ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
10.07.2015 Справа № 904/2123/15
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Білецької Л.М. (доповідач),
суддів: Лисенко О.М., Паруснікова Ю.Б.,
розглянувши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ШУНТ" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 25.05.2015 року у справі №904/2123/15
за позовом публічного акціонерного товариства "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО", м. Дніпропетровськ
до товариства з обмеженою відповідальністю "ШУНТ", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг Дніпропетровська область
про стягнення 8 687,51 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 25.05.2015 року у даній справі (суддя Золотарьова Я.С.) позов задоволений частково. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "ШУНТ" на користь публічного акціонерного товариства "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО" – 7 369,34 грн. сума вартості активної електроенергії, недорахованої в результаті порушення Правил користування електричною енергією. В іншій частині позову відмовлено.
Не погодившись з рішенням господарського суду, до Дніпропетровського апеляційного господарського суду звернувся відповідач із апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржуваний судовий акт.
Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам статей 94, 95 ГПК України, апеляційний господарський суд дійшов висновку про її повернення.
Так, частина 3 ст. 94 ГПК України передбачає, що до скарги додаються докази сплати судового збору.
Визначення поняття судового збору міститься в ст. 1 Закон України «Про судовий збір» (далі - Закон) - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ст. 3 наведеного Закону судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Стаття 4 Закону містить вичерпний перелік розміру ставок судового збору. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», рівень мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1 218,00 гривень.
Підпункт 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 50% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру – 50% ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Таким чином, виходячи з наведеної норми закону, сума судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 25.05.2015 року у справі становить 913,50 грн.
При ознайомленні з доданими до апеляційної скарги додатками, колегія суддів встановила, що відповідачем не надано доказів сплати судового збору в визначених законом розмірах, що є підставою для поранення скарги заявнику.
Відповідно до частини 1 пункту 2.22 пленум ВГС України від 21.02.2013 року №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) повертається господарським судом з підстав, передбачених ГПК, а саме, зокрема, пунктом 3 частини першої статті 97.
В силу пункту 3 частини 1 статті 97 ГПК України апеляційна скарга (подання) не приймається до розгляду та повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Апеляційний господарський суд вважає за необхідне довести до відома відповідача, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 97 ГПК України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
Керуючись статтями 86, 97 ГПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну товариства з обмеженою відповідальністю "ШУНТ" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 25.05.2015 року у справі №904/2123/15 повернути відповідачу без розгляду.
Головуючий суддя Л.М. Білецька
Суддя О.М. Лисенко
Суддя Ю.Б. Парусніков
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2015 |
Оприлюднено | 15.07.2015 |
Номер документу | 46473711 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Суховаров Артем Володимирович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Білецька Людмила Миколаївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні