Ухвала
від 04.08.2015 по справі 607/12899/15-к
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

04.08.2015 Справа №607/12899/15-к

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,, за участю старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 , про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 , звернувся в суд в рамках кримінального провадження за № 12015210000000258, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 липня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, із клопотанням про арешт майна, а саме вилученого 30.07.2015 року у ОСОБА_5 в ході затримання останнього та особистого обшуку паспорта на ім`я ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , мобільний телефон Nokia чорного кольору із сім-картою «Київстар», оскільки вилучені речі можуть в подальшому бути використані, як доказ факту чи обставин кримінальних правопорушень, а також з метою проведення технічних експертиз.

У судовому засіданні старший слідчий в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_3 , вивчивши клопотання та додані до нього копії документів, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як вбачається із клопотання, 28 квітня 2015 року ОСОБА_5 подав у Реєстраційну службу Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області, за адресою м. Тернопіль вул. Київська, ЗА завідомо неправдивий офіційний документ - паспорт громадянина України на прізвище ОСОБА_6 , в якому вклеєна фотокартка ОСОБА_5 , в результаті чого на ОСОБА_6 , як власника, було перереєстровано TOB «Тернопіль Юніверсал», на рахунок якого № НОМЕР_1 , відритий в ПАТ «ВТБ банк», в період з 14 по 20 липня 2015 року, перераховано кошти в сумі 438000 гривень, здобуті злочинним шляхом.

Також ОСОБА_5 , будучи власником TOB «Тернопіль Юніверсал», в період з 14 по 19 липня 2015 року, використовуючи POS-термінал, серійний номер НОМЕР_2 , наданий TOB «Тернопіль Юніверсал» ПАТ КБ «ПриватБанк», здійснив 21 операцію перерахування коштів з карток іноземних банків, через рахунок ПАТ КБ «ПриватБанк», на рахунок TOB «Тернопіль Юніверсал», відкритий в ПАТ «ВТБ банк» № НОМЕР_1 на суму 438000 гривень. Крім того ОСОБА_5 , будучи власником TOB «Івано-Франківськ Тур», в період з 18 по 19 липня 2015 року, використовуючи POS-термінал, наданий TOB «Івано-Франківськ Тур» ПАТ КБ «ПриватБанк», серійний номер SIF0FZQ, здійснив 26 операції перерахування коштів з карток іноземних банків, через рахунок ПАТ КБ «ПриватБанк», на рахунок TOB «Івано-Франківськ Тур», відкритий в AT «Райффайзен Банк Аваль» № НОМЕР_3 на суму 882706,06 гривень. Також ОСОБА_5 , в період з 16 по 19 липня 2015 року, в и кор истовуючи POS-термінал, наданий TOB «Діскавері Тур» ПАТ КБ «ПриватБанк», серійний номер S1TE09KU здійснив 84 операції перерахування коштів з карток іноземних банків, через рахунок ПАТ КБ «ПриватБанк», на рахунок TOB «Діскавері Тур», відкритий в ПАТ «Альфа-Банк» № НОМЕР_4 на суму 10969930 гривень, а в подальшому на рахунки TOB «Колеснік Тревел Груп», відкритий в AT «Сбербанк Росії» № НОМЕР_5 та ПП «Астері тур», відкритий в ПАТ «ВТБ банк» № НОМЕР_6 .

31 липня 2015 року ОСОБА_5 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358 та ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України, за фактами використання підробленого документа та замаху на шахрайство вчиненного в особливо великих розмірах, організованою групою осіб.

Причетність ОСОБА_7 до вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень, підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: інформацією, наданою ПАТ КБ «Приват Банк»; інформацією, отриманою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; протоколом проведення обшуку.

В ході затримання та особистого обшуку ОСОБА_5 30.07.2015 року виявлено та вилучено: паспорт на ім`я ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , мобільний телефон Nokia чорного кольору із сім-картою «Київстар».

В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що вказані матеріальні об`єкти використовувалися ОСОБА_5 в ході здійснення ним злочинної діяльності та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Згідно ст. ст. 167, 170 КПК України, арешт майна проводиться на підставі ухвали слідчого судді з метою тимчасового позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно, крім того арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч. 2 ст. 167 КПК України.

Крім того як вбачається з ч. 3 ст. 170 КК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

За таких обставин, враховуючи те, що вказані вилучені речі належать до категорій, зазначених в ст. 167 КПК України, а саме: використані як знаряддя вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та є предметом кримінального правопорушення.

Одночасно роз`яснюю, що згідно ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково, якщо буде доведено, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 167, 170, 172, 173 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 , про арешт майна, задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке було вилучено 30.07.2015 року у ОСОБА_5 в ході затримання останнього та особистого обшуку, зокрема: паспорт на ім`я ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , мобільний телефон Nokia чорного кольору із сім-картою «Київстар»

Ухвала про арешт майна виконується негайно старшим слідчим в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_3 .

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_3 .

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до апеляційного суду Тернопільської області протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутньою при оголошенні ухвали протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Слідчий суддя Тернопільського

міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення04.08.2015
Оприлюднено17.03.2023
Номер документу47910265
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —607/12899/15-к

Ухвала від 02.10.2015

Кримінальне

Апеляційний суд Тернопільської області

Римар Т. М.

Ухвала від 26.09.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

Ухвала від 09.09.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

Ухвала від 04.08.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

Ухвала від 29.07.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

Ухвала від 29.07.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

Ухвала від 29.07.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

Ухвала від 29.07.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

Ухвала від 29.07.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

Ухвала від 30.07.2015

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунцьо С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні