cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16.04.2015Справа № 910/5840/15-г
За позовом Заступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі
Київської міської ради
До Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВІНТА 777»
Про розірвання договору, стягнення 73 144,84 грн. та зобов'язання повернути земельну ділянку
Суддя Ващенко Т.М.
Представники сторін:
Від прокуратури м. Києва: Одуденко А.В. - посвідчення № 006616 від 27.09.12.
Від позивача: Багінська Г.В. - представник за довіреністю № 225-КР-240 від 09.02.15.
Від відповідача: Сергеєва Т.Г. - представник за довіреністю № б/н від 14.04.15.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Заступника прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВІНТА 777» про розірвання Договору оренди земельної ділянки по вул. Мате Залки, 10-Г у Оболонському районі м. Києва, який укладений між Київської міської радої та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛЕВІНТА 777», зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) 18.003.08. за № 78-6-00521 у книзі записів державної реєстрації договорів, та стягнення заборгованості за вищевказаним договором в розмірі 73 144,84 грн., зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВІНТА 777» повернути Київської міської ради земельну ділянку площею 5 032 кв.м, вартістю 3 815 144,82 грн., кадастровий номер 8 000 000 000:78:121:0065, яка розташована по вул. Мате Залки, 10-Г у Оболонському районі м. Києва по акту приймання-передачі у стані, придатному для її подальшого використання.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.03.15. порушено провадження у справі № 910/5840/15-г; розгляд справи призначено на 16.04.15. о 10-30.
26.03.15. прокуратура через відділ діловодства Господарського суду м. Києва подав частково документи по справі.
27.03.15. представник відповідача через відділ діловодства Господарського суду м. Києва подав клопотання про залучення до участі у справі іншого відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергія».
Дане клопотання обґрунтоване тим, що між відповідачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Енергія» укладено Договір про спільну діяльність в будівництві від 19.02.09., та згідно якого Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергія» повинно було сплачувати орендні платежі за користування земельної ділянки площею 5 032 кв.м, кадастровий номер 8 000 000 000:78:121:0065, яка розташована по вул. Мате Залки, 10-Г у Оболонському районі м. Києва.
Представники прокуратури м. Києва та позивача заперечують проти задоволення даного клопотання, та просять суд задовольнити позовні вимоги, саме по відношенню до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВІНТА 777».
Так, відповідно до ст. 21 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.
Позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Відповідачами є підприємства та організації, яким пред'явлено позовну вимогу.
Згідно ст. 24 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд за наявністю достатніх підстав має право до прийняття рішення залучити за клопотанням сторони або за своєю ініціативою до участі у справі іншого відповідача. Господарський суд, встановивши до прийняття рішення, що позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, може за згодою позивача, не припиняючи провадження у справі, допустити заміну первісного відповідача належним відповідачем.
Пунктом 3.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» передбачено, господарський суд за клопотанням сторони або за своєю ініціативою має право до прийняття рішення залучити до участі у справі іншого відповідача, якщо у спірних правовідносинах він виступає або може виступати як зобов'язана сторона.
Заміна первісного відповідача належним відповідачем допускається лише за згодою позивача, яка має бути викладена в його письмовій заяві чи зафіксована в протоколі судового засідання. Якщо ж такої згоди не надано, то господарський суд у залежності від конкретних обставин справи вчиняє одну з таких дій: 1) розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і відмовляє в позові, оскільки відповідач не є належним; 2) залучає до участі у справі з власної ініціативи іншого відповідача згідно з частиною першою статті 24 ГПК. При цьому в останньому із зазначених випадків: господарський суд зобов'язує позивача згідно з частиною другою статті 56 ГПК надіслати відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а в разі невиконання цього обов'язку у встановлений судом строк залишає позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК
Враховуючи те, що прокуратура м. Києва та позивач не подали письмової згоди на залучення іншого відповідача до участі у розгляді даної справи, та просять відмовити в задоволенні вищевказаного клопотання, суд відмовляє в задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕВІНТА 777» про залучення до участі у справі іншого відповідача.
14.04.15. представник відповідача через відділ діловодства Господарського суду м. Києва подав клопотання про долучення документів до матеріалів справи, та відзив на позовну заяву, в якому пропонує позивачеві укласти мирову угоду.
За результатами розгляду даної справи, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або ініціативи господарського суду.
Слід зазначити, що метою участі третіх осіб у справі є обстоювання ними власних прав і законних інтересів, на які може справити вплив рішення чи ухвала суду.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, виступає в процесі на боці тієї сторони, з якою в неї існують певні правові відносини.
Допущення або притягнення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, до участі у справі вирішується господарським судом з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес до даної справи.
Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з'ясовувати, чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язків у майбутньому (п. 1.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»).
Враховуючи те, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія», суд за власною ініціативою, на підставі ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, залучає до участі у справі № 910/5840/15-г в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергія».
Враховуючи викладене, з метою створення учасникам судового процесу необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, суд вважає за необхідне на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України відкласти розгляд справи.
Суд звертає увагу учасників судового процесу на те, що в силу ст. 4-5 Господарського
процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
З приписів ст. 124 Конституції України та ст. 115 Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду є обов'язковою для виконання всіма органами, організаціями та посадовими особами на всій території України.
Відповідно до ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу. Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, в порядку та розмірі, передбачених частиною першою статті 119 цього Кодексу. Якщо при вирішенні господарського спору господарський суд виявить у діяльності працівників підприємств та організацій порушення законності, що містять ознаки дії, переслідуваної у кримінальному порядку, господарський суд надсилає про цей факт повідомлення органам внутрішніх справ чи прокуратури.
Керуючись ст. ст. 27, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Залучити до участі у розгляді справи № 910/5840/15-г в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергія» (19100, Черкаська область, м. Монастирище, вул., Леніна, буд. 89, 03037, м. Київ, вул. Преображенська, 15).
2. Розгляд справи № 910/5840/15-г відкласти на 28.04.15. о 09-40 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького 44-Б, зал судових засідань № 18.
3. Зобов'язати повторно прокуратуру надаит суду:
- оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви для огляду в судовому засіданні;
- рішення Київської міської ради від 26.07.07. № 43/1877.
- документально підтверджені письмові пояснення, щодо розрахунків між сторонами за період з моменту виникнення договірних відносин до 13.03.15. , виклавши їх наступним чином:
Дата (число, місяць, рік), коли повинна здійснюватися оплата, зазначити кожний місяць окремоСума, яка підлягає сплаті (вказати підставу та вид платежу: (рахунок №___ від___ за ___ або п. __договору №___ від___)Сума, яка надійшла від відповідача (вказати номер банківського витягу з рахунку, його дату, призначення платежу) Різниця (сума боргу) Всього
Зобов'язати прокуратуру направити на адресу залученої третьої особи копію позовної заяви з доданими до неї документами; належні докази направлення надати в судове засідання.
3. Зобов'язати повторно позивача надати суду:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та не має рішення цих органів з такого спору;
- витяг ВІД ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРАТОРА про включення відповідача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на час розгляду справи;
- оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви для огляду в судовому засіданні;
- постанову ВГС України від 31.03.10. у справі № 36/144;
- рішення Київської міської ради від 26.07.07. № 43/1877.
- документально підтверджені письмові пояснення, щодо розрахунків між сторонами за період з моменту виникнення договірних відносин до 13.03.15. , виклавши їх наступним чином:
Дата (число, місяць, рік), коли повинна здійснюватися оплата, зазначити кожний місяць окремоСума, яка підлягає сплаті (вказати підставу та вид платежу: (рахунок №___ від___ за ___ або п. __договору №___ від___)Сума, яка надійшла від відповідача (вказати номер банківського витягу з рахунку, його дату, призначення платежу) Різниця (сума боргу) Всього
4. Запропонувати третій особі ознайомитись з матеріалами справи та зобов'язати надати суду письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог з наданням відповідних доказів.
5. За відсутності витребуваних доказів надати обґрунтовані письмові пояснення з даного приводу.
6. Учасникам судового процесу оформити письмові докази відповідно до ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
7. Учасникам судового процесу завчасно подати витребувані судом докази з супровідним листом через відділ діловодства Господарського суду міста Києва (п. 2.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").
8. Звернути увагу учасників судового процесу на положення ст. 87 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку отримання процесуальних документів.
9. Явку повноважних представників учасників судового процесу для дачі пояснень з витребуваними ухвалою суду документами визнати обов'язковою.
10. Попередити учасників судового процесу, що за ухилення від вчинення дій, покладених на них господарським судом, можуть бути застосовані санкції, встановлені приписами п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України.
11. Попередити прокуратуру та позивача про передбачені п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України правові наслідки.
12. Зобов'язати учасників судового процесу направити в судове засідання своїх повноважних представників, надавши їм відповідні довіреності, які будуть залучені до матеріалів справи.
Суддя Т.М. Ващенко
ДО ВІДОМА СТОРІН: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОВІВТОРКА ТА ЩОЧЕТВЕРГА з 16:00 до 18:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого через канцелярію суду клопотання , у якому просимо зазначити дату та час з'явлення представника до суду для ознайомлення з матеріалами справи. Після подачі клопотання НЕОБХІДНО ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ НА СЕКТОР для узгодження дати та часу ознайомлення. Коли представник з'явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи. Інформацію щодо руху справи можна отримати в ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ Господарського суду міста Києва по тел. 284-18-98 та на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua.
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно: Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
28.04.15 о 09:40
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2015 |
Оприлюднено | 18.09.2015 |
Номер документу | 50456773 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ващенко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні