Справа №127/3091/14-ц
Провадження № 2/127/2093/14
У Х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
21 лютого 2014 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іщук Т. П. , розглянувши позовну заяву Приватного малого підприємства «Сковод» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 дирекції акціонерного товариства «Українська Пожежно - страхова компанія» про солідарне стягнення матеріальної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ПМП «Сковод» звернулось до суду з позовною заявою до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 дирекції АТ «Українська Пожежно - страхова компанія» про солідарне стягнення матеріальної шкоди завданої внаслідок дорожньо - транспортної пригоди.
Зазначена позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 119 ЦПК України, а тому є підстави для залишення її без руху з метою усунення недоліків.
Відповідно до пунктів 2, 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі, та ціну позову щодо вимог майнового характеру. Натомість, подана позовна заява не містить зазначення місця проживання (перебування) або місцезнаходження поштовий індекс, номери засобів зв'язку відповідача ОСОБА_2 та ціну позову, зважаючи на майновий характер вимог.
Відповідно до пуктів 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Натомість, позовна заява не містить обставин неправомірності дій відповідачів та наявності вини відповідачів щодо спричинення шкоди, а також доказів щодо цього. До того ж, позивач просить стягнути завдану матеріальну шкоду з відповідачів солідарно. Однак, позовна заява не містить обставин спільного завдання шкоди відповідачами, тобто їх спільними, сукупними діями, що є підставою їх солідарної відповідальності. Не містить позовна заява і зазначення доказів про наведені обставини, або підстав для звільнення від доказування.
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до п. 3 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 01 березня 2013 року № 4 «Про деякі питання застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки», позови, що виникають із діяльності філії або представництва юридичної особи, зокрема, страхової компанії, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням, проте відповідачем у справі є страхова компанія як юридична особа. У разі пред'явлення позову до філії чи представництва юридичної особи суд вирішує питання про заміну неналежного відповідача або залучає юридичну особу як співвідповідача. Визначаючи відповідачем ОСОБА_3 дирекцію АТ «Українська Пожежно - страхова компанія», позивач зазначає про наявність страхового полісу АА № 1922496, відповідно до якого застрахована цивільно - правова відповідальність власника автомобіля «ФАВ». Натомість, ненадання суду вказаного поліса для визначення процесуальної дієздатності страхової компанії, та з урахуванням того, що відповідач ОСОБА_1 проживає за межами територіальної підсудності Вінницького міського суду Вінницької області, а місце проживання відповідача ОСОБА_2, як вже зазначалось вище, взагалі не вказано, суд позбавлений можливості визначити підсудність вказаної справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 121 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного малого підприємства «Сковод» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 дирекції акціонерного товариства «Українська Пожежно - страхова компанія» про солідарне стягнення матеріальної шкоди залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків не більше п'яти днів з дня отримання ухвали .
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2014 |
Оприлюднено | 01.09.2015 |
Номер документу | 49030110 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Іщук Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні