8/115-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01033 м. Київ, вул. Комінтерну,16 т. 230-31-77
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"25" серпня 2009 р. Справа №8/115-09
За позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, м. Київ
до відповідача Закритого акціонерного товариства „Даміан”, м. Біла Церква
про стягнення 3 029,40грн.,
Суддя Чорна Л.В.
Представники:
від позивача: не з‘явився;
від відповідача: не з‘явився.
Суть спору:
Стягується 3 029грн. 40коп. штрафу за правопорушення у сфері містобудування згідно протоколів про правопорушення у сфері містобудування №4 від 23 січня 2009р., №5 від 23 січня 2009р., постанов про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №4 від 23 січня 2009р. та №5 від 23 січня 2009р.
Позивач в судове засідання не з‘явився, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законодавством порядку.
Відповідач в судове засідання не з‘явився, позов не оспорив, відзив до суду не надійшов, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законодавством порядку.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Позов підлягає задоволенню.
судом встановлено:
Згідно положення про інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, м.м. Києві і Севастополі, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19 листопада 2007р. №317, основним завданням інспекції державного архітектурно-будівельного контролю /позивач/ є виконання в межах компетенції дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
При цьому позивач відповідно до покладених на нього завдань проводить у встановленому порядку перевірки, зокрема, наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції. Складає протоколи та розглядає справи про правопорушення, пов‘язані з недодержанням екологічних вимог під проектування, розміщення, будівництва, реконструкції та прийняття в експлуатацію об‘єктів чи споруд, недодержанням державних стандартів, норм і правил під час проектування і будівництва, а також самовільним будівництвом будинків або споруд відповідно до ст. 2446 Кодексу України про адміністративні правопорушення і Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об‘єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”.
Від імені інспекції державного архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про правопорушення і накладати стягнення мають право начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники.
Позивачем було проведено перевірку додержання вимог містобудівного законодавства на об‘єкті будівництва – котельні магазину (розташованої в м. Біла Церква Київської області по вул. Ярмаркова, 4) при здійсненні будівельних робіт по будівництву закритим акціонерним товариством „Даміан” /відповідач/.
В ході перевірки було встановлено, що будівельні роботи по будівництву котельні магазину №120 по вул. Ярмаркова, 4 в м. Біла Церква, виконано самовільно, без відповідного дозволу Інспекції, що в свою чергу є порушенням ст.ст. 18, 24, 29 Закону України „Про планування і забудову територій”, що відображено в протоколах №5 та №4 від 23 січня 2009р.
Відповідно до Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об‘єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” та Положення про накладання штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1995р. №244, за результатами перевірки на відповідача накладено штраф в розмірі 3 029грн. 40коп. –постанови №4 та №5 від 23 січня 2009р.
Розрахунок штрафів проводиться на підставі інформації наданої відповідачем, згідно якої вартість виконаних з порушенням будівельних робіт становить 5 049грн. 00коп.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об‘єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт; експлуатацію або використання будинків чи споруд після закінчення будівництва без прийняття їх державними приймальними (технічними) комісіями - у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт.
Сплата штрафів не звільняє підприємство від усунення допущених порушень і відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушень, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 2 зазначеного Закону справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).
Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право: безперешкодного доступу на будівництво об'єктів і підприємства будівельної індустрії незалежно від форм власності.
Накладати штраф від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 3 зазначеного Закону підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
Разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень.
У п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.
Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
Постанова про накладення штрафу складається у трьох примірниках. Перший примірник постанови у триденний термін після її прийняття вручається під розписку керівнику або уповноваженому представнику підприємства чи надсилається поштою, про що робиться запис у справі. Другий і третій примірники залишаються в інспекції, яка наклала штраф.
Форми протоколу, припису та постанови затверджує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань містобудування та архітектури.
Штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
23 січня 2009р. відповідачу було вручено постанови про накладення штрафів, про що свідчать підписи представника відповідача.
Доказів сплати штрафу, як і оскарження постанов у встановленому законодавством порядку –ст. 4 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об‘єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” до суду не подано.
Відповідно до п. 11 Положення про порядок накладення штрафів за порушення у сфері містобудування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. №244, у разі несплати штрафів в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (господарського суду).
За таких обставин вимоги обґрунтовані, матеріалами справи доведені, підлягають задоволенню.
Зважаючи на викладене, керуючись ст. ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
вирішив:
Стягнути з закритого акціонерного товариства „Даміан” (код ЄДРПОУ 20604881, 09107, вул. Ярмаркова, 4, м. Біла Церква, Київська область) на користь інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області (код ЄДРПОУ 35670785, на р/р головного управління державного казначейства у Київській області №31115106700001, МФО 821018, ЗКПО 24074109, код платежу 21081100, 03680, м. Київ, вул. І. Клименка, 5/2) 3 029(три тисячі двадцять дев‘ять)грн. 40коп. штрафу.
Стягнути з закритого акціонерного товариства „Даміан” (код ЄДРПОУ 20604881, 09107, вул. Ярмаркова, 4, м. Біла Церква, Київська область) в доход державного бюджету 102(сто дві)грн. 00коп. державного мита та 312(триста дванадцять)грн. 50коп. інформаційних.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення вступає в законну силу після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання, і може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.
Суддя Чорна Л.В.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4852678 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Чорна Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні