ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

15.09.2015 Справа №607/13386/15-к

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., при секретарі судового засідання Ліщинському О.І., за участю старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів , які містять охоронювану законом таємницю, -

В С Т А Н О В И В :

До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, в рамках кримінального провадження №12015210120000462 від 08 липня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, звернувся старший слідчий в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2

У судове засідання представник Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» не з'явився, хоча про день та час розгляду клопотання повідомлявся судом належним чином. З врахуванням вимог ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає, що неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

В судовому засіданні старший слідчий в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 клопотання підтримав та просить його задовольнити, надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів бухгалтерських документів Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», з можливістю їх вилучення.

Заслухавши доводи слідчого, вивчивши клопотання та надані суду матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як зазначено у клопотанні, СУ УМВС України в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015210120000462 від 08 липня 2015 року, за фактом розтрати чужого майна посадовими особами Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», вчиненої в особливо великих розмірах , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України .

У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ДП ДАК «Хліб Україна» «Кременецький КХП» в період з квітня по червень 2015 року вчинили розтрату чужого зерна кукурудзи в кількості 1051 тон на загальну суму 3 398 300,00 гривень, яке було їм ввірене згідно договорів складського зберігання, чим спричинили ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» матеріальну шкоду в особливо великих розмірах.

Крім цього, відповідно до результатів проведеної позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності у ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» встановлено, що: ПАТ «ДПЗКУ» купило зерно кукурудзи в ТОВ «Вімексім» (1051 тон); ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» купило зерно кукурудзи в ПАП «Іванівський» (309,77 тон) та ПФГ «Довжок» (20,64 тон); ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» реалізувало усе зерно кукурудзи ТОВ «Корн-Трейд», ТОВ «Проделіт», ТОВ «Заготзбут» та ТВ «Птахофабрика» в загальній кількості 1067,24 тон.

У ході здійснення досудового розслідування слідчий клопоче про надання дозволу на тимчасовий доступ та вилучення оригіналів бухгалтерських документів ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», у яких відображається господарська діяльність вказаного підприємства із ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (код ЄДРПОУ 37243279), ТОВ «Вімексім» (код ЄДРПОУ 37338260), ПАП «Іванівський» (код ЄДРПОУ 30717875), ПФГ «Довжок» (код ЄДРПОУ 32807951), ТОВ «Корн-Трейд» (код ЄДРПОУ 39292548), ТОВ «Проделіт» (код ЄДРПОУ 39311895), ТОВ «Заготзбут» (код ЄДРПОУ 31092091) та ТВ «Птахофабрика» (код ЄДРПОУ 03369177) , за період з 01 вересня 2014 року по 31 липня 2015 року, з метою встановлення усієї кількості зерна кукурудзи, яке знаходилось на зберіганні, підтвердження факту його незаконної реалізації, а також встановлення у який період, кому та у якій кількості воно було продано.

Як стало відомо із матеріалів досудового розслідування, вище перелічені документи, зберігаються у приміщенні Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», що в м. Кременець по вул. С.Петлюри, 37, Тернопільської області.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Окрім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Старшим слідчим в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 в клопотанні не обґрунтовано, та в судовому засіданні не доведено, того, що вилучення оригіналів бухгалтерських документів ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, або ж без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів. Тому слідчий суддя вважає, що для досягнення цілей кримінального провадження можливо обмежитись вилученням належним чином засвідчених копій таких документів.

Згідно ч.2 ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Враховуючи наведене та те, що інформація яка міститься у бухгалтерських документах ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема для встановлення причетності службових осіб вищевказаного підприємства до вчинення кримінального правопорушення, та приймаючи до уваги неможливість отримати документи в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до часткового задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя ,-

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів , які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, або за його дорученням начальнику 3-го МРВ УПЗСЕ УМВС України в Тернопільській області майору міліції ОСОБА_3 на проведення тимчасового доступу до оригіналів бухгалтерських документів Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», у яких відображається господарська діяльність Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» із ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (код ЄДРПОУ 37243279), ТОВ «Вімексім» (код ЄДРПОУ 37338260), ПАП «Іванівський» (код ЄДРПОУ 30717875), ПФГ «Довжок» (код ЄДРПОУ 32807951), ТОВ «Корн-Трейд» (код ЄДРПОУ 39292548), ТОВ «Проделіт» (код ЄДРПОУ 39311895), ТОВ «Заготзбут» (код ЄДРПОУ 31092091) та ТВ «Птахофабрика» (код ЄДРПОУ 03369177) , за період з 01 вересня 2014 року по 31 липня 2015 року, які зберігаються у приміщенні Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», що в м. Кременець по вул. С.Петлюри, 37, Тернопільської області, з можливістю вилучення належним чином засвідчених їх копій.

Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського

міськрайонного суду ОСОБА_4

Дата ухвалення рішення 15.09.2015
Зареєстровано 17.09.2015
Оприлюднено 22.09.2015

Судовий реєстр по справі 607/13386/15-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 15.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 10.08.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону