ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

23.09.2015 Справа №607/13386/15-к

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., при секретарі судового засідання Ліщинському О.І., за участю старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів , які містять охоронювану законом таємницю, -

В С Т А Н О В И В :

До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, в рамках кримінального провадження №12015210120000462 від 08 липня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, звернувся старший слідчий в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2

У судове засідання представник АТ «Укрсиббанк» не з'явився, хоча про день та час розгляду клопотання повідомлявся судом належним чином. З врахуванням вимог ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає, що неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

В судовому засіданні старший слідчий в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 клопотання підтримав та просить його задовольнити, надати дозвіл на тимчасовий доступ до банківських документів, в яких міститься інформація по рахунку ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», та які зберігаються у АТ «УкрСиббанк», з можливістю вилучення їх копій.

Заслухавши доводи слідчого, вивчивши клопотання та надані суду матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як зазначено у клопотанні, СУ УМВС України в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015210120000462 від 08 липня 2015 року,за фактом розтрати чужого майна посадовими особами Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», вчиненої в особливо великих розмірах , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України .

У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ДП ДАК «Хліб Україна» «Кременецький КХП» вчинили розтрату чужого зерна кукурудзи в кількості 1051 тонн на загальну суму 3 398 300,00 гривень, яке було їм ввірене згідно договорів складського зберігання, чим спричинили ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.

Крім цього, відповідно до виписки по рахунку №26001464782100, відкритому ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» в АТ «УкрСиббанк» встановлено, що підприємство частину отриманих від незаконної реалізації зерна кукурудзи ПАТ «ДПЗКУ» грошових коштів в загальній сумі 92 800 грн. перерахувало на картковий рахунок № 26059000017399 відкритий ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» в АТ «УкрСиббанк».

Вказане кримінальне правопорушення кваліфікується за ч. 5 ст. 191 КК України, тобто розтрата чужого майна вчинена у великих розмірах.

З метою швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, а також у зв'язку із необхідністю проведення перевірки, в ході якої необхідно встановити яким чином ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» було використано кошти отримані від реалізації зерна кукурудзи, яке належалоПАТ «ДПЗКУ», слідчий клопоче про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів у яких міститься інформація про рух коштів по рахунку ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» № 26059000017399 відкритого в АТ «Укрсиббанк» за період з 01.01.2013 р. по 15.07.2015 р. року із зазначенням інформації про осіб, які здійснювали операції, що вказані у даному рахунку, відкритому в АТ «Укрсиббанк».

Згідно ст.ст. 60-62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація, що зазначена в даних документах містить банківську таємницю і тимчасовий доступ до неї здійснюється тільки за рішенням суду.

Як стало відомо із матеріалів досудового розслідування, вище перелічені банківські документи, зберігаються у приміщенні АТ «Укрсиббанк» (м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 25).

Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Окрім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно ч.2 ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Враховуючи наведене та те, що інформація яка міститься у банківських документах по рахунку ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», які перебувають у володінні АТ «Укрсиббанк», має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя ,-

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів , які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 на тимчасовий доступ до банківських документів, в яких міститься інформація по рахунку ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів» № 26059000017399 відкритому в АТ «Укрсиббанк» за період з 01 січня 2013 по 15 липня 2015 року, а саме банківських виписок (роздруківок руху коштів) по рахунку, з зазначенням часу та дати платежу, суми коштів, повних даних платника та отримувача коштів, з зазначенням коду, номера рахунку та МФО банківської установи, призначення платежу, адрес розташування банкоматів, з яких знімались гроші, які зберігаються в приміщенні АТ «Укрсиббанк» за адресою м. Харків проспект Московський, 60 МФО 351005, з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій таких документів.

Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського

міськрайонного суду ОСОБА_3

Зареєстровано 27.09.2015
Оприлюднено 02.10.2015
Дата набрання законної сили 23.09.2015

Судовий реєстр по справі 607/13386/15-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 15.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 10.08.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону