ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
23 квітня 2015 року Справа № 906/1051/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого:Полянського А.Г. суддів:Кравчука Г.А., Мачульського Г.М. розглянувши матеріали касаційної скарги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 18.11.2014 року у справі господарського суду№ 906/1051/14 Житомирської області за позовомФізичної особи-підприємця ОСОБА_4 доГранітненської селищної ради Малинського району провизнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом обов'язкової дії
В С Т А Н О В И В :
Подана касаційна скарга Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 від 14.03.2015 року (зареєстровано ВГСУ за № 5631/2015 від 23.04.2015 року) не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до ст. 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Скаржником подано клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку для подачі касаційної скарги.
Заявлене клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку не підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст. 53 ГПК України передбачено право господарського суду за заявою сторони, прокурора чи зі своєї ініціативи визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк. При цьому Господарський процесуальний кодекс України не пов'язує право суду відновити пропущений строк з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку. Отже, у кожному випадку суд з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінює доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його відновлення, та робить мотивований висновок щодо поважності чи не поважності причин пропуску строку.
Клопотання чи заява про відновлення процесуального строку повинна містити роз'яснення причин пропуску і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними. В клопотанні чи заяві повинні бути докази того, що здійснити відповідні процесуальні дії у визначений строк у заявника не було можливості.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 23.12.2014 року було повернуто касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на підставі п. 6 ч.1 ст.111 3 ГПК України. Ухвалою Вищого господарського суду України від 20.02.2015 року повернуто касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на підставі п. 6 ч.1 ст.111 3 ГПК України.
Зазначене свідчить, що при подачі вперше і вдруге касаційної скарги, через власну недбалість, заявником було порушено норми процесуального права, дотримання яких є обов'язковим для всіх учасників процесу.
Наведені у клопотанні причини пропуску процесуального строку не можуть вважатись поважними в розумінні наведеної норми, оскільки стали наслідком порушення скаржником норм господарського процесуального права, дотримання яких є обов'язковим для всіх учасників господарського процесу.
Врахувавши положення ст. ст. 43, 53 ГПК України, не визнавши причини пропуску встановленого законом процесуального строку для подання касаційної скарги поважними, колегія суддів відмовляє в задоволенні заявленого клопотання про відновлення цього строку.
На підставі наведеного, керуючись ст. 53, п. 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про відновлення пропущеного процесуального строку для касаційного оскарження відхилити.
2. Касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 18.11.2014 року у справі № 906/1051/14 господарського суду Житомирської області повернути скаржнику.
Головуючий суддя А.Г. Полянський
Судді Г.А. Кравчук
Г.М. Мачульський
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2015 |
Оприлюднено | 28.04.2015 |
Номер документу | 43790594 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Полянський А.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні