ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

У Х В А Л А

23.09.2015 Справа №607/13386/15-к

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., при секретарі судового засідання Ліщинському О.І., за участю старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів , які містять охоронювану законом таємницю, -

В С Т А Н О В И В :

До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, в рамках кримінального провадження №12015210120000462 від 08 липня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, звернувся старший слідчий в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2

У судове засідання представник ПАТ АБ «Південний» не з'явився, хоча про день та час розгляду клопотання повідомлявся судом належним чином. З врахуванням вимог ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає, що неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

В судовому засіданні старший слідчий в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 клопотання підтримав та просить його задовольнити, надати дозвіл на тимчасовий доступ до банківських документів, в яких міститься інформація по рахунку ТОВ «Вімексім», та які зберігаються у ПАТ АБ «Південний», з можливістю вилучення їх копій.

Заслухавши доводи слідчого, вивчивши клопотання та надані суду матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як зазначено у клопотанні, СУ УМВС України в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015210120000462 від 08 липня 2015 року, за фактом розтрати чужого майна посадовими особами Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Кременецький комбінат хлібопродуктів», вчиненої в особливо великих розмірах , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України .

У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ДП ДАК «Хліб Україна» «Кременецький КХП» вчинили розтрату чужого зерна кукурудзи в кількості 1051 тонн на загальну суму 3 398 300,00 гривень, яке було їм ввірене згідно договорів складського зберігання, чим спричинили ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.

Вказане кримінальне правопорушення кваліфікується за ч. 5 ст. 191 КК України, тобто розтрата чужого майна вчинена у великих розмірах.

Відповідно до результатів проведеної позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності у ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» встановлено, що ПАТ «ДПЗКУ» в квітні 2015 року за грошові кошти в сумі 3 398 300,00 гривень купило зерно кукурудзи в кількості 1051 тон в ТОВ «Вімексім», яке на момент купівлі рахувалось на зберіганні ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП».

Однак, в ході досудового розслідування ТОВ «Вімексім» не надало копій первинних бухгалтерських документів, у яких відображені факти здійснення господарської діяльності із ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» щодо складського зберігання 1051 тони зерна кукурудзи, зокрема товарно-транспортних накладних для встановлення пункту навантаження зерна, складських документів для підтвердження фактичної та залікової кількості зерна зданого на зберігання, актів взаєморозрахунків та платіжних доручень для підтвердження оплати послуг зернового складу. Також, відповідно до виписки по рахунку №26001464782100, відкритому ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» в АТ «УкрСиббанк» встановлено, що від ТОВ «Вімексім» не надходило жодних платежів щодо оплати послуг зернового складу.

Тому, з метою дослідження чи мав місце факт надання послуг складського зберігання ДП ДАК «Хліб України» «Кременецький КХП» зерна кукурудзи ТОВ «Вімексім», шляхом встановлення виробників, постачальників, перевізників зерна кукурудзи, дати його купівлі та фактичної кількості, фінансової спроможності товариства, слідчий клопоче про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів у яких міститься інформація про рух коштів по рахунку ТОВ «Вімексім» № 26009312386201 відкритому в ПАТ АБ «Південний» за період з 01.07.2014 по 01.09.2015 року.

Крім цього, в інший спосіб, окрім проведення тимчасового доступу до документів у яких міститься інформація про рух коштів по рахунку ТОВ «Вімексім» неможливо встановити обставини купівлі, перевезення та здачі на зберігання зерна кукурудзи, які мають значення та будуть використані як доказ у кримінальному провадженні.

Як стало відомо із матеріалів досудового розслідування, вище перелічені банківські документи, зберігаються у приміщенні ПАТ АБ «Південний» за адресою м. Одеса, вул. Краснова, 6/1.

Згідно ст.ст. 60-62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація, що зазначена в даних документах містить банківську таємницю і тимчасовий доступ до неї здійснюється тільки за рішенням суду.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Окрім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно ч.2 ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Враховуючи наведене та те, що інформація яка міститься у банківських документах по рахунку ТОВ «Вімексім», має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя ,-

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1, за погодженням старшого прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів , які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС СУ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_1 на тимчасовий доступ до банківських документів, в яких міститься інформація по рахунку ТОВ «Вімексім» № 26009312386201 відкритому в ПАТ АБ «Південний» за період з 01 липня 2014 по 01 вересня 2015 року, а саме банківських виписок (роздруківок руху коштів) по рахунку, з зазначенням часу та дати платежу, суми коштів, повних даних платника та отримувача коштів, з зазначенням коду, номера рахунку та МФО банківської установи, які зберігаються в приміщенні ПАТ АБ «Південний» за адресою: м. Одеса, вул. Краснова, 6/1, з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій таких документів.

Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського

міськрайонного суду ОСОБА_3

Зареєстровано 27.09.2015
Оприлюднено 07.10.2015
Дата набрання законної сили 23.09.2015

Судовий реєстр по справі 607/13386/15-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 23.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 15.09.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне
Ухвала від 10.08.2015 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону