ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2015 року Справа № 876/898/15
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Гулида Р.М.,
суддів - Кузьмича С.М., Улицького В.З.,
при секретарі судового засідання - Нефедовій А.О.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства в Пустомитівському районі, Відділу Держземагентства у Пустомитівському районі про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства в Пустомитівському районі, Відділу Держземагентства у Пустомитівському районі, в якому, з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог /а.с.30-31, 82-83, 93-94/, просить: визнати протиправним та скасувати рішення кадастрового реєстратора відділу Держземагентства в Пустомитівському районі Нагурського Р.Л. від 30.04.2014 року № РВ-4600027032014; зобов'язати Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства в Пустомитівському районі Нагурського Р.Л. розглянути заяву відповідно до вимог Закону України "Про державний земельний кадастр".
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що підстави для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки відсутні, відповідачі неналежним чином здійснюють ведення земельного кадастру, не вживають у встановленому порядку заходів досудового врегулювання спорів, не усувають недоліків, що призводить до подання скарг.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2014 року, в задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позов задоволити.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції порушив норми матеріального права, а допущена упереджена оцінка зібраних доказів та довільне трактування законодавства за текстом постанови, не відповідає фактичним обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення справи по суті позовних вимог.
Заслухавши доповідача - суддю Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задоволити, а постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нову, якою позов задоволити, мотивуючи це наступним.
Судом першої інстанції встановлено, що Державним кадастровим реєстратором Відділу Дерземагентства Пустомитівського району Львівської області розглянуто заяву про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 30.04.2014року та прийнято рішення № РВ-4600027032014 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру з наступних підстав: акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки не узгоджений із суміжними землекористувачами по лінії під літерами Б до Г та від Г до А; невідповідність електронного документа встановленим вимогам з перетином земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1, яка зареєстрована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 року за № 513, а також фактичне знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини (а.с.11-12).
Порядком ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року № 1051 передбачено, що державна реєстрація земельної ділянки здійснюється державним кадастровим реєстратором на підставі: 1) заяви про державну реєстрацію земельної ділянки; 2) оригіналу погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації; 3) електронного документу; 4) документу, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.
Відтак, основним документом для реєстрації земельної ділянки є погоджена відповідно до законодавства документація із землеустрою.
Як встановлено, апелянтом було подано повний пакет документів, зокрема проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства від 2011 року /а.с.38-54/.
Також з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 узгоджено межі земельної ділянки з суміжними землекористувачами та виконано інші умови, згідно з законодавством про землеустрій, свідченням чого є затвердження проекту землеустрою в.о.начальника управління Держкомзему у Пустомитівському районі /а.с.68/.
При цьому слід зазначити, що Державний кадастровий реєстратор 12.09.2013 року рішенням №РВ-4600017612013 вже відмовляв апелянту у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру щодо відповідної земельної ділянки з підстав неузгодження меж земельної ділянки з суміжними землекористувачами, однак постановою Львівського окружного адміністративного суду від 01.04.2014 року у справі № 813/558/14, таку підставу для відмови визнано необґрунтованою, а рішення державного кадастрового реєстратора визнано протиправним та скасовано. Постанова суду набрала законної сили та є обов'язковою для виконання.
Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Отже, відмова державного кадастрового реєстратора у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру щодо відповідної земельної ділянки з тих підстав, що акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки не узгоджений із суміжними землекористувачами по лінії абрису від літер Б до Г та від літер Г до А є упередженою та невмотивованою.
Стосовно відмови державного кадастрового реєстратора з підстав невідповідності електронного документа встановленим вимогам, а саме перетин земельної ділянки з земельною ділянкою під кадастровим номером НОМЕР_1, вбачається наступне.
Розпорядженням голови Пустомитівської райдержадміністрації №724 від 22.07.2011р. надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 у власність для ведення особистого селянського господарства, який був виготовлений та погоджений відповідачем 10.01.2012 року у відповідності до вимог п. 8 ст. 118, 186-1 ЗК України, який забороняє вимагати надання погодження будь якими іншими органами виконавчої влади та додаткові документи і матеріали не включені до проекту землеустрою відведення земельної ділянки відповідно до ст. 50 Закону України «Про землеустрій».
Згідно положень ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Однак, не зважаючи на вищезазначену норму, заяви апелянта від 26.03.2012р., 14.05.2012р., 15.08.12р., 04.01.2013р. з погодженим проектом землеустрою земельної ділянки неодноразово були представлені на затвердження голові комісії П.Мигалю P.M., проте такі безпідставно не розглядались на протязі 2012р., а в 2013р. не затверджувався проект у зв'язку з невизнанням відповідачами розпорядження райдержадміністрації та незаконною вимогою повторного погодження проекту землеустрою відділом Держагенства у Пустомитівському районі Львівської області і відмовою реєстрації земельної ділянки у державному земельному кадастрі.
На чергове звернення ОСОБА_1 від 28.08.2013 р. (реєстраційний №3B-46-005394-72013) рішенням кадастрового реєстратора №РВ-4600017612013 від 12.09.2013р. відмовлено у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру, що було оскаржено в суді, який 01.04.2014р. виніс рішення по справі №815/558/14, де зазначив, що погоджений проект землеустрою земельної ділянки є підставою для Державної реєстрації земельної ділянки та зобов'язав кадастрового реєстратора провести реєстрацію земельної ділянки, а також даною постановою встановлено, що підчас її винесення, ще не було зареєстровано спірної земельної ділянки НОМЕР_1 пл.7,8га..
Відповідач рішення суду не виконав і реєструвати спірну земельну ділянку площею 2га відмовився з покликанням на те, що дана ділянка частково графічно накладається на земельну ділянку пл.7,8 га (НОМЕР_1).
Проте, провести реєстрацію земельної ділянки позивача цілком можливо шляхом виділу частини чи поділу уже зареєстрованої ділянки, що відповідатиме рішенню суду, яке набрало законної сили та є обовязковим для виконання усіма органами та установами, а також ст.27 Закону України «Про державний земельний кадастр», ст.56 Закону України «Про землеустрій», п.2-2 ст.79-1 ЗК України, п.107-109 постанови КМ України «Про затвердження порядку ведення державного земельного кадастру» № 1051 від 17.05.12р. на підставі поданої документації в поданому проекті: пояснюючої записки(сторінка 4 проекту); технічного завдання на складання документації(ст.7); кадастрового плану земельної ділянки(ст. 11); матеріалів польових геодезичних зйомок(ст.11,14,16); акт приймання передачі межових знаків на зберігання(ст.15); згоду органу уповноваженого здійснювати розпорядження земельними ділянками(ст.6).
Згідно п. 10 ст. 24 Закону України «Про державний земельний кадастр», державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: поділу. виділу чи об'єднання земельних ділянок.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 27 Закону України «Про державний земельний кадастр», у разі поділу, виділу або об'єднання земельних ділянок запис про державну реєстрацію земельної ділянки та кадастровий номер земельної ділянки скасовуються, а Поземельна книга на таку земельну ділянку закривається. У Поземельній книзі на земельні ділянки, сформовані в результаті поділу або об'єднання земельних ділянок, здійснюється запис про такий поділ чи об'єднання із зазначенням скасованих кадастрових номерів земельних ділянок.
Отже, відмовивши в реєстрації земельної ділянки та присвоєнні кадастрового номеру відповідач порушив вищенаведені норми чинного законодавства та реалізацію гарантованого ст.13, 14 Конституцією України та п.2 ст.1 ЗК України права власності громадян України на землю.
Таким чином, висновок суду першої інстанції по даній справі зроблений при неповному з'ясуванні судом та недоведеності обставин, які мали значення для справи, внаслідок порушення норм матеріального права що і призвело до неправильного вирішення справи по суті спору, а у відповідності до вимог ст.202 КАС України є обов'язковою підставою для скасування постановленого судового рішення і ухвалення нового рішення по справі.
Керуючись ст. 160, ст. 195, ст. 196, п.3 ч.1 ст. 198, п. п. 1, 3, 4 ч.1 ст. 202, ч.2 ст. 205, ст. 207, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволити.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2014 року у справі №813/6035/14 - скасувати та винести нову, якою позов задоволити.
Визнати протиправним та скасувати рішення кадастрового реєстратора відділу Держземагентства в Пустомитівському районі від 30.04.2014 року № РВ-4600027032014.
Зобов'язати Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства в Пустомитівському районі розглянути заяву ОСОБА_1 відповідно до вимог Закону України "Про державний земельний кадастр".
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Р.М. Гулид
Судді: С.М. Кузьмич
В.З. Улицький
Повний текст постанови виготовлено 15.06.2015 року
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2015 |
Оприлюднено | 25.06.2015 |
Номер документу | 45369476 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Глушко Ігор Володимирович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Глушко Ігор Володимирович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Гулид Роман Методійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні