаргу ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» прийнято до провадження та призначено до розгляду на 14.04.2015 об 11:00 год.
У зв'язку із вибуттям у відпустку колегії суддів у складі головуючого судді Лашина В.В., суддів Воронюка О.Л., Мирошниченко М.А. та відповідно до протоколу про автоматичний розподіл справ між суддями (повторний розподіл) від 09.04.2015, ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 14.04.2015 апеляційна скарга ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» прийнята до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя - Філінюк І.Г., судді - Пироговський В.Т., Лавриненко Л.В. та призначено до розгляду на 22.04.2015 о 12:30 год.
22.04.2015 до Одеського апеляційного господарського суду від арбітражного керуючого Капінус А.А. надійшов відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого, останній просить залишити ухвалу господарського суду Миколаївської області від 16.03.2015 у справі №5016/1014/2012(15/26) без змін, а скаргу без задоволення.
Учасники процесу в судове засідання 22.04.2015 не з'явились, про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги повідомлені належним чином.
Відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України явка у судове засідання це право, а не обов'язок учасників процесу, справа може розглядатися без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку встановлених судом першої інстанції фактичних обставин справи і їх повноту, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про відсутність передбачених статтею 104 Господарського процесуального кодексу України, підстав для скасування оскарженої ухвали суду, з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч. 1 та ч. 2 ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Згідно до приписів ст. 4-1 ч. 2 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон).
Враховуючи приписи п. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», місцевий господарський суд правомірно керувався положеннями Закону у редакції, що діє з 18.01.2013.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Миколаївської області від 15.06.2012 порушено провадження у справі №5016/1014/2012(15/26) про банкрутство ТОВ «Агро-Інгресс» в порядку ст. 11, 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у редакції від 30.06.1999.
Постановою господарського суду Миколаївської області від 02.07.2013 ТОВ «Агро-Інгресс» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Фоменко В.М.
Оголошення про банкрутство боржника надруковано у газеті «Голос України» від №140 (5390) від 02.08.2013.
Загальна сума кредиторської заборгованості ТОВ «Агро-Інгресс» перед кредиторами затверджених господарським судом Миколаївської області становить 3043904,44 грн., в тому числі вимоги: І-ї черги - витрати ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Миколаївської обласної дирекції по оплаті судового збору в сумі 5365,00 грн., вимоги Тимчасового трудового колективу в особі керівника ОСОБА_6 в сумі 132339,82 грн.; грошова винагорода арбітражного керуючого Фоменко В.М. за виконання обов'язків розпорядника майна, ліквідатора у справі в сумі 77562,00 грн., витрати арбітражного керуючого Фоменко В.М., пов'язані з виконанням повноважень розпорядника майна, ліквідатора у справі в сумі 10185,45 грн., основна грошова винагорода арбітражного керуючого Капінуса А.А. за виконання обов'язків ліквідатора у справі в сумі 27618,55 грн., витрати арбітражного керуючого Капінуса А.А., пов'язані з виконанням повноважень ліквідатора у справі в сумі 1963,45 грн.; ІІІ-ї черги - вимоги ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби в сумі 24954,30 грн., ІV-ї черги - вимоги ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Миколаївської обласної дирекції в сумі 2757649,66 грн., VІ-ї черги - вимоги ПАТ «Миколаївобленерго» в сумі 1147,00 грн., V-ї черги: додаткова винагорода арбітражного керуючого Капінуса А.А. в сумі 5119,21 грн.
Відповідно до ст. 41 Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює ряд повноважень між іншим, проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості тощо.
Згідно ч. 1 ст. 42 Закону, до складу ліквідаційної маси включаються усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, що належать юридичній особі - банкруту, які передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Ч. 5 ст. 45 Закону встановлено, що вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).
Частиною 2 ст. 46 Закону передбачено, що якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.
Відповідно до ч. 3 ст. 46 Закону, якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
На виконання вищезазначених вимог Закону ліквідатор надав до місцевого господарського суду ліквідаційний баланс банкрута станом на 19.02.2015 та звіт ліквідатора про виконану роботу по ліквідації банкрута.
З наданого ліквідатором звіту про виконану роботу (т.7, а.с. 2-274) вбачається, що з метою виявлення майнових активів банкрута, ліквідаторами направлялись запити до реєстраційних органів та отримано відповіді з:
- УДАІ УМВС України в Миколаївській області №9/2 Ф-2-31 від 26.07.2013 та №9/2-1858 від 26.09.2014, УДАІ ГУМВС України в Київській області №18/10570 від 09.10.2014, Департаменту державної автомобільної інспекції №4/8-8420 від 22.09.2014, Департаменту ДАІ МВС України №4/8-9076 від 09.10.2014 про те, що за ТОВ "Агро-Інгресс" не зареєстровано жодного транспортного засобу (т.7, а.с.88, 188, 222, 226);
- Державної авіаційної служби України (№20.19-13241 від 11.11.2013 та №20.01.19-10366 від 19.09.2014) про те, що в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за банкрутом повітряних суден не зареєстровано (т.7, а.с.96, 190);
- Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (№98-05/1/1-14 від 27.01.2014 та №1886-05/1/1-14 від 03.10.2014) про відсутність в електронній версії Суднової книги України та Державного суднового реєстру України записів щодо суден, власником або судновласником яких є ТОВ «Агро-Інгресс» (т.7, а.с. 90, 228);
- ДП «Український державний центр радіочастот» (№05/16877 від 21.10.2013) про те, що дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв ТОВ «Агро-Інгресс» не видавалось (т. 7, а.с.92),
- Державної служби інтелектуальної власності України №1-8/895 від 03.02.2014 про те, що за даними державних реєстрів охоронних документів на об'єкти права промислової власності, Державного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір та Державного реєстру договорів, які стосуються права автора на твір, станом на 03.02.2014 ТОВ «Агро-Інгресс» не є власником жодного з об'єктів права інтелектуальної власності (т.4, а.с.24);
- Філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» №637 від 03.11.2014 з повідомленням, що за результатами пошуку об'єктів промислової власності, що належать ТОВ «Агро-Інгресс» не виявлено (т.7, а.с. 243);
- Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (№09/03/22451/НК від 30.10.2013 та №09/04/18469/НК від 06.10.2014) з повідомленням, що ТОВ «Агро-Інгресс» серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного капіталу), відсутнє (т.7, а.с. 94, 221);
- Державної фіскальної служби України №1728/К/99-99-18-03-04-14 від 18.09.2014 про те, що за даними Єдиної автоматизованої інформаційної системи станом на 16.09.2014 зазначене товариство не перебуває на обліку в митницях Державної фіскальної служби України як особа, яка здійснює операції з товарами;
- Державної архітектурно-будівельної інспекції України №40-16-4369 від 24.09.2014 про те, що станом на 16.09.2014 у Єдиному реєстрі відсутня інформація щодо ТОВ «Агро-Інгресс»;
- Державної інспекції сільського господарства в Київській області №05-09/6302 від 09.10.2014 про те, що за банкрутом техніку не зареєстровано;
- Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві №04-03/5962 від 15.10.2014 про те, що великотоннажні, інші технологічні транспортні засоби та обладнання за банкрутом не зареєстровані;
- Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві №04-03/5962 від 15.10.2014 з повідомленням про те, що за ТОВ «Агро-Інгресс» великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, підіймальні споруди, парові і водогрійні котли, посудини, що працюють під тиском, трубопроводи пари та гарячої води не зареєстровані.
Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Миколаївській області повідомлено, що ТОВ «Агро-Інгресс» створювалось поза процедурою приватизації державного майна, тому інформація про наявність об'єктів державної власності на балансах ТОВ «Агро-Інгресс» відсутні (лист №14-18-02209 від 24.10.2014) (т.7, а.с. 234).
Згідно штампу управління технічного нагляду, ОП та ПБ відділу технічного нагляду державної інспекції сільського господарства у Миколаївській області від 24.07.2013 за банкрутом не зареєстровано сільськогосподарської техніки та транспортних засобів (т. 7, а.с. 83).
Штамп Територіального управління Держгірпромнагляду у Миколаївській області від 26.07.2013 на запиті ліквідатора та лист №01-08.02/1827 від 17.10.2014 свідчать, що за банкрутом технологічні транспортні засоби та інше обладнання не зареєстровано (т. 7, а.с. 84, 238).
За повідомленням Управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради (вих. №02-06/1446 від 02.08.2013) та Управління Держземагентства у Миколаївській області (вих. №33-14-0.3-6752/2-14 від 19.09.2014) за ТОВ «Агро-Інгресс» обліковується земельна ділянка площею 0,1915 га, яка передана міської радою на підставі рішення №43/26 від 24.02.06 по вул. Велика Морська, 143 для обслуговування офісних приміщень (договір оренди №4154 від 17.05.06, кадастровий номер 4810137200:08:014:0001) (т.7, а.с.86, 205).
За інформацією відділу Держземагентства у м. Славутич Київської області (53 від 01.07.2014) за ТОВ «Агро-Інгресс» зареєстрована земельна ділянка на праві власності за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 7-а (Державний акт серія КВ 3094682, зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №020735200001 09.07.2007), кадастровий номер земельної ділянки 3211500000:00:017:007 (т.7, а.с. 97).
Головним управлінням Держземагентства у м. Києві повідомлено, що відомості про реєстрацію земельних ділянок та рішення щодо передачі її у власність чи користування в Державному земельному кадастрі управління за ТОВ «Агро-Інгресс» відсутні (лист №0-26-0.23-5080/2-14 від 24.09.2014) (т. 7, а.с. 198).
Ліквідатором отримано, також, інформацію про відсутність реєстрації за банкрутом земельних ділянок від Головного управління Держземагентства у Житомирській області №33-6-0.32-5435/2-14 від 24.09.2014, Головного управління Держземагентства у Сумській області №33-18-0.4-6747/2-14 від 26.09.2014, Головного управління Держземагентства у Чернівецькій області №0-24-0.41-3890/2-14 від 26.09.2014, Головного управління Держземагентства у Вінницькій області №29-2-0.21-8392/2-14 від 26.09.2014, Головного управління Держземагентства у Тернопільській області №29-19-0.61-4409/2-14 від 26.09.2014, Головного управління Держземагентства у Чернігівській області №33-25-0.21-6776/2-14 від 23.09.2014, Головного управління Держземагентства у Закарпатській області №33-7-0.4-6593/2-14 від 24.09.2014, Головного управління Держземагентства у Харківській області №33-20-9-11816/0/9-14 від 25.09.2014, Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області №33-11-0.3-7585/2-14 від 25.09.2014, Головного управління Держземагентства у Волинській області №0-3-0.41-3948/2-14 від 26.09.2014, Головного управління Держземагентства у Херсонській області №33-21-0.12-4913/2-14 від 29.09.2014, Головного управління Держземагентства у Івано-Франківській області №33-9-0.41-1368/2-14 від 30.09.2014, Головного управління Держземагентства у Львівській області №33-13-0.4-8652/2-14 від 02.10.2014, Головного управління Держземагентства у Черкаській області №33-23-0.4-4414/2-14 від 02.10.2014, Головного управління Держземагентства у Хмельницькій області №33-22-0.4-10373/2-14 від 29.09.2014, Головного управління Держземагентства у Одеській області №33-15-0.5-9550/2-14 від 17.10.2014.
Обстеженням за юридичною адресою ТОВ «Агро-Інресс»: м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 143, будь-яких активів та документації боржника не виявлено (акт від 10.09.2014) (т.7, а.с. 149).
Дебіторської заборгованості ліквідатором не виявлено.
27.09.2014 ліквідатором проведено інвентаризацію майна банкрута, за результатами якої виявлено: нежитлову будівлю, «Енерготехпром, 8а», загальною площею 43,4 кв.м., що розташована за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 7а, земельну ділянку площею 0,0364 га, кадастровий номер 3211500000:00:017:0007, яка розташована за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 7а (акт від 27.09.2014, т.7, а.с.183-184).
За Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №19667049 від 28.03.2014 у Державному реєстрі відомості стосовно ТОВ «Агро-Інгресс» відсутні (т. 7, а.с.98).
Згідно витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №45115075 від 11.09.2014 чинні записи про обтяження рухомого майна відсутні.
Згідно інформації з реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №19667261 від 28.03.2014 нежитлові будівлі, які розташовані за адресою: м. Миколаїв, вул. В.Морська, 143 на підставі свідоцтва про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів №510 від 24.05.2012 належать гр.-ці ОСОБА_7; за ТОВ «Агро-Інгресс» 10.08.2006 на підставі договору купівлі-продажу №2870 від 30.06.2006 зареєстровано на праві приватної власності нежитлову будівлю Енерготехпром, 8а, реєстраційний номер 14990709, розташовану за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 7а, загальною площею 43,4 кв.м.; в Державному реєстрі іпотек відомості відсутні.
Згідно повідомлення Державної служби геології та надр України №13074/02/12-14 від 18.09.2014 ТОВ «Агро-Інгресс» спеціальний дозвіл на користування надрами не надавався (т. 7, а.с. 189).
За повідомленням архівного відділу Миколаївської міської ради №117/19.02.01-24 від 01.10.2014 документи з особового складу ТОВ «Агро-Інгресс» на зберігання не передавались.
За інформацією ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (лист №1003/Ф/14-03-18-02-80 від 11.10.2013) станом 07.10.2013 за ТОВ «Агро-Інгресс» значаться рахунки в установах банків: ПАТ «Укрінбанк» №26007122100371, ПАТ «Кредитпромбанк» №26005120000283, №2600112000306, ПАТ «А-БАНК» №26006060772321, №2604060000826, №26056060772155, ПАТ «Банк Форум» №26003301132085, Філія ПАТ «Кредитпромбанк» м. Миколаїв №26053665, Миколаївське РУ «Приватбанк» №26000054205907, №26053054203451, ПАТ «ВіЕйБі Банк» №26003140000399, АТ «Райффайзен Банк Аваль» №26002276788, №26006274634.
Згідно довідки ПАТ «Український інноваційний банк» №53/05/311 від 10.06.2014 поточний рахунок в національній валюті №26007122100371 закрито 10.06.2014, залишок коштів на рахунку станом на 10.06.2014 - 0,00 грн. (т. 7, а.с. 138).
Згідно довідок ПАТ КБ «Приватбанк» від 14.06.2014 рахунки ТОВ «Агро-Інгресс» №26053054203451, №26000054205907 закрито 13.06.2014 (т. 7, а.с. 142, 143).
ПАТ «Акцент-Банк» видано довідку №08.7.0.0.0/140619105211 від 19.06.2014 про те, що рахунки банкрута №26006060772321, №26056060772155, №26046060000826 закрито 19.06.2014 (т.7, а.с. 145).
ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» рахунок банкрута №26002276788 закрито 26.06.2014 (довідка від 27.06.2014) (т.7, а.с. 146).
ПАТ «Банк Форум» листом №911/2600 від 11.06.2014 повідомлено, що в установі введено тимчасову адміністрацію.
За повідомленням ДПІ у Центральному районі ГУ Міндоходів у Миколаївській області №2719/К/14-03-18-02-80 від 24.09.2014 ТОВ «Агро-Інгресс» має відкриті рахунки в банківських установах: ПАТ «Кредитпромбанк», ПАТ «Банк Форум», АТ «Райффайзен Банк Аваль», філії ПАТ «Кредитпромбанк» в м. Миколаїв.
Згідно довідки АТ «Райффайзен Банк Аваль» №Р2-В83/52-121 від 13.02.2015 рахунок банкрута №26006274634 закрито 12.02.2015.
З листів ДПІ у Центральному районі ГУ Міндоходів у Миколаївській області №1095/27-5431-19 від 22.12.2014 та №533/К/14-03-18-02-80 від 14.02.2015 вбачається, що рахунки банкрута у ПАТ «Банк Форум» та ПАТ «Кредитпромбанк» закрито (т.7, а.с.249-250).
Таким чином, ТОВ «Агро-Інгресс» відкритих рахунків у банківських установах не має.
ТОВ «Агро-Інгресс» не звітувало про застрахованих осіб за період з 09.2011 по 08.2014, про що свідчить лист УПФУ в Центральному районі м. Миколаєва №10304/07 від 24.09.2014.
Згідно листа Головного управління статистики у Миколаївській області від 10.06.2013 ТОВ «Агро-Інгресс» останню звітність надало за 2010 рік (т.7, а.с. 34).
Згідно скороченого витягу з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень №88843 від 11.09.2014 в реєстрі відсутні відомості про відкриті виконавчі провадження, боржником за якими є ТОВ «Агро-Інгресс» (т.7, а.с.153-155 ).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців №19549887 від 05.11.2014 ТОВ «Агро-Інгресс» не є засновником інших юридичних осіб (т.7, а.с. 235).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 26.06.2014 (т.7, а.с. 236) дані про відокремлені підрозділи ТОВ «Агро-Інгресс» відсутні.
Ліквідатором вживались заходи до відновлення документації ТОВ «Агро-Інгресс», а саме, на адресу колишнього керівника ТОВ «Агро-Інгресс» рекомендованої кореспонденцією направлено запити №737 від 17.07.2013 та №756 від 25.07.2013 про передачу документів банкрута, однак листи повернулись на адресу ліквідатора з відміткою «За закінченням строку зберігання».
Ліквідатором відновлено (отримано копії) наступних документів: звіт СМП за 2010 рік, Статут ТОВ «Агро-Інгресс», витяг з ЄДРПОУ, договір купівлі-продажу нежитлової будівлі шляхом викупу від 30.06.2006 та технічний паспорт на нежитлову будівлю Енерготехпром, 8а, загальною площею 43,4 кв.м, яка розташована за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 7а, рішення Ставутицької міської ради від 20.10.2006 №115-7-V, державний акт на земельну ділянку площею 0,0364 га, яка розташована за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 7а, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 26.06.2014, виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 26.06.2014, довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 16.07.2012 (т. 7, а.с. 46-69).
З метою продажу майна банкрута та на виконання приписів ч. 6 ст. 49 Закону ліквідатором в газеті «Маклер» №22 від 28.05.2014 розміщено оголошення про проведення конкурсу з визначення організатора торгів з продажу майна банкрута.
За результатами проведеного конкурсу ліквідатором визначено переможцем Універсальну біржу «Південь», код ЄДРПОУ 30333858 (протокол №2 від 06.06.2014), з якою ліквідатором укладено відповідний договір №27/14 від 06.06.2014.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 22.07.2014 організатора аукціону - Універсальну біржу «Південь» визнано учасником провадження у справі №5016/1014/2012 (15/26) про банкрутство ТОВ «Агро-Інгресс».
01.12.2014 ліквідатором укладено з Універсальною біржею «Південь» додаткову угоду №2 до Договору №27/14 на організацію продажу майна банкрута, за умовами якого зменшено винагороду організатора торгів з 15% до 5%.
На підставі п. 1 ст. 55 Закону перший аукціон з продажу майна банкрута визнано таким, що не відбувся, в зв'язку з відсутністю учасників.
Повторний аукціон, також, не відбувся та на виконання вимог Закону організатором аукціону було розміщено оголошення про проведення другого повторного аукціону з продажу майна банкрута.
30.01.2015 відбувся другий повторний аукціон з продажу майна банкрута, а саме, цілісного майнового комплексу, що складається з нежитлової будівлі, «Енерготехпром, 8а», загальною площею 43,4 кв.м., разом із земельною ділянкою площею 0,0364 га, кадастровий номер 3211500000:00:017:0007, розташованих за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 7а за ціною 288883,56 грн. (протокол №364 від 30.01.2015, договір купівлі-продажу від 30.01.2015 (т. 7, а.с. 14-133).
Таким чином, 30.01.2015 все майно банкрута було реалізоване у вигляді цілісного майнового комплексу за ціною 288883,56 грн.
Організатором аукціону в рахунок його послуг та відшкодування витрат на публікацію оголошень з зазначеної вище суми утримано 97417,50 грн., що становить 5% від початкової ціни, відповідно до п.4.1 Договору №27/14 від 06.06.2014 та п.1 Додаткової угоди №2 до Договору №27/14.
Кошти, отримані від продажу майна банкрута, ліквідатором розподілено таким чином: 964,75 грн. - списано АТ «Райффайзен Банк Аваль» в рахунок погашення банківських комісій; погашено вимоги кредиторів першої черги: 100171,70 грн. - Тимчасового трудового колективу в особі ОСОБА_3, 4055,61 грн. - АТ «Райффайзен Банк Аваль», 66413,02 грн. - вимоги арбітражного керуючого Фоменко В.М., 19860,98 грн. - вимоги арбітражного керуючого Капінус А.А. (докази додано до звіту ліквідатора, т. 6, а.с. 24-26).
За результатами погашення вимог кредиторів ліквідатором складено реєстр вимог кредиторів ТОВ «Агро-Інгресс» станом на 19.02.2015, який доданий до звіту ліквідатора.
Рахунок банкрута, який використовувався в ліквідаційній процедурі ліквідатором закрито відповідно до вимог п.7 ст. 30 Закону (т. 6, а.с. 262).
Решта кредиторських вимог залишилась не погашеною. Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону, вимоги кредиторів, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
В газеті «Маклер» від 11.12.2013 №50 опубліковано оголошення про те, що установчі документи, печатка та штампи банкрута вважаються втраченими.
В газеті «Маклер» від 21.05.2014 №21 та від 28.05.2014 №22 опубліковано оголошення про те, що вважати втраченими договір купівлі-продажу нежитлової будівлі від 30.06.2006.
В газеті «Час Київщини» від 07.11.2014 опубліковано оголошення про втрату державного акту на право власності на земельну ділянку.
Зборами комітету кредиторів банкрута від 06.03.2015 розглядався звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, складені за підсумками ліквідаційної процедури.
Таким чином, затверджуючи звіт та ліквідаційний баланс банкрута, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про здійснення ліквідатором всіх заходів передбачених ст. 41 Закону.
Стосовно доводів апеляційної скарги, що ліквідатором неправильно розподілено кошти отримані від продажу майна, судова колегія зазначає наступне.
06.02.2014 ліквідатор Фоменко В.М. ознайомила членів конкурсної комісії, (в тому числі ПАТ «Райффайзен Банк Аваль») з пропозиціями учасників конкурсу. Переможцем конкурсу з продажу майна банкрута визнано УБ «Південь» (протокол №2 від 06.06.2014).
Як вбачається з заява №02-06-15/14 від 02.06.2014 запропонована УБ «Південь» вартість її послуг складає 15% від ціни продажу майна на аукціоні - у разі, якщо аукціон відбувся без зниження початкової вартості на тому ж аукціоні, або 15% від початкової ціни у разі проведення аукціону із зменшенням початкової вартості на аукціоні.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 22.07.2014 визнано організатора аукціону - УБ «Південь» учасником провадження у справі №5016/1014/2012(15/26) про банкрутство ТОВ «Агро-Інгресс».
ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» та іншими учасниками провадження у справі про банкрутство дії ліквідатора щодо укладання договору №27/14 від 06.06.2014 не оскаржувалися, також, ніким не оскаржувався сам договір №27/14 від 06.06.2014 на організацію продажу майна банкрута з аукціону.
Отже, винагорода організатора торгів - УБ «Південь» складала 15% від ціни продажу майна на аукціоні - у разі, якщо аукціон відбувся без зниження початкової вартості на тому ж аукціоні, або 15% від початкової ціни у разі проведення аукціону із зменшенням початкової вартості на аукціоні, без урахування ПДВ.
З метою зменшення витрат у ліквідаційній процедурі ліквідатором Капінус А.А. проведено перемовини з УБ «Південь» на предмет зменшення винагороди Організатора торгів за надання послуг з проведення аукціону з продажу майна банкрута, за результатами яких 01.12.2014 укладено додаткову угоду №2 до Договору №27/14 від 06.06.2014, якою сторони домовилися про внесення змін до п.4.1 Договору №27/14 на організацію продажу майна банкрута з аукціону від 06.06.2014 пункт 4.1. Договору викласти в наступні редакції: « 4.1. Вартість послуг «Виконавця» складає 5% від ціни продажу майна на аукціоні - у разі, якщо аукціон відбувся без зниження початкової вартості на тому ж аукціоні, або 5% від початкової ціни у разі проведення аукціону із зменшенням початкової вартості на аукціоні, без урахування ПДВ.»
Таким чином, винагорода організатора торгів - УБ «Південь» у справі №5016/1014/2012(15/26) про банкрутство ТОВ «Агро-Інгресс» складає 5% від ціни продажу майна на аукціоні - у разі, якщо аукціон відбувся без зниження початкової вартості на тому ж аукціоні, або 5% від початкової ціни у разі проведення аукціону із зменшенням початкової вартості на аукціоні, без урахування ПДВ.»
30.01.2015 УБ «Південь» проведено другий повторний аукціон з продажу майна банкрута (із зменшенням початкової вартості на аукціоні, початкова ціна становила 1925890,06 грн.) на яком майно банкрута було реалізоване за ціною 288 883,56 грн.
Враховуючи, що майно банкрута реалізоване на аукціону із зменшенням початкової вартості на аукціоні, вартість послуг Організатора торгів складає 5% від початкової ціни, а не 5% від ціни продажу майна, як зазначає скаржник.
Стосовно доводів апеляційної скарги ПАТ «Райффазен Банк Аваль» що комітетом кредиторів звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТОВ «Агро-Інгресс» не схвалено, колегія апеляційної інстанції зазначає , що триваліший, ніж визначений у ст. 37 Закону, максимальний строк ліквідаційної процедури у 12 місяців призводить до ряду негативних наслідків, зокрема, збільшуються судові витрати на здійснення провадження у справі про банкрутство (оплата послуг арбітражного керуючого, витрати на зберігання майна боржника тощо), у зв'язку з чим якщо ліквідатор працює неефективно, то його дії повинні своєчасно оскаржуватися у порядку ст. 41 Закону.
Однак, як вбачається з матеріалів справи протягом усього строку ліквідаційної процедури ПАТ «Райффазен Банк Аваль», дії (бездіяльність) ліквідатора з приводу у справі про банкрутство ТОВ «Агро-Інгресс» не оскаржувалися. Така правова позиція підтримується Вищим господарським судом, зокрема у постанові від 12.03.2014 у справі №32/71-10-2067 .
Інші доводи апеляційної скарги ПАТ «Райффазен Банк Аваль» не спростовують висновку суду першої інстанцій, а тому ухвала господарського суду Миколаївської області від 16.03.2015 по справі №5016/1014/2012(15/26) підлягає залишенню без змін, як така, що відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 99, 101-106 ГПК України, Одеський апеляційний господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу господарського суду Миколаївської області від 16.03.2015 про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі №5016/1014/2012(15/26) про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Інгресс» - залишити без змін, апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» - без задоволення.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку.
Головуючий суддя Філінюк І.Г.
Суддя Лавриненко Л.В.
Суддя Пироговський В.Т.
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2015 |
Оприлюднено | 29.04.2015 |
Номер документу | 43746144 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Філінюк І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні