ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.06.2015 Справа № 5021/1720/12 Господарський суд Сумської області у складі судді Костенко Л.А., секретаря судового засідання Олтушевської І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 5021/1720/12, порушеної за заявою голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Смоковниця" Іваненко Н.О. до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Смоковниця" (40000, м. Суми, вул. Воскресенська, 7; код 33525801) про визнання банкрутом,
за участю представників сторін:
від кредиторів: ДПІ у м. Сумах - Сєдєлєва Т.А.
ліквідатор: Іваненко Н.О.
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою господарського суду Сумської області від 21.11.2012 р. порушено провадження у справі № 5021/1720/12 про банкрутство ТОВ "Смоковниця" відповідно до ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою господарського суду від 03.12.2012 р. по справі № 5021/1720/12 боржника ТОВ "Смоковниця" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Іваненко Н.О.
08.12.2014р. до господарського суду звернувся кредитор ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області з заявою №62360/18-19-25.02-15 від 28.11.2014р. про визнання поточних кредиторських вимог до боржника ТОВ "Смоковниця" у розмірі 1919, 80 грн.
Зазначена заява відповідно до ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" направлена ліквідатору для розгляду. Заява розглянута ліквідатором та відмовлено кредитору ДПІ у м. Сумах у визнанні заявлених вимог.
14.05.2015р. до господарського суду від кредитора ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області надійшла уточнена заява №1137/10/18-19-10 від 13.05.2015р. в якій просить суд прийняти заяву і додатково включити в реєстр вимог кредиторів поточні вимоги ДПІ у м. Сумах до боржника ТОВ "Смоковниця" в сумі 1190, 00 грн.
Зазначена заява призначена до розгляду.
До господарського суду від ліквідатора надійшло заперечення на заяву ДПІ у м. Сумах, в якому зазначено що вимоги кредитора ним не визнаються в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника кредитора, ліквідатора, суд встановив наступне.
Кредитором заявлено вимоги по сплаті податку на додану вартість в розмірі 1190, 00 грн. за період після відкриття ліквідаційної процедури і визнання боржника банкрутом. Заявлені вимоги підтверджуються актами про результати перевірок від 11.01.2013р. та від 07.10.2013р., податковими повідомленнями - рішеннями від 14.02.2013р. №0000491503/9129 та від 28.10.2013р. №0004391502/14135, у вказаних рішеннях визначено про донарахування штрафних санкцій з ПДВ відповідно 170, 00 грн. та 1020, 00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Як вбачається зі змісту даної норми, при здійсненні провадженні у справах про банкрутство, Закон (яким врегульовано, зокрема, порядок здійснення ліквідаційної процедури) має пріоритет перед іншими законодавчими актами України.
Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено поняття кредитора - це юридична або фізична
особа, державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника. Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство. Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, вважається таким що настав. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедури банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
Отже, під час ліквідаційної процедури не виникає будь-яких нових зобов'язань, що можуть бути заявлені в порядку ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Відтак на заявлені вимоги кредитора ДПІ у м. Сумах розповсюджується дія норм, які передбачені ч. 1 ст. 23 Закону про банкрутство.
Також суд зазначає, що ухвалою господарського суду Сумської області від 21.11.2012р. у справі про банкрутство ТОВ "Смоковниця", введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Також п.17 Постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009р. №15 передбачається, що пеня, штраф та інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), що застосовуються до платника податків за порушення податкового законодавства, не нараховуються, оскільки ця норма визначає конкретний проміжок часу, який відповідає строку дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, але ніяк не пов'язаний із його суттю.
Отже нарахування штрафних санкцій, які є предметом судового розгляду, здійснено в порушення норм ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постанова по визнання боржника ТОВ "Смоковниця", банкрутом винесена 03.12.2012р., заявлені вимоги виникли в період ліквідаційної процедури, за вказаних обставин вимоги ДПІ у м. Сумах в розмірі 1190, 00 грн. не підлягають задоволенню, оскільки не мають характеру поточних та виникли після прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
На підставі викладеного, керуючись ст. 12, ст. 23, ст. 24, ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону що діяв до 19.01.2013р.), ст. 4-1, ст. 86 Господарського процесуального Кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні заяви №1137/10/18-19-10 від 13.05.2015р. Державної податкової інспекції у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Смоковниця" в сумі 1190, 00 грн. у справі №5021/1720/12 - відмовити.
2. Ухвалу направити кредитору, ліквідатору.
Повний текст ухвали складено 04.06.2015р.
СУДДЯ Л.А. КОСТЕНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2015 |
Оприлюднено | 10.06.2015 |
Номер документу | 44663822 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Костенко Лариса Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні