Рішення
від 18.08.2009 по справі 16/349
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

16/349

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  16/349

18.08.09

За позовомПрокурора Солом'янського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в місті Києві

ДоЗакритого акціонерного товариства «Холдингова компанія «Арма»

Простягнення 48 465,94 грн.

      Суддя Ярмак О.М.

Представники:

Від прокуратуриВівдиченко О.І. посв. №109 від 25.05.09р.

Від позивачаГробов А.І. за дов.

Від відповідачане з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У судовому засіданні 18.08.09р. оголошувалась перерва на 01.09.09р.

Пред'явлені позовні вимоги про стягнення з відповідача 48 465,94 грн. шкоди,  заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушивши вимоги ст.ст.35, 46 ЗУ «Про охорону земель», ст.17 ЗУ «Про відходи»засмітивши ґрунту надзвичайними (токсичними) відходами, а саме, відпрацьованим пошкодженим обладнанням, яке містить в собі ртуть (пошкоджені люмінесцентні лампи) від 0 до 5,0 м. куб. на земельній ділянці площею 0,5 кв. м. за адресою: м. Київ, пр-т. Перемоги, 53.

Відповідач вимог суду, викладених в ухвалах суду від 19.05.09р., 04.08.09р. не виконав, письмового відзиву на позов не надав, свого представника в судове засідання не направив, хоч був належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення.

Відповідно до ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, господарський суд,  в с т а н о в и в:

Державною екологічною інспекцією в м. Києві 02-07 квітня 2009 року на території ЗАТ «ХК «Арма»виявлено та засвідчено актом засмічення ґрунту надзвичайними (токсичними) відходами, а саме, відпрацьованим пошкодженим обладнанням, яке містить в собі ртуть (пошкоджені люмінесцентні лампи) від 0 до 5,0 м. куб. на земельній ділянці площею 0,5 кв. м. за адресою: м. Київ, пр-т. Перемоги, 53.

Акти перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 02 та 07 квітня 2009р. підписані В.о. Голови правління відповідача  Потопа А.В.

07.04.09р. Державною екологічною інспекцією в місті Києві було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення в розмірі 510,00 грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про охорону земель», об'єктом особливої охорони держави є всі землі в межах території України.

Згідно ст. 35 Закону України «Про охорону земель», власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані: дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України; проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів; своєчасно інформувати відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щодо стану, деградації та забруднення земельних ділянок; забезпечувати захист земель від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям; уживати заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків цього впливу.

Ст. 46 Закону України «Про охорону земель», підприємства, установи та організації, а також громадяни, діяльність яких пов'язана з накопиченням відходів, зобов'язані забезпечувати своєчасне вивезення таких відходів на спеціальні об'єкти, що використовуються для їх збирання, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на землях природно-заповідного та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, у межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.

Згідно ст. 17 Закону України «Про відходи», суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані: запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів; здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів, а також забезпечувати за власний рахунок екологічно обґрунтоване видалення тих відходів, що не підлягають утилізації; відшкодовувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, здоров'ю та майну громадян, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України;

Відповідно до ст. 211 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за такі порушення псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами.

Згідно з положеннями статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах встановлених законодавством України.

Відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затв. Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006 N 548, Державна екологічна інспекція в областях, містах Києві та Севастополі є спеціальним підрозділом Мінприроди, який підзвітний та підконтрольний в частині здійснення державного контролю Державній екологічній інспекції. Інспекція в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на відповідній території.

Згідно п. 5 Положення, Інспекція має право уживати в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів та подавати позови про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Враховуючи викладене та відповідно до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного, законодавства, затв. Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища №149 від 04.04.07, Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища м. Києва проведено розрахунок шкоди в розмірі 48 465, 94 грн.

Доказів здійснення сплати шкоди в сумі 48465, 65 грн. суду не надано.

Свого контррозрахунку суми позову відповідач не надав, стверджувань позивача не спростував.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись  ст.ст. 49, 75, 82-85 ГПК України, -

В И Р І Ш И В:

          

          Позов задовольнити повністю.

1.Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Холдингова компанія «Арма»((03680, м. Київ, пр-т Перемоги, 53, код ЄДРПОУ 05743257) на користь державного бюджету України (р\р 33116331700001, МФО 820019, код 24262621, код бюджетної класифікації 24262621, одержувач платежу - ГУ Державного казначейства в м. Києві) 48465 (сорок вісім тисяч чотириста шістдесят п'ять) грн. 94 коп. шкоди.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Холдингова компанія «Арма»((03680, м. Київ, пр-т Перемоги, 53, код ЄДРПОУ 05743257) на користь державного бюджету України 484 (чотириста вісімдесят чотири) грн. 65 коп. державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          Накази видати відповідно до ст.116 ГПК України.

                Суддя                                                                                      О.М.Ярмак           

Рішення підписане 18.09.2009 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.08.2009
Оприлюднено08.10.2009
Номер документу4847198
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/349

Ухвала від 14.06.2016

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Ухвала від 24.05.2016

Господарське

Господарський суд Львівської області

Іванчук С.В.

Рішення від 02.08.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 06.07.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Рішення від 14.01.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Рішення від 18.08.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 04.08.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 26.11.2007

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 22.11.2007

Господарське

Господарський суд Донецької області

Манжур В.В.

Постанова від 17.10.2007

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коротченко Л.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні