У Х В А Л А
14 вересня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідачаКривенка В.В., суддів:Коротких О.А., Терлецького О.О., -
розглянувши заяву Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області (далі - ДПІ) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2015 року у справі за позовом державного підприємства «КС-Домофон Кременчук» до ДПІ про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и л а:
Полтавський окружний адміністративний суд постановою від 7липня 2011 року, залишеною без змін ухвалами Харківського апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2015 року та Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2015 року, позовні вимоги задовольнив: визнав протиправним та скасував спірне податкове повідомлення-рішення.
Не погоджуючись з ухвалою касаційного суду, ДПІ 14 липня 2015 року звернулась до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2015 року з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Подана заява відповідає вимогам, які встановлені статтею 239 1 КАС.
На обґрунтування заяви додано копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 16 жовтня 2013 року (справа № К/800/44495/13), яка, на думку заявника, підтверджує неоднакове застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
У поданій до Верховного Суду України заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2015 року ДПІ посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції підпункту 7.4.1 пункту 7.4, підпункту 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону України від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість».
Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про відсутність підстав для допуску справи до провадження з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 237 КАС перегляд Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах може здійснюватися виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Водночас обставини справи, що розглядається, відмінні від обставин, встановлених у справі, на рішення в якій посилається заявник, обґрунтовуючи наявність підстави для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2015 року.
Так, у справі, що розглядається, суд касаційної інстанції погодився із висновками судів попередніх інстанцій про те, що реальність господарських операцій між позивачем та його контрагентом підтверджується належними первинними документами, зокрема, копією договору з контрагентом та додатком до нього - переліком власників квартир, які користуються омофонами та копії договорів на виконання робіт по ремонту та технічному обслуговуванню омофонів з мешканцями будинків, копії платіжних доручень, копії заявок мешканців будинків на ремонт омофонів.
Наявність у позивача належно оформлених первинних документів на підтвердження понесених витрат та податкового кредиту, які були належним чином відображені ним у податковому обліку, відповідачем не спростовано, жодних свідчень того, що спірний договір та/або його виконання спричинило заниження чи приховування об'єктів оподаткування у відповідних господарських операціях з боку їх учасників, судами не встановлено.
У справі № К/800/44495/13, на рішення в якій посилається заявник на підтвердження неоднакового застосування касаційним судом одних й тих самих норм матеріального права, Вищий адміністративний суд України погодився із висновками судів попередніх інстанцій про те, що в межах договорів укладених із контрагентами у перевіряємому періоді операцій поставки товару, робіт (послуг) не відбулось. У зв'язку з цим первинна бухгалтерська документація, будь-які інші первинні та фінансово-господарські документи, податкові накладні видані від цих контрагентів не можуть бути дійсними, як такі, що підтверджують здійснення господарських операцій, а отже не можуть бути підставою для віднесення до податкового кредити підприємства.
Обставини, встановлені судами у справі, на рішення у якій посилається заявник, дають підстави вважати, що правовідносини, які виникли між сторонами у цьому спорі, не подібні спірним відносинам у справі, що розглядається.
За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів Судової палати в адміністративних справах України,
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом державного підприємства «КС-Домофон Кременчук» Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: В.В. Кривенко О.А. Коротких О.О. Терлецький
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2015 |
Оприлюднено | 16.09.2015 |
Номер документу | 50287574 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Кривенко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні