Справа № 2-н-77/08
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2015 року суддя Подільського районного суду м.Києва Декаленко В. С. , розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 2-Н-77/08 від 13.02.2008 року та постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 46036563 від 19.01.2015 року,-
В С Т А Н О В И В :
Заявник звернувся до суду із заявою про скасування судового наказу № 2-Н-77/08 від 13.02.2008 року та постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 46036563 від 19.01.2015 року.
Дослідивши матеріали заяви, приходжу до висновку, що вона (заява) подана з порушенням вимог чинного цивільно-процесуального законодавства, які ставляться до її форми та змісту, а тому підлягає залишенню без руху для усунення недоліків, виходячи з наступних підстав.
Стаття третя ЦПК України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ч. 1 ст. 118 ЦПК України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється, з дотриманням порядку, встановленого частинами другою і третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається визначеному судді.
Відповідно до ч.1 ст. 105-1 ЦПК України, боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Частини 2 та 3 ст. 105-1 ЦПК України встановлюють обов'язкові вимоги до змісту та форми заяви про скасування судового наказу, обов'язок дотримання яких покладається на заявника.
Так відповідно до зазначених норм ЦПК України, заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
У заяві про скасування судового наказу має бути зазначено: 1) найменування суду, в який подається заява; 2) ім'я (найменування) стягувача та боржника, а також ім'я (найменування) представника боржника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження; 3) наказ, що оспорюється; 4) посилання на обставини, які свідчать про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача; 5) посилання на докази, якими боржник обґрунтовує свої заперечення проти вимог стягувача; 6) перелік документів, що додаються до заяви. Заява підписується боржником або його представником і подається з її копією та копіями доданих до неї документів для надання стягувачеві.
Мною встановлено, що незважаючи на вимоги вищезазначених норм цивільно-процесуального Закону, заявником не подано до суду заяву про скасування судового наказу у формі та з дотриманням вимог визначених ст. 105-1 ЦПК України, а саме останнім не зазначено найменування стягувача та його місцезнаходження, не вказано обставин, які свідчать про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача та не надано доказів в підтвердження своїх заперечень проти вимог стягувача, не надано всіх документів, які ним значенні в переліку додатків до заяви та не надано копії заяви та копії доданих до неї документів для надання стягувачу.
Крім того, заявником не обґрунтовано нормами процесуального права підстави включення до змісту заяви про скасування судового наказу вимог про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження зважаючи на те, що порядок оскарження рішень державних виконавців визначений окремими нормами ЦПК України (ст.ст. 383-389) та ЗУ «Про виконавче провадження» і поєднання зазначених вимог із вимогами про скасування судового наказу норми зазначених законів не допускають.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про доведеність тієї обставини, що подана заявником заява не може вважатися такою, що відповідає вимогам чинного цивільно-процесуального законодавства, які ставляться до її форми та змісту.
Відповідно до ч. 6 ст. 105-1 ЦПК України, до неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу застосовуються норми статті 121 цього Кодексу.
Стаття 121 ЦПК України визначає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 11, 73, 118, 105-1, 121 ЦПК України,-
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 2-Н-77/08 від 13.02.2008 року та постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 46036563 від 19.01.2015 року - залишити без руху.
Надати заявнику строк в 3 (три) дні з дня отримання ухвали, для усунення недоліків.
Роз'яснити заявнику, що в разі невиконання вимог ухвали в указаний термін, матеріали заяви будуть вважатись неподаними і повернуті йому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяВ. С. Декаленко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2015 |
Оприлюднено | 24.07.2015 |
Номер документу | 47104422 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Декаленко В. С.
Цивільне
Великоберезнянський районний суд Закарпатської області
Животов Є. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні