Вирок
від 27.05.2010 по справі 1-5/2010
ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 1-5/2010

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2010 року м. Городенка

Городенківський районний суд ОСОБА_1 - Франківської області в складі:

головуючого - судді Стефурака Є. М.

секретаря Козаченко Л.Д., Косменко Т.М.

з участю прокурора Левенця В.І.

захисника - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу про обвинувачення

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, приватного підприємця, раніше не судимого за ст. ст. 364 ч. 1, 366 ч. 1 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 вчинив службову недбалість, чим спричинив істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам держави та окремих громадян. Злочин вчинено при слідуючих обставинах. ОСОБА_3 будучи арбітражним керуючим, діючи на підставі ліценції (серія АБ № 116116 від 20.12.2004 року виданої Міністерством економіки з питань європейської інтеграції України) 27.04.2005 року постановою Господарського суду Івано-Франківської області був призначений арбітражним і керуючим Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Воронів» с. Воронів вул. Л.Українки, 3 код 22184259 і з цього часу відповідно до п. 1 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» виконував адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції керівника СВК «Воронів» та відповідно до примітки до ст. 364 КК України був службовою особою.

Станом на 30 березня 2005 року СВК «Воронів» с. Воронів Городенківського району мав заборгованість перед кредиторами в сумі 33 220 грн., із яких 26 829 грн., заборгованість перед бюджетом по сплаті податків, в тому числі 13 589 грн., заборгованість перед ДПІ, 8 089 грн., заборгованість по сплаті внесків до ПФУ, 5 009 грн., заборгованість по сплаті загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття, 63 грн., заборгованість перед фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, 77 грн., заборгованість перед фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, 4 464 грн., заборгованість по виплаті заробітної плати.

Відповідно до розподілу майна СВК «Воронів», в забезпечення боргових зобов'язань було віднесено майно на загальну суму 162 000 грн., із яких робоча худоба (коні) - 2 000 грн., житловий будинок - 17 000 грн., сарай - 3 000 грн., медичний пункт (контора) - 6 800 грн., виробничі запаси - 60 000 грн., молодняк ВРХ - 34 000 грн., незавершене виробництво -14 000 грн., дебіторська заборгованість - 7 000 грн., фінансові інвестиції - 18 000 грн.

Протягом 2005-2006 років арбітражний керуючий ОСОБА_3, будучи ліквідатором СВК «Воронів», в супереч вимогам п. 1 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» при наявності кредиторської заборгованості на суму 33 220 грн., як службова особа неналежно віднісся до своїх службових обов»язків через несумлінне ставлення до них, не провів належним чином інвентаризацію та оцінку майна банкрута, що було наявне на час проведення процедури банкрутства в сумі 54 200 грн.

14 червня 2006 року арбітражний керуючий ОСОБА_3, в результаті службової недбалості, не провівши належних дій на виявлення майна банкрута, яке було в наявності, подав до Господарського суду Івано-Франківської області звіт про результати проведення ліквідації СВК «Воронів» та ліквідаційний баланс СВК «Воронів» у яких вказав повну відсутність майна та майнових активів суб'єкта господарювання. Того ж дня Господарським судом Івано-Франківської області було припинено провадження по справі № Б-18/71 про банкрутство СВК «Воронів», та прийнято рішення про ліквідацію СВК «Воронів» як юридичної особи та виключення із Єдиного Державного Реєстру Підприємств та організацій України. Вказані неправомірні дії привели до спричинення істотної шкоди охоронюваним законом правам та інтересам держави та окремих громадян.

Підсудний ОСОБА_3 своєї вини в інкримінованих йому злочинах не визнав вважає, що його вини немає. Суду пояснив, що він ніколи не був службовою особою, так як арбітражний керуючий (ліквідатор), як фізична особа і суб»єкт підприємницької діяльності, діє на підставі ліцензії, не відповідає ознакам посадової чи службової особи. У справі ліквідації СВК «Воронів» при виявленні майна документи були складені правдиво в силу правдивої інформації, яка була у нього на той час.

Звинувачення висунуто на підставі невиконання вимог ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка містить в собі порядок ліквідації боржника за загальною процедурою. Справа ж по ліквідації СВК «Воронів» була відкрита по спрощеній процедурі відповідно до ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» і ця невідповідність є суттєвою з огляду до вимог, які ставляться до його дій як до ліквідатора. Тому просить закрити відносно нього дану справу за відсутністю в його діях складу злочину передбачених ч 1 ст. 364 та ч 1 ст. 366 КК України.

Просить суд звернути увагу, що нічим не підтверджується умисність і корисливість його дій в справі ліквідації СВК «Воронів» і тим більше не вказують умисність дій на користь третіх осіб. Він намагався прийняти всі можливі заходи для встановлення майна.

Хоча вину ОСОБА_3 не визнав, його винуватість у вчиненні злочину доводиться показами свідків, матеріалами досудового слідства.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_1 1.1., показав, що з вересня 2007 року він працює директором ДП «Рідний Край» ТзОВ «АПФ «Левада», а також був пайовиком СВК «Воронів» та головою комісії по вирішенню майнових питань.

13 грудня 2001 року на зборах засновників СВК «Воронів», його було обрано головою господарства. Під час розпаювання майна СВК «Воронів» в 2001 році до переліку боргового майна було включено: робочу худобу (коні) - 2 тис. грн., житловий будинок - 17 тис. грн., сарай - 3 тис. грн., медичний пункт (контора) - 6.8 тис. грн., виробничі запаси - 60 тис. грн., молодняк ВРХ - 34 тис. грн., незавершене виробництво - 14 тис. грн., дебіторську заборгованість - 7 тис. грн., фінансові інвестиції - 18 тис. грн. Всього на загальну суму 162 тис. грн. Весною 2002 року його було знято з посади голови СВК «Воронів», а все майно, що згідно розподілу віднесено під борги в сумі 162 тис. грн., було передано новому голові кооперативу ОСОБА_4

Йому відомо, що в червні 2006 року СВК «Воронів» було ліквідовано, ліквідаційною процедурою займався арбітражний керуючий ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Протягом 2005-2006 років арбітражний керуючий ОСОБА_3 до комісії по вирішенню майнових питань із вимогою чи пропозицією провести інвентаризацію майна не звертався.

15 квітня 2007 року його було обрано головою комісії по вирішенню майнових питань СВК «Воронів», та проведено інвентаризацію наявного майна. Під час проведення інвентаризації було встановлено наявне майно; житловий будинок - 17 тис. грн., сарай - З тис. грн., медичний пункт (контора) - 6.8 тис. грн., фінансові інвестиції - 18 тис. грн.

Після проведеної інвентаризації майна, комісією по вирішенні майнових питань було реалізовано будівлю медичного пункту (контори) за 10 тис.грн.,(балансова вартість 6.8 тис.грн.) які в подальшому видані у рахунок погашення заборгованості по заробітній платі.

Комісією по вирішенню майнових питань СВК «Воронів» на підставі рішення загальних зборів співвласників СВК «Воронів» від 06.05.2007 року проведено реалізацію ВРХ на загальну суму 20 020 грн., отримані кошти видані пайовикам кооперативу.

12 березня 2009 року комісією у складі о/у СДСБЕЗ Городенківського РВ УМВС ОСОБА_5, заступника начальника управління АПР ОСОБА_6, голови комісії по вирішенні майнових питань СВК «Воронів» ОСОБА_1, та членів комісії ОСОБА_7 та ОСОБА_8, було встановлено наявність боргового майна; житловий будинок - 17 тис. грн., сарай - 3 тис.грн., фінансові інвестиції - 18 тис.грн., всього на суму 34 тис.грн.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_6, дав покази, що з травня 2000 року він працює заступником начальника управління агропромислового розвитку Городенківської РДА.

В його функціональні обов'язки входить, контроль за діловодством організація роботи спеціалістів управління, співпраця з іншими державними установами, надання практичної допомоги при вирішенні майнових питань громадянами.

Повідомив, що в 2001 році під час розпаювання СВК «Ворнів», згідно розподілу майна, до переліку боргового майна було віднесено майно на загальну суму 162 тис. грн.

Навесні 2005 року в СВК «Воронів» Господарським судом було призначено ліквідатора, арбітражного керуючого ОСОБА_3 В червні 2006 року ОСОБА_3 СВК «Воронів» було ліквідовано, подробиці процедури ліквідації йому не відомі.

12 березня 2009 року він спільно із о/у СДСБЕЗ Городенківського РВ УМВС ОСОБА_5, головою комісії по вирішенні майнових питань СВК «Воронів» ОСОБА_1, та членами комісії ОСОБА_7 ОСОБА_8, було встановено наявність боргового майна СВК «Воронів»; житловий будинок - 17 тис. грн., сарай - 3 тис.грн., фінансові інвестиції (дольова участь в комбікормовому заводі) - 18 тис.грн., всього на суму 34 тис.грн.

Допитаний як свідок ОСОБА_9, пояснив, що з квітня 2002 року він працює сільським головою с. Назвисько. Стосовно ліквідації СВК «Воронів» йому відомо, що дане господарство було ліквідоване у 2006 році, його ліквідацією займався ОСОБА_3 який був призначений Господарським судом. ОСОБА_3 до сільської ради із заявою про надання дозволу на виготовлення технічної документації звертався в 2006 році, із заявою про надання дозволу на оформлення документації на право власності на житловий будинок по вул. Л.Українки, 54 в с. Воронів який знаходиться під боргами. Як виявилось, вказана заява була ним розписана, але до секретарки сільської ради, ОСОБА_3, її не подавав. Ніякі документи ОСОБА_3 в сільській раді не видавалися.

Із проханням чи вимогою про проведення інвентаризації майна СВК «Воронів» до сільської ради ОСОБА_3, не звертався. Це все, що йому відомо.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 показав, що на час визнання банкрутом СВК «Воронів» було створене нове господарство «Наша Україна» яке він очолив. Йому було відомо , що за СВК «Воронів» рахувалось майно під боргові зобов»язання і яке було в наявності.

Причини невиявлення вказаного майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 йому невідомі.

Вина ОСОБА_3, у вчиненні злочину передбаченого ст. 367 ч.1 КК України доводиться також зібраними матеріалами по кримінальній справі, а саме :

- звітом арбітражного керуючого ОСОБА_3, про результати проведення ліквідації ВК «Воронів», де вказано про повну відсутність майна та майнових активів, які включаються в ліквідаційну масу (а.с. 5-7 том № 1);

- ліквідаційним балансом він 14 червня 2006 року, де вказано відсутність активів господарства (а.с. 8 том № 1);

- переліком майна під борги, затвердженого загальними зборами пайовиків СВК Воронів», 08.07.2001 року протоколом № 2, згідно якого під борги виділено майно господарства на суму 161 800 грн. (а.с. 70 том № 1 );

- довідкою від 12 березня 2009 року складеною комісією у складі о/у СДСБЕЗ Городенківського РВ УМВС ОСОБА_5, заступника начальника управління АПР ОСОБА_6, голови комісії по вирішенні майнових питань СВК «Воронів» ОСОБА_1, та членів комісії ОСОБА_7 та ОСОБА_8, якою встановлено наявність боргового майна; житловий будинок - 17 тис. грн., сарай - 3 тис. грн., фінансові інвестиції - 8 тис. грн., всього на суму 34 тис. грн. (а.с. 11-13 том № 1).

Органами досудового слідства за вказані дії ОСОБА_3 пред»явлено обвинувачення за ст.ст. 364 ч.1, 366 ч.1 КК України, тобто за те, що він умисно зловживаючи службовим становищем в особистих інтересах та інтересах третіх осіб, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, спричинив істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам держави та окремих громадян, а також будучи службовою особою умисно вніс до офіційного документу завідомо неправдиві відомості, склав та видав завідомо неправдивий документ.

Однак в судовому засіданні дане обвинувачення не знайшло свого підтвердження і не ґрунтується на вимогах закону.

В судовому засіданні не встановлено фактів умисного вчинення підсудним ОСОБА_3 неправомірних дій, тобто зловживання службовим становищем та службового підроблення як в особистих інтересах, так і в інтересах третіх осіб. А тому дії ОСОБА_3 із :т. 364 ч.1 КК України слід перекваліфікувати на ст. 367 ч.1 КК України, як неналежне виконання своїх службових обов»язків.

За ст.366 ч. 1 КК України ОСОБА_3 виправдати.

Таким чином , на підставі досліджених судом доказів, неправомірні дії підсудного ОСОБА_3 слід кваліфікувати за ст. 367 ч.1 КК України, як неналежне виконання службовою особою своїх службових обов»язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам держави та окремих громадян.

Обираючи покарання, суд враховує як суспільну небезпечність вчиненого, наслідки так і дані про особу підсудного, позитивні характеристики, те що раніше до кримінальної відповідальності ОСОБА_3 не притягався.

В судовому засіданні встановлено, що злочин вчинений у 2006 році. Злочин відноситься до злочину невеликої тяжкості.

Відповідно до положень ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

При вищенаведених обставинах, суд приходить до висновку про необхідність звільнення ОСОБА_3 від покарання.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 323-324 КПК України суд, -

З А С У Д И В:

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні злочину передбаченого ст. 367 ч. 1 КК України та призначити покарання - 3400 грн. штрафу з позбавленням права обіймати посади пов»язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій строком на 1 рік.

На підставі ст. 49, 74 ч.5 КК України, ОСОБА_3 від призначеного покарання

звільнити.

За ст. 366 ч.1 КК України ОСОБА_3 виправдати за відсутністю складу зазначеного злочину

До набрання вироком законної сили, запобіжний захід щодо ОСОБА_3 залишити попередній - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Вирок може бути оскаржений до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд протягом 15 діб з часу проголошення.

Головуючий: Стефурак Є.М.

СудГороденківський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення27.05.2010
Оприлюднено15.06.2015
Номер документу44716235
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-5/2010

Ухвала від 11.06.2019

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Фомін В. А.

Ухвала від 11.12.2018

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бурко Р. В.

Ухвала від 20.11.2018

Адміністративне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Іванова Н. Ю.

Ухвала від 03.02.2009

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Постанова від 03.11.2008

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Ухвала від 29.01.2016

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Степаненко Ю. І.

Постанова від 22.02.2010

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Окрема ухвала від 03.02.2009

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Ухвала від 30.04.2010

Кримінальне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Ухвала від 29.03.2017

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Суперсон С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні