Справа № 2-5725/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2011 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Оксюти Т.Г.
при секретарі Прохоровій К.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та додаткових витрат на утримання неповнолітніх дітей, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача та просила стягнути аліменти з ОСОБА_2 на її користь на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2
Стягнути з ОСОБА_2 додаткові витрати на утримання доньки -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно у розмірі 1000,00 грн., у зв'язку з потребою у послугах психолого -педагогічної корекції.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що 26.08.1999 року між нею та відповідачем було укладено шлюб у Кременецькому Відділі реєстрації актів громадянського стану Тернопільської області.
Від даного шлюбу сторони мають дітей: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н
У квітні 2011 року ОСОБА_2 пішов з сім'ї та став проживати окремо.
Жодної матеріальної допомоги сім'ї і діям відповідач не надає.
Зазначила, що їх спільна донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 за направленням МПМПК м. Києва відвідує ДНЗ №395 соціального типу для дітей з вадами мовлення і потребує послуг з психолого-педагогічної корекції.
18.03.2011 року позивач перенесла операцію, після якої потребує додаткового лікування і знаходиться в тяжкому фізичному і матеріальному становищі.
Крім того, позивач має непрацездатну сестру -ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, інваліда І групи, яка не пересувається і не доглядає себе самостійно, а також матір ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4 пенсіонерку, які потребують матеріальної і моральної підтримки позивача.
Аліменти відповідач нікому не платить, стягнень по виконавчим документам з нього не проводиться та інших неповнолітніх дітей він не має.
У зв'язку з тяжким матеріальним становищем просила позов задовольнити.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні проти стягнення з нього аліментів на двох неповнолітніх дітей у розмірі Ѕ частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця не заперечував.
У задоволенні позовних вимог щодо стягнення з нього додаткових витрат на утримання доньки в сумі 1000,00 грн. заперечував посилаючись на те, що вони є необґрунтованими та недоведеними належними доказами.
Вислухавши думку позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, що згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_3 виданого Кременецьким відділом реєстрації актів громадянського стану Тернопільської області, 26.08.1999 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було зареєстровано шлюб під актовим записом №125.
Згідно свідоцтв про народження серії НОМЕР_4 від 16.08.2001 року, виданого Відділом реєстрації актів громадянського стану Кременецького РУЮ в Тернопільській області та серії НОМЕР_5 від 02.08.2006 року, виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Кременецького РУЮ Тернопільської області, сторони мають дітей -сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2
Як встановлено в судовому засіданні неповнолітні діти сторін проживають разом з позивачем та знаходяться на її утриманні, оскільки відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст.181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно зі ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров»я та матеріальне становище дитини; стан здоров»я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків передбачених ст.184 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
З довідки про доходи ОСОБА_1 за №156 від 12.09.2011 року вбачається, що вона працює на посаді заступника виконавчого директора у Всеукраїнській громадській організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю», та її загальна сума доходу за період з 01.03.2011 року по 31.08.2011 року становить 15240,00 грн.
З довідки про доходи ОСОБА_2 №5 від 14.09.2011 року вбачається, що він працює менеджером у ПП «Пребена -Україна»та його загальна сума доходу за період з 01.09.2010 року по 01.09.2011 року становить 23587,68 грн.
Враховуючи майновий стан сторін та те, що відповідач зобов'язаний утримувати дітей і створювати необхідні передумови для розвитку і забезпечення організації їх життя нарівні з позивачем, а також передбачені законом обставини, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі Ѕ частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на одну дитину.
При цьому суд враховує, що відповідач фізично здоровий, працездатний, може працювати та сплачувати аліменти на утримання сина та доньки.
Крім того, позивач просила стягнути з ОСОБА_2 додаткові витрати на утримання доньки -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно у розмірі 1000,00 грн., у зв'язку з потребою у послугах психолого -педагогічної корекції, на що слід зазначити наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом
Згідно ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
В силу ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених, ст. 61 цього кодексу.
Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Позивач не надала суду жодного доказу на підтвердження оплати нею послуг психолого-педагогічної корекції.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивач не довела ті обставини на які посилалась як на підставу своїх позовних вимог, а тому в цій частині вимог слід відмовити.
Згідно зі ст.191 Сімейного Кодексу України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення суду у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Згідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
На підставі вищевикладеного суд, приходить до висновку про стягнення з відповідача на користь держави 51,00 грн. -судового збору та 120,00 грн. витрат на інформаційно -технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.181, 182, 184, 191 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 27-30, 57-58, 88, 208-209, 212-215, 218, 367ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та додаткових витрат на утримання неповнолітніх дітей -задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН НОМЕР_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 працює: менеджером у ПП «Пребена - Україна», код ЄДРПОУ 31733107, фактична адреса підприємства: м. Київ, вул. Деревообробна, 5, юридична адреса підприємства: Волинська обл. м. Нововолинськ, вул. Сокальська, 32, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, ІПН НОМЕР_2, яка проживає за адресою: АДРЕСА_2, аліменти на утримання неповнолітніх дітей -сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_9, в розмірі Ѕ частини з усіх видів заробітку (доходу), щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на одну дитину, починаючи з 09.08.2011 року і до досягнення старшою дитиною - сином ОСОБА_3 повноліття ІНФОРМАЦІЯ_10 року, а потім за вирахуванням тієї частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, ІПН НОМЕР_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 працює: менеджером у ПП «Пребена - Україна», код ЄДРПОУ 31733107, фактична адреса підприємства: м. Київ, вул. Деревообробна, 5, юридична адреса підприємства: Волинська обл. м. Нововолинськ, вул. Сокальська, 32, на користь держави судові витрати, які складаються з суми судового збору 51,00 грн. та витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120,00 грн.
В решті позовних вимог - відмовити.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2011 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48923999 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Озерянська Ж. М.
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Оксюта Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні