Рішення
від 30.09.2009 по справі 14/119
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

14/119

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

30 вересня 2009 р.   Справа № 14/119   

за позовом                        ПП "Вілакласік"  

                                          вул.Д.Галицького,45/55, смт.Вигода, Долинський район,

                                          Івано-Франківська область, 77552

до відповідача                ТзОВ МП "Нягрин"  

                                         с.Шевченкове, Долинський район, Івано-Франківська область, 77556

третя особа на стороні відповідача: Івано-Франківське Обласне бюро технічної інвентаризації

                                         вул.Дністровська,49, м.Івано-Франківськ, 76000

про                                  визнання права власності на приміщення пилорами, що розташоване в

                                        с.Шевченково Долинського р-ну  Івано-Франківської області

    

Представники:

Від позивача:  Ружицька Л.Є., представник, (довіреність № б/н від 15.05.09)

третя особа:  Аксентій М.Р., юрисконсульт, (довіреність № 248 від 03.02.09)

Від відповідача: не з"явились

СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про визнання права власності на приміщення пилорами, що   розташоване в с.Шевченково Долинського р-ну  Івано-Франківської області.

    Позивач позовні вимоги підтримує, просить позов задоволити, свої обгрунтування виклав у позовній заяві, при цьому вказує на:

-договір  купівлі-продажу від 30.03.05, згідно з яким позивач придбав у власність приміщення пилорами з обладнаннями, що розташоване за адресою: с.Шевченкове, Долинського р-ну;

-рішення сесії Шевченківської сільської ради №779-20/05 від 29.04.05 та №101-2/2006 від 12.07.06, відповідно до яких позивачу погоджено місце розташування земельної ділянки, надано згоду  на збір матеріалів попереднього погодження на дану земельну ділянку та затверджені зазначені вище матеріали на земельну ділянку для обслуговування пилорами;

-виконані роботи з інвентаризації даних земельних ділянок;

-отримання висновків відповідних державних органів;

-ст.344 Цивільного кодексу України, якою встановлено норму права щодо набувальної давності.

     Відповідач двічі в засідання суду не з"явився, причини неявки суду не повідомив.

    За наведених обставин та в силу ст.75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами без участі відповідача, якого належно повідомлено про час, дату та місце проведення засідання суду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень №12574581 від 12.06.09 та №12710680 від 10.07.09.

  Відповідач не скористався своїми правами наданим йому ст.22 ГПК України, а саме: знайомитися з матеріалами справи,  робити з   них  витяги,  знімати  копії,  брати  участь  в  господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у  дослідженні  доказів, заявляти  клопотання,  давати  усні    та    письмові    пояснення господарському  суду,  наводити  свої  доводи  і міркування з усіх питань,  що  виникають у ході судового процесу.

      Проте, відповідач  30.09.09 надав суду відзив, в котрому зазначає, що позов визнає.

     В судовому засіданні третя особа без самостійних вимог, Івано-Франківське обласне бюро технічної інвентаризації, подала суду відзив на позов №2595 від 29.09.09, в котрому зазначає, що бюро технічної інвентаризації здійснює державну реєстрацію права власності не нерухоме майно у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць на підставі відповідних рішень виконавчих органів місцевого самоврядування .

    Заслухавши присутніх в судовому засіданні прредставників сторін та розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

  Між позивачем та відповідачем 30.03.05 укладений договір купівлі-продажу  приміщення пилорами з обладнанням вартістю 2 000,00грн..

    Відповідно до технічного паспорту на виробничий будинок та довідки виконавчого комітету Шевченківськї сільської ради №505 від 04.07.07 за МП "Нягрин" за період з 24.06.94 по 31.03.05 рахувалося та реєструвалося приміщення пилорами, яке знаходиться в с.Шевченкове Долинського району.

     В засіданні суду позивач зазначив, що згідно з рішеннями сесії Шевченківської сільської ради №779-20/05 від 29.04.05 та №101-2/2006 від 12.07.06, позивачу погоджено місце розташування земельної ділянки, надано згоду  на збір матеріалів попереднього погодження на дану земельну ділянку та затверджені зазначені вище матеріали на земельну ділянку для обслуговування пилорами. Як наслідок позивач виконав роботи з інвентаризації даних земельних ділянок та отримав висновки відповідних державних контролюючих органів.

   В 2007 році позивач звернувся до  Івано-Франківського Обласного бюро технічної інвентаризації з метою отримання свідоцтва на право власності. Проте, позивачу відмовлено та стало відомо, що на приміщення пилорами у ТзОВ МП "Нягрин" відсутні та у встановлені законом порядку не оформлено право власності на зазначене вище приміщення.

     Представник третьої особи в засіданні суду зазначив, що   Івано-Франківське Обласне бюро технічної інвентаризації не видає документи про право власності на нерухоме майно, а тільки реєструє право, яке вже виникло.

   Беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позову і виходить з наступного.

      Кожна особа, в порядку  ст.16 Цивільного кодексу України, має право звернуттся до суду за захистом свго особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав зокрема є визнання права власності.

     Приписами ст. 655 Цивільного кодексу України передбачено , що за  договором  купівлі-продажу  одна  сторона  (продавець) передає або зобов'язується  передати  майно  (товар)  у  власність другій стороні (покупцеві),  а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

      З огляду на ст.238  Цивільного кодексу України,  право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право  власності вважається набутим правомірно,  якщо інше прямо  не  випливає  із  закону  або  незаконність  набуття  права власності не встановлена судом.

     Частина 1 ст.344 Цивільного кодексу України вказує, що  особа,   яка   добросовісно   заволоділа  чужим  майном  і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти  років  або рухомим майном - протягом п'яти років,  набуває право власності на це майно (набувальна давність),  якщо  інше  не встановлено Кодексом.

      Набуття права  власності  на  земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом.

       Право власності на  нерухоме  майно,  що  підлягає  державній реєстрації,  виникає  за  набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

    Нормою ст.392 Цивільного кодексу України встановлено, що власник майна може  пред'явити  позов  про  визнання  його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою,  а також у разі втрати ним документа,  який засвідчує його право власності.

    Визнання права власності є способом захисту наявного у позивача в силу приписів законодавства права на майно від його невизнання чи оспорювання іншими особами (стаття 392 Цивільного кодексу України).

     Відповідно до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28.01.03 №6/5 (нова редакція) із змінами від 17.05.04, державну реєстрацію права власності не нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць на підставі відповідних рішень виконавчих органів місцевого самоврядування (пункт 1.3 Тимчасового положення).

    Суд звертає увагу на те, що  дії ОКП "Івано-Франківського ОБТІ" не породжують , не змінюють і не припиняють права власності на нерухоме майно, ОБТІ не видає документи про право власності, а тільки реєструє право, яке вже виникло. Тобто,  бюро технічної інвентаризації здійснює державну реєстрацію права власності не нерухоме майно у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць на підставі відповідних рішень виконавчих органів місцевого самоврядування .

       Відповідно до ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Позивачем доведено обставини, на які він посилався. Отже, вимога позивача правомірна та підлягає задоволенню.

      З урахуванням всіх наведених обставин та відповідно до вимог діючого законодавства, суд прийшов до висновук про те, що вимога позивача про визнання права власності на приміщення пилорами, що   розташоване в с.Шевченково Долинського р-ну  Івано-Франківської області обгрунтована, а тому підлягає до задоволення.

      Судові витрати відповідно до  ст.49 ГПК України слід покласти на відповідача.

  На підставі наведеного, керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст.16,328,344,392 Цивільного кодексу України, ст.ст.27,33,49,82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

                                                                 ВИРІШИВ:

позов задоволити.

Визнати за Приватним підприємством "Вілакласік", Івано-Франківська обл., Долинський р-н., смт.Вигода, вул.Д.Галицького, 45/55 (код ЄДРПОУ 32796681) право власності на належне йому приміщення пилорами з обладнаннями, що розташоване за адресою: вул.Братів Гавришів,139 в с.Шевченкове, Долинського р-ну.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю малого підприємства "Нягрин" Івано-Франківська обл., Долинський р-н., стШевченкове (код ЄДРПОУ 20545457) на користь Приватного підприємства "Вілакласік", Івано-Франківська обл., Долинський р-н., смт.Вигода, вул.Д.Галицького, 45/55 (код ЄДРПОУ 32796681)      102,00грн. держмита та 118,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                        Булка В.І.

                                                                                 Рішення підписане 14.10.09.

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

помічник судді  Гандера М. В.  

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення30.09.2009
Оприлюднено20.10.2009
Номер документу5033952
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/119

Ухвала від 02.09.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 03.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 17.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 16.11.2010

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Булка В. І.

Ухвала від 03.04.2009

Господарське

Господарський суд Сумської області

Миропольський Сергій Олексійович

Рішення від 30.01.2013

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Постанова від 31.01.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

Ухвала від 17.01.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

Ухвала від 17.01.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Яценко О.В.

Рішення від 18.11.2011

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Книш Н.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні