Справа № 2-о-19/2011 р
Рішення
іменем України
18 квітня 2011 року м. Долина
Долинський районний суд в Івано-Франківській області в складі: головуючої: судді Монташевич С.М.,
народних засідателів: Мочернюка І.В., Сарабрина І.Ю.,
секретаря: Гаврилюк Л.С.,
з участю заявниці: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Долини справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа відділ опіки та піклування Княжолуцької сільської ради, про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки і призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця просить суд визнати її чоловіка ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, недієздатним, встановити над ним опіку та призначити її опікуном.
Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_2 являється інвалідом II групи дитинства. Останнім часом стан його здоров’я погіршився, внаслідок психічного розладу він не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними і у зв»язку з цим може бути визнаний недієздатним.
Визнання чоловіка недієздатним необхідно для встановлення опіки над ним та призначення її опікуном.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 повністю підтримала заявлені вимоги, зіславшись на вищевикладені обставини, пояснила, що її чоловік є інвалідом дитинства. Внаслідок перенесеної у шестимісячному віці травми голови її чоловік ОСОБА_2 оглух. Він не чує і не розмовляє. Школу ОСОБА_2 не закінчив, він неписемний, робить по господарству тільки нескладну роботу. На даний час через хворобу та похилий вік він не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Просила заяву задоволити.
Суд, вислухавши пояснення заявниці, дослідивши та оцінивши в судовому засіданні докази в їх сукупності, вважає, що дана заява підставна і підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
В ч. 1 ст. 60 ЦК України передбачено, що суд встановлює опіку над фізичною особою в разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Про те, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, є інвалідом дитинства другої групи, інвалідність встановлена довічно, свідчить довідка серії И-73 № 183493 (а.с. 7).
Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов і сімейних обставин від 18.02.2011 року комісія засвідчила, що ОСОБА_2 проживає з дружиною ОСОБА_1 Квартирно-житлові умови задовільні. ОСОБА_2 - інвалід дитинства, потребує стороннього догляду (а.с. 8).
Відповідно до акту № 86 амбулаторної судово-психіатричної експертизи від 14.03.2011 року на досліджуваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, для вирішення питання дієздатності експертна комісія прийшла до висновку, що підекспертний ОСОБА_2 страждає стійким хронічним психічним розладом - помірною розумовою відсталістю. Зазначене захворювання позбавляє підекспертного ОСОБА_2 здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними (а.с. 16-18).
Факт родинних відносин між заявницею та ОСОБА_2 підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії І-НМ № 434057 від 10.11.1984 року, в якому зазначено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 уклали шлюб 10.11.1984 року, актовий запис № 28, прізвище дружини після укладення шлюбу ОСОБА_2 (а.с. 4).
Відповідно до довідки, виданої Княжолуцькою сільською радою, від 18.02.2011 року по вул. Поперечна, 13 в с. Княжолука Долинського району зареєстровані ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 6).
Як встановлено в судовому засіданні інших родичів, які б могли бути опікуном ОСОБА_2, немає.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Княжолуцької сільської ради № 68 від 30.03.2011 року було вирішено звернутися до Долинського районного суду з проханням призначити опікуном ОСОБА_1 над інвалідом II групи дитинства ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований і проживає ІНФОРМАЦІЯ_4. Призначеного опікуна ОСОБА_1 залишити права відчуження домоволодіння та позбавлення права на житло ОСОБА_2 (а.с. 19).
Таким чином суд приходить до висновку, що оскільки ОСОБА_2 страждає на психічний розлад, який істотно впливає на його здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, є підстави для визнання його недієздатним та встановлення опіки над ним.
В судовому засіданні встановлено, що заявниця є дружиною ОСОБА_2, який є інвалідом II групи дитинства, потребує постійного стороннього догляду та допомоги, страждає стійким хронічним психічним розладом. Інших родичів у ОСОБА_4, які б могли бути його опікуном, немає. Враховуючи те, що виконком Княжолуцької сільської ради просить призначити його опікуном заявницю, суд вважає, що дану заяву слід задоволити.
На підставі ст.ст. 39-41, 60 Цивільного кодексу України, керуючись ст.ст. 208, 209, 213, 215, 218, 226, 241 Цивільного процесуального України, суд, -
РІШИВ:
Заяву задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_6, недієздатним.
Встановити опіку над недієздатним ОСОБА_2.
Призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, опікуном над недієздатним ОСОБА_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.
Суддя:
Народні засідателі:
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2011 |
Оприлюднено | 03.09.2015 |
Номер документу | 47806636 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Монташевич С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні