Постанова
від 08.12.2011 по справі 33-812/11
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 33-812/2011 р. Головуючий 1 інстанції: Глоба М.М.

Категорія: ст.172-2 КУпАП Суддя-доповідач: ОСОБА_1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

6 грудня 2011 року м.Харків

Суддя апеляційного суду Харківської області Остапчик С.В., за участю апелянта ОСОБА_2, ОСОБА_3 та прокурора Константінова К.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду Харківської області апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_2 на постанову Вовчанського районного суду Харківської області від 28 жовтня 2011 року у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно

ОСОБА_3, який народився 4 серпня 1975 року у м.Харкові, громадянина України, одруженого, працює головним інспектором СМО №1 відділу митного оформлення В«ПлетенівкаВ»митного поста В«АвтомобільнийВ»Харківської обласної митниці, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,

В С Т А Н О В И В :

28 жовтня 2011 року постановою Вовчанського районного суду Харківської області ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 5.100 гривень.

В постанові суд першої інстанції зазначив, що ОСОБА_3, обіймаючи посаду головного інспектора СМО №1 відділу митного оформлення В«ПлетенівкаВ»митного поста В«АвтомобільнийВ»Харківської обласної митниці та маючи спеціальне звання інспектора митної служби третього рангу, допустив порушення встановлених законом обмежень щодо використання службових повноважень та пов’язаних з цим можливостей з прийняттям за це обіцянки/пропозиції вигоди у розмірі, що не перевищує ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 3 липня 2011 року ОСОБА_3 під час виконання своїх обов’язків прийняв пропозицію ОСОБА_4 щодо безперешкодного переміщення останньої на автомобілі В«Шевроле АвеоВ»№АХ7245АЕ насосів через державний кордон України до Російської Федерації через пункт пропуску В«ПлетенівкаВ»шляхом рекомендацій та вказівок по розміщенню насосів в салоні автомобіля, накриттям їх особистими речами, за що ОСОБА_4 було запропоновано йому матеріальну винагороду в сумі 100 доларів США (797 грн 17 коп) за один насос.

3 листопада 2011 року адвокат ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_3, подала апеляційну скаргу на постанову Вовчанського районного суду Харківської області від 29 жовтня 2011 року. Апелянт просила її скасувати, а провадження у справі закрити у зв’язку з відсутністю в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення. Свої вимоги апелянт мотивувала тим, що вказана в постанові сума 797 грн. 17 коп. менше п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто дії ОСОБА_3 не підпадають під ч.2 ст.172-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення. В постанові суду відсутня вказівка на здійснення ОСОБА_3 будь-якого сприяння в неправомірному переміщенні насосів через кордон, є вказівка лише на згоду ОСОБА_3 на здійснення сприяння ОСОБА_5 Проте, згода на здійснення сприяння не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення, закон не містить заборону службовим особам давати будь-які обіцянки громадянам при умові, що вони нічого не роблять для виконання своїх протиправних обіцянок. Апелянт посилається на те, що висновки суду не підтверджуються поясненнями свідка ОСОБА_6, який вказав, що йому нічого не відомо про наявність будь-яких домовленостей між ОСОБА_3 та ОСОБА_5, а пояснення свідка ОСОБА_5 не можуть бути прийняті до уваги, як особи зацікавленої у даній справі, оскільки вона незаконно займалась по даній справі незаконною оперативно-розшуковою діяльністю.

Вислухавши доводи апелянта, пояснення ОСОБА_3 та думку прокурора, перевіривши матеріали справи, прихожу до висновку, що апеляція ОСОБА_2 підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статей 9,23 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила правопорушення.

Законом України В«Про засади запобігання і протидії корупціїВ»встановлені обмеження щодо використання службового становища, а саме: заборона використовувати свої службові повноваження та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у зв'язку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.

Частина 2 статті 172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за порушення особою встановлених законом обмежень щодо використання службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей з одержанням за це неправомірної вигоди у розмірі, що не перевищує ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З матеріалів справи вбачається, що 29 вересня 2011 року старшим оперуповноваженим 4 відділу ГВ БКОЗ УСБУ в Харківській області складено протокол про адміністративне правопорушення в якому зазначено, що 3 липня 2011 року ОСОБА_3 під час виконання своїх службових обов’язків головного інспектора СМО №1 відділу митного оформлення В«ПлетенівкаВ»митного поста В«АвтомобільнийВ»Харківської обласної митниці, використовуючи свої службові повноваження, одержав від громадянки ОСОБА_5 грошові кошти в сумі 300 доларів США, що за курсом валют НБУ станом на 3 липня 2011 року становить 2.391 грн.51коп., за безперешкодне переміщення нею трьох насосів самовсмоктуючих центробіжно-віхревих СЦЛ-00А на своєму автомобілі В«Шевроле АвеоВ»№АХ7245АЕ.

Допитана як свідок ОСОБА_5 в суді першої інстанції пояснила, що в телефонній розмові 3 липня 2011 року ОСОБА_3 дав їй поради як приховати від митного контролю три насоси і безперешкодно перетнути з ними кордон України на автомобілі, а саме: під’їхати до пункту пропуску В«ПлетнівкаВ»до 16 години та розмістити насоси на задньому сидінні, накривши їх речами. Під’їхавши до пункту пропуску, ОСОБА_5 передала ОСОБА_3 300 гривень за безперешкодне перевезення насосів через кордон до Росії та отримала від нього поради щодо поводження з російськими митниками, щоб вони не помітили насоси. Решту обумовленої суми грошей ОСОБА_5 повинна була передати ОСОБА_3 наступного разу.

Факт телефонної розмови 3 липня 2011 року, під час якої ОСОБА_3 надавав поради ОСОБА_5 як приховати від митного контролю насоси підтверджується протоколом за результатами оперативно-розшукового заходу зняття інформації з каналів зв’язку від 14 липня 2011 року, складений працівником Управління СБУ у Харківській області, а також висновком фоноскопічного дослідження, проведеного 22 вересня 2011 року спеціалістами НДЕКЦ при ГУМВС України в Харківській області.

Законність проведення оперативно-розшукових заходів, пов’язаних з тимчасовим обмеженням прав і свобод, стосовно ОСОБА_7 підтверджується листом в.о.заступника голови апеляційного суду Харківської області від 28 листопада 2011 року.

Свідок ОСОБА_6, інспектор СМО №1 відділу митного оформлення В«ПлетнівкаВ»пояснив, що 3 липня 2011 року за вказівкою старшого зміні ОСОБА_3 від поставив особистий дату-штамп №441 на контрольних талонах для проведення по В«зеленому коридоруВ»автомобіля В«Шевроле АвеоВ» , яким керувала ОСОБА_5 Свідок не оглядав цей автомобіль, проте бачив в ньому речі на задньому сидінні.

Проаналізувавши перелічені та інші обставини справи суд першої інстанції дійшов цілком обґрунтованого висновку про винність ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і в межах санкції цієї статті, з урахуванням особи правопорушника, з дотриманням вимог статей 1,23,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, призначив справедливе стягнення, достатнє для виконання його мети: виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Доводи апелянта цей висновок не спростовують.

Разом з тим, посилання суду першої інстанції на доказ у вигляді аудіозаписів, зроблених ОСОБА_4 з використанням диктофону В«ОлімпусВ» , є необгрунтованим. В матеріалах справи відсутні докази законності здійснення ОСОБА_4 оперативно-розшукових заходів у вигляді прихованого фіксування змісту розмов.

Посилання на доказ, отриманий незаконним шляхом, підлягає виключенню з мотивувальній частини постанови суду.

Беручи до уваги наведене, керуючись ст.294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_2 задовольнити частково.

Змінити постанову Вовчанського районного суду Харківської області від 28 жовтня 2011 року, якою ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 5.100 гривень, виключивши з її мотивувальної частини посилання на доказ у вигляді протоколу аудіозаписів, зроблених ОСОБА_4 з використанням диктофону В«ОлімпусВ» .

В іншій частині постанову Вовчанського районного суду Харківської області від 28 жовтня 2011 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя Остапчик С.В.

СудАпеляційний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення08.12.2011
Оприлюднено23.07.2015
Номер документу47055297
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —33-812/11

Постанова від 22.12.2011

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Львівської області

Михайлишин Г. Я.

Постанова від 08.12.2011

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Харківської області

Остапчик С. В.

Постанова від 17.08.2011

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Донецької області

Залізняк Р.М.

Постанова від 01.07.2011

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Деркач Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні