41/483
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 41/483
11.09.09
За позовомПриватного виробничо-торговельного підприємства «Джі-Ен-Ел»
ДоТовариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Спецгазсервіс»
Простягнення 447,08 грн.
Суддя Спичак О.М.
Представники сторін:
від позивача: не з'явився;
від відповідача : не з'явився;
Обставини справи:
Приватне виробничо-торговельне підприємство «Джі-Ен-Ел»звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Спецгазсервіс»про стягнення 447,08 грн.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача сплачене державне мито та витрати за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не виконані в повному обсязі зобов'язання щодо поставки газу на суму оплаченої передплати в розмірі 447,08 грн.
Ухвалою від 08.07.2009 року було порушено провадження по справі та призначено її розгляд на 28.08.2009 року.
В судовому засіданні 28.08.2009 року, представник позивача надав документи на вимогу ухвали суду про порушення провадження у справі та усні пояснення по суті спору, відповідно до яких, просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання 28.08.2009 року не з'явився, вимоги ухвали про порушення провадження у справі не виконав, про причину неявки суд не повідомив, про день та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
У зв'язку з неявкою представника відповідача розгляд справи було відкладено на 11.09.209 року.
Представники сторін в судове засідання 11.09.2009 року не з'явилися, вимоги ухвали про порушення провадження у справі не виконали, про причину неявки суд не повідомили, про день та час проведення судового засідання були повідомлені належним чином.
Відповідно до положень статті 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні 11.09.2009 року на підставі ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
1 квітня 2008 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія «Спецгазсервіс»(постачальник) та Приватним виробничо-торговельним підприємством «Джі-Ен-Ел»(покупець) була укладена додаткова угода № 2 (далі –Угода) до Договору на постачання природного газу.
Пунктом 1 Угоди передбачено, що ціна 1 000,00 грн. кубічних метрів газу, який передається постачальником покупцеві на умовах Договору (надалі –ціна газу) квітні 2008 року розраховується відповідно до пунктів Договору.
Відповідно до пункту 1.2 Угоди до ціни газу включається збір у вигляді цільової надбавки до тарифу на газ, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2008 року № 111 у розмірі 8 % до діючого тарифу на газ, що на дату укладання цього договору складає –74,78 грн., крім того ПДВ –14,95 грн.
Згідно з пунктом 2.6 Угоди у разі недосягнення письмової згоди сторін щодо перегляду ціни газу кожна із сторін має право припинити виконання зобов'язань за договором та/або в односторонньому порядку розірвати договір, письмово повідомивши про це іншу сторону.
При цьому в залежності від стану розрахунків за договором:
? покупець зобов'язаний оплатити газ, переданий продавцем до моменту припинення виконання зобов'язань за договором та/або розірвання договору;
? продавець зобов'язаний повернути частину одержаної від покупця попередньої оплати в сумі, що перевищує вартість газу, переданого покупцю до моменту припинення виконання зобов'язань за договором та/або розірвання договору.
Відповідач свої зобов'язання за Договором виконав частково, оскільки, поставив позивачу природний газ на суму 238,10 грн., що підтверджується актом прийому-передачі № РН-0000318 за березень 2008 року, залишок передплати в сумі 447,08 грн. не повернув, газ на цю суму не поставив, що підтверджується актом звірки взаєморозрахунків від 22.07.2008 року.
Пунктом 3 Угоди сторони передбачили, що вона діє до 30 квітня 2008 року, тобто не зважаючи на те, що сторони в угоді не встановили остаточний строк поставки газу, всі зобов'язання сторонами повинні бути виконані до 30.04.2008 року.
Однак, станом на день розгляду справи в суді відповідач суму передплати не повернув, жодних заперечень та доказів на спростування обставин, викладених позивачем не надав.
Згідно п. 2 ст. 693 ЦК України, якщо продавець який одержав суму попередньої оплати, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.
Умови договору свідчать про те, що за своєю правовою природою вищевказаний договір є договором поставки.
Згідно статті 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця (замовника) для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистими, сімейними, домашніми або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж.
У відповідності до статті 265 Господарського кодексу України, за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні –покупцеві (замовникові) товар (товари), а покупець (замовник) зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 527 Цивільного кодексу України визначено, що боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
За умовами ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Стаття 525 Цивільного кодексу України встановлює, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Таким чином, зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених правових норм, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення попередньої оплати нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню повністю в сумі 447, 08 гривень.
Відповідно до ст. 49 ГПК України витрати по сплаті державного мита в розмірі 102,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 312, 50 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 49, 82-85 ГПК України, Господарський суд, –
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Спецгазсервіс»(місцезнаходження: 01015, м. Київ, Печерський р-н, вул. Цитадельна, 6/8, код ЄДРПОУ 34938562) на користь Приватного виробничо-торговельного підприємства «Джі-Ен-Ел»(місцезнаходження: 14014, Чернігівська обл., м. Чернігів, вул. Щорса, 57, код ЄДРПОУ 14224080 ) 447 (чотириста сорок сім) грн. 08 коп. –попередньої оплати, 102 (сто дві) грн. 00 коп. державного мита та 312 (триста дванадцять) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України.
Суддя О.М. Спичак
Дата підписання рішення
30.09.2009 року
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2009 |
Оприлюднено | 05.10.2009 |
Номер документу | 4801005 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні