5020-4/101
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Іменем України
РІШЕННЯ
"20" серпня 2009 р. справа № 5020-4/101
За позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
(99001, місто Севастополь, вул. Джержинського, 53)
до Комунального закладу «Севастопольська міська лікарня № 9»
(99018, місто Севастополь, вул. Миру, 5)
про стягнення 328,89 грн.,
Суддя Погребняк О.С.
Представники сторін:
позивач –Кузіна Н.В. довіреність № 07/8 від 23.08.2007 року; Куклін Е.А. –довіреність № 0/6 від 20.08.2009 року; Новікова Н.Г. довіреність № 07/4 від 20.08.2009 року;
відповідач –Жидков Д.Б. довіреність б/н від 01.08.2009 року; Капустина К.В. довіреність б/н від 01.08.2009 року;
СУТЬ СПОРУ:
Севастопольське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулась до господарського суду міста Севастополя з позовом до Комунального закладу «Севастопольська міська лікарня № 9»про стягнення матеріальної шкоди в сумі 328,89 грн., спричиненої робітниками відповідача.
Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях статті 1166, 1172 Цивільного кодексу України та мотивовані тим, що під час проведення спеціалістами Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності перевірки Комунального закладу «Севастопольська міська лікарня № 9»на предмет обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, були виявлені випадки необґрунтованого продовження листків непрацездатності, які видавались при виписці хворих та у відсутність в первинній медичній документації відомостей про внесення відміток про порушення режиму в листки непрацездатності.
Ухвалою суду від 29.07.2009 позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження по справі.
Відповідач у судовому засіданні надав суду відзив на позов, в якому заявлені позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення у повному обсязі виходячи з наступного, -
Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Згідно з частиною 1 статті 10 вказаного Закону, Управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду. В Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосереднє управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Пунктом 1 статті 34 Закону передбачено, що за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, надається, зокрема, такий вид матеріального забезпечення та соціальної послуг, як допомога по тимчасовій непрацездатності.
Частиною 1 статті 2 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачується застрахованим інвалідам, які працюють на підприємствах та в організаціях товариств УТОГ і УТОС, Фондом соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності починаючи з першого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
Судом встановлено, що відповідно до частини 1 статті 51 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
При цьому, порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян регулюється відповідною Інструкцією, затверджено Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 року № 455, пунктом 8.1 якої встановлено, що контроль за виконанням цієї Інструкції закладами охорони здоров'я усіх відомств здійснюють у межах своєї компетенції Міністерство охорони здоров'я України, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, профспілки та їх об'єднання.
Пунктом 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»передбачено, що страховик, яким виступає Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, має повноваження здійснювати перевірку обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам.
Так, з матеріалів справи вбачається, що спеціалістами відділу з питань тимчасової непрацездатності виконавчої дирекції Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 22.07.2008 року по 22.08.2008 року проводилась перевірка Комунального закладу «Севастопольська міська лікарня № 9»на предмет обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, за результатами якої було складено Довідку «Про результати перевірки виконавчої дирекції обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності лікарями Комунального закладу «Севастопольська міська лікарня № 9»(а.с.8-18).
Із змісту вказаної вище Довідки вбачається факт виявлення випадків необґрунтованого продовження листків непрацездатності, які видавались при виписці хворих та відсутність в первинній медичній документації відомостей про внесення відміток про порушення режиму в листки непрацездатності.
Судом встановлено, що 02.02.2009 року відповідачеві було направлено претензію вих. № 07-06/152 з вимогою відшкодувати спричинену безпідставною видачею та продовженням листків непрацездатності шкоду в сумі 2291,23 грн., оскільки по певним листкам непрацездатності за рахунок кошів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам було сплачено грошову допомогу по тимчасовій втраті працездатності (а.с.28).
З матеріалів справи також вбачається, що вказана вище претензія відповідачем визнана листом від 26.03.2009 року вих. № 145, в якому зазначено, що із заробітної плати лікарів, винних у спричинені шкоди Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, будуть здійснюватись щомісячні відрахування на р/р позивача в розмірі 5 % заробітної плати до повного погашення (а.с.30).
В той же час, судом встановлено наявність Листа від 10.04.2009 року вих. № 173, адресованого відповідачем на адресу позивача, в якому зазначено, що в результаті розслідування по претензії позивача від 02.02.2009 року було виявлено лікарів, винних у необґрунтованому продовженні листків непрацездатності, які відмовились погашати шкоду, спричинену позивачеві.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що листок непрацездатності серії ААР № 293273, виданий громадянці Онисковець Н.В. з 16.05.2007 року по 14.09.2007 року на 13 та 14 вересня 2007 року продовжено безпідставно, оскільки знаходження хворої в стаціонарі у зазначений період не підтверджується ані записами огляду лікуючого лікаря, ані записами про призначення їй лікування та досліджень (а.с.19, 21).
Таким чином, суд приходить до висновку про порушення в даному випадку вимог пункту 2.9 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 року № 455, відповідно до якого у разі потреби продовження лікування в амбулаторних умовах листок непрацездатності може бути продовжено на термін до 3 календарних днів з обов'язковим обґрунтуванням у медичній карті стаціонарного хворого та витягу з неї.
Судом встановлено, що 13 та 14 вересня 2007 року по лікарняному листку ААР № 293273 за рахунок коштів Фонду було виплачено грошову допомогу по тимчасовій втраті працездатності в сумі 140,78 грн. (а.с.19).
З матеріалів справи також вбачається, що листок непрацездатності серії ААР № 291067, виданий громадянці Кучерук Л.Б. з 03.04.2007 року по 18.05.2007 року було продовжено без підстав тимчасової непрацездатності на 17.05. та 18.05.2007 року, оскільки лікарські призначення, вказані в «листку лікарських призначень», виконувались 16 травня, що свідчить про відсутність необхідності знаходження в стаціонарі 17 та 18 травня 2007 року (а.с.24).
Наведений факт свідчить про порушення в даному випадку вимог пункту 2.9 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 року № 455, відповідно до якого у разі лікування в стаціонарі листок непрацездатності видається лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення за весь період стаціонарного лікування.
Судом встановлено, що за 17 та 18 травня 2007 року по лікарняному листку ААР № 291067 за рахунок коштів Фонду було виплачено грошову допомогу по тимчасовій втраті працездатності в сумі 113,00 грн. (а.с.22).
З наданих суду доказів також встановлено, що у листку непрацездатності серії ААО № 475847, виданого громадянину Ареф`єву Г.В. з 21.08.2007 року по 09.09.2007 року в запису лікуючого лікаря від 07.09.2007 року листок непрацездатності було продовжено на 08.09.2007 року без обґрунтування тимчасової непрацездатності та, одночасно, закрито «авансом»з висновком «до праці з 09.09.2007 року»(а.с.27).
Наведений факт свідчить про порушення в даному випадку вимог пункту 1.7 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 року № 455, відповідно до якого видача та продовження документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюються тільки після особистого огляду хворого лікуючим лікарем (фельдшером), про що робиться відповідний запис у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності.
Судом встановлено, що за 08 вересня 2007 року по лікарняному листку ААО № 475847 за рахунок коштів Фонду було виплачено грошову допомогу по тимчасовій втраті працездатності в сумі 75,11 грн. (а.с.26).
Відповідно до частин 1, 2 статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чибездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Згідно з частиною 1 статті 1172 Цивільного кодексу України, юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.
В даному випадку, матеріалами справи підтверджується, що листки непрацездатності ААР № 293273, ААР № 291067, ААО 475847 були продовжені лікарями Комунального закладу «Севастопольська міська лікарня № 9»з порушенням чинного законодавства, вказані листки непрацездатності були оплачені за місцем роботи застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що потягло за собою спричинення шкоди бюджету Фонду в розмірі 328,89 грн. (а.с.20, 23, 26).
На підставі викладених обставин, суд вважає заявлені позовні вимоги обґрунтованими.
Крім того, відповідач надав суду відзив, в якому вказав про погодженість з позовними вимогами в сумі 328,79 грн.
Згідно з частиною 5 статті 78 Господарського процесуального кодексу України, у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Судом встановлено, що визнання позивачем позову не суперечить законодавству, не порушує прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб, самі позовні вимоги заявлені правомірно, у зв'язку з чим, суд задовольняє позов у повному обсязі.
Відповідно до частини 3 статті 49 Господарського процесуального кодексу України, державне мито, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати державного мита.
Керуючись статтями 49, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Комунального закладу «Севастопольська міська лікарня № 9»(99018, місто Севастополь, вул. Миру, 5; р/р 35418001000362 в УДК м.Севастополя, МФО 824509, ОКПО 05483718) на користь Севастопольського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (99001, місто Севастополь, вул. Джержинського, 53; р/р 25607303000801 в СФ ВАТ ВБТ Банк, МФО 384997, код ОКПО 26015111) майнову шкоду в розмірі 328,89 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
3. Стягнути з Комунального закладу «Севастопольська міська лікарня № 9»(99018, місто Севастополь, вул. Миру, 5; р/р 35418001000362 в УДК м.Севастополя, МФО 824509, ОКПО 05483718) на користь державного бюджету України витрати по сплаті державного мита в сумі 102,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя О.С. Погребняк
Рішення оформлено відповідно до вимог ст. 84 Господарського
процесуального кодексу України і підписано 25.08.2009.
РОЗСИЛКА:
1.Севастопольське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втраті працездатності
(99001, м. Севастополь, вул. Дзержинського, 53)
2. Комунальний заклад Севастопольська міська лікарня № 9
(99018, м. Севастополь, вул. Миру, 5)
3.Справа
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4858632 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Лисенко Валентина Анатоліївна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Лисенко Валентина Анатоліївна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Лисенко Валентина Анатоліївна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Лисенко Валентина Анатоліївна
Господарське
Севастопольський апеляційний господарський суд
Лисенко Валентина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні