ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022, м. Харків, проспект Леніна, б.5, inbox@lg.arbitr.gov.ua
про порушення провадження у справі
13 серпня 2015 року Справа № 913/614/15
Провадження №33/913/614/15
Суддя господарського суду Луганської області Драгнєвіч О.В. , розглянувши матеріали
за позовом Приватного акціонерного товариства «Індустріальні та дистрибуційні сістеми», м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спар Луганськ», м.Луганськ
про стягнення 199933 грн 21 коп.
В С Т А Н О В И В:
Приватне акціонерне товариство «Індустріальні та дистрибуційні сістеми» звернулося до господарського суду Луганської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спар Луганськ» коштів за договором поставки №0386 від 01.05.2014 в сумі 199933 грн 21 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п. 2, 4 ч. 3 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст. 42, 43 Господарського процесуального кодексу України.
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
Вищевказана обставина є суттєвою, оскільки приписами ст. 59 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про порушення провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач за відсутності направлення/вручення йому копії позовної заяви зі всіма доданими до неї документами, може бути позбавлений можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву, з урахування всіх обставин, на які посилається позивач, звертаючись до суду.
При розгляді питання про порушення провадження та призначення поданої позовної заяви до розгляду, судом встановлено, що на виконання вимог зазначених статей Господарського процесуального кодексу України позивачем до позовної заяви не додано доказів направлення або неможливості направлення її примірника із доданими документами відповідачу .
В пункті 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України В«Про внесення змін і доповнень до Інформаційного листа ВГСУ від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 "Про Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням АТО" (Інформаційний лист ВГСУ від 01.12.2014 № 01-06/2052/14)В» , роз'яснено, що у разі подання заяви (в т.ч. позовної) або скарги, стосовно якої ГПК передбачено обов'язкове надсилання її копії і копій доданих до неї документів іншим учасникам судового процесу, що знаходяться на території проведення АТО і на адресу яких у зв'язку з цим неможливо надіслати відповідні копії, господарський суд:
- приймає заяву (скаргу), про що виносить ухвалу;
- тією ж ухвалою покладає на заявника обов'язок подати документ, яким підтверджується неможливість надсилання копії заяви і доданих до неї документів іншому учасникові судового процесу, що знаходиться на території проведення АТО .
Форму відповідного документа законодавчо не визначено. Отже, ним може бути будь-який документ, виданий (надісланий) адресатові підприємством зв'язку за підписом керівника (заступника керівника, іншої уповноваженої особи) такого підприємства, що свідчив би про неможливість пересилання поштової кореспонденції на територію проведення АТО.
Натомість позивач в порушення вимог ст.56 Господарського процесуального кодексу України не направив копію позовної заяви, не надав відповідних доказів, не зазначив підстав неможливості відправки та не надав відповідного документу, яким підтверджується неможливість надсилання (довідку органів поштового зв'язку).
У відповідності до даних, розміщених в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, місцезнаходженням відповідача є: вул.Курчатова, б.7 м.Луганськ, 91031. Також вказано контактні номера телефонів підприємства: НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
Господарським судом також встановлено, що за інформацією Українського державного підприємства поштового зв'язку В«УкрпоштаВ» , наведений у листі від 16.03.2015 №511-30-100 та розміщеній на офіційному веб-сайті (http://www.ukrposhta.com/www/upost.nsf/(documents)/05B89C5B88C05079C2257D7E002C3293), пересилання пошти, зокрема, до/з міста Луганськ тимчасово не здійснюється.
Господарський суд відзначає, що за змістом ст.ст.22, 56, 59, 63 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право бути ознайомленим з позовною заявою та доданими до неї документами, а відповідно до ч.2 ст.9 Закону України В«Про судоустрій і статус суддівВ» суд створює такі умови, за яких кожному учаснику судового процесу гарантується рівність у реалізації наданих процесуальних прав та у виконанні процесуальних обов'язків, передбачених процесуальним законом. Статтею 65 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя господарського суду в порядку підготовки справи до розгляду в необхідних випадках з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору, зокрема: зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії та витребує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору (п.4), вчиняє інші дії, спрямовані на забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи (п.11).
Враховуючи викладене, господарський суд з метою забезпечення дотримання процесуальних прав відповідача, вважає за необхідне зобов'язати позивача вжити всіх необхідних заходів надіслання/вручення позовної заяви відповідачу за його адресою реєстрації м.Луганськ чи за іншою відомою поштовою адресою (у разі її з'ясування). У разі неможливості надсилання - надати суду відповідний документ органу потового зв'язку.
Відповідно до пп.3 п.6 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 (з наступними змінами) В«Про Закон України В«Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операціїВ» якщо у господарського суду наявні достовірні (тобто документально підтверджені підприємством зв'язку) відомості про неможливість здійснення поштових відправлень до певних населених пунктів чи місцевостей, то суд не вчиняє дій, зазначених у підпунктах 1 і 2 цього пункту. У такому разі, а також у випадках, коли поштові відправлення учасникам судового процесу все ж було надіслано, але їх повернуто підприємством зв'язку через неможливість вручення, суд здійснює відповідне повідомлення шляхом надсилання телеграми, телефонограми, з використанням факсимільного зв'язку чи електронною поштою або з використанням інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення. У такому разі на примірнику переданого тексту, що залишається у матеріалах справи, зазначаються дата і година його передачі і прізвища та ініціали осіб, які передали і прийняли текст. У матеріалах справи мають міститися документи, що підтверджують отримання учасником судового процесу повідомлення (завірений судом витяг з журналу реєстрації телефонограм, журналу реєстрації електронних поштових відправлень тощо). Підпунктом 4) п.6 вказаного Інформаційного листа передбачено, що за неможливості здійснити повідомлення учасника судового процесу і в такий спосіб - інформація про час і місце судового засідання розміщується на сторінці відповідного суду (у розділі В«Новини та події судуВ» ) офіційного веб-порталу В«Судова влада в УкраїніВ» в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/). У такому разі на роздрукованій сторінці з мережі Інтернет, на якій розміщено інформацію про час та місце засідання господарського суду, зазначаються дата розміщення інформації, прізвище та ініціали судді, у провадженні якого знаходиться відповідна справа, а також вчиняється його підпис.
Враховуючи зазначене, з метою належного повідомлення відповідача, суд вважає за необхідне розмістити оголошення про час та місце розгляду справи на сторінці господарського суду Луганської області (у розділі "Новини та події суду") офіційного веб-порталу В«Судова влада в УкраїніВ» в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/), а також здійснити повідомлення відповідача за вказаним номером телефону в договорі поставки №0386 від 01.05.2014 та в інформації, що міститься в Державному реєстрі юридичних та фізичних осіб Міністерства юстиції України телефонограмою.
На підставі викладеного, суд визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, та керуючись статтями 61, 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Розгляд справи призначити на 03 вересня 2015 року о 14 год. 30 хв.
3. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду за адресою: м.Харків, проспект Леніна, 5, в залі судових засідань №109 .
4. Зобов'язати сторін:
- подати власне письмове підтвердження того, що в провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими сторонами, про той же предмет і з тих же підстав, немає рішення цих органів з такого спору;
- направити в судове засідання своїх повноважних представників (ст. 28 Господарського процесуального кодексу України), повноваження яких мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - за підписом її керівника, скріпленим печаткою цього підприємства). В разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівником - подати копію наказу, рішення, розпорядження, протоколу, тощо або засвідчені належним чином витяги з них про призначення на відповідну посаду.
5. Зобов'язати позивача:
- вжити необхідні заходи надіслання/вручення позовної заяви відповідачу за його адресою реєстрації м.Луганськ чи за іншою відомою поштовою адресою (у разі її з'ясування) або надати документ, яким підтверджується неможливість надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу;
- подати письмові пояснення на відзив відповідача, документальне підтвердження пояснень, оригінали документів доданих до позовної заяви (для огляду);
- подати оригінали документів доданих до позовної заяви (для огляду);
- подати у разі укладення всі додаткові угоди до договору поставки №0386 від 01.05.2014, специфікації чи протоколи узгодження розбіжностей - оригінали (для огляду), належним чином засвідчені копії (для залучення до матеріалів справи);
- надати належним чином засвідчені копії письмових замовлень відповідача на поставку зазначеного в накладних товару, наявність яких передбачена п.1.2 Договору;
- видаткові накладні на поставку товарів;
-акти прийому-передачі товарів (у разі їх підписання), інші документи на підтвердження врегулювання питання різниці в кількості поставлених товарів;
- провести звірку розрахунків станом на час розгляду справи, в акті звірки відобразити проведені відповідачем за договором платежі, наявну суму боргу. Вжити необхідні заходи надіслання/вручення акту звірки відповідачу за його адресою реєстрації м.Луганськ чи за іншою відомою поштовою адресою, чи відомою електронною поштою (надати докази реєстрації вихідної кореспонденції);
- подати акти раніше проведених між сторонами звірок на виконання п.7.1.4 Договору;
- надати письмові пояснення з приводу видаткових накладних: ЛГ-РН-000002206 від 04.07.2014, ЛГ-РН-000002250 від 08.07.2014, ЛГ-РН-000002252 від 08.07.2014, ЛГ-РН-000002293 від 11.07.2014 підписаних представникам сторін, з урахуванням різниці вартості та кількості поставленого товару.
6. Зобов'язати відповідача:
- подати відзив (письмові пояснення) по суті позовної заяви з наданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини;
- подати докази надсилання копії відзиву позивачу в порядку, передбаченому ст.59 Господарського процесуального кодексу України;
- подати оригінали (для огляду) та належним чином засвідчені копії документів (для залучення до матеріалів справи) на підтвердження правового статусу;
- у разі часткової/повної оплати, суми боргу, що заявлені у позові, надати оригінали відповідних платіжних документів для огляду, копії до справи;
- подати контррозрахунок суми боргу у випадку незгоди з їх розміром.
8. Розмістити оголошення про дату та час судового засідання на сторінці господарського суду Луганської області (у розділі В«Новини та події судуВ» ) офіційного веб-порталу В«Судова влада в УкраїніВ» в мережі Інтернет: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.
Також здійснити повідомлення відповідача за вказаним номером телефону в договорі та в інформації, що міститься в Державному реєстрі юридичних та фізичних осіб Міністерства юстиції України телефонограмою.
Звернути увагу учасників судового процесу, що відповідно до ч. 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Пунктом 5.27 Національного стандарту України В«Уніфікована система організаційно-розпорядчої документаціїВ» (ДСТУ 4163-2003) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів В«Згідно з оригіналомВ» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; підпис такої особи засвідчується відбитком печатки підприємства, установи, організації (за наявності); засвідчуватись має кожна сторінка документу.
Зобов'язати сторін надати витребувані судом матеріали до канцелярії суду за три дні до дати судового засідання.
У разі ненадання витребуваних судом документів, зобов'язати сторін надати обґрунтовані письмові пояснення із зазначенням поважних причин їх ненадання.
Явк повноважних представників сторін у судове засідання на їх розсуд.
Суд доводить до відома учасників судового процесу, що вони мають право отримувати процесуальні документи в електронному вигляді відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 31.05.2013 № 72 В«Про реалізацію проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесуВ» .
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.
Суддя О.В. Драгнєвіч
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2015 |
Оприлюднено | 21.08.2015 |
Номер документу | 48524734 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Драгнєвіч О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні