Рішення
від 27.08.2009 по справі 16/181пд
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16/181пд

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.08.09                                                                                 Справа № 16/181пд.

      За позовом  Луганського національного аграрного університету,

м. Луганськ

до Комунального підприємства "Облтепло", м.Луганськ

про визнання договору недійсним

Суддя Шеліхіна Р.М.

секретар судового засідання Маценко О.В.

за участю представників сторін:

від позивача –Дорошенко Б.М., дов. від 21.04.09.;

від відповідача -  Бугайов Ю.В.,  довіреність  від 04.10.08.,

                                            ВСТАНОВИВ:

             Суть спору: позивачем  заявлено вимогу про визнання недійсним договору про постачання теплової енергії від 15.10.07. №122-б, укладеного між сторонами у справі.

              Відповідач відзивом на позовну заяву від 07.08.09. №15/ заперечив проти позову, посилаючись на необґрунтованість позовних вимог та зазначив, що спірні умови договору є законними та такими, що не суперечать нормам діючого законодавства.

Між позивачем та відповідачем укладено договір на поставку теплової енергії від 15.10.07. №122-б, на підставі якого„Постачальник” (відповідач у справі) зобов'язується постачати „Споживачеві”  (позивач у справі) теплову енергію в потрібних йому обсягах згідно з умовами та режимами теплоспоживання та теплоналежності мереж, а останній зобов'язався оплачувати послугу на підставі пред'явленого рахунку не пізніше 10 днів місяця, слідуючого за розрахунковим. Додатковою угодою до договору від 29.12.07. №1 сторони встановили правила пролонгації договору.

За своєю правовою природою вказаний договір є договором про надання послуг і відповідає інституту правових норм глави 63 Цивільного кодексу України (ст.ст.901-903).

Позивач звернувся з даним позовом до суду з вимогою про визнання недійсним договору про постачання теплової енергії від 15.10.07. №122-б, мотивуючи позов неправомірним пред'явленням відповідачем рахунків на оплату за теплову енергію за двоставковим тарифом на підставі рішення Луганської міської ради від 24.06.08. №188 про застосування подвійного тарифу за теплову енергію, у зв'язку з чим, вважає позивач, відповідач змінив предмет договору в односторонньому порядку.

Відповідач вимоги позову заперечив, посилаючись на законне право Луганської міської ради встановлювати тарифи на теплову енергію, та на умови п.3.3 договору, яким встановлено, що у разі зміни повноважним органом тарифів на теплову енергію, оплата послуг позивачем за теплову енергію здійснюється за новими тарифами з дня введення в дію рішення органу місцевого самоврядування без внесення змін у договір. Про зміни тарифів відповідач інформує позивача через засоби масової інформації.    

Враховуючи вищевикладене, повно, всебічно і об'єктивно дослідивши матеріали та обставини справи,  вислухав представників сторін, оцінивши надані ними докази своїх вимог і заперечень до суті спору, їх  належність, допустимість, достовірність кожного  окремо і у сукупності без надання жодному доказу пріоритету, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню за таких підстав.

          Згідно зі ст.203 ЦК України при укладенні сторонами договору повинні бути дотримані вимоги: зміст  правочину  не може суперечити цьому Кодексу,  іншим актам  цивільного  законодавства,  а   також   моральним   засадам

суспільства; особа,  яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг

цивільної дієздатності; волевиявлення  учасника  правочину  має  бути  вільним   і відповідати його внутрішній волі; правочин має вчинятися у формі, встановленій законом; правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним; правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх,  неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

          Норма ст.215 ЦК України встановлює, що підставою недійсності правочину є  недодержання  в  момент вчинення  правочину  стороною  (сторонами) вимог,  які встановлені частинами першою - третьою,  п'ятою та  шостою  статті  203  цього Кодексу.

Відповідно до правил ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень до суті спору. Згідно з вимогами ст.34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказами.

Докази недійсності оспорюваного договору в матеріалах справи відсутні. Доводи позивача про односторонню зміну відповідачем предмету договору не знайшли свого підтвердження в матеріалах справи, як і не знайшли свого підтвердження доводи позивача про невідповідність договору тим нормам права, які процитовані у позовній заяві..

Доводи відповідача спростовуються вимогами рішення Луганської міської ради від 24.06.08. №188 про застосування подвійного тарифу за теплову енергію, а також умовами договору, укладеного з позивачем в частині пункту 3.3.

При цьому, суд виходить з того, що Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затв. постановою КМУ від 21.07.05. № 630, встановлено, що рішення про перехід до розрахунків між споживачами та теплопостачальниками за двохставковими тарифами приймається місцевими органами виконавчої влади та самоврядування.

Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлено, що рішення органу місцевого самоврядування є обов'язковим до виконання.

Відповідно до п. 1.5 Правил розрахунку двоставкового тарифу на теплову енергію та гарячу воду, які затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 08.09.2000 № 191, двоставковий тариф –це тариф на послуги теплопостачання, який складається з річної вартості обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження та вартості одиниці спожитої теплової енергії.

З огляду на викладене позовні вимоги є безпідставними і позов слід визнати таким, що не підлягає до задоволення.

Судові витрати слід покласти на позивача у відповідача ст.49 ГПК України.

На підставі викладеного, Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст.203,215 ЦК України, керуючись ст.ст.22,33,34,49,82,84,85 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В :

1.          Відмовити у позові.

2.          Судові витрати покласти на позивача.

Рішення підписане 01.09.09.

     

Суддя                                                                                    Р. Шеліхіна

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення27.08.2009
Оприлюднено08.10.2009
Номер документу4856110
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/181пд

Постанова від 13.10.2009

Господарське

Луганський апеляційний господарський суд

Баннова Т.М.

Ухвала від 15.09.2009

Господарське

Луганський апеляційний господарський суд

Баннова Т.М.

Рішення від 27.08.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 10.08.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 14.07.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Рішення від 27.11.2008

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 06.11.2008

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 16.10.2008

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 01.10.2008

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні