У Х В А Л А
8 червня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідача Панталієнка П.В.,
суддів: Гриціва М.І., Прокопенка О.Б.,-
розглянувши заяву державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі - ДПІ) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 2 березня 2015 року у справі за позовом приватного підприємства «Маракс» до ДПІ про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и л а:
Окружний адміністративний суд міста Києва постановою від 27 березня 2014 року у задоволенні позову відмовив.
Київський апеляційний адміністративний суд постановою від 10 липня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Вищого адміністративного суду України від 2 березня 2015 року, позов задовольнив.
Не погоджуючись із ухвалою касаційного суду, ДПІ звернулась до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 2 березня 2015 року, в якій посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Подана заява відповідає вимогам, встановленим статтями 239 та 239-1 КАС.
У заяві про перегляд судового рішення, на обґрунтування підстав для такого перегляду заявник додав копію постанови Вищого адміністративного суду України від 8 жовтня 2014 року (K/9991/21592/12), яка, на його думку, підтверджує неоднакове правозастосування.
Проте аналіз зазначеного судового рішення не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування судом норм матеріального права, оскільки прийняття різних за змістом судових рішень зумовлено різними фактичними обставинами, які були встановлені під час розгляду цих справ, перевірка правильності встановлення яких не входить до компетенції Верховного Суду України.
Обставини, встановлені судом у справі, на рішення у якій посилається заявник, дають підстави вважати, що правовідносини, які виникли між сторонами у цьому спорі, не подібні спірним відносинам у справі, що розглядається.
Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи.
Ухвалення різних за змістом судових рішень матиме місце в разі, коли суд касаційної інстанції у розгляді двох чи більше справ за тотожних предмета спору, підстав позову та за аналогічних обставин і однакового матеріально-правового регулювання спірних правовідносин дійшов протилежних висновків щодо заявлених позовних вимог.
За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження у цій справі для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 2 березня 2015 року.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом приватного підприємства «Маракс» до державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві за заявою державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 2 березня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач П.В. Панталієнко Судді: М.І. Гриців О.Б. Прокопенко
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2015 |
Оприлюднено | 12.06.2015 |
Номер документу | 44749519 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Панталієнко П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні