Постанова
від 16.09.2015 по справі 924/985/15
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2015 року Справа № 924/985/15

Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Юрчук М.І., суддя Дужич С.П. , суддя Крейбух О.Г.

при секретарі судового засідання Новоселецький І.А.

за участю представників сторін:

апелянта - Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві: представник не з'явився;

боржника: представник не з'явився;

арбітражного керуючого: ліквідатор ОСОБА_1;

кредиторів: представники не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу кредитора Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві на постанову господарського суду Хмельницької області від 27.07.15р. у справі № 924/985/15 (суддя Грамчук І.В.)

за заявою голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ"

про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ"

ВСТАНОВИВ :

Розпорядженням в. о. голови Рівненського апеляційного господарського суду від 08.09.20105р. у зв'язку із перебуванням у відпустці судді Демянчука Ю.Г. та відповідно до затверджених складів колегій, внесено зміни до складу колегії суддів, окрім заміни головуючого судді. У справі № 924/985/15 визначити колегію суддів у складі: головуючий суддя Юрчук М.І., суддя Дужич С.П., суддя Крейбух О.Г.

Постановою господарського суду Хмельницької області у справі №924/985/15 від 27.07.15р. визнано банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю «Аскарі». Відкрито ліквідаційну процедуру у справі №924/985/15 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Аскарі» строком на шість місяців, тобто до 29 січня 2016 року. Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю «Аскарі» призначено голову ліквідаційної комісії - арбітражного керуючого ОСОБА_1. Прийнято рішення про оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Встановлено вважати таким, що настав строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута з 27 липня 2015 року, жодні додаткові зобов'язання (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури, не виникають; нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута припиняються. Припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління розпорядження його майном та припинити повноваження власника (власників) майна банкрута. Скасовано арешт, накладений на майно боржника, інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Зобов'язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру банкрута у строк до 29.01.2016 р.; щомісячно письмово надавати кредиторам та до суду звіти про хід ліквідаційної процедури з відповідним документальним підтвердженням .

Постанова місцевого господарського суду мотивована тим, що майновий та фінансовий стан боржника підтверджує той факт, що останній не в змозі самостійно ліквідувати борг перед кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Не погоджуючись із прийнятою постановою суду першої інстанції, Державна податкова інспекція у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві звернулася до Рівненського апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції від 27.07.15р. у справі 924/985/15 про визнання банкрутом ТОВ "Аскарі", а провадженні у справі припинити.

Апеляційна скарга мотивована тим, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню. Крім того, апелянт, як на підставу скасування постанови суду першої інстанції, посилається на те, що вона прийнята з порушенням норм ст. ст. 104, 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, ст. 60 Господарського кодексу України, ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Також у господарського суду Хмельницької області були відсутні юридичні та фактичні підстави для призначення ліквідатором боржника не арбітражного керуючого ОСОБА_2, а голову ліквідаційної комісії, що є заінтересованою особою, зокрема, у ненаданні документів для ліквідаційної перевірки.

Головою ліквідаційної комісії ТОВ "Аскарі" ОСОБА_1 подано відзив та додаткове обґрунтування до відзиву на апеляційну скаргу, відповідно до яких вона просить суд відмовити у задоволенні апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві від 04.0/8.2015р. про визнання банкрутом ТОВ "Аскарі" на постанову господарського суду Хмельницької області від 27.07.15р. у справі № 924/985/15, з підстав викладених у відзиві та додатковому обґрунтуванні до відзиву.

Інші учасники провадження у справі не скористалися правом подачі письмових відзивів на апеляційну скаргу, що у відповідності ч.2 ст. 96 Господарського процесуального кодексу України не перешкоджає перегляду судового акту.

Представники апелянта Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві, ФОП ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилися, про час і місце розгляду апеляційної скарги були повідомлені належним чином, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення (ухвали суду, а. с. 85), копія реєстру на відправку рекомендованої кореспонденції від 08.09.2015 р. Рівненського апеляційного господарського суду.

Колегією суддів у судовому засіданні з'ясовано, що повідомлення про надіслання ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження із зазначенням дати та часу судового засідання, яка направлялась на адресу ФОП ОСОБА_3, повернулося до суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а. с.90-92).

Як роз'яснив Пленум Вищого господарського суду України у п. п. 3.9.1., 3.9.2. Постанови від 26.12.2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч. 1 ст. 64 та ст. 87 ГПК. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Норма статті 22 Господарського процесуального кодексу України вказує на те, що брати участь в господарських засіданнях - це право, а не обов'язок сторін.

Відповідно до п.3.9.2. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011, № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Оскільки явка учасників провадження у справі про банкрутство в судове засідання обов'язковою не визнавалася, представники належним чином були повідомлені про день, час і місце розгляду апеляційної скарги, клопотань про відкладення її розгляду до суду не надходило, колегія суддів прийшла до висновку про можливість розгляду апеляційної скарги.

Розгляд справи відбувся в режимі відеоконференції.

Рівненський апеляційний господарський суд, заслухавши пояснення арбітражного керуючого голову ліквідаційної комісії ТОВ "Аскарі"у судовому засіданні, розглянувши доводи апеляційної скарги, дослідивши наявні матеріали справи, перевіривши повноту встановлення обставин справи та їх юридичну оцінку, проаналізувавши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що рішення господарського суду Хмельницької області від 27.07.15р. у даній справі слід залишити без змін, а апеляційну скаргу скаржника - без задоволення, виходячи з наступного.

Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, колегією суддів апеляційної інстанції взято до уваги наступне.

На підставі частини 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство в порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Як вбачається з матеріалів справи, 19 червня 2015р. до господарського суду надійшла заява голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ" м. Хмельницький (вх. № 05-06/462/15 від 19.06.2015р.) про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ" м. Хмельницький з посиланням на ст.ст. 11, 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .

Ухвалою суду від 22.06.2015р. прийнято заяву про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ" м. Хмельницький, призначено її до розгляду у підготовчому засіданні на 06.07.2015р., зобов'язано визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого ОСОБА_2 протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, до дати проведення підготовчого засідання, надати господарському суду заяву про згоду на призначення ліквідатором у справі № 924/275/15.

Відповідна заява арбітражного керуючого ОСОБА_2 за вих. № 01-21/450 від 24.06.2015р., про згоду на призначення ліквідатором у даній справі (вх. № 05-06/500/15 від 01.07.2015р.) надійшла до суду до початку судового засідання.

Аналогічну заяву на участь у справі про банкрутство подано головою ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ" м. Хмельницький ОСОБА_1

З метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду заяви боржника суд в порядку ст.ст. 38, 65 Господарського процесуального кодексу України витребував в державного реєстратора реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції примірник Статуту товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ" м. Хмельницький, зареєстрованого 08.07.2013р. у виконавчому комітеті Хмельницької міської ради за № 16731100010013877, код за ЄДРПОУ 38778249, місцезнаходження : НОМЕР_1, 29000 Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Гагаріна,5 оф. 331, а також відомості з Державного реєстру речових прав про нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек та Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, інші речові права та суб'єкта цих прав внесені відносно товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ" м. Хмельницький, код за ЄДРПОУ 38778249 (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Гагаріна,5 оф. 331) ;

витребував з Головного управління статистики у Хмельницькій області примірники бухгалтерських балансів та Звітів товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ" м. Хмельницький, код за ЄДРПОУ 38778249 (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Гагаріна,5 оф. 331) за період 2013-2015рр.

витребував з реєстраційної служби Хмельницької філії ДП В«Інформаційний центрВ» Міністерства юстиції України - витяги з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек, ОСОБА_2 про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, внесених щодо відповідного майна боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "АСКАРІ" м. Хмельницький, код за ЄДРПОУ 38778249 (29000, Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Гагаріна,5 оф. 331), уповноваживши на отримання вище перелічених Витягів повноважного представника ініціюючого заявника - голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 в порядку ч.4 ст. 38 ГПК України.

З метою забезпечення виконання вимог кредиторів, у відповідності до п. 5 ч.1 ст. 12 названого вище Закону, суд додатково заборонив власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби.

У відповідності до отриманої судом заяви (вх. № 05-06/462/15 від 19.06.2015р.) голова ліквідаційної комісії ТОВ "АСКАРІ" посилається на те, що 10.01.2015р. загальними зборами учасників ТОВ "АСКАРІ" прийнято рішення про припинення діяльності ТОВ "АСКАРІ" шляхом його ліквідації у зв'язку із незадовільними результатами фінансово-господарської діяльності, визначено особу ліквідатора товариства - ОСОБА_1, визначено двомісячний строк для звернення з кредиторськими вимогами до ТОВ "АСКАРІ".

В січні 2014р. ТОВ "АСКАРІ" подано державному реєстратору виконавчого комітету Хмельницької міської ради протокол загальних зборів учасників № 1 від 10.01.2015р. про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації.

03.02.2015р. в бюлетені державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №308(3) опубліковано оголошення за № 3992 про ліквідацію товариства.

Відповідно до ч. 4 ст. 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб.

Відповідно до п. 8.1., п.8.2. статті 8 статутний капітал товариства створено у розмірі 169 000 грн., до якого засновником внесено 20 000 грн. готівкою, та майно заявленою вартістю 149 000 грн.

12.01.2015р. ліквідатором проведено інвентаризацію майна підприємства відповідно до інструкції № 69, загальною вартістю 33 050 грн.

Після спливу двохмісячного терміну з'явлення кредиторських вимог, до ліквідатора звернулися з заявами два кредитори:

- ДПІ у Подільському районі м. Києва на загальну суму 2 606,96 гривень;

- ФОП ОСОБА_3 на загальну суму 375 000 грн.

Всього виявлено кредиторської заборгованості на суму 377 606,96 грн.

Заборгованість ТОВ «Аскарі» перед іншими кредиторами та фондами станом на дату подання заяви відсутні.

11.06.2015р. ліквідатором затверджено проміжний ліквідаційний баланс ТОВ «Аскарі».

Відповідно до ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», якщо вартості майна боржника-юридичної особи , щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідовується в порядку, передбаченому цим законом.

Станом на дату подання заяви, у боржника недостатньо активів, за рахунок яких можливо було б задовольнити вимоги кредиторів та погасити наявну кредиторську заборгованість, а також в зв'язку з тим, що виконання зобов'язань перед одним чи кількома кредиторами приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань підприємства перед кредиторами в повному обсязі (, ліквідатором прийнято рішення направити заяву до господарського суду, та провести ліквідаційну процедуру з урахуванням вимог ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до ч. 4 ст. 11 вищезазначеного закону заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат. Орієнтовна сума судових витрат приведених у розрахунку до позовної заяви становить 31668грн. Вартість виявленого майна при проведенні інвентаризації, переданого до статутного фонду ТОВ «Аскарі», становить 33050грн., що є достатнім для покриття судових витрат.

Відповідно до статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство в порядку провадження, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , які мають привілей, як спеціальні норми права, у застосуванні над загальними нормами ГПК України.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

ОСОБА_4 має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.

Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності); під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.

Стаття 84 розділу VII Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» визначає, що відносини, пов'язані з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, визначених у цьому розділі, регулюються Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.

Ст. 95 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» встановлює особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.

За умовами ст. 95 наведеного Закону визначено обов'язок ліквідатора (ліквідаційної комісії) звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Судом першої інстанції встановлено, що ліквідація товариства з обмеженою відповідальністю «Аскарі» проводилась з дотриманням норм чинного законодавства України, з чим погоджується і суд апеляційної інстанції.

Згідно з ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Вищий господарський суд України в Інформаційному листі від 28.03.2013 за № 01-06/606/2013 «Про ОСОБА_4 України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) звернув увагу господарських судів на те (п.36.7), що як передумову звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника, що ліквідується власником, визначено дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства (стаття 95 Закону).

Порушення провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, здійснюються у підготовчому засіданні суду за результатами перевірки судом дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства та вимог частини четвертої статті 11 Закону щодо наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.

Вирішення питання щодо визнання банкрутом такого боржника та призначення ліквідатора повинно здійснюватися в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі, в якому судом перевіряється поданий ліквідаційний баланс боржника та з'ясовується факт недостатності вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів. Ліквідатором боржника, що ліквідується власником, може бути голова ліквідаційної комісії або арбітражний керуючий, який призначається в порядку, встановленому Законом для призначення розпорядника майна, тобто кандидатура арбітражного керуючого на призначення ліквідатором визначається судом за допомогою автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство (частина друга статті 95 Закону).

Призначення голови ліквідаційної комісії ліквідатором боржника, що ліквідується власником, здійснюється господарським судом у виняткових випадках (в залежності від конкретних обставин справи), оскільки голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) підпадає під ознаки заінтересованої особи стосовно боржника і відповідно до частини шостої статті 95 Закону несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.

Заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.

Залежно від кількості кредиторів та/або значних майнових активів боржника, що ліквідується власником, у справі про банкрутство можуть бути створені представницькі органи кредиторів за рішення господарського суду (підпункт 36.7 пункту 36 в редакції ОСОБА_5 господарського суду № 01-06/1149/2013 від 07.08.2013р.).

Відповідно до п.3, 4 ст.38 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Порядок та наслідки визнання боржника банкрутом визначені розділом ІІІ Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .

Оцінюючи правильність прийнятого судового рішення, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду звертає увагу на наступне.

Голова ліквідаційної комісії ТОВ "Аскарі" заперечила проти доводів апеляційної скарги та надала пояснення в обґрунтування своєї позиції (додаткове обґрунтування від 08.09.15р.). Вважає, що апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві на постанову господарського суду Хмельницької області від 27.07.15р. у справі № 924/985/15 не підлягає задоволенню, оскільки на даний час скаржник не є стороною по справі у зв'язку із відсутністю заборгованості. Відповідно до чека №16092015115543 ХФ ПАТ "ПриватБанк" сума 2 606,96 грн. сплачена ТОВ "Аскарі" до Державного бюджету України - Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві у повному об'ємі. Окрім того представник банкрута звернула увагу суду апеляційної інстанції на ту обставину, що апелянт позбавлений посилатися на норми підпункту 78.1.1 статті 78 Податкового кодексу України (в частині проведення позапланової перевірки Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві), оскільки ТОВ "Аскарі" як платник податків зареєстрований у м.Хмельницькому, що підтверджується власне довідкою апелянта від 13.02.15р., яка ним надсилалася окружному адміністративному суду м.Києва. Зазначені документи представником ОСОБА_1 були пред'явлені у господарському суді Хмельницької області в судовому засіданні в режимі відеоконференції 16.09.15р. та за допомогою програмного забезпечення системи відео конференц-зв'язку надіслані Рівненському апеляційному господарському суду у копіях, які судом апеляційної інстанції видруковані, зареєстровані у канцелярії та долучені до матеріалів справи.

Висновки, які зроблені судом першої інстанції з приводу достатніх підстав для визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатора, відповідають чинному законодавству.

З огляду на зазначені правові положення та встановлені обставини справи апеляційний господарський суд приходить до висновку, що доводи, викладені Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві в апеляційній скарзі, є необґрунтованими, оскільки вони спростовуються зібраними по справі доказами і не відповідають вимогам закону.

Враховуючи наведене, Рівненський апеляційний господарський суд вважає, що постанова господарського суду першої інстанції прийнята з врахуванням всіх обставин справи та з дотриманням норм чинного законодавства, а тому не вбачає підстав для її зміни чи скасування.

Витрати по сплаті судового збору за розгляд апеляційної скарги покладаються на апелянта.

Керуючись ст. ст. 49, 99, 101, 103 - 105 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві від 04.08.15р. залишити без задоволення.

Постанову господарського суду Хмельницької області від 27 липня 2015 року у справі №924/985/15 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Справу №924/985/15 повернути господарському суду Хмельницької області.

Головуючий суддя Юрчук М.І.

Суддя Дужич С.П.

Суддя Крейбух О.Г.

СудРівненський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення16.09.2015
Оприлюднено25.09.2015
Номер документу50697776
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/985/15

Постанова від 24.11.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Погребняк B.Я.

Ухвала від 09.11.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Погребняк B.Я.

Ухвала від 21.10.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Грамчук І.В.

Ухвала від 02.10.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Грамчук І.В.

Постанова від 16.09.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 08.09.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Ухвала від 17.08.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Юрчук М.І.

Постанова від 27.07.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Грамчук І.В.

Ухвала від 27.07.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Грамчук І.В.

Ухвала від 22.07.2015

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Грамчук І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні