Справа № 4-149/10
14.12.2010
ПОСТАНОВА
14 грудня 2010 року Токмацький районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Юрлагіної Т.В.
при секретарі - ОСОБА_1
за участю прокурора - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Токмак скаргу ОСОБА_3 захисника ОСОБА_4 на постанову слідчого СО Токмацького МВ УМВС України в Запорізькій області від 12.11.2010 року № 4551031 про порушення кримінальної справи,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 в скарзі просить скасувати постанову слідчого СО Токмацького МВ УМВС України в Запорізькій області від 12.11.2010 року № 4551031 про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_4 за ознаками злочину, передбаченого ст. 309 ч.2 КК України, посилаючись на те, що з постанови про порушення кримінальної справи не вбачається те, які саме дії підпадають під диспозицію ч. 2 ст. 309 КК України у точній відповідності до норм Кримінального кодексу України. В постанові вказується лише на те, що в діях ОСОБА_4 є ознаки складу злочину, передбаченого ч.2 ст. 309 КК України, але це може бути не зрозумілим для людини, котра професійно не працює з Кримінальним кодексом. В постанові не перелічено, які саме підстави для порушення кримінальної справи проти ОСОБА_4С, існує лише посилання на якість зібрані матеріали дослідної перевірки. Викладеним порушуються права на захист мого підзахисного, бо спочатку порушують кримінальну справу , а потім після появи захисника у справі починається доопрацювання матеріалів дослідчої перевірки, крім того 15.11. 2010 року при допиті мого підзахисного ОСОБА_4 в якості обвинувачено з'ясувалося те, що копія постанови від 12.11.2010 року фактично слідчим йому не вручалася. У зв'язку з чим у моїй присутності та за клопотанням захисника обвинуваченому була вручена постанова про порушення кримінальної справи від 12.11.2020р. по епізоду від 02.11.2010 року. Згідно вказаної постанови у відношенні ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 309 КК України, також зазначила що не вказані кваліфікуючі ознаки злочину в якому обвинувачують ОСОБА_4, відсутні достатні данні, які свідчать про наявність в діях складу злочину, відповідно до оскаржуваної постанови приводом для порушення кримінальної справи стали зібрані матеріали дослідчої перевірки. Однак, будь яка перевірка не проводилась, т.б. відсутні докази які б свідчили про наявність ознак злочину в його діях, його вина. Також не дотриманий триденний строк порушення кримінальної справи передбачений ст.. 97 КПК України.
Крім того, відсутні підстави для порушення кримінальної справи, а саме достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Приводи та підстави для порушення кримінальної справи не відповідають фактичним обставинам події, що призвело до помилки при встановлені вини. Встановлення фактичних обставин справи ґрунтується на переконанні осіб, що проводять дізнання та слідство, а докази, що містять припущення не перевірені та не підтверджені будь-якими іншими матеріалами, а тому не можуть вважатися придатними для встановлення фактичних обставин подій, наявності чи відсутності в діях особи складу злочину. В діях ОСОБА_4 відсутній склад злочину, що виключає провадження в кримінальній справі.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 доводи скарги підтримав.
Суд, оголосивши матеріали, на підставі яких було порушено кримінальну справу, вислухавши ОСОБА_4, адвоката ОСОБА_3, думку прокурора, вважає що скаргу слід залишити без задоволення.
Відповідно до постанови слідчого СО Токмацького МВ УМВС України в Запорізькій області від 12.11.2010 року порушено кримінальну справу відносно ОСОБА_4 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 309 КК України. В постанові зазначено, що 02.11.2010 року о 16-30 год., ході проведеня працівниками міліції огляду ОСОБА_4 в лівому внутрішньому кармані джинсового піджаку, виявлено та вилучено газетний згорток з речовиною рослинного походження сіро-зеленго кольору в сухому, ізмельченому вигляді, яке відповідно до висновку експерта, є небезпечним наркотичним засобом канабісом (марихуаною), вагою 46,62 гр..
Згідно з вимогами ст. 236-8 КПК України при розгляді на досудових стадіях процесу скарги на постанови про порушення кримінальної справи, суд повинен перевіряти наявність приводів і підстав для винесення вказаних постанов, законність джерел при отриманні даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення кримінальної справи, і не вправі розглядати й зазделегіть вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті, кваліфікацію дій, давати оцінку доказів.
Згідно ч. 2 ст. 94 КПК України кримінальна справа може бути порушена у тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Із змісту зазначеного закону вбачається, що на даній стадії перевіряється лише наявність об'єктивних ознак, що характеризують подію злочину. Надавати докази або вважати встановленими обставини, які можуть бути встановлені лише під час розслідування справи, закон не передбачає.
Згідно з вимогами ст. 94 ч.1 КПК України приводом до порушення кримінальної справи може бути заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян.
З матеріалів справи вбачається, що приводом до порушення кримінальної справи було рапорт о/у СКДД Токмацького МВ УМВС старшого лейтенанта ОСОБА_5 про безпосереднє виявлення факту незаконного зберігання наркотичних засобів ознак злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України.
Підставою порушення кримінальної справи явилися матеріали дослідчої перевірки, а саме: протокол досмотра від 02.11.2010 року, пояснення ОСОБА_6, пояснення ОСОБА_7Ю, рапорт оперуповноваженого СБНОН Токмацького МВ Умвс України в Запорізькій області ОСОБА_8, висновок хімічного заключення спеціаліста від 08.11.2010 року № 280, 281.
Таким чином, в матеріалах справи є достатні данні, які вказують на наявність ознак злочину в діях ОСОБА_4
В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на відсутність доказів складу злочину в її діях, а також не зазначено кваліфікуючих ознак.
Однак, питання про доведеність дій осіб, їх кваліфікацію, відносно яких порушена кримінальна справа, направленості їх умислу, належить вирішенню при проведенні досудового слідства. Обставини, які мають істотне значення для правильного розгляду справи в тому числі і з'ясування фактичних обставин, викладених у заявах осіб про злочин, можуть бути з'ясовані шляхом проведення відповідних слідчих дій, після порушення кримінальної справи.
Таким чином, суд вважає, що постанова слідчого СО Токмацького МВ УМВС України в Запорізькій області від 12.11.2010 року про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_4 за ознаками злочину, передбаченого ст. 309 ч.2 КК України, винесена обґрунтовано, оскільки прийнята компетентною особою, з дотриманням встановленого порядку, на підставі зібраних у відповідності з законом документів. Порядок порушення кримінальної справи в даному випадку дотриманий.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.94, 97, 98, 236-7, 236-8 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_3 захисника ОСОБА_4 на постанову слідчого СО Токмацького МВ УМВС України в Запорізькій області від 12.11.2010 року № 4551031 про порушення кримінальної справи - залишити без задоволення.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Запорізької області протягом 7 діб з дня її винесення.
Суддя:
Суд | Токмацький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2010 |
Оприлюднено | 22.09.2015 |
Номер документу | 50393182 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Халаджи О. В.
Кримінальне
Токмацький районний суд Запорізької області
Юрлагіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні