Вирок
від 16.06.2015 по справі 1-67/2012
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 1-67/2012

Провадження №: 1/906/36/12

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2012 року селище Вигода

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючсго - судді ОСОБА_1 ,

з участю: секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника адвоката ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Вигода Долинського району Івано-Франківської області кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродження та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, який має на утриманні двох неповнолітніх дітей, інваліда третьої групи, не працюючого, не судимого -

у вчиненні злочину, передбаченого ст.263 ч.1 КК України -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_5 придбав, зберігав та носив вогнепальну зброю та бойові припаси без передбаченого законом дозволу, тобто вчинив незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами.

Злочин скоєно при наступних обставинах.

На початку листопада 2011 року ОСОБА_5 в урочищі «Під Лиса» знайшов п`ятизарядний магазинний карабін системи Мосіна зразка 1891/1930 років калібру 7,б2 мм, який є вогнепальною зброєю, та п`ять патронів, які є бойовими припасами, які, незаконно придбавши, приніс до себе додому і без передбаченого законом дозволу зберігав під дошками у своєму господарстві в селі Пшеничник Долинського району Івано-Франківської області.

22 грудня 2С11 року в селі Пшеничник Долинського району під час огляду автомобіля марки «УАЗ-452», яким керував ОСОБА_5 , працівниками міліції вилучено з салону вищевказаного автомобіля п' ятизарядний магазинний карабін системи Мосіна зразка 1891/1930 років калібру 7,62 мм, який згідно висновку експерта є придатною для стрільби вогнепальною зброєю, та два патрони калібру 7,62 мм, які згідно висновку експерта є боєприпасами, які ОСОБА_5 без передбаченого законом дозволу зберігав та носив при собі.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_5 визнав себе винним у вчиненні злочину та вказав, що на початку листопада 2011 року він поїхав на своєму автомобілі марки «УАЗ-452» до лісу заготовити дрова і в урочищі «Під лиса» знайшов білий мішок, який був підвішений на дереві. Коли він зняв його, то всередині виявив у розібраному стані деталі до карабіна та патрони в кількості 5 штук.

Заготовивши дрова, він поїхав додому, а згодом, вирішивши, що даний карабін може пригодитись йому для самозахисту, пішов до лісу і забрав мішок з деталями карабіна та патронами.

Вдома склав карабін і перевірив чи працює. Магазин не працював, тому вистріли могли здійснюватись по одному, а ствол мушки був роздутий. Ззовні карабін був поржавілий. Номерів на карабіні не виявив, вирішив заховати його, щоб дружина і діти не знайшли, під дошками у своєму господарстві. Про те, що знайшов у лісі карабін та патрони, нікому не говорив.

Через кілька днів змастив карабін автомобільним маслом і знову заховав. Пізніше вирішив попробувати вистрілити з даного карабіну, тому пішов в урочище «Бори», де закрутив ствол та двічі вистрілив у землю.

Наступного дня почистив карабін і знову заховав у схованку. З того часу більше карабіном не користувався.

Перед святом Св.Миколая до нього зателефонував односельчанин ОСОБА_6 і попросив продати карабін, але він відмовився.

22.12.2011 року до нього знову зателефонував ОСОБА_6 і сказав, що хоче подивитись на карабін, тому в телефонній розмові вони домовились зустрітись біля церкви. Він взяв з собою карабін, три патрони і поїхав своїм автомобілем марки «УАЗ-452» на зустріч.

ОСОБА_6 сидів у автомобілі марки «Жигулі», за кермом якого знаходився незнайомий йому чоловік. Разом вони вирішили поїхати до річки Мізунька, де ОСОБА_6 раз вистрілив з карабіна, після чого вони повернулися в село Пшеничних Долинського району Івано-Франківської області. В центрі села до них під`їхав автомобіль марки ВАЗ «2106» білого кольору, який зупинився поруч і з якого вийшли працівники міліції та попросили його вийти з автомобіля, після чого вилучили карабін і 2 патрони. Карабін зберігав для самооборони і наміру продавати не мав.

Кається у вчиненому, просить суворо не карати його.

За клопотанням підсудного суд визнає недоцільним проводити дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, оскільки учасники судового розгляду проти цього не заперечують, підсудний визнав свою вину, його показання відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються, просить суд не допитувати свідків по даній спразі і не досліджувати інші докази, його позиція є добровільною та істинною, розуміє, що в разі оскарження вироку він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини в апеляційному порядку.

Аналізуючи зібрані по справі докази, суд вважає доведеною вину підсудного у вчиненні злочину, правильною кваліфікацію його дій за ст.263 ч.1 Кримінального кодексу України, оскільки він придбав, зберігав та носив вогнепальну зброю та бойові припаси без передбаченого законом дозволу, тобто вчинив незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами.

Обираючи покарання підсудному, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним злочину та його особу: те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиросердечно розкаявся у вчиненому та активно сприяв розкриттю злочину, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні двох .неповнолітніх дітей, є інвалідом третьої групи.

Щире каяття підсудного та активне сприяння розкриттю злочину суд визнає за обставини, які пом`якшують покарання підсудного; обставин, які обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.

З урахуванням обставин, які пом`якшують покарання підсудного та істотно зніжують ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, особи підсудного: він вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується по місцю проживання, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, є інвалідом третьої групи, суд вважає за необхідним призначити підсудному ОСОБА_5 покарання з застосуванням ст.69 КК України, тобто перейти до іншого, більш м`якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті 263 ч.1 КК України.

Науково- дослідним експертно-криміналістичним центром при управлінні МВС України в Івано-Франківській області заявлено вимоги про відшкодування витрат на загальну суму 1294,08 гривень, які були затрачені на проведення експертиз згідно рахунків № 23/279 (а.с.100) та №23/281 (а.с.109);

Суд вважає, що вимоги Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при управлінні МВС України в Івано- Франківській області, заявлені в ході досудового слідства про відшкодування витрат на загальну суму 1294,08 гривень за надані експертні, послуги підлягають до задоволення, оскільки відповідно до ст.93 КПК України, судові витрати, які складаються із сум, виданих або які мають бути видані експертам, спеціалістам, покладаються на засуджених.

Питання речових доказів суд вирішує у відповідності з вимогами ст.81 КПК України.

Керуючись ст.ст.323, 324 Кримінально-процесуаль ного кодексу України, суд -

З А С У Д И В:

ОСОБА_5 визнати винним за ст.263 ч.1 Кримінального кодексу України та з застосуванням ст.69 Кримінального кодексу України покарати штрафом у розмірі 1500 (одна тисяча п`ятсот) гривень.

Запобіжний захід щодо засудженого ОСОБА_5 - підписку про невиїзд - залишити без зміни до вступу вироку в законну силу.

Стягнути із засудженого ОСОБА_5 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при управлінні МВС України в Івано-Франківській області 1294 (одну тисячу двісті дев`яносто чотири) гривні 08 копійок витрат, пов`язаних з наданням експертних послуг (УКД Івано-Франківської області код 25574765 МФО 836014 р/р 31255272210165 банк одержувач УКД Івано-Франківської області для НДЕКЦ при УМВС в Івано-Франківській області за експертні послуги).

Речові докази: один магазинний п`ятизарядний карабін системи Мосіна зразка 1391/1930 років калібру 7,62x53 промислового виробництва (а.с.75) та два гвинтівочні патрони до вогнепальної зброї 7,63 мм (а.с.79), які знаходяться на зберіганні з кімнаті речових доказів УМВС в Івано- Франківській області - знищити.

Апеляція на вирок суду може бути подана протягом п`ятнадцяти діб з часу його проголошення через Долинський районний суд до апеляційного суду Івано-Франківської області.

Суддя:

СудДолинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення16.06.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу45614407
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-67/2012

Постанова від 07.05.2013

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Борняк Р. О.

Постанова від 10.04.2013

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Борняк Р. О.

Постанова від 29.02.2012

Кримінальне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

Мельник І. І.

Постанова від 24.10.2012

Кримінальне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

Мельник І. І.

Вирок від 16.06.2015

Кримінальне

Долинський районний суд Івано-Франківської області

Пулик В. В.

Вирок від 18.11.2013

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Борняк Р. О.

Постанова від 27.02.2013

Кримінальне

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Скуляк І. А.

Вирок від 02.01.2013

Кримінальне

Новоселицький районний суд Чернівецької області

Вівчар Г. А.

Постанова від 05.09.2012

Кримінальне

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Скуляк І. А.

Постанова від 12.04.2012

Кримінальне

Станично-Луганський районний суд Луганської області

Соболєв Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні