ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
"18" червня 2015 р. Справа № 926/1280/14
За заявою публічного акціонерного товариства «Чернівецький хлібокомбінат» про визнання наказу від 04.02.2015 року, таким, що не підлягає до виконання у справі за позовом прокурора Першотравневого району м. Чернівці
до 1. Чернівецької міської ради, м. Чернівці;
2. публічного акціонерного товариства «Чернівецький хлібокомбінат», м. Чернівці
про визнання незаконними та скасування рішень органу місцевого самоврядування, визнання договору недійсним та повернення земельної ділянки площею 0,0030 га
Суддя О.В. Гончарук
Представники учасників виконавчого провадження:
від заявника – не з'явився;
від органу ДВС – не з'явився.
У судовому засіданні брав участь прокурор Балицька Р.С.
СУТЬ СПОРУ: рішенням господарського суду Чернівецької області від 03.11.2014 (суддя Паскарь А.Д.) задоволено частково позов прокурора Першотравневого району м. Чернівці до Чернівецької міської ради та публічного акціонерного товариства «Чернівецький хлібокомбінат» про визнання незаконними та скасування рішень органу місцевого самоврядування, визнання договору недійсним та повернення земельної ділянки площею 0,0030 га.
Зазначене рішення господарського суду залишено без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 21.01.2015.
На виконання рішення, 04.02.2015, господарським судом видано наказ про примусове виконання рішення від 03.11.2015.
22 травня 2015 року публічне акціонерне товариство «Чернівецький хлібокомбінат» звернулось до господарського суду Чернівецької області з заявою про визнання наказу №926/1280/14, виданого господарським судом Чернівецької області від 04.02.2015, таким що не підлягає до виконання, з тих підстав, що між сторонами укладено договір №5/15 від 13.04.2015, за умовами якого заявнику передано в тимчасове користування павільйон з продажу хліба та хлібобулочних виробів на вул. Руській (тролейбусна зупинка «Фастівська») у місті Чернівці. За таких обставин, вважає заявник, у нього відсутній обов'язок щодо звільнення та повернення земельної ділянки за наказом господарського суду від 04.02.2015.
Згідно з розпорядженням щодо повторного автоматичного розподілу справи №57/15 від 22.05.2015, заяву про визнання наказу від 04.02.2015 року, таким що не підлягає до виконання у даній справі передано до провадження судді Гончарука О.В., у зв'язку із перебуванням судді Паскаря А.Д. у черговій щорічній відпустці.
Ухвалою суду від 22.05.2015 відкладено вирішення питання про прийняття заяви публічного акціонерного товариства «Чернівецький хлібокомбінат» про визнання наказу №926/1280/14, виданого господарським судом Чернівецької області від 04.02.2015, таким що не підлягає виконанню, до повернення матеріалів даної справи до господарського суду Чернівецької області.
Ухвалою від 09.06.2015, у зв'язку з поверненням матеріалів даної справи до господарського суду Чернівецької області, розгляд заяви призначено у судовому засіданні на 18.06.2015.
У судове засідання 18.06.2015 представники учасників виконавчого провадження не з'явились, що не перешкоджає розгляду заяви, оскільки дана заява у відповідності до вимог статті 117 Господарського процесуального кодексу України повинна бути розглянута в десятиденний строк.
Прокурор проти задоволення заяви заперечує, наполягаючи при цьому на її необґрунтованості.
Заслухавши пояснення прокурора, ознайомившись з заявою про визнання наказу господарського суду таким, що не підлягає виконанню та іншими матеріалами справи, господарський суд встановив.
Відповідно до частини першої статті 117 Господарського процесуального кодексу України наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за наказом (частина друга статті 117 Господарського процесуального кодексу України).
Господарський суд ухвалою вносить виправлення до наказу, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, господарський суд визнає наказ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким наказом уже відбулося повністю або частково, господарський суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за наказом (частина четверта статті 117 Господарського процесуального кодексу України).
Таким чином, статтею 117 Господарського процесуального кодексу України передбачено дві окремі процесуальні можливості учасника виконавчого провадження, такі як: звернення з заявою про виправлення помилки у наказі та звернення з заявою про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню. При цьому предметом розгляду заяви, що слухається судом на даний момент, є виключно підстави та обставини, пов'язані з можливістю або неможливістю визнання наказу таким, що не підлягає виконанню.
Вищезазначена частина четверта статті 117 Господарського процесуального кодексу України містить підстави визнання наказу таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, за заявами стягувачів або боржників, поданими в порядку зазначеної статті у випадку якщо його видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин (наприклад, у разі скасування чи зміни в апеляційному або в касаційному порядку чи за результатами перегляду за нововиявленими обставинами рішення, на підставі якого наказ було видано, якщо на момент таких скасування чи зміни наказ ще не було виконано повністю або частково).
Наведений перелік підстав є вичерпним і, також, узгоджується з правовою позицією, викладеною в пункті 3.3. Постанови пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України».
Судом встановлено, що виконавче провадження у даній справі закінчене у зв'язку з його фактичним виконанням в повному обсязі згідно з постановою від 25.05.2015.
Матеріали справи, досліджені судом, не містять доказів наявності жодної з підстав, в тому числі і інших підстав для визнання наказу таким, що не підлягає виконанню, передбачених частиною четвертою статті 117 Господарського процесуального кодексу України, як то скасування чи зміна в апеляційному або в касаційному порядку чи за результатами перегляду за нововиявленими обставинами рішення, на підставі якого наказ було видано.
З огляду на зазначене, наведені у заяві доводи ПАТ «Чернівецький хлібокомбінат», не можуть бути підставою для задоволення заяви про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню, у зв'язку з чим у її задоволенні слід відмовити.
Щодо інших обставин на які посилається заявник у своїй заяві, то вони не можуть братися судом до уваги, оскільки спростовуються вищевикладеним.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 86, 117 Господарського процесуального кодексу України, суд –
У Х В А Л И В :
1. У задоволенні заяви про визнання наказу господарського суду Чернівецької області від 04.02.2015 таким, що не підлягає виконанню – відмовити.
2. Копії даної ухвали надіслати учасникам виконавчого провадження.
Суддя О.В. Гончарук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2015 |
Оприлюднено | 26.06.2015 |
Номер документу | 45204878 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гончарук Олег Валентинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні