Ухвала
від 19.09.2017 по справі 813/6035/14
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

19 вересня 2017 року №813/6035/14

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулкевич І.З.

секретар судового засідання Іванес Х.О.

за участю :

позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові клопотання позивача про подання звіту про виконання рішення суду та накладення штрафу за невиконання рішення суду за адміністративним позовом ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства в Пустомитівському районі, Відділ Держземагентства у Пустомитівському районі,-

в с т а н о в и в:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 17.12.2014 року в адміністративній справі №813/6035/14 за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства в Пустомитівському районі, Відділ Держземагентства у Пустомитівському районі в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.06.2015 року позов ОСОБА_1 задоволено : визнано протиправним та скасовано рішення кадастрового реєстратора відділу Держземагенства в Пустомитівському районі від 30.04.2014 року №РВ-4600027032014; зобов'язано державного кадастрового реєстратора відділу Держземагенства в Пустомитівському районі розглянути заяву ОСОБА_1 відповідно до вимог Закону України "Про державний земельний кадастр".

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 08 червня 2017 року касаційну скаргу відділу Держземагенства у Пустомитівському районі Львівської області залишено без задоволення, постанову Львівського апеляційного адміністративну суду від 09 червня 2015 року залишено без змін.

Через канцелярію суду за вхідним №19781 від 30.08.2017 року позивачем подано клопотання , в якому просить : зобов'язати кадастрового реєстратора Нагурського Р. Подати у встановлений судом строк звіт про виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.06.2015 р №876/898/15; за результатами звіту винести ухвалу про накладення штрафу на відповідача за невиконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду в розмірі 30 мін.розмірів заробітної плати; стягнути в користь позивача половину присудженої суми штрафу та зобов'язати виконати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду.

В обґрунтування клопотання зазначив, що 30.04.2014 року позивач повторно звернувся до відповідача з заявою провести державну реєстрацію земельної ділянки та прийнято рішення № РВ-4600027032014 про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру і державної реєстрації земельної ділянки. Відповідач не виконав рішення окружного адміністративного суду по справі № 813/558/14 і безпідставно відмовив в державній реєстрації земельної ділянки.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.06.15 року по справі № 876/898/15 визнано протиправним та скасовано рішення кадастрового реєстратора Нагурського Р.Л. від 30.04.2014 року № РВ-4600027032014.

01.07.2017 року позивач втретє звернувся до відповідача з заявою виконати рішення судів та провести державну реєстрацію земельної ділянки. Відповідач втретє безпідставно не виконав рішення окружних адміністративних судів і кадастровим реєстратором 14.07.2015 року прийнято рішення № РВ-4600056562015 про відмову в державній реєстрації земельної ділянки.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13.10.2015 року по справі №813/4524/15 визнано протиправним та скасовано рішення кадастрового реєстратора від 14.07.2015 року № РВ-4600056562015.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2016 року по справі №876/10942/15 залишено в силі постанову окружного адміністративного суду від 13.10.2015 року № 813/4524/15.

28.10.2015 року позивач вчетверте звернувся до відповідача з заявою виконати рішення вищеназваних судів та зареєструвати земельну ділянку.

Відповідач вчетверте не виконав рішення судів та кадастровим реєстратором 05.11.2015 року рішенням № РВ-460009862015 безпідставно відмовлено в державній реєстрації земельної ділянки.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16.05.2016 року по справі № 813/6307/15 визнано протиправним та скасовано рішення Державного кадастрового реєстратора від 05.11.2015 року № РВ-4600093862015.

Вищенаведені судові рішення підтверджують бездіяльність відповідача про виконання оскаржуваної постанови та порушення прав позивача невиконанням постанови Львівського апеляційного адміністративного суду .

Позивач в судовому засіданні повністю підтримав подане клопотання, просив задовольнити його.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату та час розгляду клопотання.

При постановлені ухвали суд виходить із наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Цій нормі кореспондують положення абзацу сьомого пункту 4 частини першої статті 163, абзацу п'ятого пункту 4 частини першої статті 207 названого Кодексу, згідно з якими у резолютивній частині постанови суду першої чи апеляційної зазначається встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіт про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може тільки під час прийняття постанови у справі.

Аналогічна думка висловлена у листі Вищого адміністративного суду України від 09.01.2013 N 28/12/13-13.

Враховуючи, що судовими рішеннями судів першої та апеляційної інстанції судовий контроль за виконанням судових рішень не встановлювався та зазначене питання судами не вирішувалось, суд не вбачає підстав для зобов'язання кадастрового реєстратора Нагурського Р. подати у встановлений судом строк звіт про виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.06.2015 р.

Крім того, суд зазначає, що ч. 1 ст. 267 КАС України визначає, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, подати у встановлений судом строк звіт про виконання його рішення. Таким чином, саме Львівський апеляційний адміністративний суд повинен вирішувати питання щодо встановлення судового контролю за виконанням свого рішення.

Враховуючи наведене, суд не знаходить підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 та вважає, що клопотання в частині подання звіту за виконанням постанови суду не підлягає задоволенню.

Щодо решти вимог позивача про про накладення штрафу на відповідача за невиконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду в розмірі 30 мін.розмірів заробітної плати за результатами звіту, стягнення в користь позивача половини присудженої суми штрафу та зобов'язання виконати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду, то такі також не підлягають до задоволення, оскільки в задоволенні вимоги в частині подання звіту про виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду відмовлено.

Керуючись ст.ст. 160,165, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

у х в а л и в:

В задоволенні клопотання позивача про подання звіту про виконання рішення суду та накладення штрафу на відповідача щодо невиконання рішення суду- відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали виготовлено 20 вересня 2017 року.

Суддя Гулкевич І.З.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.09.2017
Оприлюднено20.09.2017
Номер документу68978468
СудочинствоАдміністративне