ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
31 серпня 2015 року Справа № 906/1540/14 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Т. Дроботової - головуючого, І. Алєєвої Т. Гоголь розглянувши матеріали касаційної скарги та клопотанняГромадської організації "Сила Закону" на постановувід 12.05.2015 р. Рівненського апеляційного господарського суду у справі№ 906/1540/14 господарського суду Житомирської області за позовом Громадської організації "Сила Закону" до - Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційна технологія" - Житомирська міська рада - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Житомирській області пророзірвання договору купівлі-продажу від 03 листопада 2004р.
ВСТАНОВИВ:
29.05.2015р. до Вищого господарського суду України подана касаційна скарга Громадської організації "Сила Закону" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 12.05.2015 р. у справі № 906/1540/14 господарського суду Житомирської області.
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Статтею 111 Господарського процесуального кодексу України, встановлено форму та зміст касаційної скарги. Зокрема, відповідно до цієї статті, до касаційної скарги додаються докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.
За приписами пункту 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Порядок і розмір сплати судового збору, який зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України встановлений Законом України "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011 року.
Відповідно до частини 2 пункту 2 підпунктів 2, 5 статті 4 вказаного Закону розмір судового збору із позовних заяв немайнового характеру, поданих до господарського суду, справляється у 1 розмірі мінімальної заробітної плати, із касаційних скарг на рішення суду, судовий збір сплачується у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Звертаючись з касаційною скаргою заявником не було додано до матеріалів касаційної скарги доказів про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі з клопотанням про звільнення його від сплати судового збору на підставі пункту 7 статті 5 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до пункту 7 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються - державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав .
Проте, в даному випадку спірні відносини не стосуються захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачів - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Враховуючи викладене, касаційна скарга повертається скаржнику на підставі пункту 4 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 86, пунктом 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,-
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Громадської організації "Сила Закону" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 12.05.2015 р. у справі № 906/1540/14 господарського суду Житомирської області повернути скаржнику.
Головуючий Т. Дроботова
Судді І. Алєєва
Т. Гоголь
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2015 |
Оприлюднено | 02.09.2015 |
Номер документу | 49419265 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Дроботова Т.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні