Справа №1-406/10р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2010року Броварський міськрайонний суд Київської області
в складі: головуючого-судді Лопатинської С.П.
при секретарі Бурій І.Д.
з участю прокурора Таран Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Бровари кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1 ,10.02.1988р.народження,уродженця та жит. ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , неодруженого, офіційно непрацюючого, згідно ст.. 89 КК України не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ст..190 ч.1 КК України,
В с т а н о в и в :
ОСОБА_1 15.07.10р. близько 14 год. перебував біля супермаркету «Перехрестя», що по вул.. Гагаріна, 16 м. Бровари Київської області, де помітив ОСОБА_2, який йшов по вказаній вулиці. Підійшовши до ОСОБА_2, ОСОБА_1 почав з ним спілкуватися і в ході розмови помітив у ОСОБА_2 мобільний телефон «Nokia 6120 Classic «, після чого вирішив шляхом обману заволодіти даним мобільним телефоном. Попросивши у ОСОБА_2 вказаний мобільний телефон під приводом зателефонувати, ОСОБА_1 взяв у ОСОБА_2. мобільний телефон вартістю 750 грн., в який вставив свою сім - картку і зробив вигляд, що телефонує.
Після цього, ОСОБА_1, щоб мати можливість безперешкодно залишити місце скоєння злочину, повідомив ОСОБА_2 неправдиві відомості про те, що поверне йому мобільний телефон, після чого направився разом з мобільним телефоном ОСОБА_2 з місця скоєння злочину.
В подальшому ОСОБА_1 зустрів свого знайомого ОСОБА_3, повідомивши останньому неправдиві відомості , що це його мобільний телефон і попросив ОСОБА_3 закласти даний мобільний телефон у ломбард, гроші отримані за викрадений телефон він витратив на власні потреби. Внаслідок злочинних дій ОСОБА_1 ОСОБА_2 було завдано матеріальної шкоди на суму 750 грн.
Допитаний судом підсудний ОСОБА_1 винним себе в предВ»явленному обвинуваченні при обставинах, викладених в обвинувальному висновку та описовій частині вироку визнав повністю, в скоєному щиро розкаявся. Вказав, що дійсно 15.07.10р. близько 14год. перебував біля супермаркету «Перехрестя» по вул.. Гагаріна, 16 м. Бровари, де зустрів наглядно знайомого ОСОБА_2, в якого побачив мобільний телефон та вирішив заволодіти шахрайським шляхом. Він попросив у потерпілого телефон зателефонувати, вставив свою сім - картку і став відходити у сторону. Телефон ненавмисно впустив і він отримав пошкодження. Через деякий час зустрів знайомого і попросив закласти телефон у ломбард, сказавши , що телефон його. Максим заклав телефон, гроші віддав йому, які він потратив на власні потреби. Потерпілому заподіяну шкоду відшкодував .
Враховуючи те, що учасниками судового розгляду не оспорювались фактичні обставини справи і судом встановлено, що учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви у добровільності та істинності їх позиції,вислухавши думку учасників судового розгляду та розВ»яснивши їм положення ст.299 КПК України про те,що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку,суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин ,які ніким не оспорюються,за виключенням документів,що характеризують особу підсудного.
Таким чином, суд приходить до висновку,що вина ОСОБА_1 доведена повністю і його вірно кваліфіковані за ст.190ч.1 КК України, оскільки він умисно заволодів чужим майном шляхом обману( шахрайство).
Призначаючи підсудному покарання, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, дані про особу підсудного.
Суд визнає обставинами ,які помВ»якшують покарання підсудному-щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування заподіяної шкоди та які обтяжують - судом не встановлено.
Враховуючи наведені вище обставини,обставини,які помВ»якшують покарання, дані про особу підсудного, який згідно ст.. 89 КК України не судимий, позитивно характеризується по місцю проживання, не перебуває на обліку в лікаря нарколога та психіатра, добровільно шкоду потерпілому відшкодував, думку потерпілого, який просить суворо не карати підсудного , суд вважає, що перевиховання і виправлення підсудного можливо без ізоляції його від суспільства, при призначенні покарання у вигляді громадських робіт. Суд вважає, що саме таке покарання буде достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.
Цивільний позов не заявлявся.
Судових витрат по справі немає.
Речові докази : мобільний телефон «Nokia 6120 Classic « (а.с.11) необхідно залишити в розпорядженні потерпілого ОСОБА_2
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, ст.ст. 103,100 КК України суд
З а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винним за ст.190ч.1КК України та призначити покарання - 120( сто двадцять) годин громадських робіт.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу ОСОБА_1 залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Речові докази: мобільний телефон «Nokia 6120 Classic « (а.с.11) - залишити в розпорядженні потерпілого ОСОБА_2
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд протягом пВ»ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя С.П. Лопатинська
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2010 |
Оприлюднено | 23.07.2015 |
Номер документу | 46932272 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Лопатинська С. П.
Кримінальне
Сніжнянський міський суд Донецької області
Бикадоров Віктор Миколайович
Кримінальне
Балаклавський районний суд міста Севастополя
Курнякова Тамара Аркадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні