Справа №1-кс/760/5265/15
760/12160/15-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2015 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого СУ ФР ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене із старшим прокурором прокуратури Солом`янського району м. Києва ОСОБА_4 про накладення арешту на поточні рахунки в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32014100090000167 від 17.10.2014, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст.205 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло зазначене клопотання, з якого вбачається, що в провадженні слідчого СУ ФР ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження №32014100090000167 від 17.10.2014, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст.205 КК України.
Відповідно до листа за вих. 51/7/1-43-50 від 29.07.2015 отриманого від спецпідрозділу Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області, встановлено, що невідомі особи., шляхом незаконного використання реквізитів підприємств з ознаками «фіктивності», серед яких: ТОВ «Туранлари» (код ЄДРПОУ 39644051), ТОВ «Фенікс Магнетик» (код ЄДРПОУ 39644122), ТОВ «Шифтінг-Технології» (код ЄДРПОУ 39674992), організували діяльність «конвертаційного центру», основним завданням якого являлось прикриття незаконної діяльності підприємств реального сектору економіки, шляхом сприяння їм в ухиленні від сплати податків, зборів та обов`язкових платежів, мінімізації податкових зобов`язань та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, проведені фінансових операцій з легалізації грошових коштів та переведення безготівкових грошових коштів у готівку.
Крім того, під час розслідування кримінального провадження співробітниками спецпідрозділу ГВ БКОЗ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області проведено комплекс розшукових заходів, за результатами яких, отримано дані щодо обставин, які висвітлюють схему протиправної діяльності функціонування «конвертаційного центру», що відображено в листах за вих. № 51/7/1-5292 від 08.09.2015 та вих. № 51/7/1-5408 від 11.09.2015.
Згідно інформації спецпідрозділу ГВ БКОЗ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, встановлено, що гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , іпн. НОМЕР_1 , виконує функції кур`єра по передачі грошових коштів в діяльності «конвертаційного центру», та вчиняє пособництво в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Також, встановлено, що отримання готівкових коштів учасниками «конвертаційного центру» здійснюється з приватних банківських карток ПАТ КБ «Приват Банк», за безпосереднього сприяння, службових осіб банківської установи.
Встановлено, що гр. ОСОБА_5 для здійснення незаконної фінансово-господарської діяльності використовує поточні банківські приватні рахунки, які відкритті в ПАТ КБ «Приват Банк» - № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , що відкриті та використовуються ОСОБА_5 , іпн. НОМЕР_1 .
Таким чином, з метою відшкодування спричинених державі збитків, забезпечення можливих у майбутньому цивільних позовів, виникла необхідність у накладенні арешту на відкриті рахунки в ПАТ КБ «Приват Банк», що належать ОСОБА_5 , іпн. НОМЕР_1 .
Згідно з ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому підстави та на долучені до матеріалів клопотання документи.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, прихожу висновку про необхідність задоволення даного клопотання, виходячи з такого.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Згідно ч.3 ст.170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Відповідно до ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Згідно ч.4 ст.170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.
Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, прихожу до висновку, що існує необхідність у накладенні арешту, а саме з метою відшкодування заподіяних злочином збитків та забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Керуючись ст.ст.107, 131, 132, 170-173, 175, 309, 369-372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться та можуть надійти на розрахункові рахунки приватних банківських карток: № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , які відкриті гр. ОСОБА_5 , іпн. НОМЕР_1 в ПАТ КБ «Приват Банк».
Зупинити видаткові операції по зазначеним рахункам за винятком видаткових операцій, пов`язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів) в бюджет або державні цільові фонди по сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Зобов`язати ПАТ КБ «Приват Банк» надати слідчому довідку про залишок коштів на рахунках банківських карток: № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , які відриті гр. ОСОБА_5 , іпн. НОМЕР_1 в ПАТ КБ «Приват Банк» та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на рахунку за відповідним запитом слідчого.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 50604704 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні