Справа № 2-418/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопад 2007 року Володарський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Ярмоленко Г.Л.,
при секретарі Демиденко О.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Володарка справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
ПозивачОСОБА_1. 14.09.2007 року звернулась до суду з названим позовом, в якому вказувала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати - ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина за законом до якої входить майновий пай згідно свідоцтва серії НОМЕР_1 вартістю 7824 гривень, земельна частка ( пай) в межах Мармуліївської сільської ради, згідно сертифікату серії НОМЕР_2
Заповіт померла не залишила . Позивач вважає, що має право на спадщину, що залишилась після померлої ОСОБА_3 оскільки є її дочкою, тому є спадкоємцем першої черги за законом згідно ст. 529 ЦК України ( 1963 p.).
В даний час позивач не може оформити спадщину її прийняття, так як, в шестимісячний строк після смерті матері не подавала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини і пропустила строк прийняття спадщини, тому просила суд встановити факт прийняття нею спадщини, що відкрилась після смерті матері, визнати за нею ОСОБА_1. , право власності на спадкове майно .
В попередньому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги .
Відповідач позовні вимоги визнав .
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
За матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року, померла ОСОБА_3 (а.с.6), яка до дня смерті проживала в с. Мармуліївка, Володарського району, Київської області . Позивачка є донькою померлої, що підтверджується свідоцтвом про народження ( а.с.5). Після її смерті залишилось спадкове майно, до якого входить :
майновий пай згідно свідоцтва серії НОМЕР_1 вартістю 7824 гривень (а. с.8); - земельна частка ( пай ) в межах Мармуліївської сільської ради, згідно сертифіката
на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 (а.с.7). Позивачка фактично прийняла спадкове майно поскільки володіє сертифікатом на право на земельну частку ( пай), майновим сертифікатом, отримує орендну плату. Іншим спадкоємцем є відповідач по справі - ОСОБА_2., яка також є донькою померлої і відповідно спадкоємцем першої черги, однак відмовляється від прийняття спадщини, про що вказала у своїй письмовій заяві (а.с. 11).
Відповідно до ст. 529 ЦК України (1963 р.), при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти ( у тому числі усиновлені ), дружина і батьки (усиновителі) померлого.
Відповідно до ст. 549 ЦК України (1963 р.), визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном .
Згідно п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.06.1983 року „Про практику розгляду судами України справ про спадкування", якщо у вказаний строк 6 місяців, позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права власності на спадкове майно.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, позивач пропустила строк прийняття спадщини з поважної причини, так як з 1990 року по 2002 рік проживала в Криму, та не мала змоги вчасно звернутись до нотаріальної контори для прийняття спадщини .
КЕРУЮЧИСЬ ст.ст. 529, 549 ЦК УКРАЇНИ ( 1963 р.), ст.ст. 3, 5, 8, 13, 57, 79, 130, 174, 208, 209, 212 - 215 ЦПК УКРАЇНИ, СУД, -
ВИРІШИВ:
ПозовОСОБА_1, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті матері ОСОБА_3
Визнати заОСОБА_1 право власності після смертіОСОБА_3 на земельну частку (пай ) в межах Мармуліївської сільської ради Володарського району, площею 3.92 умовних кадастрових гектарів, вартістю 20281 гривень, що належала ОСОБА_3 згідно Сертифіката на право на земельну частку ( пай ) серії НОМЕР_2, та майновий пай вартістю 7824 гривень, згідно свідоцтва серії НОМЕР_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2007 |
Оприлюднено | 22.01.2016 |
Номер документу | 5029363 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Ярмоленко Г.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні