27/36-08
Україна
Харківський апеляційний господарський суд
УХВАЛА
про відмову у прийнятті апеляційної скарги
"25" вересня 2009 р. Справа № 27/36-08
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Погребняк В. Я., суддя Афанасьєв В.В. ,суддя Шевель О. В.
розглянувши в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача вх. №2958Х/3-9 на ухвалу господарського суду Харківської області від 21.09.09 по справі № 27/36-08
за позовом Акціонерного страхового товариства "Вексель" Харківська філія, м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "С.К.С.М.", м. Харків
про стягнення 274865,71 грн.,
встановила:
Ухвалою господарського суду Харківської області від 21.09.2009 року у справі №27/36-08 (суддя Мамалуй О.О.) розгляд справи відкладено на 07.10.2009 року на 12:30 та п.2 даної ухвали відмовлено у задоволенні клопотання ТОВ "С.К.С.М." про залучення до участі у справі прокуратури м. Харкова.
Відповідач з даною ухвалою суду не погодився, звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить її скасувати в частині відмови у задоволенні клопотання ТОВ "С.К.С.М." про залучення до участі у справі прокуратури м. Харкова та винести нову ухвалу, якою клопотання ТОВ "С.К.С.М." задовольнити.
Перевіривши матеріали справи та апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що у прийнятті даної скарги має бути відмовлено зважаючи на таке.
Частина 1 статті 4 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що господарський суд вирішує господарські спори, зокрема, на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України.
Статтею 129 Конституції України встановлені основні засади судочинства, до яких віднесено, зокрема, законність та забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в статті 12 Закону України "Про судоустрій України", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне оскарження судового рішення.
Таким чином, реалізація конституційного права на апеляційне оскарження судового рішення названим законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.
Статтею 106 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно з частиною 4 статті 29 Господарського процесуального кодексу України, прокурор, який бере участь у справі, несе обов'язки і користується правами сторони, крім права на укладення мирової угоди. Разом з тим, нормами Господарського процесуального кодексу України, зокрема, статтею 24, не передбачено можливість оскарження ухвали про залучення (відмову у залученні) до участі у справі іншої сторони. Процесуальний порядок вступу у справу прокурора регламентовано статтею 29 Господарського процесуального кодексу України, однак даною статтею також не передбачено можливості оскарження ухвали суду про залучення (або відмову у залученні) прокурора до участі у справі.
Отже твердження заявника апеляційної скарги про те, що ухвала місцевого господарського суду від 21.09.2009 року у даній справі в частині відмови у задоволенні клопотання про залучення до участі у справі прокуратури м. Харкова підлягає скасуванню, є юридично неспроможним та зроблене при довільному трактуванні норм чинного законодавства.
У зв'язку з чим колегія суддів вважає, що подання відповідачем апеляційної скарги на судовий акт, що не підлягає оскарженню, свідчить про недотримання заявником скарги приписів частини 3 статті 22 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Разом з цим, колегія суддів апеляційного господарського суду зазначає, що верховенство права, передбачене конституційною нормою щодо апеляційного оскарження судового рішення, не позбавляє сторону у справі на право апеляційного оскарження судового рішення місцевого господарського суду після розгляду цієї справи по суті, як то передбачає чинне законодавство.
При таких обставинах колегія суддів дійшла висновку, що відповідних правових підстав для прийняття до провадження апеляційної скарги відповідача не існує.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 22, 24, 29, 86, 91, статтею 106 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,-
ухвалила:
1.Відмовити у прийнятті апеляційної скарги ТОВ "С.К.С.М.".
2. Повернути заявнику матеріали скарги разом з доданими до неї документами на 6 аркушах, в тому числі: апеляційна скарга на 3 арк., фіскальний чек №8142 від 22.09.2009р. на 1 арк., поштовий опис від 22.09.2009р. на 1 арк., к/довіреності б/н від 12.03.2009р. на 1 арк.
Головуючий суддя Погребняк В. Я.
Суддя Афанасьєв В.В.
Суддя Шевель О. В.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2009 |
Оприлюднено | 28.09.2009 |
Номер документу | 4745945 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Афанасьєв В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні